Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Kolay gelsin herkese bi sorum olucaktı adem ustama sormustum araştıracağını söyledi ama muhtemelen yoğunluktan geri dönüş yapamadı tekrar buraya yazmak istedim. benim sorum şu benim panel LG 42la613s LC420DUE-(SF)(U2) ve bendeki paneli takmak istediğim LG 42la620s in paneli LC420DUE-(SF)(U1)
Uyum sağlar mı veya farklı bi LC420DUE olan panellerin hepsine uyum sağlar mı?
lg tv ile ilgili bilgim yetersiz olduğundan, alacağınız panel pahalı olduğundan yanlış bilgi vermek istemem :bilmiyom

B Çevrimdışı

byayhan

Yeni Üye
17 Eyl 2019
9
34
lg tv ile ilgili bilgim yetersiz olduğundan, alacağınız panel pahalı olduğundan yanlış bilgi vermek istemem :bilmiyom
tesekkur ediyorum cevabın için benim bilgim de yetersiz bi siteten resimdeki gibi özelliklerini karşışaltırabileceğim yer buldum resimde olanlar sadece farklılık gösteriyor ölçüleri filan aynı hep yardım edebilecek varsa sevinirim bu konuda
panel-karsilastirma.jpg

J Çevrimdışı

join4freee

Yeni Üye
11 Eyl 2019
8
43
Merhaba. Müsadenizle sizlere birkaç sorum olacaktı

1- Vestel 43UD8370 televizyonumda ses ve görüntü paylaşımını kapatsam bile telefonlar bluetooth ile bağlanıp sesi televizyonda oynatabiliyor.
Ses menüsü altındaki bağlantı seçeneği de kapalı bu arada.
Dışarıdan bluetooth bağlantısını nasıl kapatabilirim? Bu şekilde her isteyen bağlanabiliyor. Televizyonda uyarı çıkıyor ama hayırı hemen seçmeyince telefon otomatik bağlanıyor.

2- Televizyonun 3. parti Foxxum'a ait olan uygulama mağazasında ottplayer gibi uygulamalar var. Bunları anasayfaya yükleyemiyor muyuz?
Galibi uygulamalar direkt internet üzerinde çalışıyor anladığım kadarıyla.

3-Televizyonun kumandasında favori tuşuna kanal atayabiliyorum ama uygulama atayamıyorum bunu nasıl yapabilirim.
Önceden Youtube uygulamasını açıyordu...

İlginiz için çok teşekkürler.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba. Müsadenizle sizlere birkaç sorum olacaktı

1- Vestel 43UD8370 televizyonumda ses ve görüntü paylaşımını kapatsam bile telefonlar bluetooth ile bağlanıp sesi televizyonda oynatabiliyor.
Ses menüsü altındaki bağlantı seçeneği de kapalı bu arada.
Dışarıdan bluetooth bağlantısını nasıl kapatabilirim? Bu şekilde her isteyen bağlanabiliyor. Televizyonda uyarı çıkıyor ama hayırı hemen seçmeyince telefon otomatik bağlanıyor.

2- Televizyonun 3. parti Foxxum'a ait olan uygulama mağazasında ottplayer gibi uygulamalar var. Bunları anasayfaya yükleyemiyor muyuz?
Galibi uygulamalar direkt internet üzerinde çalışıyor anladığım kadarıyla.

3-Televizyonun kumandasında favori tuşuna kanal atayabiliyorum ama uygulama atayamıyorum bunu nasıl yapabilirim.
Önceden Youtube uygulamasını açıyordu...

İlginiz için çok teşekkürler.
Selam
3. Soru cevabı favori tuşuna istediğiniz uygulamanın üstünde basılı tutun taslağa alacaktir.
2. Ottpalyer alinamaz, uygulama içindeki uygulama ne yazikki ana menuyr gelmiyor, ama Fox uygulamasını görmedim direk smart içinde varsa sık kilullaninlar seçeneği varsa yapabilirsiniz.
1. Soru ayarlar diğer ayarlarda , cec , uzaktan bağlantı secenekleri mevcut bunları kapatıp deneyiniz ?

J Çevrimdışı

join4freee

Yeni Üye
11 Eyl 2019
8
43
Selam
3. Soru cevabı favori tuşuna istediğiniz uygulamanın üstünde basılı tutun taslağa alacaktir.
2. Ottpalyer alinamaz, uygulama içindeki uygulama ne yazikki ana menuyr gelmiyor, ama Fox uygulamasını görmedim direk smart içinde varsa sık kilullaninlar seçeneği varsa yapabilirsiniz.
1. Soru ayarlar diğer ayarlarda , cec , uzaktan bağlantı secenekleri mevcut bunları kapatıp deneyiniz ?

Çok teşekkürler.

Cec ile ilgili kısıma bakmamıştım oraya da bakayım.
Yalnız bluetooth kapanmazsa fena; komşuların haylaz çocukları her an sabotaja kalkışabilir ?

J Çevrimdışı

join4freee

Yeni Üye
11 Eyl 2019
8
43
Siz ayarlar, ses ayarları, ses bağlantı seçeneğini de devredışı hale getiriniz.

Günaydın.

Ses menüsündeki bağlantı seçeneğini de, diğer ayarlar altındaki tüm seçenekleri de kapatmama rağmen bluetooth kesinlikle kapanmıyor.
Yani son tüketicinin görüp de yapabileceği hiçbir ayar görünmüyor maalesef.

Acaba ne yapılabilir bu konuda, sizde de Vestel var sanırım hiç bakabildiniz mi?

Bendeki model Vestel 43UD8370

mb130s anakart
Qui V.5.7.20 yazılım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Günaydın.

Ses menüsündeki bağlantı seçeneğini de, diğer ayarlar altındaki tüm seçenekleri de kapatmama rağmen bluetooth kesinlikle kapanmıyor.
Yani son tüketicinin görüp de yapabileceği hiçbir ayar görünmüyor maalesef.

Acaba ne yapılabilir bu konuda, sizde de Vestel var sanırım hiç bakabildiniz mi?

Bendeki model Vestel 43UD8370

mb130s anakart
Qui V.5.7.20 yazılım
ses bağlantısını devre dışı bıraktığınızda bluetooth görülmemesi lazımdı, hala gözüküyor mu dediniz

Y Çevrimdışı

yuxel 

Yeni Üye
16 Nis 2019
46
50
F fikoloji, Vestel 49ud8200 tv de kanal geçişlerinde karararak değilde ekrandaki görüntünün donarak geçişi için bir ayar varmı. Teşekkürler.

J Çevrimdışı

join4freee

Yeni Üye
11 Eyl 2019
8
43
ses bağlantısını devre dışı bıraktığınızda bluetooth görülmemesi lazımdı, hala gözüküyor mu dediniz

Evet hem ses menüsü altında bağlantı seçeneği kapalı, hem ayarlar / diğer ayarlar içerisindeki herşey kapalı, hatta wi-fi bile kapalı ?

Televizyon kapanınca bluetooth bağlantısı hemen kapanmıyor bu arada, bir müddet daha tv, bluetooth cihazlar arasında listeleniyor.

Elinizin altındaki cihazlarla deneme imkanınız olur mu acaba, benim televizyona has bir durum olduğunu da sanmıyorum işin açıkçası...

Teşekkürler.

A Çevrimdışı

allking

Yeni Üye
18 Ağu 2019
24
36
F fikoloji TEKNOwest teknovest
Selamlar;
Şu televizyonu birçok kez sordum kusura bakmayın şimdi son kez sorularımı sorup TV’yi almak istiyorum.
TV NEXON SMART 55NX900
1. Bu tv smart özellikleri vesteller ile aynı mı?
2. Vestel ile kumandası benzer mi?
3. D-led mi?
4. Hdr bulunuyor mu?
5. Wireless var mı?
6. Panel yapısı ekseri nedir?
Yani anlamaya çalıştığım bu TV nin vestel ve diğer markalarından farkı nedir?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
F fikoloji TEKNOwest teknovest
Selamlar;
Şu televizyonu birçok kez sordum kusura bakmayın şimdi son kez sorularımı sorup TV’yi almak istiyorum.
TV NEXON SMART 55NX900
1. Bu tv smart özellikleri vesteller ile aynı mı?
2. Vestel ile kumandası benzer mi?
3. D-led mi?
4. Hdr bulunuyor mu?
5. Wireless var mı?
6. Panel yapısı ekseri nedir?
Yani anlamaya çalıştığım bu TV nin vestel ve diğer markalarından farkı nedir?
Daha önce yazılmıştı özellikleri :)

Smart vestelle aynıdır büyük ihtimalle ama tvdeki smarttan fazla beklentin olmasın, bu tvnin vestelin diğer ürünleriyle arasında pek fark yoktur sanırım,,ama hdr varmıdır yokmudur bilmiyorum açıkçası ,kartı da MB130 ,vestelin en gelişmiş kartı (şimdilik) :ok

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
Televizyonun kumandası bugün hiçbir tepki vermedi dondu adeta, televizyonun fişini çekip takınca takınca tekrar çalıştı bunun sebebi ne olabilir?

İkinci sorum 43UD8470 de Facebook uygulaması yok mu? Apps kısmından bulamadım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Televizyonun kumandası bugün hiçbir tepki vermedi dondu adeta, televizyonun fişini çekip takınca takınca tekrar çalıştı bunun sebebi ne olabilir?

İkinci sorum 43UD8470 de Facebook uygulaması yok mu? Apps kısmından bulamadım.
1.ciye cevap vereyim :)
Donan kumanda iletmesi değil,tv yazılımıdır,arada sırada yapabiliyor bunu,bende tam çözemedim nedenini ki bunu araştırdığımı da belirteyim,bendeki tvde ardarda kanal değişiminde bindebir de olsa donuyor,birde iptv izlediğimde çok sık olmasada donuyor,ben bunun sebebini tmp denilen belleğin dolmasından kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum,tv kapatıp açınca tmp denilen bu klasör boşaltılıyor veya sıfırlanıyor diye biliyorum,hatta ben genelde telefonu da mutlaka yeniden başlatırım ki bellek boşalsın.
2.ci soruna cevap veremeyeceğim maalesef,köydeki (MB97) tvde smart açamıyorum :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt