Teraspy & Teknovest & By_Trol Cevaplıyor

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
4k da fhd yayınlar güzel beğeniyorum

LG IPS paneli olan, MB130 anakartlı HDR10 destekli, 1000hz, 2x10watt ses gücü olan ve speaker box lı, dahili wifi, widi , bluetooth, Pixellence bir tv sizin işinizi görür mü sizce?
En azından bayisine gidip görüp inceleme imkanı da bulabileceğiniz bir marka ve model olsa?

C Çevrimdışı

chetyner

Aktif Üye
25 May 2018
61
40
LG IPS paneli olan, MB130 anakartlı HDR10 destekli, 1000hz, 2x10watt ses gücü olan ve speaker box lı, dahili wifi, widi , bluetooth, Pixellence bir tv sizin işinizi görür mü sizce?
En azından bayisine gidip görüp inceleme imkanı da bulabileceğiniz bir marka ve model olsa?
İPS ekranlı ve bu kadar özellikli bir tv işimi görür herhalde. Birde verdiğiniz yazılımı yükledim bencede görüntüde bariz iyileşme var. Benim tv değişim olucak bu yazılım değiştirme olayı sıkıntı olurmu acaba, olursa orjinal yazılıma döneyim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İPS ekranlı ve bu kadar özellikli bir tv işimi görür herhalde. Birde verdiğiniz yazılımı yükledim bencede görüntüde bariz iyileşme var. Benim tv değişim olucak bu yazılım değiştirme olayı sıkıntı olurmu acaba, olursa orjinal yazılıma döneyim.

Yok sorun olmaz değiştirmeyin rahat rahat izleyin.
Bu yazılımla bu kadar olduysa, Gelmesini beklediğim yazılımda neler olacak siz düşünün artık :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Bu arada, 49R7020U REGAL size özelliklerini verdiğim model.
Bunun haricinde LG49UJ630 ve 49UJ710 incelemenizi tavsiye ederim :ok

Ü Çevrimdışı

Üye silindi 1995

Kayıtsız / Doğrulanmamış
ado Hocam merhaba bir sorum olacaktı. 50"jvc alıp 3-4 gün kullandıktan sonra tvnin va panel yani açı değişimine göre renk solgunluğu oluışturmasından dolayı iade ettim. soruma gelecek olursak bu markanın 55" 60" olan başka serileri gelecekmiş ilerki haftalarda...acaba panel değişir mi? ips panel olur mu? çünkü tvnin özellikleri çok iyiydi. gayet güzel bir tv idi ama dediğim gibi açı değiştikçe görüntü değişimi benim hoşuma gitmedi. teşekkürler. kolay gelsin

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ado Hocam merhaba bir sorum olacaktı. 50"jvc alıp 3-4 gün kullandıktan sonra tvnin va panel yani açı değişimine göre renk solgunluğu oluışturmasından dolayı iade ettim. soruma gelecek olursak bu markanın 55" 60" olan başka serileri gelecekmiş ilerki haftalarda...acaba panel değişir mi? ips panel olur mu? çünkü tvnin özellikleri çok iyiydi. gayet güzel bir tv idi ama dediğim gibi açı değiştikçe görüntü değişimi benim hoşuma gitmedi. teşekkürler. kolay gelsin
65'' olanını IPS olarak gördüm ben
yanlış hatırlamıyorsam 55 olanı da yine VA paneldi :ok

Ü Çevrimdışı

Üye silindi 1995

Kayıtsız / Doğrulanmamış
65'' olanını IPS olarak gördüm ben
yanlış hatırlamıyorsam 55 olanı da yine VA paneldi :ok
Teşekkür ederim bilgilendirme için....Umarım IPS panel olur. OLmadı artık 65" olandan alacağız.
Benim size diğer bir sorum ise seg- hi-level olsun toshiba olsun vb markalar içerisinde en iyi olan TV JVC mi sizin görüşünüz nedir???
Yani marketten tv aldığımızda martker tvleri içerisinde en iyi panele sahip tv JVC mi dersiniz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Teşekkür ederim bilgilendirme için....Umarım IPS panel olur. OLmadı artık 65" olandan alacağız.
Benim size diğer bir sorum ise seg- hi-level olsun toshiba olsun vb markalar içerisinde en iyi olan TV JVC mi sizin görüşünüz nedir???
Yani marketten tv aldığımızda martker tvleri içerisinde en iyi panele sahip tv JVC mi dersiniz.

Kesinlikle öyle bir şey yok.

Benim sizlere ısrarla anlattığım ''MARKETİNG oyunlarına gelmeyiniz'' kapısına çıkar.

Bakınız JVC 2.000TL den satışa çıktı ben size ''Alınız'' dedim zira o fiyata o özelliklerde 4K tv yoktu, olmazdı da zaten.

Peki size A101 de satılan TOSHİBA için ''Alınız'' dedim mi? Demedim

Peki TOSHIBA ile JVC nin ne bağlantısı var da kıyaslama yapıyoruz.?

Hemen cevaplayayım, AYNI TV ancak 2500TL

Peki alınmaz mı? Alınır neden alınmasın ancak birbirlerine kesinlikle bir üstünlükleri yok.

Haaa şunu ifade etmeden geçemem TOSHİBA olanda Dolby Vision Desteği var panelde. Bunun da etkisinin ne derece olduğunu göreceğiz ancak ne olursa olsun 500TL fark yaratacak bir özellik değil.

Yani ''En iyisi JVC'' diye bir cümle bu güne kadar hiç kullanmadım, bundan sonra da kullanmam :ok

hookman Çevrimdışı

hookman

Aktif Üye
13 Şub 2018
64
Dün sabah "Vestel Panel Bilgi Hattı" adlı topicte aşağıdaki mesajı yazmıştım ama herhalde gözünden kaçtı hocam.:kiskis Çok merak ettiğimden kafama takıldı:hmm, VA paneller arasında da yapı itibariyle farklı olabilen var mı?:alala Mesajım aşağıda, Hayırlı günler, hayırlı işler ;
"
#1,181
A [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] A Ado hocam benim merak ettiğim bir konu var ; gerçi forumda birçok yerde IPS ve VA panellerin temel farklarını detaylı bir şekilde anlattınız. Uzunca bu konuları takip ettikten sonra benim şahsi olarak çıkardığım sonuç şu oldu; siz de daha önce tv satın almadan evvel muhakkak kendi gözlerinizle görüntüsünü inceleyip bir test yapın demiştiniz, bence bu konuda tamamen haklısınız.
Özellikle şu an popüler konu olan JVC 50" 50VU73T modelinde yaşanan görüntü şikayetlerini ben de inceledim ve çok dikkatimi çekti. Bahse konu olan televizyondan geçen cuma günü bir arkadaşım da aldı, dün akşam kanal dizme, renk ayarı v.s. için benden yardım istemişti. Benim incelemem de de görüntü pek hoşuma gitmedi, başka bir arkadaşa bu tv nin 49VU73Tmodeli almıştık bu modelde renk canlılığı ve keskinlik daha güzeldi (zannedersen IPS panel farkından dolayı) .
Şimdi gelelim asıl soruya; JVC 50VU73T (VA panel), JVC 49VU73 (IPS panel) bununla birlikte elimde olan HI-LEVEL 48UHL950 deki görüntüyü incelediğimde ise bariz şekilde her iki modelden de kat kat daha canlı, keskin ve siyahları tam olması gereken tonda gösteriyor. Büyük bir ihtimalle panel VA (görüntü izleme açısından tahmin edebiliyorum) fakat bir de sizden teyit istedim SERİ NO: 7489272500158
Benim merak ettiğim 50" JVC ile aynı VA panel yapısına sahip olmasına rağmen neden bu kadar fark oluşabiliyor. (panel marka farkı vs.) Üstelik HI-LEVEL neredeyse 3-4 yıl önceki eski bir model olmasına rağmen.
Peki 48UHL950 deki 3D desteğinin panel yapısında ve tepkime süresinde fark oluşturabilme ihtimali var mı? Yani farklı bir yapıya mı sahip. Çünkü gözümle görmesem bu kadar fark olabileceğine inanmazdım."

C Çevrimdışı

Code16

Yeni Üye
23 May 2018
27
38
Adem abi A Ado seg 43sc7600 panel tipini ögrenebilirmiyiz ?

nfdYI.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri