A Çevrimdışı

Ahmeet

Yeni Üye
21 May 2019
2
34
Arkadaslar merhaba .. evlilik arifesinde televizyon arayisina girmiş bulunmaktayim ..
Sizinde degerli tavsiyelerinize ihtiyacim var. Ozellikle A Ado ustaddan :)

Oncelikle Tv arayisima ilk olarak samsung 55nu8000 modeliyle basladim. Arastirma yaptikca olu piksel, altyazi parlamasi, oyun sirasinda kararma (bu guncellemeyle cozulmus sanirim ) vs sorunlari forumlardan okudukca fikrim 55Sk8500 e kaymisti bu tv yi dusunurken salon icin 55 incin yeterli olmayabilcegini (en uzak 4,5 metre izleme mesafesinde) dusunup almisken 65 inc almaya karar verdim . Tabi oyle olunca benim butce altust oldu :)

Neyse fazla uzatmiyim kisacasi suan 65 inc tv bakiyorum. Butceden dolayi tekrar 65nu8000 e dondum ama hala aklim daha az sorun webos akilli kumanda vs gibi sebeplerden oturu 65sk8500 gitmiyor degil . Arada 3 bin gibi ciddi fark varr su evlilik arifesinde bu kadar farki gozu alip bu tv yi almaya deger mi yoksa 65nu8000 yimi aliyim . (Bu bile aslinda butcemi asiyor ama biraz pesin ufak bir taksit olacak)
Son olarak sony 65xf8577 de dusunmustum fakat android isletim sisteminin hantalligi, stabil olmamasi, saglikli calismamasi sebeplerden oturu vazgectim . Dogru mu yaptim bilmiyorum bu konuda da fikrinizi beyan edebilirsiniz .

Simdiden yorumlariniz icin teşekkürler :)

Y Çevrimdışı

yonetmenbey

Yeni Üye
9 Nis 2019
7
37
Arkadaslar merhaba .. evlilik arifesinde televizyon arayisina girmiş bulunmaktayim ..
Sizinde degerli tavsiyelerinize ihtiyacim var. Ozellikle A Ado ustaddan :)

Oncelikle Tv arayisima ilk olarak samsung 55nu8000 modeliyle basladim. Arastirma yaptikca olu piksel, altyazi parlamasi, oyun sirasinda kararma (bu guncellemeyle cozulmus sanirim ) vs sorunlari forumlardan okudukca fikrim 55Sk8500 e kaymisti bu tv yi dusunurken salon icin 55 incin yeterli olmayabilcegini (en uzak 4,5 metre izleme mesafesinde) dusunup almisken 65 inc almaya karar verdim . Tabi oyle olunca benim butce altust oldu :)

Neyse fazla uzatmiyim kisacasi suan 65 inc tv bakiyorum. Butceden dolayi tekrar 65nu8000 e dondum ama hala aklim daha az sorun webos akilli kumanda vs gibi sebeplerden oturu 65sk8500 gitmiyor degil . Arada 3 bin gibi ciddi fark varr su evlilik arifesinde bu kadar farki gozu alip bu tv yi almaya deger mi yoksa 65nu8000 yimi aliyim . (Bu bile aslinda butcemi asiyor ama biraz pesin ufak bir taksit olacak)
Son olarak sony 65xf8577 de dusunmustum fakat android isletim sisteminin hantalligi, stabil olmamasi, saglikli calismamasi sebeplerden oturu vazgectim . Dogru mu yaptim bilmiyorum bu konuda da fikrinizi beyan edebilirsiniz .

Simdiden yorumlariniz icin teşekkürler :)
Ben 65xf9005 aldım, Tv' nin paneli efsane ancak menüsü gerçekten yavaş ve stabil değil. O benim tez kanlılığımdan da kaynaklanıyor olabilir. Eğer böyle biriyseniz kesinlikle Android önermem.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Aslında burada ürün alan arkadaşlar biraz daha elini taşın altına atması gerek diye düşünüyorum.
Ben dahil sürekli benzer sorular soruluyor.

Anlıyorum zaman çok önemli , hepimiz bütçenin el verdiğince en iyi , en sorunsuz, en şahane, en mega , en en en ürünü almak istiyoruz.

Fakat işte sevgili dostlar öyle bir dünyada yaşamıyoruz.

Mesela kacimiz burada veya başka yerde sorduğunuz ürünü gidip canlı gördü?

Eminim çok çok az çıkar. Dolayısı ile burada , daha doğrusu forum sitelerinde sadece kagit üzerinde öneri bekliyoruz.

Her ne olursa olsun bir gidip 3000-5000 TL para vereceğimiz ürünlerin görülmesi taraftariyim. Ha beklenti yüksek değilse zaten ( benim gibi) hemen hemen hepsi sizi tatmin edecektir. Geriye bir iki ufak teferruat kalıyor ki, onu da burada ustalar elinden geldiğince cevaplamaya çalışıyor.

Can abinin hatırladıkça güldüğüm bir sözü var;

"Beyler, günümüzde uçan kaçan bir panel yoktur"

Anlayana....
Kesinlikle mükemmel Tv yok. Özellikle titiz biriyseniz muhakak gözünüze takılan bir şey oluyor. Mümkün olduğunca bütçenizi düşük tutun ki o sıkıntıları gördüğünüzde canınız daha az yansın. Bunu 65xf9005 kullanıcısı söylüyor bu arada.

Bir önceki mesajda belirttiğim gibi 65xf9005' te ışık sızması ile beraber Android işletim sisteminin yavaşlığı malesef beni üzdü. Ama bu yorumlarım tamamen kişisel. Hem görüntüde en ufak sıkıntıyı görüyorum, hem de tez kanlıyım.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Ahmeet

Yeni Üye
21 May 2019
2
34
Dün media markt sitesinde vatanda teknosada 12.499 tl fiyati olan 65sk8500 fiyatinin sepette indirimle 10.000 tl ye dustugunu gorup magazaya incelemeye gittim. Media markt ta 65sk8500 yoktu inceleme firsatim olmadi yani.. fiyat konusunu konustuk siki pazarlikla 9750 tl ye kadar düşüldü. Halaa cok kararsizim bugun aksama kadar surem var 65nu8000 mi yoksa bu fiyata dusmusken 65sk8500 mu ??

O Çevrimdışı

omerbgr

Yeni Üye
29 Mar 2019
4
32
LG 55UK7550MLA nasıldır acaba? LG televizyonlarda aynı ürünün sonunda PLA yazan da var PLC yazan da var ama bu MLA'yı yeni gördüm. Bunların çok aşırı bi farkı var mıdır sıradan kullanıcı için?

LG 55UK7550MLA 140Ek. Uydu 4K UHD Smart LED TV İTHALATÇI GARANTİ 5.999,00 TL yerine 4.999,00 TL

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
10 gün bayiden televizyon bekledikten ve gelmeyince iptal ettikten sonra, internetten siparişimizde 2 günde geldi. Fakat 4 gün de Servis in gelip televizyonu kurmasını bekliyoruz.

Bu kadar sahipsiz tüketici.

O sebepten fazla kasmayin, aklınıza mukayyet olun derim ve sabırlı olup orucunuza hakim olun.

Yoksa burakin orucu, adamı dinden imandan çıkartır bunlar mazallah:danger:seytan?

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fatih.tasgin

Yeni Üye
8 May 2019
2
35
Merhabalar herkese.
ODA ÖLÇÜLERİ : 10 metre kare (2,50 en - 4 metre uzunluk)
EN KISA İZLEME MESAFESİ : 1,25-1,30 metre arası (tam karşıdan) Diğerleri yandan bakacak onlarda mesafe 1,90-2 metre civarı.
Smart olmasına gerek yok. Ses ve görüntü güzel olsun yeter. Normal uydu yayını bağlanacak.
32 inç full hd (1920*1080) mi yoksa 24 inç (1366 * 768) mi bakmam uygun olur sizce?
25 metre kare salona Samsung 40N5300 aldım. (Sesi çok hoşuma gitti.)
Marka model tavsiyelerinize ihtiyacım var? Kendimce baktığım marka modeller aşağıdakiler.
Şimdiden çok teşekkür ederim. Saygılarımla.

LG 24TK410U-PZ 24'' Uydu Alıcılı Monitör TV Siyah
Samsung T24D310ES 24" 61 Ekran Uydu Alıcılı LED TV
Grundig 32VLE5730 32" 81 Ekran Full HD Led TV

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Uzun zamandır ilgilenemedim bu konu ile. Destek olmaya çalışan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Salı gününden itibaren elimden geldiğince forumdaki online süremi eski düzene geri çekip TV TAVSİYESİ konularına da geri dönebileceğim.

Bir süredir sahadan da uzak kaldım sizlere duyurduğum işletme kuruluş süreci nedeniyle. Şimdi kurumlardaki tüm bağlantılarımla yeniden irtibat kurarak yeni ürünleri inceleyeyim biraz. Sonra eskiler yeniler kıyaslaması ile kaldığımız yerden devam ederiz :ok

P Çevrimdışı

Pacasi_camurlu 

Yeni Üye
27 May 2019
2
33
Yeni evlendiğim için tv arayışındaydim. Bütçe ile ilgili çok fazla bi sıkıntım yoktu ama gereksiz para vermeninde bi manası olmayacağı için 3-4 aydır bi araştırma sonunda dün Akbatı teknosa mağazasına gittim. Tam 3.5 saat usb ile tek tek tv lerde lig tv 4k yayın maçı, karanlık ortamda geçen 4k film, ps4 oyun fragmanı ve normal TV yayınlarını test ettim ( fox HD, atv HD, Trt 4k)

Magaza teşhir ürünleri olarak

Samsung 55Q8CN 8197 Tl

Samsung 55Q6CN 7000 Tl

Sıfır olarak

Samsung 55NU8000 5750 TL

Son olarak da

Grundig 55GCU9800S 6800 TL fiyat verdi.

Goruntulerde renklerin tonu ve akicilik( gerçek 100 hz) tasarım ince sade bi cam olmasından dolayı Grundig tercih ettim. Yeni çıkan bir tv hakkında inceleme ve yorum yok ama gidip test edip gördüm oled ile led arasında bi görüntü veriyor incelemenizi öneririm.

Bu tv hakkında bilgi ve tecrübesi olanlardan yorum alabilir miyim. Tv yi henüz teslim almadım bi ihtimal değiştirebilirim

Şahsi düşüncem tv nin asıl amacının görüntü olduğunu unutup arka planda bulunan marka fiyatına ve oyuncaklarına çok takilmamaniz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Sayın abiler
bu iki tv arasında 700 tl fark var.
1 inc bu kadar mı fiyat oynatır anlamadım.
1'' bu kadar fark etmiyor da, işte segment oluşturduk mu oluşturduk anlamında bu fiyat farkı çıkıyor karşımıza. Ayrıca teknolojik olarak zerre kadar fark yok aralarında. Değmez yani 700tl fark ödemeye.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Merhaba A Ado hocam,
Bir arkadaşıma evlilik sebebi ile TV lazım. Bütçesi 3000-4000TL arası.
Tercihen Samsung ya da LG. 55 inç olacak şekilde tavsiyeniz var mıdır?
Teşekkürler
İyi çalışmalar

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt