Televizyon test pattern resimli anlatım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bu konuda çok soru geldiği için paylaşmak istedim
yeni aldığınız Vestel televizyonda; merak ettiğiniz test pattern yani (panel kontrol) ölü piksel veya ekran hatalarını görmek isterseniz alttaki talimatları uygulayabilirsiniz.

uygulama-1.jpg

uygulama-2.jpg

adim-3.jpg

adim4.jpg

Not: televizyon markanız farklı ise yada vestel televizyonunuzda video Pattern test seçeneği yoksa farklı seçeneğe tuşladığınızda televizyon kanalları vs. silinebilir bu nedenle şu linkten test ekranı indirebilirsiniz :

*dosyayı rardan çıkarıp flaşbelleğe yükleyip televizyona bağlayıp, bakabilirsiniz

Son düzenleme:
mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
Bu konuda çok soru geldiği için paylaşmak istedim
yeni aldığınız televizyonda; merak ettiğiniz test pattern yani (panel kontrol) ölü piksel veya ekran hatalarını görmek isterseniz alttaki talimatları uygulayabilirsiniz.

uygulama-1.jpg

uygulama-2.jpg

adim-3.jpg

adim4.jpg

Not:eğer televizyonunuzda video Pattern test seçeneği yoksa farklı seçeneğe tuşladığınızda televizyon kanalları vs. silinebilir bu nedenle şu linkten test ekranı indirebilirsiniz : *dosyayı rardan çıkarıp flaşbelleğe yükleyip televizyona bağlayıp, bakabilirsiniz

20181114_203605803a39215ce84909.jpg
20181114_2035524ed95fe0d3ae9fd6.jpg
20181114_203730.jpg

test sonuçlarım bu şekilde 49 7020 dün kuruldu.sanki ekranın solunda sıkıntı var gibi sizin düşünceniz nedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
20181114_203730.jpg

test sonuçlarım bu şekilde 49 7020 dün kuruldu.sanki ekranın solunda sıkıntı var gibi sizin düşünceniz nedir.
Televizyonun panel yapısı, led yapısı, ekran büyüklülüğü nedenlerle bu şekilde huzmeler olabiliyor. Bu konuda ne yapmam gerkir derseniz.
1. olarak 6502 tüketici koruma kapsamınca yeni aldığınız üründe hatası var diye talepte bulunabilirsiniz. Fakat yayın ekranında görüntüye engel teşkil etmiyorsa sonuç almanız zor.
2.servisi arayıp varsa whatsapp numarası alıp resimleri paylaşıp yorum alabilirsiniz
3.sü eğer takıntılı değilseniz göz yumabilirsiniz.(bundan kaynaklı ilerde sorun çıkabileceğini sanmıyorum)
4.sü fabrikadan 1. makalede olduğu gibi yayın akışında problem görmeze servis bişey yapması zor oluyor.

eğer yayın anında bunu ispat edebilecek resim video gibi belgeleri sunabilirseniz sonuç alabilirsiniz. Size kalmış birşeydir.

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
20181114_203730.jpg

S SudaEriyenAspirin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Televizyonun panel yapısı, led yapısı, ekran büyüklülüğü nedenlerle bu şekilde huzmeler olabiliyor. Bu konuda ne yapmam gerkir derseniz.
1. olarak 6502 tüketici koruma kapsamınca yeni aldığınız üründe hatası var diye talepte bulunabilirsiniz. Fakat yayın ekranında görüntüye engel teşkil etmiyorsa sonuç almanız zor.
2.servisi arayıp varsa whatsapp numarası alıp resimleri paylaşıp yorum alabilirsiniz
3.sü eğer takıntılı değilseniz göz yumabilirsiniz.(bundan kaynaklı ilerde sorun çıkabileceğini sanmıyorum)
4.sü fabrikadan 1. makalede olduğu gibi yayın akışında problem görmeze servis bişey yapması zor oluyor.

eğer yayın anında bunu ispat edebilecek resim video gibi belgeleri sunabilirseniz sonuç alabilirsiniz. Size kalmış birşeydir.
testte görmesem yayın esnasında fark etmeyebilirdim. ama şimdi gözüm hep oraya kayıyor ve yayın esnasında fark etmeye başladım. beyazlarda be açık mavi tonlarında farkediyorum. benim korkum ilerde daha fazla farkedilmesi. kuran servis personelini aradım. cumartesi gelip bakacak. birde 2 tane canlı pixel var. ama yayın esnasında farkedilmiyor tabi. ilgilendiğiniz için tşk.

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
S SudaEriyenAspirin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

testte görmesem yayın esnasında fark etmeyebilirdim. ama şimdi gözüm hep oraya kayıyor ve yayın esnasında fark etmeye başladım. beyazlarda be açık mavi tonlarında farkediyorum. benim korkum ilerde daha fazla farkedilmesi. kuran servis personelini aradım. cumartesi gelip bakacak. birde 2 tane canlı pixel var. ama yayın esnasında farkedilmiyor tabi. ilgilendiğiniz için tşk.
hocam bana çok kötü gibi gelmedi. ips panel sonuçta. benim tv dahaa kutusu açılmadı. şuan beni soğuttun tvmden.

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
hocam bana çok kötü gibi gelmedi. ips panel sonuçta. benim tv dahaa kutusu açılmadı. şuan beni soğuttun tvmden.
tv çok şık soğumana gerek yok kanal geçişleri gerçekten hızlı. önceki lg me göre menüsü basit. tv de sıkıntı varsa değişse yine bunu alırım. A Ado hocanın da beğendiği ve tavsiye ettiği bir ürün. dur bakalım servis ne diyecek. ilerde sorun oluşmasın diye önlem alıyorum en azından kayıtlara böyle bir sıkıntı olduğu işlesin. ben ce kurdur tv ni.

S Çevrimdışı

SudaEriyenAspirin 

Aktif Üye
22 Haz 2018
284
33
tv çok şık soğumana gerek yok kanal geçişleri gerçekten hızlı. önceki lg me göre menüsü basit. tv de sıkıntı varsa değişse yine bunu alırım. A Ado hocanın da beğendiği ve tavsiye ettiği bir ürün. dur bakalım servis ne diyecek. ilerde sorun oluşmasın diye önlem alıyorum en azından kayıtlara böyle bir sıkıntı olduğu işlesin. ben ce kurdur tv ni.
kurduracağım servis kaydını açtırdım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri