Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

Y Çevrimdışı

yilmazkalcin

Yeni Üye
23 Şub 2021
12
35
merhaba arkadaşlar, değerli üstadlar

burası konusu mu bilemedim ama yeni konu da açıp yuğunluk yapmak istemediğim için buraya yazayım dedim.

20 gün önce sony 55xh8096 modelini aldım,
TV de garip bir şekilde kanallar kayboluyor, TV kısmına geçince kullanamıyorum

servis gelip kurdu kanal listesini de USB den yükledi kaç gün geçti bilmiyorum ama bir süre sonra kanal listesi yok kayıp,
forumda konusu var bir arkadaş açmış oradan kanal listesini indirdim yükledim ama olmadı nedense,

TV nin kendisinde aratıp kurdum kanalları sıralamasını falan yapınca USB ye yedek aldım, öyle kullanıyordum birkaç gün sorna garip bir şekilde TV bölümüne girince kanallar açılmıyor,

smart kısmında TV yazan bölümde son kullanılan kanalların üstüne gelince küçük ekranda kannal çalışıyor ama TV kısmına girince açılmıyor, siyah ekran öylece kalıyor,

ayarlardan kanal listesine giriyorum kanallar var ama TV bölümünde hiçbirşey yok, USB ye ettığım yedekten kanalları tekrar yükledim dünden beri kullanıyorum bakalım tekrar kanallar gidecek mi,

sizlerinde böyle bir şey başına geldi mi acaba, ne yapmam gerekir servisi mi çağırsam yoksa başka bir yöntemi var mıdır.

Teşekkürler,

F Çevrimdışı

fisherking 

Yeni Üye
6 Nis 2020
7
merhaba, 43ua3a63dt toshiba android tv aldım 3 ay oldu. o zamandan beri tv standby konumundayken zaman zaman bildirim ışığı yanıp sönmeye başlıyor ve bir süre devam edip sonra duruyor. ancak belirsiz bir süre sonra yeniden başlıyor.
neden olduğu ile ilgili bir fikri olan ve çözümünü bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

merhaba arkadaşlar, değerli üstadlar

burası konusu mu bilemedim ama yeni konu da açıp yuğunluk yapmak istemediğim için buraya yazayım dedim.

20 gün önce sony 55xh8096 modelini aldım,
TV de garip bir şekilde kanallar kayboluyor, TV kısmına geçince kullanamıyorum

servis gelip kurdu kanal listesini de USB den yükledi kaç gün geçti bilmiyorum ama bir süre sonra kanal listesi yok kayıp,
forumda konusu var bir arkadaş açmış oradan kanal listesini indirdim yükledim ama olmadı nedense,

TV nin kendisinde aratıp kurdum kanalları sıralamasını falan yapınca USB ye yedek aldım, öyle kullanıyordum birkaç gün sorna garip bir şekilde TV bölümüne girince kanallar açılmıyor,

smart kısmında TV yazan bölümde son kullanılan kanalların üstüne gelince küçük ekranda kannal çalışıyor ama TV kısmına girince açılmıyor, siyah ekran öylece kalıyor,

ayarlardan kanal listesine giriyorum kanallar var ama TV bölümünde hiçbirşey yok, USB ye ettığım yedekten kanalları tekrar yükledim dünden beri kullanıyorum bakalım tekrar kanallar gidecek mi,

sizlerinde böyle bir şey başına geldi mi acaba, ne yapmam gerekir servisi mi çağırsam yoksa başka bir yöntemi var mıdır.

Teşekkürler,
65xf9005 var bende de. bazen kanal kaybı oluyor.
bunun için sony tv kanal editör diye bir program var. bunu kullanarak tv den aldığın kanal listesini düzenleyebilir ve tekrar usb ile tv ye atabilirsin. böylece elinde her zaman istediğin kanalların istediğin sırada olduğu hazır bir listen olur. sonra da tv deki ayarlardan kanal bulma ve ekleme nin otomatik ayarını kapalı duruma getirmelisin.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhaba, 43ua3a63dt toshiba android tv aldım 3 ay oldu. o zamandan beri tv standby konumundayken zaman zaman bildirim ışığı yanıp sönmeye başlıyor ve bir süre devam edip sonra duruyor. ancak belirsiz bir süre sonra yeniden başlıyor.
neden olduğu ile ilgili bir fikri olan ve çözümünü bilen varsa paylaşırsa sevinirim.
Net olmamakla beraber, arka planda TV güncelleme, panel temizleme, ayarlar yapıyor olabilir

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
50D12903-6CF4-4E2F-A546-07390777EC9B.jpg

şu siyah daire içersine almaya çalıştığım sembol neyi ifade etmektedir? İnternet bağlantısı ile ilgili bir durummudur?

C Çevrimdışı

c.kamer

Yeni Üye
27 Mar 2021
19
34
merhabalar

hi-level 55uhl1000 modem televizyonum mozaiklenme sorunundan dolayı regal 55r754u modelle değişti fakat bu modelde aynı sorun var
sanırım bu mb230 anakartlar çok sorunlu ne yapmamı tavsiye ederseniz vestel değişim yaptığında aynı anakart modelli televizyonla değişim yapıyor iade de etmek istemiyorum uygun fiyata aldım önerilerinizi rica ederim

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhabalar

hi-level 55uhl1000 modem televizyonum mozaiklenme sorunundan dolayı regal 55r754u modelle değişti fakat bu modelde aynı sorun var
sanırım bu mb230 anakartlar çok sorunlu ne yapmamı tavsiye ederseniz vestel değişim yaptığında aynı anakart modelli televizyonla değişim yapıyor iade de etmek istemiyorum uygun fiyata aldım önerilerinizi rica ederim
Önerim kullanmayın bu şekilde gözünüze carpmaz ☺️ işin şakası bu nedenle bu ana kart kalkıyor sanırım. Tabiki stoktakiler satılmaya devam. Memc var sa kapatın, gürültü azaltmayı düşürün.

C Çevrimdışı

c.kamer

Yeni Üye
27 Mar 2021
19
34
Önerim kullanmayın bu şekilde gözünüze carpmaz ☺️ işin şakası bu nedenle bu ana kart kalkıyor sanırım. Tabiki stoktakiler satılmaya devam. Memc var sa kapatın, gürültü azaltmayı düşürün.
memc gürültü azaltma dinamik kontrast gibi anakartı yoracak ne varsa kapalı kullanıyorum ama farkettiğim şu en yüksek çözünürlükte hareketli sahneler olduğunda mozaiklenme yapıyor

C Çevrimdışı

c.kamer

Yeni Üye
27 Mar 2021
19
34
yapacak bişey kalmıyor ne yazıkki yapılmış :(
gerçekten yazık diyorum ön yargıyla yaklaşmam hiçbir zaman markalara kendim deneyimlemedikçe ama vestel bu kadar kalitesiz nasıl olabiliyor şaşırdım bu işin ucunu bırakmayacağım ya bana doğru dürüst bir tv gönderirler ya da hakem heyetine götürürüm konuyu para iadesi alırım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt