Televizyonumu Kendim Kurarsam Garanti Dışı Kalır mı?

E Çevrimdışı

erendemir

Aktif Üye
24 Mar 2021
62
41
Böyle servisin ağzına tuvalet terliği ile vuracaksın, ne demek keyfim isterse, bunlar kendini ne zannediyor anlamıyorum altı üstü tv tamiri için yetkilendirilmiş bir iş yeri. Bu cehalet değil başka bir şey.
Bu insanlar bu iş yerinden ekmek yiyor.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,059
Firmalar servis yapacak kalitede şahıs bulamıyor .
Ahlaklı , az paraya çalışıcak , firmanın dediklerini yapacak , yönlendirilmeler vs diğer .
Buldukları ise bu kadar .

Müşteri firmalar olsun ürün montajı yaptırsın servis kontrolu .
Tabiki aralarında iyiler çıkacak ( az veya çok ) burası önemli .
Diğer yönü : Servis müdürü niye olur .
Servislerin çoğunluğunda sıkıntı varsa başındaki şahıstada sıkıntı vardır .

Genel yazıdır . Konu videoya üzerine bu yorum yapılmamıştır .

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Böyle servisin ağzına tuvalet terliği ile vuracaksın, ne demek keyfim isterse, bunlar kendini ne zannediyor anlamıyorum altı üstü tv tamiri için yetkilendirilmiş bir iş yeri. Bu cehalet değil başka bir şey.
Bu insanlar bu iş yerinden ekmek yiyor.
Servislerin Tüketicilere, Tüketicilerin de Servislere olan yükümlülükleri bilinmedikçe bu devran böyle sürer gider.
Herşeyden evvel önce Ahlak lazım ki ardından iş ahlakı gelsin.
Öyle kaliteli, kalender, işinin ehli servis dostlarımız var ki içlerinde, işte böyleleri yüzünden onların da adı gereksiz yere kötü anılıyor.
Kardeşim yapmek istemiyorsanbu işi, iade et servisliği ki hakkı ile yapacak bir başkasına versin firma yetkiyi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Firmalar servis yapacak kalitede şahıs bulamıyor .
Ahlaklı , az paraya çalışıcak , firmanın dediklerini yapacak , yönlendirilmeler vs diğer .
Buldukları ise bu kadar .

Müşteri firmalar olsun ürün montajı yaptırsın servis kontrolu .
Tabiki aralarında iyiler çıkacak ( az veya çok ) burası önemli .
Diğer yönü : Servis müdürü niye olur .
Servislerin çoğunluğunda sıkıntı varsa başındaki şahıstada sıkıntı vardır .

Genel yazıdır . Konu videoya üzerine bu yorum yapılmamıştır .
Yine devreye ifşa mekanizması giriyor.
Belli ki sosyal mecra bakanlığı (Malum yeni Adalet Bakanlığı olur kendisi) olaya el atmadan bazı işletmeler kendisine çeki düzen vermeyecek.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Bey, sayenizde eminim ki bilinçli kullanıcı ve bilinçli servis olma yolunda ilerleniyor. Alınması gereken dersler iki taraf içinde alınıyor. Çok teşekkürler.
İnanın aslında forum olarak amacımız buna hizmet etmek.
Bu forumda o kadar çok sayıda esnaf dostumuz ve yetkili servis arkadaşlarımız var ki, bu videoda anlatılan gibi olanlarından kendilerinin de sıtkı sıyrılmış durumda.

Bunları istesek daha sık yayınlar ve daha yüksek sayıda esnaf ifşa ederiz ancak amacımız kimsenin zarar görmesi değil, işleyişin oması gerektiği gibi yürümesi.

Eğer düzelmiyorsa ve şartlar bunu zorluyor ise forum olarak da Adem Helvacı olarak da daha fazla ifşa gerekiyor ise daha fazlasını da yaparız.

hgf7enter Çevrimdışı

hgf7enter

Yeni Üye
4 Mar 2022
16
33
Bu bilgi sayesinde benim açıp kurduğum, kurduktan 3 dakika sonra anakartı arızalı olduğu için kullanılamaz hale gelen ve ekranın alt tarafında açıklıklar olup içerisinde çapak pislik olan televizyonu iade edebildim.
Hakkını bilmeden gitsen tv yi biz açmadığımız için garanti dışıdır diyecekler, onarım ücreti isteyecekler ya da garanti dışı kaldığı için ürünü iade alamayız rapor düzenleyemeyecegiz diyecekler.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu bilgi sayesinde benim açıp kurduğum, kurduktan 3 dakika sonra anakartı arızalı olduğu için kullanılamaz hale gelen ve ekranın alt tarafında açıklıklar olup içerisinde çapak pislik olan televizyonu iade edebildim.
Hakkını bilmeden gitsen tv yi biz açmadığımız için garanti dışıdır diyecekler, onarım ücreti isteyecekler ya da garanti dışı kaldığı için ürünü iade alamayız rapor düzenleyemeyecegiz diyecekler.
Faydası dokundu ise ne mutlu biz forum ailesine :ok

hgf7enter Çevrimdışı

hgf7enter

Yeni Üye
4 Mar 2022
16
33
Faydası dokundu ise ne mutlu biz forum ailesine :ok
Güzel bir forum yararlı bilgiler var emeğinize sağlık.
Tv tavsiye bölümünde mesajım var konuyla alakalı tecrübe ve bilgileriniz doğrultusunda tavsiye verebilirseniz çok sevinirim.
Muhtemelen 'şu kadar param var ne alayım' tarzı sorular sizi bir süre sonra rahatsız ediyor olabilir empati yapabiliyorum fakat bu tv olayı benim psikolojimi ciddi anlamda bozdu desem yalan olmaz.
Paramızın çöpe gitmemesi adına çok kısa bir zaman ayırıp öneride bulunabilirseniz çok mutlu olurum üstadım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt