Telif Hakkı içeren paylaşımlar

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,261
Arkadaşlar forumumuz günden güne büyükmekte içeriklerin, paylaşımların tamamını denetlemek oldukça zorlaşmakta.

Bu noktada sizlerin yardımına ihtiyacımız hasıl olmakta.

Forumumuzda artık karikatür paylaşımı yasaklanmıştır. (karikatürcüler yapılan bu paylaşımlar nedeniyle binlerce site gibi bizim sitemizden de şikayetçi olmuştur.)

Karikatürlerin telif içerdiğini izni ve bilgisi olmadan paylaşılamayacağı beyan edildi.

Diğer bir hususta IPTV paylaşımları, yerli ücretli-telif hakkı içeren platformların (Dijitürk-BeinSport-BluTV vb) içeriklerin paylaşımı-dağıtımı-aracılık edilmesi eskiden olduğu gibi yasaktır.
Bu konuda da bugün ihlal maili aldık ve gerekli aksiyonu alarak konuları sildik. (M3u listesine gizlenmiş linkler)

Sizlerden ricam kurallara riayet etmeniz. Gözüne çarpan ihlalleri direk bize rapor etmeniz.

İyi forumlar.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bazı konulardaki sıkıntıları görüp, usulünce uyardığımda, neredeyse suçlu ilan edildim... Bazı konular, çoğu için "lay lay lom" olabilir ama iş hukuk önüne düştüğünde, tabiri caizse kan alırlar... Allah korusun.

Bilmeyenler olabilir ama bilenleri dinleyip olayı ergen psikolojisine bağlamazlarsa, kimse zarar görmez.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ücretli IpTv hakkındaki bütün içerikler yasaklanırsa bu sorun ortadan kalkar. Koskoca bir sektörü forumdan soyutlamak anlamsız olur.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Iptv olayını anlarımda karikatür telif hakkı saçma olmuş

Instagram Facebook Twitter Vs karikatürden geçilmiyor oraya nasıl bir telif atacaklar merak ediyorum milyonlarca hesabı şikayet edip kapattıracaklar mı

Tamam fikir ve sanat eseri olduğu hakkın en ufak bir şüphemiz yok fakat telif istenen diğer sektörler gibi bir getirisi yok kendilerini baltalarlar bu şekilde

Ip tv konusunda da böyle fahiş fiyatlar olduğu sürece korsan yayınların önüne geçemezler

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Iptv olayını anlarımda karikatür telif hakkı saçma olmuş

Instagram Facebook Twitter Vs karikatürden geçilmiyor oraya nasıl bir telif atacaklar merak ediyorum milyonlarca hesabı şikayet edip kapattıracaklar mı

Tamam fikir ve sanat eseri olduğu hakkın en ufak bir şüphemiz yok fakat telif istenen diğer sektörler gibi bir getirisi yok kendilerini baltalarlar bu şekilde

Ip tv konusunda da böyle fahiş fiyatlar olduğu sürece korsan yayınların önüne geçemezler
Erdil Yaşaroğlu önderliğinde başladı bu iş yanlış anlama oldu falan diye tweet attılar ama artık kimse haklı olarak risk almak istemiyor

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Erdil Yaşaroğlu önderliğinde başladı bu iş yanlış anlama oldu falan diye tweet attılar ama artık kimse haklı olarak risk almak istemiyor
Aslında genelde karikatüristler çizimlerinin olabildiğince fazla insana ulaşmasını ister. En azından benim bildiğim böyledir demekki Türkiye dekiler farklı:bilmiyom Yani birisi reklamda kullansa ya da gelir elde etmek için haksız kullanım yapsa anlarım ama kişiler arasında paylaşılmasından rahatsız olup tavır almak bana saçma geliyor. Bu telif olayı yasal olarak çok iyi korunduğu için ki bence öyle olması gerekir bazen içerik sahipleri bunu fazla ileriye götürebiliyor. Mesela son dönemde en çarpıcı örneği takip ettiğim bir otomobil kanalı bir filmdeki aracın replikasını yapıyordu. Eleanor adında bir 67 Mustang. Proje bitmeye yaklaştığında bir anda videolar kayboldu hemde araç kanalda bir daha hiç gözükmedi. Meğerse film yapımında etkisi olan birileri aracı dış görüntüsü de dahil olmak üzere lisanslamış ve bu araç üzerinde hak iddia etmiş. Hem araca el koydurmuşlar hemde bütün videoları indirtmişler. Kısaca sadece biz burada bir Eleanor replikası inşa ediyoruz sözünü dayanak göstererek kanal sahibi arkadaşlara yapmadıklarını bırakmamışlar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kendileri çizip, kendileri gülsün artık ne diyelim.

Tam anlamı ile art niyet içeren bir durum. Sal çizimleri sahaya, yayılsın her platformda ondan sonra ''Hakkımı yediler, paramı versinler'' kolay yoldan yasa desteği ile zengin olmanın yolunu bulmuşlar kendilerince.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Kendileri çizip, kendileri gülsün artık ne diyelim.

Tam anlamı ile art niyet içeren bir durum. Sal çizimleri sahaya, yayılsın her platformda ondan sonra ''Hakkımı yediler, paramı versinler'' kolay yoldan yasa desteği ile zengin olmanın yolunu bulmuşlar kendilerince.
haklı oldukları yanlar vardı ama yanlış girdiler konuya

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,261
Gecen hafta ifadeye emniyete çağrildim.
Forumumuzda yapilan paylasimin ekran görüntüsü alınmış ve kendi dergisinden yayınladığı aynı karikatürü önüme koydular.

Forumun karikatür üzerinde gelir elde ettigi gibi mesnetsiz suçlamalarda bulunmuşlar.

Vehasıl karikatürü yayınlayan üyemizin tüm forum bilgileri benden talep ettiler.

Ufak bir araştırma yaptığım da bizim gibi binlerce site aynı duruma düşürülmüş.

Serkan Beyin Avcılar belediyesini uyardığı gibi
Bizide uyarıp eserimin kaldırılmasini talep ediyorum demesini beklerdik.

Demek ki neymiş gücü yeten yetene.

20201110_184424.jpg

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Gecen hafta ifadeye emniyete çağrildim.
Forumumuzda yapilan paylasimin ekran görüntüsü alınmış ve kendi dergisinden yayınladığı aynı karikatürü önüme koydular.

Forumun karikatür üzerinde gelir elde ettigi gibi mesnetsiz suçlamalarda bulunmuşlar.

Vehasıl karikatürü yayınlayan üyemizin tüm forum bilgileri benden talep ettiler.

Ufak bir araştırma yaptığım da bizim gibi binlerce site aynı duruma düşürülmüş.

Serkan Beyin Avcılar belediyesini uyardığı gibi
Bizide uyarıp eserimin kaldırılmasini talep ediyorum demesini beklerdik.

Demek ki neymiş gücü yeten yetene.

Screenshot_20201027-183211_Samsung-Internet.jpg
aynı ekipten bu arkadaş da takip etmeyi bıraktım sevimsiz oldukları için hepsini. 30 yıldan uzun süredir karikatür dergisi alırım onu da bıraktım artık.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
aynı ekipten bu arkadaş da takip etmeyi bıraktım sevimsiz oldukları için hepsini. 30 yıldan uzun süredir karikatür dergisi alırım onu da bıraktım artık.
Bizim çocukluğumuz GırGır, Fırt, Çarşaf vs ile geçti. Parasını verir alır okurduk. Paramız yok ise olan arkadaşımız aır bitince bire verirdi öyle okurduk.

Emeğe karşı saygımız sonsuz olsa da karikatür dünyası eskisi gibi işlemiyor ve hatta hiç bir şey 80 ler veya 90 lar gibi işlemiyor artık.

Ahmetin belirttiği gibi madem hak arama mücadelesi başlattın, tek tek tüm noktaları tespit ettin ve kendince ihbar ettin, bundan çok daha basit olanı iki satır yazıp hak ihlali olduğunu belirtmesiydi.

Sanki yeryüzünde tek akıllı elit kesim bunlar, biz hepimiz avam tabakasıyız.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri