Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

B Çevrimdışı

birgecevakti

Yeni Üye
18 Şub 2021
38
39
By_Trol By_Trol hosbulduk hosbulduk farklı bir vestel kumandasını regal mb211 tv de kullanıyorum , p+ tuşu ile kanal ilerleme yaparken kanal değiştirmesi gerekirken çok sık olmasada ara ara direk ekrana epg menüsü açıyor. acaba tvnin iç yazılımda epg özelliğini tamamen kapatabiliyor muyuz. sw profilde bulamadım böyle bişey.

ve ayrı bir vestel tv daha var onda da tv yi prize taktığımda ekrana vestel yazısı geliyor sonra normal standby moduna geçiyor ilk elektrik aldığında ekrana gelen yazı kapabiliyor muyuz. normalde fişi takarsın standby ışında bekler sonra açmak istediğinde vestel yazısı görünüyor ve açılır.
bu durum evdeki mb120 şse ve mb97 şasede de yapıyor fakat regal mb211 de öyle bişi yapmıyor.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Tv fise taktiginiz an acmasanizda ilk anda logo görünür ve bekleme moduna gecer,mantigini bilmiyorum ama vestel böyle bir uygulama yapmis,Bu durumu bootlogo yu sw profilden pasif yaparak engellemeniz mümkün ama bu sefer normal acilimda da logo görünmez.Epg özelligini kapatamiyoruz fakat hw profilde aktif kullandiginiz kumandanin kodunu kontrol edip varsa aktif yapmaniz mümkün.

B Çevrimdışı

birgecevakti

Yeni Üye
18 Şub 2021
38
39
Tv fise taktiginiz an acmasanizda ilk anda logo görünür ve bekleme moduna gecer,mantigini bilmiyorum ama vestel böyle bir uygulama yapmis,Bu durumu bootlogo yu sw profilden pasif yaparak engellemeniz mümkün ama bu sefer normal acilimda da logo görünmez.Epg özelligini kapatamiyoruz fakat hw profilde aktif kullandiginiz kumandanin kodunu kontrol edip varsa aktif yapmaniz mümkün.

hw profiline baktığımda kumanda tuş kodlaması görünüyor fakat aktif pasif olarak görünmüyor acaba kodlamaya 0 değer versem etkisizleşir mi acaba ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
hw profiline baktığımda kumanda tuş kodlaması görünüyor fakat aktif pasif olarak görünmüyor acaba kodlamaya 0 değer versem etkisizleşir mi acaba ?
Resimdeki yeri kumandanızın kodu ile değiştirmeniz mümkün. Normalde problem çıkmaması gerek ama yine de uyarayım olabilir.çift kumanda olduğu için deneyebilirsiniz.

B Çevrimdışı

birgecevakti

Yeni Üye
18 Şub 2021
38
39
Resimdeki yeri kumandanızın kodu ile değiştirmeniz mümkün. Normalde problem çıkmaması gerek ama yine de uyarayım olabilir.çift kumanda olduğu için deneyebilirsiniz.

Kumanda eski model bir ürünün kumandası olduğu için kumandanın ismi neresinde yazar acaba ?
ayrıca çift kumanda olduğu içinden kastınız nedir öğrenmek için soruyorum ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
pillerin oldugu bölümü kontrol edin .3 anakart yazmissiniz bu 3 kumanda demek ,genelde birbiriyle uyumludur vestel kumandalari..Diger kumandalari da sorun cikan tv de denemeniz mümkün, belki farkli reaksiyon verme durumu olabilir.

M Çevrimdışı

mgn1905 

Aktif Üye
23 Ara 2020
77
26
Kumandanın ses tuşları ve on-off tuşu çalışıyor.Kumanda arızalı olmadığı halde televizyon kumandanın komutlarını almıyor ve kumanda işlem yapmıyor sorun ne kaynaklı olabilir?Acil yardım..

WhatsApp-Image-2021-03-24-at-19.46.331238823c006b1ab2.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Kumandanın ses tuşları ve on-off tuşu çalışıyor.Kumanda arızalı olmadığı halde televizyon kumandanın komutlarını almıyor ve kumanda işlem yapmıyor sorun ne kaynaklı olabilir?Acil yardım..

WhatsApp-Image-2021-03-24-at-19.46.331238823c006b1ab2.jpg
Uzaktan kumandanın sağlam olduğuna kesin olarak emin olmanız gerekir sağlam ise tv nin IR alıcı göz kartı kontrol edilmeli

V Çevrimdışı

ViRüS

Yeni Üye
28 Eki 2019
9
39
Selamlar, merhabalar. Kendi bölümüne yazdım ancak oralar çok ıssız kalmış. Awox U5600STR modelinin güncel yazılımını arıyorum hiçbir yerde yok. OTA dan güncelleme aldığı için artık paylaşılmıyor ancak otadan güncelleme bildirimi geliyordu sürekli ve yüklemiş gibi yapıp sonra yine aynı bildirim açılıyordu her defasında ben de yüklemiyor diye başka rom attım çift ekran oldu sonra bulgar romu ile düzeldi kendi romunu kurmak istiyorum mümkünse yardımcı olabilir misiniz? Cihaz numarası 1022000551404KS12009193882, kendi romundan sonra ota bildirimi olmaz inşallah olursa nasıl düzelteceğimi de belirtir misiniz lütfen hiçbir yerde bulamadım bu sorunun çözümünü.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Selamlar, merhabalar. Kendi bölümüne yazdım ancak oralar çok ıssız kalmış. Awox U5600STR modelinin güncel yazılımını arıyorum hiçbir yerde yok. OTA dan güncelleme aldığı için artık paylaşılmıyor ancak otadan güncelleme bildirimi geliyordu sürekli ve yüklemiş gibi yapıp sonra yine aynı bildirim açılıyordu her defasında ben de yüklemiyor diye başka rom attım çift ekran oldu sonra bulgar romu ile düzeldi kendi romunu kurmak istiyorum mümkünse yardımcı olabilir misiniz? Cihaz numarası 1022000551404KS12009193882, kendi romundan sonra ota bildirimi olmaz inşallah olursa nasıl düzelteceğimi de belirtir misiniz lütfen hiçbir yerde bulamadım bu sorunun çözümünü.
Issız kalma sebebi bu ? awox üretimi

V Çevrimdışı

ViRüS

Yeni Üye
28 Eki 2019
9
39
Awox üretimi diye yardımcı olmayacak mısınız yani ? Zaten böyle olacağını bilsek almazdık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt