Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
Merhaba değerli üstatlarım
Forumu çok seviyorum sizleri de. İyi ki varsınız.Elimden geldiğince sizi ve forumu takip ediyorum
Fakat bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.
Regal 55R7540UA tv almıştım. Wifi bağlantısı çok iyi olmasına rağmen YouTubeda 4k yayında ara ara takılma oluyordu. Ben de kablolu bağlantı yapayım dedim. Bu kablolu bağlantı pcde çalışıyor.
Tvde kurulum yaparken bağlı değil uyarısı alıyorum. Bunu modemden yapmaya çalıştım. Hatta cihazın ethernet Mac adresini de ayarlayıp kaydettim. Elle ip ve dns Vs hepsini yapmama rağmen olmadı bir türlü.
Servisi mi çağırayım yoksa bir yolu yordamı var mıdır. Teşekkürler.
Merhaba

Benim LG 4K TV de de Wifi nin gidip gelme durumları oluyordu kablolu bağladım düzeldi. Modem 4 portluydu benim tabi de... Modemin tek port galiba. Bi switch bağlayıp deneme şansın olur mu, kullandığın ISS hangisi bir de ne kadar hız alıyorsun?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba değerli üstatlarım
Forumu çok seviyorum sizleri de. İyi ki varsınız.Elimden geldiğince sizi ve forumu takip ediyorum
Fakat bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.
Regal 55R7540UA tv almıştım. Wifi bağlantısı çok iyi olmasına rağmen YouTubeda 4k yayında ara ara takılma oluyordu. Ben de kablolu bağlantı yapayım dedim. Bu kablolu bağlantı pcde çalışıyor.
Tvde kurulum yaparken bağlı değil uyarısı alıyorum. Bunu modemden yapmaya çalıştım. Hatta cihazın ethernet Mac adresini de ayarlayıp kaydettim. Elle ip ve dns Vs hepsini yapmama rağmen olmadı bir türlü.
Servisi mi çağırayım yoksa bir yolu yordamı var mıdır. Teşekkürler.
Cihazdan kabloluya geçiş yaptın mı ?
Bazı kablolarda pin uçları farklı olabiliyor değiştirip dendin mi

S Çevrimdışı

Stargate0404

Aktif Üye
26 Ara 2017
91
Cihazdan kabloluya geçiş yaptın mı ?
Bazı kablolarda pin uçları farklı olabiliyor değiştirip dendin mi
Denemedim. Deneyeceğim sağolun. Cihaz süper online Huawei cihaz. 4 portlu. Tüm portları denedim maalesef aynı sonuç... Uçlar farklı derken standart değil midir
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba

Benim LG 4K TV de de Wifi nin gidip gelme durumları oluyordu kablolu bağladım düzeldi. Modem 4 portluydu benim tabi de... Modemin tek port galiba. Bi switch bağlayıp deneme şansın olur mu, kullandığın ISS hangisi bir de ne kadar hız alıyorsun?
Süper online kullanıyorum. 4 portlu Huawei.
Bağlantı hızım 25 mbit. Yer yer 30 da oluyor. 4k içerikte oluyor genelde. 2kda sorun yok. Bir de benim modme bu aralar fazlasıyla sorun veriyor. Telefon ve tv wifi sinyali kesiliyor sonra yeniden aktif oluyor. Ara ara kopma oluyor sıklıkla.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
IMG-20200215-WA0000e55552c9e41de45e34672c654f313ac4.jpg

Gök Kurt Gök Kurt
işaretlediğim siyah nokta mı çıktı yoksa kare çizgiler mi ? kare çizgiler yayın kaynaklı mı ?

Gök Kurt Çevrimdışı

Gök Kurt 

Aktif Üye
9 Eki 2018
129
geniş ekran bi kaç tane alabilirmisiniz.
birde forumun kendisine resim ekleyniz yaklaştırmada sorun yaşıyorum
Ben dışarıdayken arıza kaydı biraktirdigim Türksat personeli tarafından fiş tak çıkar yapılarak düzeltilmiş çocuklar öyle söyledi. Birde dalga geçmiş. Ancak aklımın ermedigi aynı şeyi ben defalarca yaptım. Mantığım el vermedi. İlginiz Çok teşekkür ederim. ?

T Çevrimdışı

tolgahan66

Yeni Üye
14 Şub 2020
2
44
Axen AX032DLD12AT057-KMT cihazı servis menüsü ile bozdum. Cihazımda sadece siyah ama parlak bir ısık var. Amacım cihazı pc ye bağlamıştım bir türlü görüntüsünü istediğim netleştirmeye getiremedim bi ihtimal düzeltirim dedim ama cihazı kullanılmaz hale getirdim..
Bu cihaza yazılımı usb ile nasıl yükleyebilirim. Ekran bu haldeyken lütfen yardım edin

televizyonun arkasında yazan kod: Axen AX032DLD12AT057-KMT

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Axen AX032DLD12AT057-KMT cihazı servis menüsü ile bozdum. Cihazımda sadece siyah ama parlak bir ısık var. Amacım cihazı pc ye bağlamıştım bir türlü görüntüsünü istediğim netleştirmeye getiremedim bi ihtimal düzeltirim dedim ama cihazı kullanılmaz hale getirdim..
Bu cihaza yazılımı usb ile nasıl yükleyebilirim. Ekran bu haldeyken lütfen yardım edin

televizyonun arkasında yazan kod: Axen AX032DLD12AT057-KMT
Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji A Adem Helvacı

M Çevrimdışı

mehmet1907

Yeni Üye
7 Şub 2019
45
Merhabalar, lg tv kanalların yerini değiştirmek istediğimde " 1 ve 765 aralığındaki kanallar taşınamaz" uyarısı veriyor. bu sorunu nasıl çözebilirim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Arkadaşlar merhaba. Bildiğiniz gibi Toshiba 65X9763 DAT model bir oled TV almıştım. Tv gayet güzel ancak bir kaç sorun yaşadım. Bunlardan birisi HDR performansı. HDR görüntü açıldığında görüntü olması gerekenden daha karanlıktı. İnfo tuşuna bastığımda HDR yazısı var ancak siyah görünüyordu. Dolby digital vs. gibi bildirimler beyaz renkle vurgulanıyor du. Youtube bazı 4K videoları açtığında görüntü eski 3D tv lerde olduğu gibi üst üste biniyordu. Tv elektrik gidip geldiğinde kendi kendine açılıyordu. Bunlardan dolayı servis talebinde bulundum. Servis e Vestel Anakart değişim onayı vermiş. Tv nin anakartı değişeceğine dolayı biraz endişeliyim. Sizce değiştirmek doğru bir tercih mi? Birde bu tv mb120 anakart kullanıyor. Servis buna daha güncel bir anakart taksbilir mi? Teşekkür ederim.

panel bilgi hattında yadığın için ben burada cevaplamak istedim, orası arıza bölümü değil çünkü :)
ne yazıkki servis daha güncel kart takamaz.
mb120 kart en az arızalanan kartlardan biridir.
ana kart değişmesinde sorun olacağını sanmıyorum, gerekirse evde değişmesini talep edin (içiniz daha rahat olur)
ürün teslim ederseniz kutusu mevcutsa muhakak kutu ile verin

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
panel bilgi hattında yadığın için ben burada cevaplamak istedim, orası arıza bölümü değil çünkü :)
ne yazıkki servis daha güncel kart takamaz.
mb120 kart en az arızalanan kartlardan biridir.
ana kart değişmesinde sorun olacağını sanmıyorum, gerekirse evde değişmesini talep edin (içiniz daha rahat olur)
ürün teslim ederseniz kutusu mevcutsa muhakak kutu ile verin
Çok teşekkür ederim, servis evde değiştirecek anakartı. Anlaşmamız bu şekilde kesinlikle tv yi servise teslim etmem, ev ortamında tv'nin arkasını açarak anakart değişimi yapacaklarını evde yapabileceklerini söylediler. Vestel bugün bana mesaj ile ulaştı, konsinye tv verebiliriz diye ancak evde değişim olacağı için herhangi bir talebim olmadı. Şu ana kadar Vestel'in ilgi alakasından çok memnunum. Cihazda ATV4K ve Amazon Fire TV Stick 4K kullanıyorum. Her ikisinde de amazon prime HDR içerik oynatılırken ekran aşırı parlaklaşıyor, içeriği izlemek mümkün olmuyor. Fotoğraf çekmiştim daha sonra editlerim mesajı. Son yazılımı kulanmama rağmen bu problem çözülmedi. Diğer uygulamalarda böyle bir problem yok, Netflix ve YouTube 4K HDR gözlere bayram yaptırıyor. Umarım bu anakart değişimi daha önce bahsettiğim ve Amazon prime sorununu çözer. Tekrar teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt