Termosifon Tavsiyesi

B Çevrimdışı

burake07

Yeni Üye
15 Nis 2019
26
32
Arkadaşlar Merhaba,

Sıcak su temini için hermetik şofbenim vardı ve balkonda duruyordu hiç kullanamadan 2 kere dondu ve tamir masrafı yaklaşık 900 TL aletin sıfırı 1200 TL. Ayrıca sıfır alsam bile balkon kapamak vs gerekiyor donmaması için. Velhasıl kelam ben de termosifona geçmeyi düşündüm. Fakat işin seçim kısımı malumunuz kolay olmuyor. 1+1 evimde tek yaşıyorum. Litre ve model olarak nasıl bir şey önerirsiniz ? Ayrıca enerji verimi anlamında iyi modeller var mıdır?

Teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
2 Yildir olacak Regal 80lt mekanik termostatli termosifon kullaniyorum.
guzel makina sorunsuz calisiyor.
albenesi biraz zayif f/p urunu sonucta.

dusta uzun sure kalanlardansaniz 80lt altina pek inmeyin.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
merhaba,

yaklaşık 10 yıldır yazlıkta kullandığımız Arçelik Titanyum Fit termosifon tık demedi. Litre, enerji verimliği vs konusunda bilgim yok, 4 kişilik bir aileye rahat yetiyor, deniz sonrası tüm aile duşunu rahatlıkla alabiliyor. dayanıklılık anlamında öneririm.

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
ben vestel 60 litrelik akıllı termosifonu aldım geçen sene mediamarkt tan eve teslim 400 liraya 6 taksitle. vestel veya regal olarak bu ürünü tavsiye ederim. akıllı olması sebebiyle 15 günde bir kendi kendini bakteri oluşumuna karşı temizliyor. elektrik tüketimi de çok değil ben genelde 55 derecede (Eco) modunda tutyorum iki kişi peşpeşe çok rahat duş alabiliyor yani.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Kullanmadığınız zaman şalteri kapatmazsanız donmaz.
Termosifonların %99,999 unda donma emniyeti var.
Hava, su sıcaklığı belirli derece altına düşünce termosifon otomatik olarak çalışıp donmayı önler.
Delinme sorunu olmaz ise, 2 yılda bir anot değiştirseniz uzun yıllar sorunsuz çalışırlar.

B Çevrimdışı

burake07

Yeni Üye
15 Nis 2019
26
32
Montaj yaptırırken priz yerine şartele bağlattırın. Öneri olarak DemirDöküm D4 Titanium(lcd ekransız model) alınabilir.
yani genel olarak dijital olanların çok önerilmediğini gördüm. Sanırım daha kolay arıza yapabiliyor olması nedeni ile tavsiyeler bu yönde.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
yani genel olarak dijital olanların çok önerilmediğini gördüm. Sanırım daha kolay arıza yapabiliyor olması nedeni ile tavsiyeler bu yönde.
Dijital termostatlarin zaman icerisinde sikinti cikardigina yonelik A Ado mesaji vardi.

Bu aciklamaya istinaden mekanik termostatli
lcd ekranli regali tercih ettim.

20190612_143629254fe8ab3e543dd4.jpg

B Çevrimdışı

burake07

Yeni Üye
15 Nis 2019
26
32
Dijital termostatlarin zaman icerisinde sikinti cikardigina yonelik A Ado mesaji vardi.

Bu aciklamaya istinaden mekanik termostatli
lcd ekranli regali tercih ettim.

20190612_143629254fe8ab3e543dd4.jpg
Peki hocam bu turbo diye tabir edilen çift rezistanslı modeller ne kadar mantıklı, işlevsel bir şey mi ? yoksa sadece elektrik tüketimini mi arttırıyor ?

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
8 yıl dijital olanı kullandım hiçbir şey olmadı.
Bu söylem eskilerden kalma inanmayınız.
Şimdiki termosifonum ful digital.
Beko 65 litre SME

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Çin'de yaşadığım dönemde (2012-2013) evimde aşağıdakine benzer bir elektrikli şofbenim vardı. Oranın iyi ve kaliteli bir markası idi ama unuttum.

İhlas elektrikli şofbene benziyor gibi ama iki kademe ısıtma gücünü seçip suyu kısıp açarak sıcaklık ayarlamak yerine direkt istediğiniz sıcaklığı giriyorsunuz ve su debisi ne olursa olsun o sabit sıcaklıkta veriyor. Dalgalanma yok kesinlikle. Son derece memnundum. Termosifona göre çok daha pratik ve verimli olacaktır. Bir araştırın derim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri