Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

S Çevrimdışı

sicebas

Yeni Üye
22 Mar 2019
6
Selamunaleyküm cümleten;
Televizyonum, 40pf7070 televizyona Ado üstadın videosu eşliğinde çekirdek yazılım yüklemesi yaptım. Yükleme esnasında televizyonun standby ışığı hızlı bir şekilde yanıp sönmeye başladı ve bir süre sonra ışığın yanıp sönme hızı azaldı. Ado ustanın videoda söylediği gibi tv nin fişini çekip OK düğmesine basılı şekilde tv nin fişini prize taktım ancak herhangi bir değişiklik olmadı. Işık yanıp sönmeye devam ediyor, tv nin ekrana hiç görüntü gelmiyor. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Selamunaleyküm cümleten;
Televizyonum, 40pf7070 televizyona Ado üstadın videosu eşliğinde çekirdek yazılım yüklemesi yaptım. Yükleme esnasında televizyonun standby ışığı hızlı bir şekilde yanıp sönmeye başladı ve bir süre sonra ışığın yanıp sönme hızı azaldı. Ado ustanın videoda söylediği gibi tv nin fişini çekip OK düğmesine basılı şekilde tv nin fişini prize taktım ancak herhangi bir değişiklik olmadı. Işık yanıp sönmeye devam ediyor, tv nin ekrana hiç görüntü gelmiyor. Konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
öncelikle tvnin ilk sorunu neydi?
güncellememi yaptınız yoksa full mü?
yazılımı nereden neye göre indirdiniz ?
şu anda ışık yanıp sönüyor yazılım mı almıyor ?
paylaştığım linkte bunlaradı yanıtlarsanız çözüm için daha çözüme odaklı oluruz
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...-yazilim-talep-konusu.446/page-259#post-80783

tv seri numarası paylaşmayı unutmayınız

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sicebas

Yeni Üye
22 Mar 2019
6
https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...-yazilim-talep-konusu.446/page-259#post-80783

Sayın Fikoloji üstadım
1- tv yazılım eski olduğu için versiyon yükseltmek amaçlı yazılım yüklemeye çalıştım.
2- çekirdek yazılım yüklemeye çalıştım
3- yazılımı yine buradan anakart modeline göre indirdim (MB95)
Tv seri no: 7046517 300195
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Fikoloji üstad attığım yazılım bu.
17MB90_MB91R1R2_MB92R3_MB95_MB95S_MB95M_FAZ3_V366y

Gizli İçerik
cloud.mail.ru

Облако Mail.Ru - это ваше персональное надежное хранилище в интернете. Все нужные файлы всегда под рукой, доступны в любой точке мира с компьютера или смартфона.
cloud.mail.ru
cloud.mail.ru

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sayın Fikoloji üstadım
1- tv yazılım eski olduğu için versiyon yükseltmek amaçlı yazılım yüklemeye çalıştım.
2- çekirdek yazılım yüklemeye çalıştım
3- yazılımı yine buradan anakart modeline göre indirdim (MB95)
Tv seri no: 7046517 300195
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

17MB90_MB91R1R2_MB92R3_MB95_MB95S_MB95M_FAZ3_V366y

Gizli İçerik
cloud.mail.ru

Облако Mail.Ru - это ваше персональное надежное хранилище в интернете. Все нужные файлы всегда под рукой, доступны в любой точке мира с компьютера или смартфона.
cloud.mail.ru
cloud.mail.ru

full yazılım:
full yazılım yükleme anlatımı için Tıklayınız
güncelleme yazılımınız:
mb9X şaselerde yazılım güncelleme sıkıntılıdır.
yüklediğiniz yazılım r3 yazılımını yani sizinki ile uyumsuz.
önce full yazılımı yükleyiniz düzelirse güncellemeyi atınız. fazla kurcalamanızı tavsiye etmem, umarım sorun çözülür

S Çevrimdışı

sicebas

Yeni Üye
22 Mar 2019
6
full yazılım:
full yazılım yükleme anlatımı için Tıklayınız
güncelleme yazılımınız:
mb9X şaselerde yazılım güncelleme sıkıntılıdır.
yüklediğiniz yazılım r3 yazılımını yani sizinki ile uyumsuz.
önce full yazılımı yükleyiniz düzelirse güncellemeyi atınız. fazla kurcalamanızı tavsiye etmem, umarım sorun çözülür
Sayın Fikoloji üstad ilgi ve alakanıza çok teşekkür ederim. Yarın ilk işim yazılımı denemek olacaktır.
Denememi yaptıktan sonra menfi veya müspet sonucu burada diğer arkadaşlar ve sizinle paylaşacağım.

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

teknohome

Yeni Üye
10 Ocak 2019
43
34
iyi günler .. sanyo le82s12hm stanby ışında kalmış..TMS 18VG.72B 12023 anakartlı.. eprom yazılıma ihtiyacım var. yardımcı olursanız sevinirim

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
merhabalar,
bende vestel 43ud8360 Tv var, üzerinde tek usb portu var sanırım USB 2.0 protokolunu destekliyor, bundan emin olamıyorum kesin bilgisi olan var mı? birde usb flaş belleği NTFS olarak formatlarsam eğer TV görür mü? malum 4k videolar bayağı büyük oluyor, fat32 veya exfat 4GB den büyük dosyalarda sorun çıkarıyor o sebepten soruyorum. 3,5 Gb lik imax 4k belgeseli oynatırken donma oluyor TV'de, usb belleği fat32 formatlı idi.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhabalar,
bende vestel 43ud8360 Tv var, üzerinde tek usb portu var sanırım USB 2.0 protokolunu destekliyor, bundan emin olamıyorum kesin bilgisi olan var mı? birde usb flaş belleği NTFS olarak formatlarsam eğer TV görür mü? malum 4k videolar bayağı büyük oluyor, fat32 veya exfat 4GB den büyük dosyalarda sorun çıkarıyor o sebepten soruyorum. 3,5 Gb lik imax 4k belgeseli oynatırken donma oluyor TV'de, usb belleği fat32 formatlı idi.
tv yazılım güncel mi ? iki formatı destekliyor. tv ana kart modeli nedir ? eğer düşük ana kart varsa dediğiniz gibi sorunlar çıkabilir

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

• Geri
    Üst Alt