Teraspy & Teknovest & By_Trol Cevaplıyor

S Çevrimdışı

sicebas

Yeni Üye
22 Mar 2019
6
Sayın Fikoloji üstad ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim. Yarın ilk işim yazılımı denemek olacaktır.
Denememi yaptıktan sonra menfi veya müspet sonucu burada diğer arkadaşlar ve sizinle paylaşacağım.
Sayın Fikoloji üatsdım verdiğiniz yazılım maalesef benim tv yi kurtarmak için yeterli olamadı. Bizim tecrübesizliğimiz, gerekse bahtsızlığımız ve tavsiyelere kulak asılmaması ( sıkıntılı anakartlar ) gibi nedenlerden dolayı sorunu satın aldık ve içinden çıkamadık. Halen mevcut sorunlu televizyonla uğraşıyoruz. Anakarttan flash ve eprom değişti sonuç olumsuz. İnatla uğraşmaya devam ediyoruz. Eğer sonuç alabilirsek buradan paylaşmaya çalışacağım.
Not. Benim gibi bu işlerde acemi sayılabilecek arkadaşlara tavsiyem lütfen söylenenleri dinleyin ve fazla uğraşmamanız gereken tv lerle uğraşmayın sonu hüsran ile sonuçlanıyor :( Tecrübeyle sabittir. Tüm forumdaşlara iyi geceler ve Fikoloji ustama tekrardan yardım ve destekleri için teşekkür ediyor ve diliyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Sayın Fikoloji üatsdım verdiğiniz yazılım maalesef benim tv yi kurtarmak için yeterli olamadı. Bizim tecrübesizliğimiz, gerekse bahtsızlığımız ve tavsiyelere kulak asılmaması ( sıkıntılı anakartlar ) gibi nedenlerden dolayı sorunu satın aldık ve içinden çıkamadık. Halen mevcut sorunlu televizyonla uğraşıyoruz. Anakarttan flash ve eprom değişti sonuç olumsuz. İnatla uğraşmaya devam ediyoruz. Eğer sonuç alabilirsek buradan paylaşmaya çalışacağım.
Not. Benim gibi bu işlerde acemi sayılabilecek arkadaşlara tavsiyem lütfen söylenenleri dinleyin ve fazla uğraşmamanız gereken tv lerle uğraşmayın sonu hüsran ile sonuçlanıyor :( Tecrübeyle sabittir. Tüm forumdaşlara iyi geceler ve Fikoloji ustama tekrardan yardım ve destekleri için teşekkür ediyor ve diliyorum.
Üzüldüm,geçmiş olsun diyorum,MB95 kartları devamlı belirtiyoruz "sorun olmadıkça ellemeyin" diye,gerçi olan olmuş artık ama umarım düzelir.Unutmamak gerekir ki MB95 kartlarda 2 tür yükleyici var,biri 1mb diğeri 2mb 'lık(flash-mboot) yükleyici (kabaca öyle yazdım anlaşılsın diye) ,yani diğer kartlardan biraz farklı bir kart.
Tekrar geçmiş olsun...

I Çevrimdışı

Istanbulboy

Yeni Üye
28 Mar 2019
5
37
Selamün Aleyküm üstadlar,
55PF9090 (mb91) var yazılım 3.6.6.
Dahili wifi de sorun yoktu fakat 2-3 aydır internete bağlanmıyor, wifi ağlarını tara diyorum lütfen bekleyiniz diyor ve tarama yapmıyor, birşey bulamıyor, bunu kurtarabilir miyiz ?
Ya da elimde RT5370 chipsetli wifi alıcısı var bunla bağlanma imkanım var mı ? USB'ye taktım ama tepki vermedi.
Şimdiden teşekkürler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Selamün Aleyküm üstadlar,
55PF9090 (mb91) var yazılım 3.6.6.
Dahili wifi de sorun yoktu fakat 2-3 aydır internete bağlanmıyor, wifi ağlarını tara diyorum lütfen bekleyiniz diyor ve tarama yapmıyor, birşey bulamıyor, bunu kurtarabilir miyiz ?
Ya da elimde RT5370 chipsetli wifi alıcısı var bunla bağlanma imkanım var mı ? USB'ye taktım ama tepki vermedi.
Şimdiden teşekkürler
Aynı tv bende de var,47'' olan,bıktım wifiden,bağlandı-koptu derken en sonunda eternet kablo çektim de rahat ettim,RT5370 bu wifi adaptörün çalışması lazım,ama zaten içinde var,çakışırmı diye aklıma gelmiyor değil,peki usb girişlerinde sorun yok değilmi?

I Çevrimdışı

Istanbulboy

Yeni Üye
28 Mar 2019
5
37
USB lerde sorun yok hocam, normal flash bellek taktigimda film , dizi izleyebiliyorum. Dediğin gibi çakışma olabilir belki , PC de kullanabiliyorum wifi alıcıyı , ben direk USB ye takıp kablosuz ağları taramayı denedim, tepkisiz kaldı, Bir ayar gerekiyor muydu? ya da alıcıyı TV nin tanıyıp tanımadığını bakabilecegim ekran var mıdır?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
USB lerde sorun yok hocam, normal flash bellek taktigimda film , dizi izleyebiliyorum. Dediğin gibi çakışma olabilir belki , PC de kullanabiliyorum wifi alıcıyı , ben direk USB ye takıp kablosuz ağları taramayı denedim, tepkisiz kaldı, Bir ayar gerekiyor muydu? ya da alıcıyı TV nin tanıyıp tanımadığını bakabilecegim ekran var mıdır?
Elindeki usb-wifi zaten olması gereken çipsetli,elimde harici wifi olmadığından en azından diğer tvlerde deneyemiyorum maalesef,ama sanmıyorum bir ayarı olsun,peki bunu tvye taktığında "Ağ ayarları ----> Şebeke türü " içinde görüyormusun ,yani harici wifiyi?

Ö Çevrimdışı

Özgür4274

Yeni Üye
24 Mar 2019
2
40
Ado hocam 42pf9060 7084929 300386 seri nolu vestel smart tv min yazılımını yükseltmek istiyorum bu modele uygun son çıkan bir yazılım varmı hocam bana yardımcı olabilirseniz sevinirim....

T Çevrimdışı

teknohome

Yeni Üye
10 Ocak 2019
43
33
T teknohome,
Ustam yazılım ı yükledim ama yine aynı ... Stanby da kalıyor... Santos le82s12hm .. başka ne olabilir
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

T teknohome,
Ustam yazılım ı yükledim ama yine aynı ... Stanby da kalıyor... Santos le82s12hm .. başka ne olabilir

I Çevrimdışı

Istanbulboy

Yeni Üye
28 Mar 2019
5
37
Elindeki usb-wifi zaten olması gereken çipsetli,elimde harici wifi olmadığından en azından diğer tvlerde deneyemiyorum maalesef,ama sanmıyorum bir ayarı olsun,peki bunu tvye taktığında "Ağ ayarları ----> Şebeke türü " içinde görüyormusun ,yani harici wifiyi?
Tekrar merhaba üstad,
Sorunu çözdüm, ben tv açıldıktan sonra takıyordum usb'yi görmüyordu, TV kapalıyken taktım usb'ye, tv yi açtım ağları görmeyi başardım.
Ağa bağlandım bu sefer de internet'e bağlanmadı.
Onu da PC üzerinden modem ayarlarına girip, WPS'i kapatarak çözdüm.
Teşekkürler ilginize

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Tekrar merhaba üstad,
Sorunu çözdüm, ben tv açıldıktan sonra takıyordum usb'yi görmüyordu, TV kapalıyken taktım usb'ye, tv yi açtım ağları görmeyi başardım.
Ağa bağlandım bu sefer de internet'e bağlanmadı.
Onu da PC üzerinden modem ayarlarına girip, WPS'i kapatarak çözdüm.

Teşekkürler ilginize
Öncelikle geri dönüşün için teşekkür ederim,,güle güle kullan :ok
Doğrusu tv kapat-aç hiç aklıma gelmedi,çünkü bunu zaten yaptığını düşünüyordum,bu bana da ders oldu,artık bu durumdaki arkadaşa "tvyi kapat-aç bakalım" derim,çünkü normal usb değil takılan, bir donanım :ok
Yani,sorunun tamamen çözüldüğünü mü anlıyoruz yukarıdaki altını çizdiğim çümleden ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri