Teraspy & Teknovest & By_Trol Cevaplıyor

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
toshiba tv'ye uyacak vestel kök yazılımı bulunabilir mi? seri no versek, bu mümkün olur mu?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
toshiba tv'ye uyacak vestel kök yazılımı bulunabilir mi? seri no versek, bu mümkün olur mu?
Hayır mümkün değil. Ancak şöyle mümkün olabilirdi; sizde kullanılan ana kart ile vestelinki aynı, sizde kullanılan panel le vestelin ki aynı, aynı işlemci, aynı wifi ve Bluetooth kartı gibi özellikleri eşleşen bir Vestel seri numarası bulup onun yazılımı yüklenebilir. Açıkça söyleyeyim babam olsa bu kadar filitre edip aramam ? çünkü biz bu cihazları seri numarası ile arıyoruz, yani sizdeki kullanılan malzemeleri direk filitre edip başka hangi cihazda kullanılmış bulma işlemi tek tek olurdu. Yani pek tavsiye etmiyecegim durumdur ?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
Hayır mümkün değil. Ancak şöyle mümkün olabilirdi; sizde kullanılan ana kart ile vestelinki aynı, sizde kullanılan panel le vestelin ki aynı, aynı işlemci, aynı wifi ve Bluetooth kartı gibi özellikleri eşleşen bir Vestel seri numarası bulup onun yazılımı yüklenebilir. Açıkça söyleyeyim babam olsa bu kadar filitre edip aramam ? çünkü biz bu cihazları seri numarası ile arıyoruz, yani sizdeki kullanılan malzemeleri direk filitre edip başka hangi cihazda kullanılmış bulma işlemi tek tek olurdu. Yani pek tavsiye etmiyecegim durumdur ?
aynı kart ama farklı işlemci olabiliyor mu? dikkatimi çeken bu oldu. :)

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Çok teşekkür ederim, servis evde değiştirecek anakartı. Anlaşmamız bu şekilde kesinlikle tv yi servise teslim etmem, ev ortamında tv'nin arkasını açarak anakart değişimi yapacaklarını evde yapabileceklerini söylediler. Vestel bugün bana mesaj ile ulaştı, konsinye tv verebiliriz diye ancak evde değişim olacağı için herhangi bir talebim olmadı. Şu ana kadar Vestel'in ilgi alakasından çok memnunum. Cihazda ATV4K ve Amazon Fire TV Stick 4K kullanıyorum. Her ikisinde de amazon prime HDR içerik oynatılırken ekran aşırı parlaklaşıyor, içeriği izlemek mümkün olmuyor. Fotoğraf çekmiştim daha sonra editlerim mesajı. Son yazılımı kulanmama rağmen bu problem çözülmedi. Diğer uygulamalarda böyle bir problem yok, Netflix ve YouTube 4K HDR gözlere bayram yaptırıyor. Umarım bu anakart değişimi daha önce bahsettiğim ve Amazon prime sorununu çözer. Tekrar teşekkür ederim.
İlgi alaka konusunda allah var gerçekten çok iyiler sattıkları ürünün arkasındalar ama sadece vestel değil tüm markaların başı boş kişilere servislik vermesi üzücü hadi verdin bari denetle servisler yüzünden markalar karalanıyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
aynı kart ama farklı işlemci olabiliyor mu? dikkatimi çeken bu oldu. :)
Bazı cihazlarda ayini kart olmasına rağmen farklı giriş çıkış gördü bu gözler , dikkatimi çekmediği için net bir şey söylemek zor olur. Mb130 ile 130p hatta 130s de ekleyelim yanına servis menüsünde direk mb130 yazar biz menüsü ile 130s i ayırabiliyor uz. Ama 130 ile 130p yi ayiramiyoruz. Aslında ikiside 130 ama farklı işte gözle görülür farklılık yok o zaman iişlemci farklı olabilir diye düşündüm şimdi ??

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Çok teşekkür ederim, servis evde değiştirecek anakartı. Anlaşmamız bu şekilde kesinlikle tv yi servise teslim etmem, ev ortamında tv'nin arkasını açarak anakart değişimi yapacaklarını evde yapabileceklerini söylediler. Vestel bugün bana mesaj ile ulaştı, konsinye tv verebiliriz diye ancak evde değişim olacağı için herhangi bir talebim olmadı. Şu ana kadar Vestel'in ilgi alakasından çok memnunum. Cihazda ATV4K ve Amazon Fire TV Stick 4K kullanıyorum. Her ikisinde de amazon prime HDR içerik oynatılırken ekran aşırı parlaklaşıyor, içeriği izlemek mümkün olmuyor. Fotoğraf çekmiştim daha sonra editlerim mesajı. Son yazılımı kulanmama rağmen bu problem çözülmedi. Diğer uygulamalarda böyle bir problem yok, Netflix ve YouTube 4K HDR gözlere bayram yaptırıyor. Umarım bu anakart değişimi daha önce bahsettiğim ve Amazon prime sorununu çözer. Tekrar teşekkür ederim.

resmi ekler ve başka yorum yapmama gerek kalmaz :)

image003.jpg

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
İlgi alaka konusunda allah var gerçekten çok iyiler sattıkları ürünün arkasındalar ama sadece vestel değil tüm markaların başı boş kişilere servislik vermesi üzücü hadi verdin bari denetle servisler yüzünden markalar karalanıyor.
Maalesef o yetkinliğe sahip yetişmiş ara eleman sıkıntısı ülkemizin ana sorunu. Gönül isterdi ki bu açığı kapatacak eğitim sistemimiz olsun. Alınması gereken çok yol var bu konuda.

M Çevrimdışı

mehmet1907

Yeni Üye
7 Şub 2019
45
Merhabalar, vestel televizyonu var.
televizyonu seyrederken yanlışlıkla kumandan favori listesine girdim ancak bir türlü çıkamadım.kumandadan televizyonu eski haline getirebilirim.
Televizyonu nasıl eski haline getirmek için neler yapmalıyım.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
vestel 32H9500
mb211s anakartlı bir tv'miz var 10 gündür kullanıyoruz.
KanalD HD, cnnturk HD, tv2 HD kanalları çekmiyor ancak HD olmayanları çekiyor sadece bu 3 kanal. Siliyorum manuel arama yapıyorum bir kaç deneme sonrasında geliyor ancak ertesi gün yine çekmiyor bazen geç açıyor karıncalanıyor ve yine çekmiyor ama HD olmayanları çekiyor .
Merkezi uydumuz var komşularda bir sorun yok . Sorun ne olabilir ?

sinyal seviyesi yetrsiz olabilir. çanak ince ayarı gerekebilir

A Çevrimdışı

aygün

Yeni Üye
7 Nis 2020
2
26
hi level hl43dlk13 fhd uydu alıcılı android smart kanal listesi atarken kapandı ve açılmıyor acil yardım teşekkürler

IMG_20200407_213939e1075f942602e02c.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
A aygün, sunny üretimli hilevel kanal tablosumu attınız vestel üretimli hilevel kanal tablosu?. sizdeki cihaz sunny üretimli vestel kanal tablosu attı iseniz cihaz çökmüş olabilir.sunny servisinde destek alınız.

A Çevrimdışı

aygün

Yeni Üye
7 Nis 2020
2
26
A aygün, sunny üretimli hilevel kanal tablosumu attınız vestel üretimli hilevel kanal tablosu?. sizdeki cihaz sunny üretimli vestel kanal tablosu attı iseniz cihaz çökmüş olabilir.sunny servisinde destek alınız.
Teşekkürler cevap için ama hangi kanal listesini attığımı bilmiyorum çökmüş ise yeni yazılımla düzeltilebilirmi teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri