Teraspy & Teknovest & By_Trol Cevaplıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Diğer odadaki televizyon dahili uydu alıcılı. Bir daha sorun çıktığında dediğiniz gibi yapayım şuan her 2 cihaz da normal çalışıyor. Sorun salondaki televizyonda oluyor diğer odayı da etkiliyor bazen saatlerce düzelmiyor. Hiremco lnb vardı Next marka ile değiştirdim aynı sorunlar devam ediyor. Oturma odasındaki, Grundig dahili uydulu tv hiçbir şekilde sinyal kesme sorunu yaşatmadı. Daha önce salondaki sorunlu televizyonda teledünya cihazı bağlıydı bir ara güç ünitesi patlamıştı televizyonu bozmuş olabilir mi?
Teledünya nın güçte sorun olduysa bir ihtimalle ana devreye yüksek güç vermiş olabilir ,tabii benim düşüncemdir bu,ama hdmi çıkışına- girişine sorun yaratacağını sanmıyorum ,veya çok düşük bir ihtimal derim en fazla.Ancak tv çalışırken kabloyu çıkartıp-takmak verebilir büyük ihtimalle.Fakat elektrik hattına da dikkat çekmek isterim ,en azından hattın kontrol edilmesi gerekir ,çünkü bizim evde yıllardır anahtar bazı odalarda fazı açıp-kapatacağına nötrü açıp kapatıyormuş,tavan vantilatörünü takarken çarpılınca fark ettim,halbuki anahtarı açık duruma getirmiştim ,ben kabloyu elleyince elim de duvardaydı(güç almak için),çarpıldım ve olay ortaya çıktı.Tabii hanım oğlum koştu geldi ,ben onunla uğraşırken oğlum da "baba sen uydunun anahtarını aç-kapa yapınca benim tv 1-2 saniyeliğine ekran kararıyor" demişti(yazılımları deneme maksatlı uyduya yüklerken). çok araştırınca tüm hatların hatalı olduğunu gördüm,biz yıllarca böyle kullanmışız evde maalesef.Meğer sadece uydunun değil ,bazı odanın lambasını da yakıp-söndürmede tv kararıyormuş.Bunları bilgi amaçlı yazdığımı da belirteyim bu arada :)

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Teledünya nın güçte sorun olduysa bir ihtimalle ana devreye yüksek güç vermiş olabilir ,tabii benim düşüncemdir bu,ama hdmi çıkışına- girişine sorun yaratacağını sanmıyorum ,veya çok düşük bir ihtimal derim en fazla.Ancak tv çalışırken kabloyu çıkartıp-takmak verebilir büyük ihtimalle.Fakat elektrik hattına da dikkat çekmek isterim ,en azından hattın kontrol edilmesi gerekir ,çünkü bizim evde yıllardır anahtar bazı odalarda fazı açıp-kapatacağına nötrü açıp kapatıyormuş,tavan vantilatörünü takarken çarpılınca fark ettim,halbuki anahtarı açık duruma getirmiştim ,ben kabloyu elleyince elim de duvardaydı(güç almak için),çarpıldım ve olay ortaya çıktı.Tabii hanım oğlum koştu geldi ,ben onunla uğraşırken oğlum da "baba sen uydunun anahtarını aç-kapa yapınca benim tv 1-2 saniyeliğine ekran kararıyor" demişti(yazılımları deneme maksatlı uyduya yüklerken). çok araştırınca tüm hatların hatalı olduğunu gördüm,biz yıllarca böyle kullanmışız evde maalesef.Meğer sadece uydunun değil ,bazı odanın lambasını da yakıp-söndürmede tv kararıyormuş.Bunları bilgi amaçlı yazdığımı da belirteyim bu arada :)
Geçmiş olsun, Allah'tan size bir şey olmamış. Sanırım dediğiniz gibi bir durum var, ben de şüphe etmeye başladım. Süpürge çalışırken dokunmatik emiş gücü ayarı kendi kendine değişmeye başladı. Tabi cihazdan kaynaklı durum değilse. Kaçak akım rölesi için elektrikçi çağıracağız detaylı bir kontrol yaptıralım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Geçmiş olsun, Allah'tan size bir şey olmamış. Sanırım dediğiniz gibi bir durum var, ben de şüphe etmeye başladım. Süpürge çalışırken dokunmatik emiş gücü ayarı kendi kendine değişmeye başladı. Tabi cihazdan kaynaklı durum değilse. Kaçak akım rölesi için elektrikçi çağıracağız detaylı bir kontrol yaptıralım.
Teşekkür ederim ,ucuz atlattım :)
Elektrikçi gelecek madem,bence tüm priz ve anahtarları da kontrol ettirmende fayda var ,biz 93 yılında evi sıfır almıştık ,taaa o yıldan 2021 nisan ayına kadar güvenerek kullandık hep,meğer hatalı olmuş bağlantılar.

B Çevrimdışı

bafra

Yasaklı Üye
31 Mar 2021
16
40
merhabalar sanyo tv stanby da takılı kalmış sanyo LE100S14FM dump lazım yardımcı olabilrmisiniz
iyi çalışmalar ustalarım

A Çevrimdışı

AseA44

Yeni Üye
29 Ocak 2022
1
40
20220129_182728.jpg

Merhaba, U5100str bu sekilde kalıyor, kumandadan açılıp kapanmıyor, tv üzerindeki düğmeden de kapanmıyor, fisi çekince kapaniyir takınca kendiliginden açılıp awox logosu sonrasi bu ekran geliyor, ne yapmak lazım, yardımcı olursanız sevinirim

B Çevrimdışı

bulentcan

Yeni Üye
22 Ocak 2022
6
34
Merhaba hocalarım dün vestel televizyonum sinyal almıyor uyarısı vermiş bugün eve gelince f konnektörü televizyondan çıkarttım ve geri taktım düzeldi ancak 5 dakika sonra tekrar sinyal gidiyor 1-2 kanal çekiyor ancak çıkartıp takınca tüm kanallar geri geliyor ve yine 5 dakika sonra gidiyor tv özelliklerim fotoğraftaki gibidir teşekkürler.

IMG_20220122_191806.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Merhaba hocalarım dün vestel televizyonum sinyal almıyor uyarısı vermiş bugün eve gelince f konnektörü televizyondan çıkarttım ve geri taktım düzeldi ancak 5 dakika sonra tekrar sinyal gidiyor 1-2 kanal çekiyor ancak çıkartıp takınca tüm kanallar geri geliyor ve yine 5 dakika sonra gidiyor tv özelliklerim fotoğraftaki gibidir teşekkürler.

IMG_20220122_191806.jpg
İlk kuruluma dönderip tekrar kurulum yapın tek çanak anten kullansanız bile diseqc ayarını mutlaka yapın diseqc ayar mensünde Türksat bir numaralı porta ayarlanacak

Z Çevrimdışı

zafer07

Yeni Üye
15 Haz 2020
2
34
seg 50" 17mb82s tv açılıyor logo geliyor menü yok.Ustalarım tv geldiğinde anten kablosundan tunere su gelmiş ancak manin board kısmında sıvı tespit edemedim.Sadece uydu kablosunun ucu içinde kalmıştı bende lnb tuner girişini degiştirdim ancak tv açılmıyor.Kapakta da etiket yok ben panel kodu ile main board remini ekliyorum buna uygun yazılım varsa denemem lazım yardımcı olan ustalarıma teşekkürler.

WhatsApp-Image-2022-02-15-at-12.58.29-1.jpg

WhatsApp-Image-2022-02-15-at-12.58.29.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
seg 50" 17mb82s tv açılıyor logo geliyor menü yok.Ustalarım tv geldiğinde anten kablosundan tunere su gelmiş ancak manin board kısmında sıvı tespit edemedim.Sadece uydu kablosunun ucu içinde kalmıştı bende lnb tuner girişini degiştirdim ancak tv açılmıyor.Kapakta da etiket yok ben panel kodu ile main board remini ekliyorum buna uygun yazılım varsa denemem lazım yardımcı olan ustalarıma teşekkürler.

WhatsApp-Image-2022-02-15-at-12.58.29-1.jpg

WhatsApp-Image-2022-02-15-at-12.58.29.jpg
Anakart çürümüş uydu alıcısı entekresi de arızalı yeni bir anakart alın.

B Çevrimdışı

Burak adar

Yeni Üye
19 Şub 2022
2
34
Merhaba lg marka televizyon önceden surekli kendini resetliyordu belirli bir sure sonra acılıyordu sımdi surekli reset hiç açılmıyor tv nin içini açtım ve 50pg60/70 kodlu karta gelen besleme soketını soktugumde tv enerji verdiğim de kendini resetlemiyor beyaz ekranda duruyor şimdi bu kart arızalımıdır arızalı ise tamiri veya 2.el alım konusunda yardımcı olabilirmisiniz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri