TEMMUZ 2018 MASAÜSTÜ SİSTEM TAVSİYELERİ

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Merhaba arkadaşlar! Temmuz 2018 masaüstü sistem tavsiyeleri konusu ile karşınızdayım.
Bileşenler için 4 farklı firmadan (Sinerji, Teknobiyotik, İtopya, İncehesap) hangisi uygun fiyata veriyorsa ya da bana göre hangi ürünün fiyat performans oranı iyi ise onu tavsiye etmeye çalıştım. Fiyatlar kura ve stok durumlarına göre değişkenlik gösterebilir. Fiyatlara kargo ücreti dahil edilmemiştir.

İşte tavsiyeler;

OFİS / GİRİŞ SEVİYE

TOPLAM : 1983,81 TL
Bu Sisteme Tavsiye Ettiğimiz Monitör :

OYUN GİRİŞ SEVİYE

TOPLAM : 3686,34 TL
Bu Sisteme Tavsiye Ettiğim Monitör :

OYUN ORTA SEVİYE

TOPLAM : 5521,07 TL

OYUN İLERİ SEVİYE

TOPLAM : 11622,16 TL

OYUN ÜST SEVİYE

TOPLAM : 14795,88 TL

Son düzenleme:
cetjn Çevrimdışı

cetjn

Yeni Üye
3 Tem 2018
10
Orta seviye oyun bilgisayarı bile 5bin lira olduysa evdeki emektara iyi bakmak lazım, yerine yenisini zor koyarız.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Orta seviye oyun bilgisayarı bile 5bin lira olduysa evdeki emektara iyi bakmak lazım, yerine yenisini zor koyarız.

Aslında başlığa takılmamak lazım. Yeni bir sistemin maliyeti sizin ne yapacağınıza bağlı.
Bazı oyunlara 4 çekirdek işlemciler yetersiz geldiği için artık 4 çekirdeklerin devrinin bitmeye başladığını düşünüyorum.
6 çekirdek işlemci istemeyen, sabit oynadığınız oyunlar varsa bu bütçe daha aşağıya inebilir.
Hız aşırtma (overclock) yapmam diyorsanız daha ucuz bir anakart tercih edilebilir.
16 GB RAM bana fazla diyorsanız maliyet aşağı inebilir.
Öyle işte. :sirit

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Aslında başlığa takılmamak lazım. Yeni bir sistemin maliyeti sizin ne yapacağınıza bağlı.
Bazı oyunlara 4 çekirdek işlemciler yetersiz geldiği için artık 4 çekirdeklerin devrinin bitmeye başladığını düşünüyorum.
6 çekirdek işlemci istemeyen, sabit oynadığınız oyunlar varsa bu bütçe daha aşağıya inebilir.
Hız aşırtma (overclock) yapmam diyorsanız daha ucuz bir anakart tercih edilebilir.
16 GB RAM bana fazla diyorsanız maliyet aşağı inebilir.
Öyle işte. :sirit
Eline emeğine sağlık, Aynen Umut, benim sistem maşallah 3 yılı devirdi. Her zaman f/p ürünleri aldım elimden geldiğince, şimdi doğru kararı verdiğimi düşünüyorum, Allah esirgesin bir sorun olmaz ise medium üst falan daha 2 sene gideri var.:))

Ben 4000 tl yi bulmuştu kulaklık falan Yan aksesuarlar monitör hepsi dahil.

Orta nın bir tık ustuydu. Fiyatlar maalesef cep yakıyor şimdi.

Bu arada o zaman cooler master in giriş sıvı sogutmali, CPU sogutusucusu vardı, 120v mi neydi, yeri gelmişken yazayım.

Sıvı soğutma istiyorsanız, giriş seviye ürünlerden mutlaka uzak durun, Onun yerine her türlü hava sogutmali sistemi tercih edin. Bendeki hem sesliydi hemde 2 yıl olmadan arıza çıkarmaya başladı, Bende amazondan o sıra artık kule tipi bir sogutucusu var devasa, Onu sipariş ettim, çift fanli mis mis :))

Yani her parçanın giriş seviyesi alınmaz, Bazı parcalarda en azından orta seviyeye çıkın derim naçizane görüşüm.

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Ha birde yine naçizane görüşüm, biliyorsunuz fiyatlar malum, garanti süresi uzun olan ürünleri tercih edin. Yani benzer yapıda atıyorum, 2 anakart var ise ve F/P oranı eşit yada çok çok yakın ise, markaya takılmadan garanti süresi uzun olanı alın. Evga gibi, gigabayte gibi örnek.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Eline emeğine sağlık, Aynen Umut, benim sistem maşallah 3 yılı devirdi. Her zaman f/p ürünleri aldım elimden geldiğince, şimdi doğru kararı verdiğimi düşünüyorum, Allah esirgesin bir sorun olmaz ise medium üst falan daha 2 sene gideri var.:))

Ben 4000 tl yi bulmuştu kulaklık falan Yan aksesuarlar monitör hepsi dahil.

Orta nın bir tık ustuydu. Fiyatlar maalesef cep yakıyor şimdi.

Bu arada o zaman cooler master in giriş sıvı sogutmali, CPU sogutusucusu vardı, 120v mi neydi, yeri gelmişken yazayım.

Sıvı soğutma istiyorsanız, giriş seviye ürünlerden mutlaka uzak durun, Onun yerine her türlü hava sogutmali sistemi tercih edin. Bendeki hem sesliydi hemde 2 yıl olmadan arıza çıkarmaya başladı, Bende amazondan o sıra artık kule tipi bir sogutucusu var devasa, Onu sipariş ettim, çift fanli mis mis :))

Yani her parçanın giriş seviyesi alınmaz, Bazı parcalarda en azından orta seviyeye çıkın derim naçizane görüşüm.

Eskiden işlemci bükecek kadar ağır soğutucular vardı, şimdilerde sıvı soğutma moda.:hihi
Garanti avantajı yakalandı mı güzel oluyor tabi, bir de ürün alırken kullanıcı deneyimlerini araştırmakta fayda var. Kronik arızası, firmanın müşteriye yamuğu yoksa ürün alınabilir. :sirit

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Heheh
Eskiden işlemci bükecek kadar ağır soğutucular vardı, şimdilerde sıvı soğutma moda.:hihi
Garanti avantajı yakalandı mı güzel oluyor tabi, bir de ürün alırken kullanıcı deneyimlerini araştırmakta fayda var. Kronik arızası, firmanın müşteriye yamuğu yoksa ürün alınabilir. :sirit
Heheh sen artık yaşlandın mı demek istiyorsun:kas
Tabi ki dediklerin de önemli, baya uzak kaldım piyasadan,5 yıl kadar almadan önce 1 yıl tahmini araştırmam olmuştur.

Bu sene Amd atakta demek ki:)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri