Teraspy & Teknovest & By_Trol Cevaplıyor

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar, merhabalar. Kendi bölümüne yazdım ancak oralar çok ıssız kalmış. Awox U5600STR modelinin güncel yazılımını arıyorum hiçbir yerde yok. OTA dan güncelleme aldığı için artık paylaşılmıyor ancak otadan güncelleme bildirimi geliyordu sürekli ve yüklemiş gibi yapıp sonra yine aynı bildirim açılıyordu her defasında ben de yüklemiyor diye başka rom attım çift ekran oldu sonra bulgar romu ile düzeldi kendi romunu kurmak istiyorum mümkünse yardımcı olabilir misiniz? Cihaz numarası 1022000551404KS12009193882, kendi romundan sonra ota bildirimi olmaz inşallah olursa nasıl düzelteceğimi de belirtir misiniz lütfen hiçbir yerde bulamadım bu sorunun çözümünü.
Sorun şu değerli kardeşim.

Aynen Vestel üretimlerinde olduğu gibi AWOX markası için de elimizdeki olanaklarla destek olmaya gayret ettik.

VESTEL markasının YILLARDIR bu mecrada yazılımlarını karşılıksız paylaşırız insanlara. Reklam dayatmamız, bağış adı altında haraç kesmemiz, vay şu kadarlık üyeyse bu kadarlık muamele görürsün, tıfılsan sadece uzaktan bakarsın vs vs gibi ayrımlarımız yoktur. Son kullanıcıya direkt olarak çözüm üretecek yaklaşımlar içerdiğimizden ötürü ben kendi drive alanım üzerinden neredeyse tüm modellerin yazılımlarını paylaştım forumda.

Lakin VESTEL yıllardır yazılımlarının paylaşılmasına bırakın itiraz etmeyi bizlere destek olurken, AWOX un mühendisi değerli kardeşimize bu teklifimi sunup da ''bakınız son kullanıcı bizim forumu iyi bilir, yazılımları buradan paylaşalım insanlar sorunlarına çözüm üretsin zira servisler yetersiz kalıyor'' dediğimde cevap olarak ''E tabi siz alıştırdınız onları gelip oralardan yazılım almaya, isterler elbette'' şeklinde olunca ''Siz bilirsiniz'' dedim ve o günden sonra AWOX markasına desteğimi kestim. Mevcut yayınlanmış olanları bıraktım, yeni yazılım var olsa da eklemedim. Bu sanki sizi cezalandırıyor gibi olsa da öyle algılamayın lütfen. Siz bu markanın size bakış açısını görünce marka değerini anlayacak ve çevrenize anlatacaksınız. Çevreniz çevresine anlatacak. Bu firmalar vatandaşı GÖRMEZDEN GELMENİN cezasını er yada geç çekecekler.

Forumumuz öncelikle VATANDAŞ ODAKLI ve çıkar ilişkisi olmayan diyaloglar ile yaklaşır herkese. Aynı zamanda herkese de eşit mesafede yaklaşır. Yani siz yeni geldiniz size yazılım yok, diğeri atom bombası üye ona yazılım var gibi bir duruma maruz kaldığınızı düşünmeyin lütfen.

Burada gördüğünüz muamele aslında firmanın size reva gördüğü muameledir, bunun başka açıklaması yok.

Firmanın mühendisi bizi kâale almıyorsa benim gözümde sizi kâale almıyor demektir.

Aslında Awox üretimi ürünler için elimde sonuç odaklı onlarca çözüm (Yazılım, arıza notu vs) olsa da, yayınlamama kararı aldık yönetim olarak.

V Çevrimdışı

ViRüS

Yeni Üye
28 Eki 2019
9
39
Sorun şu değerli kardeşim.

Aynen Vestel üretimlerinde olduğu gibi AWOX markası için de elimizdeki olanaklarla destek olmaya gayret ettik.

VESTEL markasının YILLARDIR bu mecrada yazılımlarını karşılıksız paylaşırız insanlara. Reklam dayatmamız, bağış adı altında haraç kesmemiz, vay şu kadarlık üyeyse bu kadarlık muamele görürsün, tıfılsan sadece uzaktan bakarsın vs vs gibi ayrımlarımız yoktur. Son kullanıcıya direkt olarak çözüm üretecek yaklaşımlar içerdiğimizden ötürü ben kendi drive alanım üzerinden neredeyse tüm modellerin yazılımlarını paylaştım forumda.

Lakin VESTEL yıllardır yazılımlarının paylaşılmasına bırakın itiraz etmeyi bizlere destek olurken, AWOX un mühendisi değerli kardeşimize bu teklifimi sunup da ''bakınız son kullanıcı bizim forumu iyi bilir, yazılımları buradan paylaşalım insanlar sorunlarına çözüm üretsin zira servisler yetersiz kalıyor'' dediğimde cevap olarak ''E tabi siz alıştırdınız onları gelip oralardan yazılım almaya, isterler elbette'' şeklinde olunca ''Siz bilirsiniz'' dedim ve o günden sonra AWOX markasına desteğimi kestim. Mevcut yayınlanmış olanları bıraktım, yeni yazılım var olsa da eklemedim. Bu sanki sizi cezalandırıyor gibi olsa da öyle algılamayın lütfen. Siz bu markanın size bakış açısını görünce marka değerini anlayacak ve çevrenize anlatacaksınız. Çevreniz çevresine anlatacak. Bu firmalar vatandaşı GÖRMEZDEN GELMENİN cezasını er yada geç çekecekler.

Forumumuz öncelikle VATANDAŞ ODAKLI ve çıkar ilişkisi olmayan diyaloglar ile yaklaşır herkese. Aynı zamanda herkese de eşit mesafede yaklaşır. Yani siz yeni geldiniz size yazılım yok, diğeri atom bombası üye ona yazılım var gibi bir duruma maruz kaldığınızı düşünmeyin lütfen.

Burada gördüğünüz muamele aslında firmanın size reva gördüğü muameledir, bunun başka açıklaması yok.

Firmanın mühendisi bizi kâale almıyorsa benim gözümde sizi kâale almıyor demektir.

Aslında Awox üretimi ürünler için elimde sonuç odaklı onlarca çözüm (Yazılım, arıza notu vs) olsa da, yayınlamama kararı aldık yönetim olarak.
Cevabınız için çok teşekkür ederim değerli Adem Bey. Adını anmaya hicap duyduğum markanın mühendisleriyle görüşmelerinizde bizi temsil ederek bizi düşünerek yaptığınız tüm konuşma ve şikayetler için son derece haklısınız. Ben de bir daha bu markayı kimseye önermeyeceğim zaten. Böyle olacağını bilsem almazdım şeklindeki beyanım tamamen bu markaya olan serzenişimdi ancak diğer arkadaşlar gereksiz bir tepki gösterdiler mesajımı dahi sildiler. Vakit ayırıp yazdığınız ve ilginiz için çok sağolun. Sizi Youtube kanalınızdan da takip ediyorum işinizi nasıl yaptığınızı bildiğim için burdayım ve olmaya devam edeceğim. Diğer arkadaşların da bir gün sizin kadar anlayışlı olmasını görmek forum adına tek dileğimdir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,568
Cevabınız için çok teşekkür ederim değerli Adem Bey. Adını anmaya hicap duyduğum markanın mühendisleriyle görüşmelerinizde bizi temsil ederek bizi düşünerek yaptığınız tüm konuşma ve şikayetler için son derece haklısınız. Ben de bir daha bu markayı kimseye önermeyeceğim zaten. Böyle olacağını bilsem almazdım şeklindeki beyanım tamamen bu markaya olan serzenişimdi ancak diğer arkadaşlar gereksiz bir tepki gösterdiler mesajımı dahi sildiler. Vakit ayırıp yazdığınız ve ilginiz için çok sağolun. Sizi Youtube kanalınızdan da takip ediyorum işinizi nasıl yaptığınızı bildiğim için burdayım ve olmaya devam edeceğim. Diğer arkadaşların da bir gün sizin kadar anlayışlı olmasını görmek forum adına tek dileğimdir.
Yazılan her kötü cevapta diğer kişiye cevap hakkı doğacaktı o nedenle mesajınızı sildim. Tartışma hiç hoş bir durum değil ben son yazılanı silmeseydim belkide sayfalar dolusu hoş olmayan yazılar olacaktı ben sizi de tanımam Aragorn Aragorn arkadaşımızı da tanımam sadece kimse bir birini kırmasın diye konunun sonlanmasını istedim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Hepsi çok değerli ve alanlarında uzman, duyarlı arkadaşımız kardeşimizdir.

Herkesin kendisine has bir karakteri var ve sevgili kardeşim Özgür (Aragorn) adına konuşmak haddim olmasa da forumun işleyişinde, bir forumdan ziyade aile yapısı içerisinde olmamız nedeniyle herkes bu aile içerikli düzenin korunmasına yönelik yaklaşım sergiliyor. Yine herkes sizin gibi kalıcı olmayı düşünerek gelmediği için teknik içerikli forumların makus talihi gel, al, git, bir daha gelme şeklinde olduğundan, aynı zamanda gelen dostlarımızın bir sorundan dolayı gelip heyecanla yazmalarından dolayı bir önyargılı yaklaşım olabilir lakin şahsınıza yönelik bir incitici durum olmadığı konusunda içiniz rahat olsun isterim. :ok

V Çevrimdışı

ViRüS

Yeni Üye
28 Eki 2019
9
39
Sanal ortam elbette jest, mimik, vs. kullanamadığımızdan yanlış anlaşılmalara mahal verilebilecek bir yer. Belki ters bir anına denk gelmiştir, olabilir. Sıkıntı yok Adem Bey siz gerekeni yazınca hiçbir sorun kalmadı. Elbette vakit ayıran ve yazan herkese teşekkür ederim. Sonuçta orda bile bir emek var. İçeriği önemli değil yazma gayreti zaten yardım etme isteğini içerir.

Neyse ben yüksek müsaadenizle bu markaya biraz söveyim :) Günlerdir bakıyorum herkesi böyle yarım bırakmışlar, ayrıca teknik servisten de şikayet edenler mevcut. Herkes aldığına pişman olmuş. Pazartesi ben de arayacağım umarım dönüş yaparlar. Nasıl bir meslek ahlakları var anlamıyorum, ticaret hayatında ne geliyorsa başımıza bu etik meslek ilkelerini bilmediğimizden geliyor. Maalesef ülke olarak böyleyiz, çok benciliz, dürüst de değiliz birçok konuda.

Fazla uzatmayayım çok uzun ve derin bir konu. Herkese hayırlı akşamlar.

Bu arada Adem Bey; "Everybody dies, but not everybody really lives" =)

T Çevrimdışı

tabula rasa

Yeni Üye
6 May 2020
48
35
Merhaba, tv sorunları bölümüne başlık açtım ama gözden kaçtı sanırım, şöyle bir sıkıntı yaşıyorum, yardımlarınızı bekliyorum :)

Merhaba, aylardır tıkır tıkır kullandığım tvde 10 gündür acayip bir sorun baş gösterdi. Kanal rehberini(epg) açıp da tarih ya da kanallar arasında dikey-yatay gezinti yaparken birkaç kaydırma sonucunda tv kilitlenip kalıyor ve fişten çekmek durumunda kalıyorum.

Güncel yazılımın kronik sorunları var diye 0.55 nolu yazılımı kullanıyordum hadi güncelleyim belki düzelir dedim o da kar etmedi, hbbtv açık/kapalı denedim sonuç aynı. Zaman ayarı Manuel/ otomatik sonuç yine aynı. Flash bellekli ve belleksiz denedim yine aynı.

Özellikle günlük kayıt ayarladıgım için epg'yi açıp tarama yapmak benim için çok önemli, neredeyse kullanım tarzım bu.

Ne yaptıysam çare olmadı, çerezleri silmedim sadece onun da olumsuz etkisi ne olur bilmediğimden.

Tv'yi aldığımdan beri tek yaptığım modlama ile pvr özelliğini açmak oldu, o da bugüne dek sorunsuz çalıştı.

Bu sorunu yaşayan ya da çözüm hakkında fikri olan var mıdır?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Vaaaaaayyyyyy

Victor Hugo nun bu sözü bende sevgili doktorumuz Gregory House dan dolayı yer etti :)

Her dizi bende farklı kişileri bıraktı değer olarak. Mesela Dexter dan aklımda hep Debra kalmıştır zira kadının dizi boyunca yüzü gülmemiştir ve o bitişi de hak etmemiştir vs :)

Dur sevgili Hugh Lauire abimizide analım bari :kiskis

Diğer konu ile ilgili başka mesaj yazacağım şimdi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sanal ortam elbette jest, mimik, vs. kullanamadığımızdan yanlış anlaşılmalara mahal verilebilecek bir yer. Belki ters bir anına denk gelmiştir, olabilir. Sıkıntı yok Adem Bey siz gerekeni yazınca hiçbir sorun kalmadı. Elbette vakit ayıran ve yazan herkese teşekkür ederim. Sonuçta orda bile bir emek var. İçeriği önemli değil yazma gayreti zaten yardım etme isteğini içerir.

Neyse ben yüksek müsaadenizle bu markaya biraz söveyim :) Günlerdir bakıyorum herkesi böyle yarım bırakmışlar, ayrıca teknik servisten de şikayet edenler mevcut. Herkes aldığına pişman olmuş. Pazartesi ben de arayacağım umarım dönüş yaparlar. Nasıl bir meslek ahlakları var anlamıyorum, ticaret hayatında ne geliyorsa başımıza bu etik meslek ilkelerini bilmediğimizden geliyor. Maalesef ülke olarak böyleyiz, çok benciliz, dürüst de değiliz birçok konuda.

Fazla uzatmayayım çok uzun ve derin bir konu. Herkese hayırlı akşamlar.

Konuya iki ayrı koldan bakıyorum ben.

Mühendise kızgınım o ayrı konu. Genç çocuk, daha 20 lerinde bir birimin yetkisini vermişler kendisine. Tek başına bir şeyler yapabilsin diye mücadele ediyor. Bütün ipler Çinli abilerin elinde, kod desen ana taslak adamlarda, çözüm desen neredeyse hiç bir şey çıkmıyor ama mücadele ediyor ona bir şey diyemem.

Müdürü var ki kendisini çok iyi tanır görüşürüm, dünya iyisi insandır, lakin onun iyiliği de insanlığı da, kendisinin eli kolu bağlandığı için tüketiciye fayda sağlamıyor.

Servise dokun servis ağlıyor
Tüketiciye dokun tüketici ağlıyor
Bir şey demese de müdüre dokun o da ağlıyor

Kardeşim;
yazılım senin değil
kart senin değil
panel senin değil
kodlar senin değil

ama baksan yerli ve milli çok şükür.

Hiç bir şey senin olmayınca sorun çıktığında çözüm üretemiyor, elin Çinlisi çözüm üretsin diye gözünün içine bakıyorsun.

Bizim ülkemizde yapılanlar genelde su kaçırmasın diye yapılan yamalar oluyor.

Adam diyorsun ki kardeşim Youtube girmiyor, Çözüm ne geliyor biliyormusun? ''Aptoide kur oradan gir.'' Al sana yama.

Neden? Mecburmuyum? malı bana satarken ''Bu mal youtube uygulamasını sadece aptoide üzerinden açar'' dedin mi? Demedin.

Yani işin ucu bu yatırımı yapanlara gidiyor kardeşim.

Şimdi ben şirket kurayım, ekmek dağıtma şirketi olsun, müdür diye de size yetki vereyim ama adı yetki olsun.

Un lazım, yok
Su lazım, yok
Tuz lazım, yok

Eee neyin müdürlüğü bu? Fabrikayı niye kurduk o zaman?

Haaaaaa asıl düşünülmesi gerek bu. O fabrikayı neden kurduk? :kas

(Gerçi şu an montajlanan yer fabrika olmasa da fabrikaları kuruluyor ama onu biliyoruz)

V Çevrimdışı

ViRüS

Yeni Üye
28 Eki 2019
9
39
Konuya iki ayrı koldan bakıyorum ben.

Mühendise kızgınım o ayrı konu. Genç çocuk, daha 20 lerinde bir birimin yetkisini vermişler kendisine. Tek başına bir şeyler yapabilsin diye mücadele ediyor. Bütün ipler Çinli abilerin elinde, kod desen ana taslak adamlarda, çözüm desen neredeyse hiç bir şey çıkmıyor ama mücadele ediyor ona bir şey diyemem.

Müdürü var ki kendisini çok iyi tanır görüşürüm, dünya iyisi insandır, lakin onun iyiliği de insanlığı da, kendisinin eli kolu bağlandığı için tüketiciye fayda sağlamıyor.

Servise dokun servis ağlıyor
Tüketiciye dokun tüketici ağlıyor
Bir şey demese de müdüre dokun o da ağlıyor

Kardeşim;
yazılım senin değil
kart senin değil
panel senin değil
kodlar senin değil

ama baksan yerli ve milli çok şükür.

Hiç bir şey senin olmayınca sorun çıktığında çözüm üretemiyor, elin Çinlisi çözüm üretsin diye gözünün içine bakıyorsun.

Bizim ülkemizde yapılanlar genelde su kaçırmasın diye yapılan yamalar oluyor.

Adam diyorsun ki kardeşim Youtube girmiyor, Çözüm ne geliyor biliyormusun? ''Aptoide kur oradan gir.'' Al sana yama.

Neden? Mecburmuyum? malı bana satarken ''Bu mal youtube uygulamasını sadece aptoide üzerinden açar'' dedin mi? Demedin.

Yani işin ucu bu yatırımı yapanlara gidiyor kardeşim.

Şimdi ben şirket kurayım, ekmek dağıtma şirketi olsun, müdür diye de size yetki vereyim ama adı yetki olsun.

Un lazım, yok
Su lazım, yok
Tuz lazım, yok

Eee neyin müdürlüğü bu? Fabrikayı niye kurduk o zaman?

Haaaaaa asıl düşünülmesi gerek bu. O fabrikayı neden kurduk? :kas

(Gerçi şu an montajlanan yer fabrika olmasa da fabrikaları kuruluyor ama onu biliyoruz)
Hocam yıllarca aynı şey beyaz eşyada da yapılmadı mı, en büyük firmalarımız hemen her donanımı dışardan alıp buradaki fabrikalarında monte ederek yerli ürün diye fahiş fiyatlara sattılar. Ama yine bizden kaynaklanıyor gerçekten kalifiye yani yazılım bilen çok az insanımız var, ve baktığınızda ülkenin yetişmiş insan gücünün olmaması en büyük eksiklik. Bu her konuda böyle. Almanya iki dünya savaşı yaptı ama yetişmiş eğitimli insan gücü yüksek olduğundan hala çok güçlü keza Japonya da böyle. Bizim yetişmiş insan gücümüz yok maalesef. Teorik bilgi kötü olunca pratiğe de dökemiyoruz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Vaaaaaayyyyyy

Victor Hugo nun bu sözü bende sevgili doktorumuz Gregory House dan dolayı yer etti :)

Her dizi bende farklı kişileri bıraktı değer olarak. Mesela Dexter dan aklımda hep Debra kalmıştır zira kadının dizi boyunca yüzü gülmemiştir ve o bitişi de hak etmemiştir vs :)

Dur sevgili Hugh Lauire abimizide analım bari :kiskis

Diğer konu ile ilgili başka mesaj yazacağım şimdi.

Benim de sizin profilde görünce aklıma Brave Heart filmi geldi, oradaki son sahnedeydi bu söz. Ve gerçekten bir hayat özeti niteliğinde mükemmel söz. Herkes ölür fakat herkes gerçekten yaşamaz. Herkes ölür fakat çok azı gerçekten yaşar.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Merhaba, tv sorunları bölümüne başlık açtım ama gözden kaçtı sanırım, şöyle bir sıkıntı yaşıyorum, yardımlarınızı bekliyorum :)
ful yazılım talep edin birde öyle kontrol sağlıyalım

M Çevrimdışı

merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
49
Merhaba, tv u9500 yansıtma sırasında tv ekranı bu şekilde gözüküyor nasıl düzeltebilirim

IMG_20210408_202636fad2cab4a91244fc.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri