A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
kamersah' Alıntı:
Artık yüzsüzlüğü ele alıp aynı mesajı bu konu altına da yazıyorum kusuruma bakmayın. Televizyon tavsiyesi ana konusunun bu olduğunu görünce buraya yazmak daha uygun olur diye düşündüm. Diğer konudan mesajımı silmek istedim ama nasıl yapılacağını bulamadım. Tekrar kusuruma bakmayın. Bu arada tv ye doğru eğilimim artmakta ancak bazı kullanıcıların ses kalitesi düşüklüğü, smart ve kanal geçişlerinin yavaşlığı ile görüntü keskinliğinin zayıf olması gibi şikayetleri olmuş.

Uzman görüşünüze ihtiyacım var. Forumda aynı içerikte sürekli mesaj yazarak kirlilik yapmak istemiyorum ama dediğim gibi yardımlarınıza ihtiyacım var. 1 Haftadır tv bakıyoum ve kafam allak bullak. Bütçe düşük olunca haliyle seçenekler de kısıtlı oluyor. Birde bu vestel tv lerde garanti süresi 3 yıl değil mi? Neden heryerde 2 yıl diyor? + kurulum ücreti?

Bu forumu bulmam benim için çok iyi oldu doğrusu. Benim gibi kafası oldukça karışmış birisi için güzel bir rehber ve ilgili arkadaşlar. Daha ne olsun :) .
Öncelikle kullanıcı profilimi belirteyim. Aslında çok fazla tv izleyen birisi değilim. 2011 yılında aldığım 40 inc lcd vestel tv iyi kötü işimi görürken çocukların hışmına uğrayıp telef oldu.Çok uzun süredir tv yok evde.
Yeni ev alacağımızdan eve uygun birşey olsun düşüncesi ile pc ile idare ettik. Ancak şuan itibari ile tv almak mecburiyet haline geldi. Yeni evin oturma odası yaklaşık 20 m2. 48-50 inç aralığında bir tv düşünüyorum. Ebatlar yeterli olur mu bilmem.
Teknoloji ile aram iyi sayılır. Almak istediğim tv mutlaka smart olmalı. Tv den ziyade youtube, net üzerinden film, dizi izleyen birisiyim. Daha önce tivibu kullandım ve yine almak istiyorum.Telefonumu ekrana yansıtabileceğim dahili wifi olan bir tv düşünüyorum. Alacağım tv için android tv box alarak aynı zamanda android tv özelliğine sahip olmayı planlıyorum. Tabi bu kadar özellik isterken bütçemin de yüksek olması gerekir ama ne yazık ki bütçem düşük. 1700-2000 tl aralığı diyelim. Kafam oldukça karışık carrefour, bim, a101, gg,hb gibi sitelerde bir sürü tv var, kampanyalar var. Sizler ne önerirsiniz acaba? Seçenek sun arasında değerlendirelim diyeceksiniz büyük olasılıkla şimdilik aşağıdaki modelleri gördüm. Bunlar dışında önerilere de açığım. Servis,yazılım, malzeme kalitesi, elektrik tüketimi önemli tabiiki:

FİNLUX 49FU610

Vestel 50FD7300[/url]

VESTEL markalı ürünler yetkili bayilerde satılırsa ücretsiz nakliye+ücretsiz montaj+3 yıl garanti statüsünde satılır.

Aynı VESTEL markalı ürün yetkisiz satış noktalarında (Spotçu) bu özelliklerden haiz, sadece evinize teslim olarak satılır ki onu da mecbur kaldıkları için yapıyorlar :))

Bakınız ben genelde forumda şunu yazarım, VESTEL YETKİLİ BAYİLERİNDEN ÜRÜN ALMAYIN, almayın çünkü hemen hepsi, şımarık, sonradan görme, burnu havada tiplerdir.

Siz mağazadan girdiğinizde şıpıdak terlik ve kapri pantolonları ile sizi karşılayıp burunlarından kıl aldırmaz tavır ile X model TV yi size 3.000TL ye satmak ister, aynı mağazanın aslında kendisine ait olan ama aleni lanse etmediği internet satış noktasında ise aynı tv yi size 2.300TL den satabilmek için 40 takla atarlar.

Diyeceksiniz ki 'Neden?''
Cevabı basit, internet ortamında satış tüm Türkiye ye hitap ediyor ve mağaza açmak kadar masraflı değil, personel çalıştırmak zorunda değil ve daha sayılabilecek 15 ayrı pozitif neden var.

''Kapatın kardeşim o zaman mağazalarınızı'' demeklazım ama onun da nedenleri var yapamıyor olmaları için.

Diyeceğim o ki, Spotçulardan 2 yıl garantili VESTEL leri almayınız
VESTEL Yetkili bayilerin mağazalarından VESTEL almayınız
İnternet ortamında işlem hacmi ve memnuniyet oranı yüksek yetkili satış noktaları var buralardan gönül rahatlığı ile alışveriş edebilirsiniz.

Bu yetkili bayiler bu insan küçümseyen saçma tavırlarından ne zaman kurtulur ise biz de o zaman sizlere eskiden olduğu gibi güvenle ''Gidip alabilirsiniz'' deriz.

Neyse ki bazı saçma bayilerden doğal yollardan kurtulabiliyoruz :jeo:

Model bazında yorum yapmayayım ancak 50FD7300 örneğinden hareket ile size şunu yazabilirim.

LCD televizyonlarda gün geçtikçe ilerleyen inceleştirme ve estetikleştirme çabaları nedeniyle hoparlörleri artık bütün markalar HİDDEN yani gizli yerleştiriyor, yani öne bakan bir hoparlör yapısı yok artık uzun zamandır. Size bakmak yerine yere bakan bir hoparlör otomatikman desibel kaybı yaşar, bu kayıp nedeniyle siz seviyeyi daha yükseltirsiniz, seviye yükseldikçe distortion artar, distortion arttıkça vibrasion artar bu da ortaya rahatsız edici ve tatmin etmeyen bir ses yapısı çıkartır.

İnceleşen tv lerde alan kalmaz, alan kalmayan yerde mambren yapıları vurgu yapamaz (Mambren hoparlör içerisinde bulunur) Bu nedenle üreticiler artık bazı üst seviye modellerde hoparlörleri minik de olsa kendi kabinleri içerisine alıyor, Arşivimden size aşağıdaki resimleri ekleyeyim. Bu resim MB100 anakartı bir televizyonumuza ait.

mb100_hoparl_r1.png

mb100_hoparl_r2.png

Gördüğünüz gibi sesi size bunlarla ulaştırmaya çalışıyor üreticiler.

Örnek olarak PHILIPS TV de yaptığımız incelemede hoparlörlerin açıkolduğunugörmüştük ancak ne VESTEL de her model kapalıdır, Ne de PHILIPS de her model açıktır diye bir kesin kanaat oluşmamalı.

Ses konusunda ben TÜM MARKALARI yetersiz bulurum ancak bu üreticinin teknolojik yetersizliğinden kaynaklanmamaktadır.

Smart konusunda VESTEL yetkilileri hiç bir zaman iddialı olmadılar ki eskiüyelerimiz bilir, Fabrikada yetkililer ile yaptığım toplantıda kendilerinin smart konusunda çok iddiaları olmadıklarını çok da üstüne düşmediklerini belirttmişlerdi.

Yine de bu toplantıdan sonra smart ile ilgili hatırı sayılır gelilşmeler olduğunu inkar edemem.

Renk canlılığı bizim bir tv de en üstünde durduğumuz konulardan birisidir.

Bunednele model kontrollerini çok fazla yapıyoruz forumda, bu nedenle düz SAMSUNG panlli tv lerde canlı inceleyerek OK verdiğimiz modeller dışında ''ALINABİLİR'' demeyi uygun görüyorum.

Ancak söz konusu SAMSUNG panel ise DB HDR WCG gibi unsurlardan en azından birisinin mutlaka olmasını istiyorum.

Yani evet, eğer titiz bir alıcı iseniz, tv alım süreci tqam bir işkencedir zira günü büyük bölümünü o tv ye bakarak geçiriyor ve en ufak kusuru bile görüyorsunuz. :)

M Çevrimdışı

~mustafa~

Aktif Üye
12 Mar 2018
53
Hocam merhabalar ben de Kısmetse Vestel televizyon almayı düşünüyorum ama bütçe kısıtlı o yüzden 49 ud 8400 almayı planlıyorum bununda va ve ips olarak ikiye ayrildigini biliyorum  ama kararsızım hangisi benim için daha iyi olur bazıları va panelin yandan cok kotu gosterdigini soylemis benim evimde suan 2014 de aldigim 32f6510 samsung tv var yandan baksamda hic renkler öyle bozulmadı Ya da ben fark edemedim artık büyük ekranlarda mı o kadar fark ediyor anlamadim

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
Ado' Alıntı:
VESTEL markalı ürünler yetkili bayilerde satılırsa ücretsiz nakliye+ücretsiz montaj+3 yıl garanti statüsünde satılır.

Aynı VESTEL markalı ürün yetkisiz satış noktalarında (Spotçu) bu özelliklerden haiz, sadece evinize teslim olarak satılır ki onu da mecbur kaldıkları için yapıyorlar :))

Bakınız ben genelde forumda şunu yazarım, VESTEL YETKİLİ BAYİLERİNDEN ÜRÜN ALMAYIN, almayın çünkü hemen hepsi, şımarık, sonradan görme, burnu havada tiplerdir.

Siz mağazadan girdiğinizde şıpıdak terlik ve kapri pantolonları ile sizi karşılayıp burunlarından kıl aldırmaz tavır ile X model TV yi size 3.000TL ye satmak ister, aynı mağazanın aslında kendisine ait olan ama aleni lanse etmediği internet satış noktasında ise aynı tv yi size 2.300TL den satabilmek için 40 takla atarlar.

Cevabı basit, internet ortamında satış tüm Türkiye ye hitap ediyor ve mağaza açmak kadar masraflı değil, personel çalıştırmak zorunda değil ve daha sayılabilecek 15 ayrı pozitif neden var.

''Kapatın kardeşim o zaman mağazalarınızı'' demeklazım ama onun da nedenleri var yapamıyor olmaları için.

İnternet ortamında işlem hacmi ve memnuniyet oranı yüksek yetkili satış noktaları var buralardan gönül rahatlığı ile alışveriş edebilirsiniz.

Bu yetkili bayiler bu insan küçümseyen saçma tavırlarından ne zaman kurtulur ise biz de o zaman sizlere eskiden olduğu gibi güvenle ''Gidip alabilirsiniz'' deriz.

Model bazında yorum yapmayayım ancak 50FD7300 örneğinden hareket ile size şunu yazabilirim.

LCD televizyonlarda gün geçtikçe ilerleyen inceleştirme ve estetikleştirme çabaları nedeniyle hoparlörleri artık bütün markalar HİDDEN yani gizli yerleştiriyor, yani öne bakan bir hoparlör yapısı yok artık uzun zamandır. Size bakmak yerine yere bakan bir hoparlör otomatikman desibel kaybı yaşar, bu kayıp nedeniyle siz seviyeyi daha yükseltirsiniz, seviye yükseldikçe distortion artar, distortion arttıkça vibrasion artar bu da ortaya rahatsız edici ve tatmin etmeyen bir ses yapısı çıkartır.

İnceleşen tv lerde alan kalmaz, alan kalmayan yerde mambren yapıları vurgu yapamaz (Mambren hoparlör içerisinde bulunur) Bu nedenle üreticiler artık bazı üst seviye modellerde hoparlörleri minik de olsa kendi kabinleri içerisine alıyor, Arşivimden size aşağıdaki resimleri ekleyeyim. Bu resim MB100 anakartı bir televizyonumuza ait.

mb100_hoparl_r1.png

mb100_hoparl_r2.png

Örnek olarak PHILIPS TV de yaptığımız incelemede hoparlörlerin açıkolduğunugörmüştük ancak ne VESTEL de her model kapalıdır, Ne de PHILIPS de her model açıktır diye bir kesin kanaat oluşmamalı.

Ses konusunda ben TÜM MARKALARI yetersiz bulurum ancak bu üreticinin teknolojik yetersizliğinden kaynaklanmamaktadır.

Smart konusunda VESTEL yetkilileri hiç bir zaman iddialı olmadılar ki eskiüyelerimiz bilir, Fabrikada yetkililer ile yaptığım toplantıda kendilerinin smart konusunda çok iddiaları olmadıklarını çok da üstüne düşmediklerini belirttmişlerdi.

Yine de bu toplantıdan sonra smart ile ilgili hatırı sayılır gelilşmeler olduğunu inkar edemem.

Bunednele model kontrollerini çok fazla yapıyoruz forumda, bu nedenle düz SAMSUNG panlli tv lerde canlı inceleyerek OK verdiğimiz modeller dışında ''ALINABİLİR'' demeyi uygun görüyorum.

Ancak söz konusu SAMSUNG panel ise DB HDR WCG gibi unsurlardan en azından birisinin mutlaka olmasını istiyorum.

Yani evet, eğer titiz bir alıcı iseniz, tv alım süreci tqam bir işkencedir zira günü büyük bölümünü o tv ye bakarak geçiriyor ve en ufak kusuru bile görüyorsunuz. :)
Hocam, ben daha önceki mesajlarınızı da okumuştum ve o zaman da size hak vermiştim bayilerin buralar hep bizim, bilimum dağlar bizim imalatımız tavırları ile sattıkları ürün hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan bir de o kazık fiyatla bu sadece size olur normalde bilmem ne kadar fiyatı, zaten klampanyanın son günleri fiyat artacak klasik sözlerinden sonra mümkün mertebe bayilere uğramamaya çalışıyorum. Yalnız garanti olayında kafama takılan olay şu: Vestelde mağazadan alırsan garanti 3 yıl, internet üzerinden alırsan 2 yıl. Neden? 1 Yıllık garanti kaybı çokda önemli değil mi? Birde kurulum ücreti talep edilmesi saçma değil mi? Dediğiniz gibi seçenekler arttıkça kafa karışıklığı tavan yapmada döviz kurlarıyla yarışıyor. Bugün vatan ve teknosa ziyaretim oldu. Philips ve samsung ürünlerin görüntü kalitesi doğrusu insanı kendinden geçirirken tv nin köşesindeki fiyat etiketi bayılana atılan tokat misali adamı hemen ayıltıyor. Yardımcı olmak isteyen personele tv de kullanılan panel ve anakart bilgisi sorulunca ışık tutulmuş tavşan gibi yüzüme bakıp philips işte diyebildi sadece. Özellikleri hakkında fikir sahibi olmadıkları gibi ürün üstündeki etiketlerde de yeterince bilgi yok.Teşhir edilen ürünler yalnızca samsung ve philips vestel yoktu. O yüzden görüntü kalitesinde kıyas yapma şansım olmadı. Teknosa da ise ilginçtir sadece vestel ve toshiba teşhirdeydi yan yana. Yani hgörüntü olarak sadece vestelleri ve toshibayı yanyana kıyaslayabiliyorsunuz. Mağazanın farklı yerlerinde samsung vardı küçük ekran olan teşhirde. Vestellerin görüntü kalitesi fena gelmedi bana. [font=AvenirNextLTPro, Helvetica, sans-serif]Vestel 49UD8400 güzel geldi gözüme. toshiba 49 U 7763 görüntü kalitesi oldukça düşük geldi. Bu akşama kadar indirimde olduğu normal fiyatının 3200 tl olduğu ama şu anda 2500 tl olduğu söylendi. Bu tv ile eşdeğer olduğu söylenen ürün ise vestel ud5300 yalnız nasıl eşdeğer anlamadım. Bu tv de smart özelliği yok. Kafam iyice karıştı. Tvlerde akşam kuşaklarında olan kim kimin çocuğu, kim kiminle evlenmiş sorularının cevabı bile daha nettir herhalde. 3-4 ay önce bir tv programında yanlışlıkla denk gelen gerçek ailesini arayan adamı geçen akşam zap yaparken yine gördüm. Bulamamışlar...

Ses sorunu harici bir hoparlör ya da ses sistemiyle aşılabilir sanırım. Tv için ortalama bir android box bağlantısıyla tv android özelliğinede ulaşabilir. Benim istediğim tivibu kullanabileceğim, telefonumu tv ekranında kullanıp dosya alışverişinde olabileceğim, evde hanım ya da çocuklar pc mi gasbettiklerinde ki genelde öyle olur, youtube, yada online film, dizi izleme şansımın olacağı bir tv almak, ancak alamıyorum çünkü kararsızım. benim için zayıf mı kalır acaba? Limitim 2100 tl. Hocam önerebileceğiniz farklı modeller var mı acaba? En azından seçenekler arasında kalayım istiyorum.

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
kamersah' Alıntı:
Ado' Alıntı:

mb100_hoparl_r1.png

mb100_hoparl_r2.png

Hocam, ben daha önceki mesajlarınızı da okumuştum ve o zaman da size hak vermiştim bayilerin buralar hep bizim, bilimum dağlar bizim imalatımız tavırları ile sattıkları ürün hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan bir de o kazık fiyatla bu sadece size olur normalde bilmem ne kadar fiyatı, zaten klampanyanın son günleri fiyat artacak klasik sözlerinden sonra mümkün mertebe bayilere uğramamaya çalışıyorum. Yalnız garanti olayında kafama takılan olay şu: Vestelde mağazadan alırsan garanti 3 yıl, internet üzerinden alırsan 2 yıl. Neden? 1 Yıllık garanti kaybı çokda önemli değil mi? Birde kurulum ücreti talep edilmesi saçma değil mi? Dediğiniz gibi seçenekler arttıkça kafa karışıklığı tavan yapmada döviz kurlarıyla yarışıyor. Bugün vatan ve teknosa ziyaretim oldu. Philips ve samsung ürünlerin görüntü kalitesi doğrusu insanı kendinden geçirirken tv nin köşesindeki fiyat etiketi bayılana atılan tokat misali adamı hemen ayıltıyor. Yardımcı olmak isteyen personele tv de kullanılan panel ve anakart bilgisi sorulunca ışık tutulmuş tavşan gibi yüzüme bakıp philips işte diyebildi sadece. Özellikleri hakkında fikir sahibi olmadıkları gibi ürün üstündeki etiketlerde de yeterince bilgi yok.Teşhir edilen ürünler yalnızca samsung ve philips vestel yoktu. O yüzden görüntü kalitesinde kıyas yapma şansım olmadı. Teknosa da ise ilginçtir sadece vestel ve toshiba teşhirdeydi yan yana. Yani hgörüntü olarak sadece vestelleri ve toshibayı yanyana kıyaslayabiliyorsunuz. Mağazanın farklı yerlerinde samsung vardı küçük ekran olan teşhirde. Vestellerin görüntü kalitesi fena gelmedi bana. [font=AvenirNextLTPro, Helvetica, sans-serif]Vestel 49UD8400 güzel geldi gözüme. toshiba 49 U 7763 görüntü kalitesi oldukça düşük geldi. Bu akşama kadar indirimde olduğu normal fiyatının 3200 tl olduğu ama şu anda 2500 tl olduğu söylendi. Bu tv ile eşdeğer olduğu söylenen ürün ise vestel ud5300 yalnız nasıl eşdeğer anlamadım. Bu tv de smart özelliği yok. Kafam iyice karıştı. Tvlerde akşam kuşaklarında olan kim kimin çocuğu, kim kiminle evlenmiş sorularının cevabı bile daha nettir herhalde. 3-4 ay önce bir tv programında yanlışlıkla denk gelen gerçek ailesini arayan adamı geçen akşam zap yaparken yine gördüm. Bulamamışlar...

Ses sorunu harici bir hoparlör ya da ses sistemiyle aşılabilir sanırım. Tv için ortalama bir android box bağlantısıyla tv android özelliğinede ulaşabilir. Benim istediğim tivibu kullanabileceğim, telefonumu tv ekranında kullanıp dosya alışverişinde olabileceğim, evde hanım ya da çocuklar pc mi gasbettiklerinde ki genelde öyle olur, youtube, yada online film, dizi izleme şansımın olacağı bir tv almak, ancak alamıyorum çünkü kararsızım. benim için zayıf mı kalır acaba? Limitim 2100 tl. Hocam önerebileceğiniz farklı modeller var mı acaba? En azından seçenekler arasında kalayım istiyorum.

ben internetten iki kere aldım ikiside 3 yıl garantili ve kurulum ücreti talep edilmedi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
kamersah' Alıntı:
Hocam, ben daha önceki mesajlarınızı da okumuştum ve o zaman da size hak vermiştim bayilerin buralar hep bizim, bilimum dağlar bizim imalatımız tavırları ile sattıkları ürün hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan bir de o kazık fiyatla bu sadece size olur normalde bilmem ne kadar fiyatı, zaten klampanyanın son günleri fiyat artacak klasik sözlerinden sonra mümkün mertebe bayilere uğramamaya çalışıyorum. Yalnız garanti olayında kafama takılan olay şu: Vestelde mağazadan alırsan garanti 3 yıl, internet üzerinden alırsan 2 yıl. Neden? 1 Yıllık garanti kaybı çokda önemli değil mi? Birde kurulum ücreti talep edilmesi saçma değil mi? Dediğiniz gibi seçenekler arttıkça kafa karışıklığı tavan yapmada döviz kurlarıyla yarışıyor. Bugün vatan ve teknosa ziyaretim oldu. Philips ve samsung ürünlerin görüntü kalitesi doğrusu insanı kendinden geçirirken tv nin köşesindeki fiyat etiketi bayılana atılan tokat misali adamı hemen ayıltıyor. Yardımcı olmak isteyen personele tv de kullanılan panel ve anakart bilgisi sorulunca ışık tutulmuş tavşan gibi yüzüme bakıp philips işte diyebildi sadece. Özellikleri hakkında fikir sahibi olmadıkları gibi ürün üstündeki etiketlerde de yeterince bilgi yok.Teşhir edilen ürünler yalnızca samsung ve philips vestel yoktu. O yüzden görüntü kalitesinde kıyas yapma şansım olmadı. Teknosa da ise ilginçtir sadece vestel ve toshiba teşhirdeydi yan yana. Yani hgörüntü olarak sadece vestelleri ve toshibayı yanyana kıyaslayabiliyorsunuz. Mağazanın farklı yerlerinde samsung vardı küçük ekran olan teşhirde. Vestellerin görüntü kalitesi fena gelmedi bana. Vestel 49UD8400 güzel geldi gözüme. toshiba 49 U 7763 görüntü kalitesi oldukça düşük geldi. Bu akşama kadar indirimde olduğu normal fiyatının 3200 tl olduğu ama şu anda 2500 tl olduğu söylendi. Bu tv ile eşdeğer olduğu söylenen ürün ise vestel ud5300 yalnız nasıl eşdeğer anlamadım. Bu tv de smart özelliği yok. Kafam iyice karıştı. Tvlerde akşam kuşaklarında olan kim kimin çocuğu, kim kiminle evlenmiş sorularının cevabı bile daha nettir herhalde. 3-4 ay önce bir tv programında yanlışlıkla denk gelen gerçek ailesini arayan adamı geçen akşam zap yaparken yine gördüm. Bulamamışlar...

Bayi koruma programı adı altında yapılır bu uygulama, bana göre de kesinlikle saçma sapan bir uygulamadır, korumaya çalıştıkları bayiler kendileri spota maol deviriyorlar kimi neyden, neyi kimden koruyorlar belli değil.

Ancak uygulama bu şekilde olunca biz de bir şey diyemiyoruz. 1 yıl kesinlikle küçümsenecek bir zaman dilimi değil daha DÜN yaşadım örneğini.

8200 serisi bir tv 2 yıllık satş noktasından alınmış, 28 inci ayda SAMSUNG panel arıza yapmış. haydi buyur buradan yak şimdi.

Bu durumda tv gerçekten çöp oldu zira panel demek tv demektir

Tamir ettirse peşin para, yenizini alsa taksit

Tamir ettirse eski tv, yenisini alsa yeni anakart yeni panel.

Bu koşulda her türlü yenisi makuldür.

Teknosa Vatan gibi yerlerdeki arkadaşlarımızın içerisinde inanılmaz cevherler olmaıkla birlikte, işe girmiş olamk için girenler de var maalesef.

Aynı zamanda bizim kadar derin bilgisileri olmasını bekleyemeyiz zira bu iş ciddi anlamda emek, takip, zaman, bilgi,tecrübe ve mümkünse erişim yetkisinin birleşiminden ortaya çıkan bir sonuç.

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
Vestele karşı bir önyargı çevremde mevcut. Daha önce kullandığım tv 2010 yılında alınmış lcd düz 40 inç bir tv idi. Televizyonu farklı bir ildeki avm de bulunan bayiden aldım ve fabrikasından 3 gün sonra gönderilmiş servis getirip kurdu. Tv alındığından ekonomik sayılabilecek bir fiyattı.1200 tl civarı. Kanal geçişleri haliyle biraz yavaş olsada, tek usb ile yalnızca fotoğraf gösterse de fena değildi günün şartlarına göre yani. Yaşadığım 2 sorun oldu.
Tv ile kombi yanyana 2 odadaydı. Mutfak ve oturma odası. 1,5 m mesafede. Kombi her durup çalıştığında tv de ekran gidip mavi ekran geliyordu 1-2 sn kadar. Ve civvv diye hafif bir ses. Servis çağırdım. Ne hikmetse servis kontroldeyken kombi o kadar dur kalk yapmasına karşın tv normal çalıştı. Dilim döndüğünce servise anlattım. Abi yapacak birşey yok çünkü arıza görünmüyor dediler. İsterseniz söküp götürelim ama bahsettiğiniz durum olsa da yapacak bir şey yok durum bu dediler. Dedim kanal geçişleri çok yavaş birde açma kapama düğmesi bazen tepki vermiyor. Bu modellerin durumu bu keşke bariz büyük bir arıza olsada biraz fark verip daha üst bir modeli versek dediler. Ama sonuç itibari ile birşey yapamayıp gittiler. Onlar gider gitmez tv yine kombi ile ortaklığına başladı. Tv ile sohbet ettim biraz. Öyleya adamlar gelmişken normal ol, adamlar gider gitmez yan çiz. Dedim beni duyuyorsun biliyorum ama bak ayıp oluyor. Biz bizeyiz burada. Yüz yüze bakıyoruz hep. Bak kombinin fişi  yaz gelince çekilir bana kalırsın, şaka yapma bana. Sanki duvara söylüyorum hiç oralı olmadı hatta coştu kombi ortaklığında daha uzun süreli mavi ekran vermeye başladı. Şeytan diyor kumandayı gözünün üstüne doğru fırlat. Hani açılış kapanışta kırptığı gözü varya ha işte onun üstüne doğru. Ama olmuyor işte. İnsan kıyamıyor. Televizyona değilde paraya yani. Zaten güç bela almışım. Ama benim ufaklık benim halimi görmüş olacakki bir gün kumanda olmasa da sert bir cismi ekranın göbeğine fırlatıp bu babam için ulennnnn havalarıyla tv ekranını gök kuşağına çevirip baba bak ne güzel oldu rengarenk dedi ve tv ile aramdaki duygusal ilişki son buldu. Servise sorduğumda panel değişecek 850 civarı dedi. Tv tamircisi 50 tl vereyim sat yedek parça yapayım  dedi. 50 tl taksiye veririm zaten getirmek için deyip iki yıldır saklıyorum depoda. Belki hopörler usb vs. kullanırım diye.
Sonuç olarak vestelin servisi ilgili geldi bana. Yalnız evimdeki diğer vestel ürünler problem çıkarmadan çalışırken garanti bittikten sonra arıza vermeye başladılar. İçlerinde alarm cihazı mı var, geri sayım sayacı mı var nedir anlamadım. Benim şansıma mı böyle oldu bilemiyorum. Garanti önemli yani.  Vestelle bir gönül bağım var yani. Tamamen duygusal. Philips, samsung tv ler ile yazılan özellikleri aynı olsada ki bu benim gibi fikir sahibi olmayan birisinin görüşüdür, arada en az 500-750 tl gibi duygusal bir fark var. Cuma günü itibari ile tv almam gerekmekte. Ama ne alacam hala bilemiyorum. En büyük korkumda benzeri durumlarda iyice kararsız kaldığımda ... eee yeter be ne olacaksa olsun... deyip aldıktan sonra çok pişman olmamdır. Önceki tv içinde 2 gün akşama kadar bütün teknoloji mağazalarını dolaşıp dandik bir bayiden bu tv almıştım. Carrefourda 100 tl daha fazlasına led olanı varken hemde. Hepsiburada, gittigidiyor alabileceğim sanal mağazalar. Başka güvenilir var mı bilemiyorum.

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100
55uj630v nasıl TV dir? Bilgisi olan varmıdır? Futbol maçlarında akicilik, film izleme zevki gibi.

T Çevrimdışı

tamer07

Yeni Üye
15 Mar 2018
21
Merhaba. Bir süredir TV ihtiyacım nedeniyle nette araştırma yaparken bulduğum foruma yeni üye oldum. Herkese yardımcı olmaya çalışan forumdaşlara teşekkürler.

Benim 43 inç den 50 inç'e kadar olabilecek 2000 TLmaksimum bütçe ile spor karşılaşmaları vs gibi ve internet amaçlı  günlük kullanacağım bir TV'ye ihtiyacım var. Bugün biraz yüzeysel olarak mağazaları dolaştım. Ancak doğru bilgilere sahip olmayınca insan işin içinden çıkamıyor. 

Marka takıntım yok ancak servisi problemsiz, uzun süre kullanabileceğim ve özellikleri f/p olan bir TV tavsiyeniz olursa hemen almayı istiyorum.
2 ürün var linkleri aşağıda ve fiyatları 1,600 TL civarı. 

https://www.hepsiburada.com/regal-48r6520f-48-122-cm-full-hd-smart-led-tv-pm-HB000007L7C0
https://www.carrefoursa.com/tr/seg-48scf7620-48-smart-led-tv-vestel--p-30186618  (bu ürünü gördüm, görüntü canlı ve fena gelmedi bana. Dahili wifi yok sanırım kablo ile internete bağlanabiliyormuş sadece)

Özellikle üstat ADO beyin görüşleri başta olmak üzere diğer arkadaşlardan da kullananlar veya bu ürünleri bilenlerden tavsiye yorum alabilirsem sevinirim. Bu ürünlerin dışında 2000 TL yi aşmamak kaydıyla başka marka modelleri de tavsiye edebilirsiniz.
Şimdiden cevaplayanlara teşekkürler. :thumbsup:

T Çevrimdışı

tamer07

Yeni Üye
15 Mar 2018
21
Nette ilaveten bulduğum bazı modelleri de buraya ekleyeyim bu son eklediklerim 4k olanlardır. Bunların arasından 1 veya 2 tanesinin yardımlarınızla öne çıkacağını düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

https://www.hepsiburada.com/telefunken-43tu6060-43-4k-uhd-dahili-4k-uydu-alicili-smart-slim-led-tv-p-HBV000002QTEZ?magaza=Smartevim
https://www.hepsiburada.com/vestel-westwood-wes43296uhd17-43-109-ekran-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000ADHBK
https://www.hepsiburada.com/regal-50r5020u-50-127-ekran-dahili-uydu-alicili-4k-uhd-led-tv-p-HBV000007S0LE?magaza=Bizim%C3%87ar%C5%9F%C4%B1
https://www.hepsiburada.com/regal-43r6010u-43-109-ekran-800-hz-4k-smart-led-tv-p-HBV000005HEIJ?magaza=Dalk%C4%B1l%C4%B1c
https://www.hepsiburada.com/telefunken-50tu5020-50-127-ekran-uydu-alicili-uhd-led-tv-p-HBV000008KXAH?magaza=Electropoint

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
Tv konusu adama kafayı yedirtir hele benim gibi tek atımlık kurşunun varsa işin çok zor. Ben bu tv aldıktan sonra eğer başına bir iş gelmezse çok uzun süre kullanmam lazım. Başına bir iş gelse de gerçi yenisini alamam sanırım. O yüzden çok dikkatli olmaya çalışıyorum. Tüfeğinde tek kurşunu kalmış ve bir ayıyla karşılaşmış gibiyim. O tek kurşunu iyi kullanamazsam halim harap. 
Her ne kadar televizyon tavsiyesi konusu olsa da henüz bana bir tavsiyede bulunan olmadı ne yazık ki. Düşündüğüm tv ler hakkında da yorum alamadım.  Denize düşmüş gibi tutanacak bir dal arıyorum ama kimse yardıma gelmiyor. Bu arada yüzme bilmediğimi de ifade edeyim.

tamer07 arkadaşım bütçe olarak anladığım kadarıyla aynı aralıklardayız. Yalnız fark olarak ben 48-50 inç aralığında bir tv arıyoum.
Vestel 49 UB8400 özellikleri çok güzel gibi geldi bana.
En azından benim istediğim gibi:
49 inç
Smart
4 k
bloutooth
WİFİ
WİDİ
 özellikleri var. Tabi fikrim olmayınca tamamen yüzeysel bakıyorum ürüne. Teknik konularda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsa sevinirim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
kamersah' Alıntı:
Vestele karşı bir önyargı çevremde mevcut. Daha önce kullandığım tv 2010 yılında alınmış lcd düz 40 inç bir tv idi. Televizyonu farklı bir ildeki avm de bulunan bayiden aldım ve fabrikasından 3 gün sonra gönderilmiş servis getirip kurdu. Tv alındığından ekonomik sayılabilecek bir fiyattı.1200 tl civarı. Kanal geçişleri haliyle biraz yavaş olsada, tek usb ile yalnızca fotoğraf gösterse de fena değildi günün şartlarına göre yani. Yaşadığım 2 sorun oldu.
Tv ile kombi yanyana 2 odadaydı. Mutfak ve oturma odası. 1,5 m mesafede. Kombi her durup çalıştığında tv de ekran gidip mavi ekran geliyordu 1-2 sn kadar. Ve civvv diye hafif bir ses. Servis çağırdım. Ne hikmetse servis kontroldeyken kombi o kadar dur kalk yapmasına karşın tv normal çalıştı. Dilim döndüğünce servise anlattım. Abi yapacak birşey yok çünkü arıza görünmüyor dediler. İsterseniz söküp götürelim ama bahsettiğiniz durum olsa da yapacak bir şey yok durum bu dediler. Dedim kanal geçişleri çok yavaş birde açma kapama düğmesi bazen tepki vermiyor. Bu modellerin durumu bu keşke bariz büyük bir arıza olsada biraz fark verip daha üst bir modeli versek dediler. Ama sonuç itibari ile birşey yapamayıp gittiler. Onlar gider gitmez tv yine kombi ile ortaklığına başladı. Tv ile sohbet ettim biraz. Öyleya adamlar gelmişken normal ol, adamlar gider gitmez yan çiz. Dedim beni duyuyorsun biliyorum ama bak ayıp oluyor. Biz bizeyiz burada. Yüz yüze bakıyoruz hep. Bak kombinin fişi yaz gelince çekilir bana kalırsın, şaka yapma bana. Sanki duvara söylüyorum hiç oralı olmadı hatta coştu kombi ortaklığında daha uzun süreli mavi ekran vermeye başladı. Şeytan diyor kumandayı gözünün üstüne doğru fırlat. Hani açılış kapanışta kırptığı gözü varya ha işte onun üstüne doğru. Ama olmuyor işte. İnsan kıyamıyor. Televizyona değilde paraya yani. Zaten güç bela almışım. Ama benim ufaklık benim halimi görmüş olacakki bir gün kumanda olmasa da sert bir cismi ekranın göbeğine fırlatıp bu babam için ulennnnn havalarıyla tv ekranını gök kuşağına çevirip baba bak ne güzel oldu rengarenk dedi ve tv ile aramdaki duygusal ilişki son buldu. Servise sorduğumda panel değişecek 850 civarı dedi. Tv tamircisi 50 tl vereyim sat yedek parça yapayım dedi. 50 tl taksiye veririm zaten getirmek için deyip iki yıldır saklıyorum depoda. Belki hopörler usb vs. kullanırım diye.
Sonuç olarak vestelin servisi ilgili geldi bana. Yalnız evimdeki diğer vestel ürünler problem çıkarmadan çalışırken garanti bittikten sonra arıza vermeye başladılar. İçlerinde alarm cihazı mı var, geri sayım sayacı mı var nedir anlamadım. Benim şansıma mı böyle oldu bilemiyorum. Garanti önemli yani. Vestelle bir gönül bağım var yani. Tamamen duygusal. Philips, samsung tv ler ile yazılan özellikleri aynı olsada ki bu benim gibi fikir sahibi olmayan birisinin görüşüdür, arada en az 500-750 tl gibi duygusal bir fark var. Cuma günü itibari ile tv almam gerekmekte. Ama ne alacam hala bilemiyorum. En büyük korkumda benzeri durumlarda iyice kararsız kaldığımda ... eee yeter be ne olacaksa olsun... deyip aldıktan sonra çok pişman olmamdır. Önceki tv içinde 2 gün akşama kadar bütün teknoloji mağazalarını dolaşıp dandik bir bayiden bu tv almıştım. Carrefourda 100 tl daha fazlasına led olanı varken hemde. Hepsiburada, gittigidiyor alabileceğim sanal mağazalar. Başka güvenilir var mı bilemiyorum.

Yazınızı yeni gördüm ve bir solukta okudum ne kadar güzel ifade etmişsiniz düşüncelerinizi, öncelikle tarzınızdan dolayı tebrik ederim sizi ?

O dönemler tanışıyor olsaydık yapılabilecek bir şeyler elbette bulurduk mesela Kombinin faz hattı ile tv nin faz hattını ayırmak gibi. Veya bir şeyler düşünürdük mutlaka. neyse geçmiş zaman diyelim. En önemlisi ise ''SAĞLIK OLSUN'' diyelim.

Şu an bir görüşmeye geçmem gerekiyor, durumunuz çok acil değil ise size özel bir kaç satır yazmak isterim, gün içerisinde ?

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
181
Ado' Alıntı:
kamersah' Alıntı:
Tv ile kombi yanyana 2 odadaydı. Mutfak ve oturma odası. 1,5 m mesafede. Kombi her durup çalıştığında tv de ekran gidip mavi ekran geliyordu 1-2 sn kadar. Ve civvv diye hafif bir ses. Servis çağırdım. Ne hikmetse servis kontroldeyken kombi o kadar dur kalk yapmasına karşın tv normal çalıştı. Dilim döndüğünce servise anlattım. Abi yapacak birşey yok çünkü arıza görünmüyor dediler. İsterseniz söküp götürelim ama bahsettiğiniz durum olsa da yapacak bir şey yok durum bu dediler. Dedim kanal geçişleri çok yavaş birde açma kapama düğmesi bazen tepki vermiyor. Bu modellerin durumu bu keşke bariz büyük bir arıza olsada biraz fark verip daha üst bir modeli versek dediler. Ama sonuç itibari ile birşey yapamayıp gittiler. Onlar gider gitmez tv yine kombi ile ortaklığına başladı. Tv ile sohbet ettim biraz. Öyleya adamlar gelmişken normal ol, adamlar gider gitmez yan çiz. Dedim beni duyuyorsun biliyorum ama bak ayıp oluyor. Biz bizeyiz burada. Yüz yüze bakıyoruz hep. Bak kombinin fişi yaz gelince çekilir bana kalırsın, şaka yapma bana. Sanki duvara söylüyorum hiç oralı olmadı hatta coştu kombi ortaklığında daha uzun süreli mavi ekran vermeye başladı. Şeytan diyor kumandayı gözünün üstüne doğru fırlat. Hani açılış kapanışta kırptığı gözü varya ha işte onun üstüne doğru. Ama olmuyor işte. İnsan kıyamıyor. Televizyona değilde paraya yani. Zaten güç bela almışım. Ama benim ufaklık benim halimi görmüş olacakki bir gün kumanda olmasa da sert bir cismi ekranın göbeğine fırlatıp bu babam için ulennnnn havalarıyla tv ekranını gök kuşağına çevirip baba bak ne güzel oldu rengarenk dedi ve tv ile aramdaki duygusal ilişki son buldu. Servise sorduğumda panel değişecek 850 civarı dedi. Tv tamircisi 50 tl vereyim sat yedek parça yapayım dedi. 50 tl taksiye veririm zaten getirmek için deyip iki yıldır saklıyorum depoda. Belki hopörler usb vs. kullanırım diye.
Sonuç olarak vestelin servisi ilgili geldi bana. Yalnız evimdeki diğer vestel ürünler problem çıkarmadan çalışırken garanti bittikten sonra arıza vermeye başladılar. İçlerinde alarm cihazı mı var, geri sayım sayacı mı var nedir anlamadım. Benim şansıma mı böyle oldu bilemiyorum. Garanti önemli yani. Vestelle bir gönül bağım var yani. Tamamen duygusal. Philips, samsung tv ler ile yazılan özellikleri aynı olsada ki bu benim gibi fikir sahibi olmayan birisinin görüşüdür, arada en az 500-750 tl gibi duygusal bir fark var. Cuma günü itibari ile tv almam gerekmekte. Ama ne alacam hala bilemiyorum. En büyük korkumda benzeri durumlarda iyice kararsız kaldığımda ... eee yeter be ne olacaksa olsun... deyip aldıktan sonra çok pişman olmamdır. Önceki tv içinde 2 gün akşama kadar bütün teknoloji mağazalarını dolaşıp dandik bir bayiden bu tv almıştım. Carrefourda 100 tl daha fazlasına led olanı varken hemde. Hepsiburada, gittigidiyor alabileceğim sanal mağazalar. Başka güvenilir var mı bilemiyorum.

Yazınızı yeni gördüm ve bir solukta okudum ne kadar güzel ifade etmişsiniz düşüncelerinizi, öncelikle tarzınızdan dolayı tebrik ederim sizi ?

O dönemler tanışıyor olsaydık yapılabilecek bir şeyler elbette bulurduk mesela Kombinin faz hattı ile tv nin faz hattını ayırmak gibi. Veya bir şeyler düşünürdük mutlaka. neyse geçmiş zaman diyelim. En önemlisi ise ''SAĞLIK OLSUN'' diyelim.

Şu an bir görüşmeye geçmem gerekiyor, durumunuz çok acil değil ise size özel bir kaç satır yazmak isterim, gün içerisinde ?

İlginiz ,cevabınız ve güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Her ne kadar cuma günü tv almak zorundayım desem de iş yoğunluğumdan dolayı tam olarak bakamadım. Mesai bitiminde fikir olsun diye evkura gideyim diyorum. Kesinlikle alışveriş yapmam ama bir dolanayım bakalım. Bulunduğum il küçük bir il ve çok fazla teknoloji marketi yok. Bir teknosa bir vatan ve çok miktarda bayi var. Vatana yine giderim herhalde. Alışkanlık yaptı bende. Ne vakit yakın bir yerden geçsem kendimi tv reyonunda saf saf fiyat ve özellik etiketine bakarken buluyorum. Tek taş görmüş kadın gibi, kuyumcu camekanına yapışmış kadın gibi tv reyonlarına gidip iç geçiriyorum. Yalnız artık vatana girince aha şu meczup geldi yine der gibi bakmaya başlayacaklar bana. Şimdilik bir kaç gün daha idare ederim sanırım. Eski bir 37 ekranımız var ve henüz nefes alıyor. Fakat bende genel bir kısmetsizlik var sanırım. şöyleki :
Bahsetmiş olduğum kombi ile ilişki yaşayan tv beni artık bezme noktasına getirmişti. Aslına bakarsanız elektronikten çok anlamasam da dediğiniz gibi elektrik hattı ile ilgili bir sorun olduğunu anlamıştım. Sonuçta ikiside aynı priz hattına bağplanıyordu. Çok soğumuştum tvden ama ne yaparsın alternatifi yok. O ara arkadaşlarım tv lerini yenilemişlerdi. Şu marka çok kötü bu marka hemen bozuluyor filan konuşurken ben şaka yollu konuştum dua yerine geçti sanırım. Dedim bizim vestel taş taş. Çocuk vuruyor, sarsıyor banamısın demiyor. Keşke benimkide bozulsada yenisini alsam. Bilseydim duamın kabul olacağını başka şeyler isterdim. Aynı günün akşamı bizim tv pert. Ama yenisini alamadım tabi. Bu tv alma işine karar verdim ve kendimi zorlayarak 2000 tl civarı bütçe ayırdım. 1 Aydır tv bakıyorum. Bir kaç gün önce hanıma bu 37 ekranda ne sağlammış ha kaç yıllık tv imiş ama çalışıyor yinede. Gerçi çoğunluk pc ile idare ediyoruz ama tv ayrı dedim. Yeni tv alınca yine kullanırız bunu taş maşaAllah dedim. Bir kaç saat sonra hanım aradı tv bozuldu diye. Dedim sen inanma ona şaka yapıyordur o. Yeni tv bakıyoruz diye trip atıyordur. Yok ciddi ciddi bozuldu bu sesi çıkmıyor dedi. Dedim bu gerçekten yeni tv bakıyoruz diye bize bozuldu. Konuşmak istemiyor. Dedim kabloları sök, tak. Fişini çıkar tak, bi kaç güzel söz söyle acık daha sıksın dişini , eski toprak bu en az 20 yıllık. Ne varsa eskilerde var. Çok şükür halime acıdı ve avans verdi galiba. Hafif hafif arada titreşiyor, uyarıyor beni. Dişimi zor sıkıyorum bak her an sağlam bir kriz geçirebilirim. Bunlar son anlarım anladın sen onu kabilinden mesajlar veriyor bana. Tüpüne kurban olduğum vefalı çıktı. Nerde 40 inç lcd bilmem ne özellikli vestel nerde benim tüplüm.
Şaka bir yana uzun uzun yazıyorum, kirlilik yapıyorum kusuruma bakmayın. Kendimi ifade etmeye çalışıyorum. Memur maaşı ile ayırabildiğim bütçem bu. Bu bütçeye de vestel oluyor sadece sanırım. Vesteli seviyorum aslında ama 3 yerine 2 yıl garanti canımı sıkıyor. Neyse vatandakiler beni bekler geç kalmayayım daha evkur ile teknosaya gideceğim. Belki bir çılgınlık yapar bir kaç bayi ve spotçuda gezerim kimbilir. Yanlız müptezel olmaktan korkuyorum her akşam eve gitmeden tv bakmaya gidersem halim nice olur? Çoluk çocuk evde baba beklerken ben teknoloji marketlerinde mi sürteyim :ooh:?
Acil destek bekleyen, yol yakınken kurtulmak isteyen bir müptezel adayı :ooh: :ooh: :ooh: :flag:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri