Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

S Çevrimdışı

~Sosyolog~

Aktif Üye
20 Şub 2018
86
Öncelikle hayırlı akşamlar, hayırlı ramazanlar Ado hocam. Benim almakta olduğum ve hemen hemen 2-3 haftadır kullandığım, "50 UD 8800" TV modelim; telefona ekran yansıtma ile bağladığım zaman 'işlemlerin geç algılaması olsun, video açtığımda donmalar, çoğu işlemin yavaş olarak algılaması ve üstelik WiFi bağlantı yerinde takılmalar' baya canımı sıktı. Sizce bu normal mı hocam? Normal değilse sebebi nedir?

H Çevrimdışı

halkaliozan

Yeni Üye
1 Haz 2018
7
46
hocam bendeniz de bu 50 inch JVCyi begenenlerden, ama sonra da buyuk ekran (65 inch) beklentisiyle bu TVye uzak duranlardanim. Evimde 10 yillik plazma LG var 42 inch ve hamdolsun hala calisiyor aslanlar gibi..

Ama buyuk ekran ve yeni teknoloji istiyorum bu nedenle BIMin getirecegini dusundugumuz 65inch JVCyi takibe aldim

Fakat siz bizzat VESTEL 55UD9650 modeli tavsiye ettiniz ve bir arkadas bu TVyi 2600 TL civarinda edindigini soyledi.

Size sormak istedigim soru su lutfedip cevaplarsaniz; Acaba bu BIM JVCsindeki ozellikler tavsiye etmis bulundugunuz VESTEL 55UD9650'dan daha mi iyidir? Ewt ekran farki var ama ben anakart-vs vs ozelliklerini kastediyorum,

Su an internette VESTEL 55UD9650 3400 TL en uygun ama yarin TEKnosada bi sansimi deniycem eger daha iyi ozellikleri varsa

Saygilar, sevgiler

S Çevrimdışı

Secoloji

Yeni Üye
27 May 2018
7
43
Merhabalar Ado. Turkcell tvplus aboneliğin var jvc smart Tv'de filbox uygulaması falan var. TV plusu yükleme şansım var mı yada Vestel müşteri hizmetlerine şikayet babında yazsam bir geri dönüş olur mu.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dün sabah "Vestel Panel Bilgi Hattı" adlı topicte aşağıdaki mesajı yazmıştım ama herhalde gözünden kaçtı hocam.:kiskis Çok merak ettiğimden kafama takıldı:hmm, VA paneller arasında da yapı itibariyle farklı olabilen var mı?:alala Mesajım aşağıda, Hayırlı günler, hayırlı işler ;
"
#1,181
A [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] A Ado hocam benim merak ettiğim bir konu var ; gerçi forumda birçok yerde IPS ve VA panellerin temel farklarını detaylı bir şekilde anlattınız. Uzunca bu konuları takip ettikten sonra benim şahsi olarak çıkardığım sonuç şu oldu; siz de daha önce tv satın almadan evvel muhakkak kendi gözlerinizle görüntüsünü inceleyip bir test yapın demiştiniz, bence bu konuda tamamen haklısınız.
Özellikle şu an popüler konu olan JVC 50" 50VU73T modelinde yaşanan görüntü şikayetlerini ben de inceledim ve çok dikkatimi çekti. Bahse konu olan televizyondan geçen cuma günü bir arkadaşım da aldı, dün akşam kanal dizme, renk ayarı v.s. için benden yardım istemişti. Benim incelemem de de görüntü pek hoşuma gitmedi, başka bir arkadaşa bu tv nin 49VU73Tmodeli almıştık bu modelde renk canlılığı ve keskinlik daha güzeldi (zannedersen IPS panel farkından dolayı) .
Şimdi gelelim asıl soruya; JVC 50VU73T (VA panel), JVC 49VU73 (IPS panel) bununla birlikte elimde olan HI-LEVEL 48UHL950 deki görüntüyü incelediğimde ise bariz şekilde her iki modelden de kat kat daha canlı, keskin ve siyahları tam olması gereken tonda gösteriyor. Büyük bir ihtimalle panel VA (görüntü izleme açısından tahmin edebiliyorum) fakat bir de sizden teyit istedim SERİ NO: 7489272500158
Benim merak ettiğim 50" JVC ile aynı VA panel yapısına sahip olmasına rağmen neden bu kadar fark oluşabiliyor. (panel marka farkı vs.) Üstelik HI-LEVEL neredeyse 3-4 yıl önceki eski bir model olmasına rağmen.
Peki 48UHL950 deki 3D desteğinin panel yapısında ve tepkime süresinde fark oluşturabilme ihtimali var mı? Yani farklı bir yapıya mı sahip. Çünkü gözümle görmesem bu kadar fark olabileceğine inanmazdım."

Verdiğiniz seri numarada SAMSUNG VA panel mevcut.

Görüntü işlemci, panel modülü, tüketici ayarı, panel yapı tipi ve o an izlediğiniz ortamdaki ışık oranıd ahi görüntüye İNANILMAZ etki ve fark yaratır.

Yani bu sorunun çok çok somut bir cevabı yok zira etken sayısı yüksek ve en önemlisi de algı meselesi.

Enteresanı olan ne biliyormusunuz?

TV yi iade edenlerin birisi ''Fazla cırtlak renk'' derken bir başkası ''Çok soluk renk'' dedi.

Ben inanamıyorum şu rengin neresi cırtlak veya neresi soluk olabilir?, bana göre oldukça native bir sonuç bu.

jvc-papagan-1-jpg.jpg

Ama siz cırtlak yapmak isterseniz cırtlak da olur elbette, şunda olduğu gibi.

jvc-papagan-3-jpg.jpg

Veya soluk isterseniz soluk da olur elbette.

Benim anlamadığım ise, ortadaki mal aynı, panel aynı, anakart işlemci aynı fakat sonuç olarak taraflardan birisi SOLUK derken diğeri CIRTLAK nasıl diyebiliyor ve/veya hangi kritere, hangi ayara göre bu yorumu yapabiliyor.

Mübalağasız yazıyorum ki farklı panelleri ile farklı anakartlar ile 2 tv yi yanyana getirip koyun, işi bilen adam size ufak sapmalarla AYNI renk ve canlılığı bir şekilde yakalar.

Önemli olan sizin bunu yapmak isteyip istemediğinizdir. :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar Ado. Turkcell tvplus aboneliğin var jvc smart Tv'de filbox uygulaması falan var. TV plusu yükleme şansım var mı yada Vestel müşteri hizmetlerine şikayet babında yazsam bir geri dönüş olur mu.

Capcanlı destek hattına yazın lütfen, bilin ki sizlerin tüm bu geri bildirimleri genel bir kriter olarak hep kayıtlara geçiyor, yoksa dahi geri bildirimoranına göre bir sonraki sürüm veya üretimde ekleyiveriyorlar :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hocam bendeniz de bu 50 inch JVCyi begenenlerden, ama sonra da buyuk ekran (65 inch) beklentisiyle bu TVye uzak duranlardanim. Evimde 10 yillik plazma LG var 42 inch ve hamdolsun hala calisiyor aslanlar gibi..

Ama buyuk ekran ve yeni teknoloji istiyorum bu nedenle BIMin getirecegini dusundugumuz 65inch JVCyi takibe aldim

Fakat siz bizzat VESTEL 55UD9650 modeli tavsiye ettiniz ve bir arkadas bu TVyi 2600 TL civarinda edindigini soyledi.

Size sormak istedigim soru su lutfedip cevaplarsaniz; Acaba bu BIM JVCsindeki ozellikler tavsiye etmis bulundugunuz VESTEL 55UD9650'dan daha mi iyidir? Ewt ekran farki var ama ben anakart-vs vs ozelliklerini kastediyorum,

Su an internette VESTEL 55UD9650 3400 TL en uygun ama yarin TEKnosada bi sansimi deniycem eger daha iyi ozellikleri varsa

Saygilar, sevgiler

Selamlar değerli kardeşim;

Benim bahsettiğim 9650 nin yanından geçemez bu JVC

Ayrıca sizin bulduğunuz veya arkadaşımızın bulduğu 9650 nin hangi üretim 9650 olduğu önemli.

MB120 anakartlı üretim ise yine benim bahsettiğim tv değil o.

Kötü mü? hayır o da oldukça iddialı bir model lakin benim sizlere PİRAMİTİN TEPESİ dediğim tv değil :ok

Satıcıdan ürün kodunu isteyin bakıp teyit edelim :ok

Saygı bizden :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Öncelikle hayırlı akşamlar, hayırlı ramazanlar Ado hocam. Benim almakta olduğum ve hemen hemen 2-3 haftadır kullandığım, "50 UD 8800" TV modelim; telefona ekran yansıtma ile bağladığım zaman 'işlemlerin geç algılaması olsun, video açtığımda donmalar, çoğu işlemin yavaş olarak algılaması ve üstelik WiFi bağlantı yerinde takılmalar' baya canımı sıktı. Sizce bu normal mı hocam? Normal değilse sebebi nedir?

Selamlar azizim Sizlere de hayırlı ramazanlar dilerim.

Elbette normal değil, ortamda wirles yoğunluğu yüksek mi bilemiyorum ancak iletişim protokolünü olumsuz etkileyecek bir unsur veya yazılımsal stabilite bozukluğu olabilir düşüncesindeyim.

Yazılım sürümünüz nedir acaba?

S Çevrimdışı

~Sosyolog~

Aktif Üye
20 Şub 2018
86
Selamlar azizim Sizlere de hayırlı ramazanlar dilerim.

Elbette normal değil, ortamda wirles yoğunluğu yüksek mi bilemiyorum ancak iletişim protokolünü olumsuz etkileyecek bir unsur veya yazılımsal stabilite bozukluğu olabilir düşüncesindeyim.

Yazılım sürümünüz nedir acaba?

img-20180602-wa0001-jpg.jpg

G Çevrimdışı

Genie

Yeni Üye
29 May 2018
10
54
Diğer taraflardan cevap alamadık doğrudan buraya yazalım madem! Küçük ekran alacaksanız uhd yerine fullhd alın şeklindeki forum yorumları itibariyle 42-43 inch bir fullhd tv için bir panel öneriniz var mıdır? Daha çok çocuklar için, Tv ve film seyredilecek, smart özellikli. Veya uhd al kardeşim mi dersiniz?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Diğer taraflardan cevap alamadık doğrudan buraya yazalım madem! Küçük ekran alacaksanız uhd yerine fullhd alın şeklindeki forum yorumları itibariyle 42-43 inch bir fullhd tv için bir panel öneriniz var mıdır? Daha çok çocuklar için, Tv ve film seyredilecek, smart özellikli. Veya uhd al kardeşim mi dersiniz?

Bütçe uygun ise 43MU7000 iyi bir smart stabilitesi ve görüntü kalitesi ile üzmez sizi :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt