Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet hem ses menüsü altında bağlantı seçeneği kapalı, hem ayarlar / diğer ayarlar içerisindeki herşey kapalı, hatta wi-fi bile kapalı ?

Televizyon kapanınca bluetooth bağlantısı hemen kapanmıyor bu arada, bir müddet daha tv, bluetooth cihazlar arasında listeleniyor.

Elinizin altındaki cihazlarla deneme imkanınız olur mu acaba, benim televizyona has bir durum olduğunu da sanmıyorum işin açıkçası...

Teşekkürler.
benim evdekini ses bağlantısını devre dışı bırakınca kapalı konumda kalıyor

J Çevrimdışı

join4freee

Yeni Üye
11 Eyl 2019
8
43
benim evdekini ses bağlantısını devre dışı bırakınca kapalı konumda kalıyor

İlginiz için teşekkür ederim.
Belli ki Vestel 43UD8370 modelinde Qui V.5.7.20 yazılımda bluetooth kapatılamıyor. Umarım bu soruna el atarlar.

Servis kurulum için geldiğinde yazılım yüklemesi yaptı.
Ama sizin de bana diğer başlıkta televizyonun seri numarasına göre verdiğiniz fabrika çıkışı yazılım sürümüyle aynı sürümü kullanıyorum.
Acaba neden bu güncellemeyi yaptılar diye düşünüyorum şimdi...

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
İlginiz için teşekkür ederim.
Belli ki Vestel 43UD8370 modelinde Qui V.5.7.20 yazılımda bluetooth kapatılamıyor. Umarım bu soruna el atarlar.

Servis kurulum için geldiğinde yazılım yüklemesi yaptı.
Ama sizin de bana diğer başlıkta televizyonun seri numarasına göre verdiğiniz fabrika çıkışı yazılım sürümüyle aynı sürümü kullanıyorum.
Acaba neden bu güncellemeyi yaptılar diye düşünüyorum şimdi...
5.7.20 yazılımı yeni yazılım mb130s ise yeni kart bazı modellerde fabrika çıkışı yapmadan buna güncellediler diye tahmin ediyorum

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
Televizyondaki yazıların tırtıklı olması normal midir? Mesela aşağıdaki resimlerde soldaki gibi görünüyor...

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Televizyondaki yazıların tırtıklı olması normal midir? Mesela aşağıdaki resimlerde soldaki gibi görünüyor...
Yayın anında bu görüntü oluşuyorsa yayın kalitesi kaynaklı olabilir her kanalda yapıyor mu ?
Eğer TV bar yani kanal değiştirirken aşağıda çıkan TV yazılım kaynaklı performans problemi olabilir bunun bir kaç nedeni var, ama en büyüğü, yazılım ve TV performansını arttırmak için çözünürlüğü düşürmüş olabilirler benim bu konuda gördüğüm mb211s ana kartlarda V3 versiyinlu yazılımlarda gördüm bunu.

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
Yayın anında bu görüntü oluşuyorsa yayın kalitesi kaynaklı olabilir her kanalda yapıyor mu ?
Eğer TV bar yani kanal değiştirirken aşağıda çıkan TV yazılım kaynaklı performans problemi olabilir bunun bir kaç nedeni var, ama en büyüğü, yazılım ve TV performansını arttırmak için çözünürlüğü düşürmüş olabilirler benim bu konuda gördüğüm mb211s ana kartlarda V3 versiyinlu yazılımlarda gördüm bunu.
Her kanalda oluyor hocam özellikle mesela Netflix'den film aratmak için search kısmına yazdığımda veya Youtube'daki aratma yerine yazınca.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Her kanalda oluyor hocam özellikle mesela Netflix'den film aratmak için search kısmına yazdığımda veya Youtube'daki aratma yerine yazınca.
Görsel varmıdır, bahsettigine göre uygulamalar da yapıyor yani bu uygulamaların yapısından kaynaklı, yayında sorun yoksa TV de sağlamdır ?

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
Dün geç saatte eve geldim atamadım. :)

Netflix arama yerinde harfleri yazınca oluşan tırtıklı görüntü:

Youtube sayfasındaki "önerilen" yazısı:

Kanal Listesindeki Görüntü:

Haber kanallarının alt tarafına koydukları "son dakika" yazılarında bu kadar belirgin değil onun için onların görüntüsünü almadım.

Bana sorun var gibi geldi sizin görüşünüz nedir hocam? :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Dün geç saatte eve geldim atamadım. :)

Netflix arama yerinde harfleri yazınca oluşan tırtıklı görüntü:

Youtube sayfasındaki "önerilen" yazısı:

Kanal Listesindeki Görüntü:

Haber kanallarının alt tarafına koydukları "son dakika" yazılarında bu kadar belirgin değil onun için onların görüntüsünü almadım.

Bana sorun var gibi geldi sizin görüşünüz nedir hocam? :)
cihazda sorun yoktur.
yazı fontu, programın yazılımı yada çözünürlüğü, gibi etkenlerdir. cihaz görüntüsünde yada hdr bir video izlediğinizde ondakı yazı karakterleri güzel olacaktır.

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
Hocam cevapladığın için teşekkürler bir de şunu sormak istiyorum, 1 aylık süreç diliminde kumanda 2 kere kilitlendi hiçbir şekilde çalışmadı ve televizyonun fişini çıkarıp taktıktan sonra normale döndü bunu ilk kez yapınca da yazmıştım ama 2. kez olmasının nedeni yine "ram şişmesi" midir?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam cevapladığın için teşekkürler bir de şunu sormak istiyorum, 1 aylık süreç diliminde kumanda 2 kere kilitlendi hiçbir şekilde çalışmadı ve televizyonun fişini çıkarıp taktıktan sonra normale döndü bunu ilk kez yapınca da yazmıştım ama 2. kez olmasının nedeni yine "ram şişmesi" midir?
5.7.20 yazılımında yapıyor, gerçi bendeki 3.62.35 mb130 için en stabil olan yazılımda bile yapıyor.
sonuçta bir televizyon diyor fişi çekip takıyorum :)
yapıyor yani ne yaparsan yap yine yapacaktır :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt