A Çevrimdışı

Altunf 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
99
30
Selamlar, Uzak durmanız tavsiyemdir

Yeri gelmişken bir açıklama da yazayım sonra kafalar karışmasın.

Bu tv tavsiye işi tv üretimlerine, tv üretimleri materyallere, materyaller koşullara, koşullar da piyasaya göre her zaman değişkendir.

Yani bu gün sizlere ''Samsung iyi'' diyorsak, Samsung her zaman iyi olacak veya her modeli kusursuz iyi anlamı taşımamalı.

SONY efsane dediğimizde yine SONY nin her üretiminin kusursuz olduğu sonucu da çıkartmamalı.

AWOX iyi veya kötü demek yine marka genellemesi adına hatalı olur, aynı zamanda dönemsel olarak da bu söylemler değişkendir.

Yani burada bir gün size Samsung iyi diye yazdığımızda 3 gün sonra başka birisi ile yazışırken Samsung kötü dendiğini görürseniz yadırgamayın.

Bu durum bizim kararsızlığımızdan kaynaklı değil, kişilere, durumlara, koşullara göre sonucun değişken olmasından kaynaklıdır.

Bunları şu sebeple yazdım;

Vestel önerirken Regal önermemek garip gelebilir size. Regal önerirken Hilevel önermemek veya Hilevel önerirken 3 gün sonra Sakın Hilevel almayın demek yine ne yazık ki takip ettiğim/ettiğimiz durumlara göre değişkenlik gösterebiliyor.

Regalden uzak durun dedim zira Regal'i cazip kılan, marka kalitesi olarak Vestel ile %100 aynı olmasına rağmen rakamsal anlamda bazı durumlarda %30 lara varan fiyat avantajı sağlardı. ESKİDEN

Sonra Zorlu holding de bazı kararlar alındı, Arçelik'in Beko'su gibi Vestelin de Regalini ikinci ana marka yapma kararı aldılar.

Tamam karar alsınlar, kurumsal iyileşmeye gitsinler eyvallah gayet güzel adımlar bunlar lakin, Önce markanın logosu, sonra Renkleri değişti, sonra fiyat anlayışını değiştirdiler ve kendilerini bir halt sanıp ''Biz REGALİZ aaabi'' triplerine girdiler. Gören de sanki Pioneer oldular zannedecek iki kıçı kırık renk değiştirdiler diye.

İşte teknoloji olarak HİÇ BİRŞEY üretmeyen, sadece ve sadece Vestel'i takip eden ve azaltılmış özelliklere ship modeller piyasaya sunan, Kasıntı müdürleri ortada kendilerini bir şey zannederek dolaşan bu REGAL markasının fiyat cazibesi de kalmadığı için boşu boşuna para vermenizin hiç ama hiç bir anlamı yok.

Evet garanti süresi kısa lakin gidin SEG alın, HİLEVEL alın, kampanyaları takip ederek TOSHİBA alın, JVC alın zincir marketlerden ama MARKA hastalığına tutulmuş REGAL den uzak durun.

Sadece kişisel öneridir bunlar, nihai karar sizindir elbette.
Sağ olun hocam durum şöyle bütçem 1700 civarı ve büyük bir ekrana heves ettim. Bahsettiğim fiyatlarda 2.el bir 50R5020U buldum onun için sormuştum. Yani garantisi falan yok zaten. Bu bütçede de sıfır garantili bu ebatlarda bi tv bulamam sanırım, yine de cihaz olarak önermez misiniz bu modeli acaba başka ilanlara mı bakayım?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sağ olun hocam durum şöyle bütçem 1700 civarı ve büyük bir ekrana heves ettim. Bahsettiğim fiyatlarda 2.el bir 50R5020U buldum onun için sormuştum. Yani garantisi falan yok zaten. Bu bütçede de sıfır garantili bu ebatlarda bi tv bulamam sanırım, yine de cihaz olarak önermez misiniz bu modeli acaba başka ilanlara mı bakayım?
Abi etme gözünü seveyim.
Ben panellere zaten 4-5 yıl ömür biçiyorum, sen ise 2-3 yılı kullanılıp atılmış bir tv yi satın almaktan bahsediyorsun.
Regal ve garantisi yok ise en az 3 yıl kullanılmış demektir. Yazık değil mi vereceğin paraya?

Madem böyle bir durumun vardı, neden 49'' Hilevel almadın abim 1999tl ye?

Satın alım sürecin ne derece acil?

A Çevrimdışı

Altunf 

Aktif Üye
22 Ocak 2020
99
30
Abi etme gözünü seveyim.
Ben panellere zaten 4-5 yıl ömür biçiyorum, sen ise 2-3 yılı kullanılıp atılmış bir tv yi satın almaktan bahsediyorsun.
Regal ve garantisi yok ise en az 3 yıl kullanılmış demektir. Yazık değil mi vereceğin paraya?

Madem böyle bir durumun vardı, neden 49'' Hilevel almadın abim 1999tl ye?

Satın alım sürecin ne derece acil?
Haklısın hocam tv alma düşüncesi yeni oluştu o yüzden hi-leveli kaçırmış olduk valla. Çok acelesi yok hocam yani araştırma aşamasındayım. Sence ne yapmalıyım önerin nedir?

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
Haklısın hocam tv alma düşüncesi yeni oluştu o yüzden hi-leveli kaçırmış olduk valla. Çok acelesi yok hocam yani araştırma aşamasındayım. Sence ne yapmalıyım önerin nedir?
2saat önce migrostan geldim..git yarın bir dolaş bakalım sizin ordaki migrosu...seg marka tvler var senin istediğin gibi,adem hocada önermiş seg markayı..1799 lira fiyat gördüm burda..axende vardı 50 inç oda 1599 lira idi..hatta aklıma sen geldin bu tvleri görünce..ya bir fotoğraf çekeyim eve gidince atarım dedim sana, telefon yoktu yanımda.. 2 . el cihaz alma..bütçe arttır biraz bekle olmassa...sağlam bir panel alalım.. hem bak araştır bu arada ..acelemde yok diyorsun yat kulağının üstüne biraz bakalım.. belki sağlam cihazlar gelir bim yada a 101 e..
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bide şöyle bir şey var yaklaşık 2000 tl para vereceksin,ful hd cihaz alma 4k al almışken üstüne biraz bütçe ekleyip..daha mantıklı görünüyor. bak orda 50 inç bir grundig var verdiğim linkte 2800 tl ye geliyor,o televizyonuda incelemeye al..git yarın media markete usb tak test yap... video dosyaları falan yükle usb ye dene o tvde..

Dün gece vatan indiriminden phİlips 75pus7354 aldım. 9350 TL ye aldım. Nedersiniz...
hayırlı olsun kardeşim..*3 taraflı Ambilight *Android Smart TV *P5 Görüntü İşlemci *Google Asistant *Amazon Alexa *Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+,HDR10 *Dört Çekirdek *Sesli Komutlu Kumanda...…. baya doluymuş içi.. 100 hz mi bu tv.. 55 inç üzeri 50 hz düşük kalabilir ama gelin bir gör bakalım.. deneyimlerini merakla bekliyoruz..

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Şu sebeple sordum.

Bu HİLEVEL ilk satıldıktan kısa bir süre forumda ''Kaçırdık'' diye üzülenlere, bazı öngörülerim nedeniyle biraz beklemelerini önermiştim ve gerçekten öngörülerim doğru çıktı, (Biz de kâhin değiliz sonuçta takip ettiğimiz bazı sistemler var o nedenle öngörüde bulunuyorum) aynı model üzerinden ikinci parti üretim yapıldı ve sahaya sürüldü ve hatta bunun IPS LG ile üretileceğini söylemiştim o da doğru çıktı.

Şu an için size kesin bir bilgi veremiyor olsam da, durum illa ki çok kısa sürede tv almayı gerektirmiyor ise biraz beklemenizi tavsiye ediyorum. Hem HILEVEL üçüncü parti için bir gelişme olur mu ona bakalım, hem de bu esnada alternatif extrem durumlar olur mu onu takip edelim derim.

Sırf tv almış olmak için alt segment üretimlere yönelmeyi de pek uygun görmüyorum. Atmaca elektronik üretiminde olan hiç bir tv yi ben evime tv diye sokmam onu da belirteyim.

Bu günlerde tv kanallarında reklamlar ile boy göstermeye başlayan AWOX markasına da çok güvenim yok. Neticede bazı sıradışı ve alınabilir modellerinden dolayı biz bu markayı ön plana çıkardık doğrudur lakin çekincelerimizi de peşi sıra yazdık.

Herkesin ama herkesin teknolojiye de, üretimlere de, kalite olgusuna da bakış açıları farklıdır. Benim de farklı ve değişken elbette.

Ürün kalitesi elbette önemli ancak satış sonrası hizmet kalitesi de benim açımdan çok çok ciddi bir kıstas.

Hatta bazı durumlarda ürün kalitesinin önüne geçen bir kıstas zira dünyanın en kaliteli malını da alsanız, bir gün bir şekilde bir teknik destek ihtiyacı duyuyorsunuz. Bana ihtiyacım olduğunda destek veremeyen markanın kalitesini ne yapayım demek zorunda kalıyoruz o durumlarda.

Diyeceğim o ki, bu işler sakin kafa ile ve piyasayı koklayarak yapılırsa çok tatlı olur, yoksa gereksiz üzülürsünüz :)

M Çevrimdışı

mehmet_te

Yeni Üye
27 Ağu 2018
46
49
Şu sebeple sordum.

Bu HİLEVEL ilk satıldıktan kısa bir süre forumda ''Kaçırdık'' diye üzülenlere, bazı öngörülerim nedeniyle biraz beklemelerini önermiştim ve gerçekten öngörülerim doğru çıktı, (Biz de kâhin değiliz sonuçta takip ettiğimiz bazı sistemler var o nedenle öngörüde bulunuyorum) aynı model üzerinden ikinci parti üretim yapıldı ve sahaya sürüldü ve hatta bunun IPS LG ile üretileceğini söylemiştim o da doğru çıktı.

Şu an için size kesin bir bilgi veremiyor olsam da, durum illa ki çok kısa sürede tv almayı gerektirmiyor ise biraz beklemenizi tavsiye ediyorum. Hem HILEVEL üçüncü parti için bir gelişme olur mu ona bakalım, hem de bu esnada alternatif extrem durumlar olur mu onu takip edelim derim.

Sırf tv almış olmak için alt segment üretimlere yönelmeyi de pek uygun görmüyorum. Atmaca elektronik üretiminde olan hiç bir tv yi ben evime tv diye sokmam onu da belirteyim.

Bu günlerde tv kanallarında reklamlar ile boy göstermeye başlayan AWOX markasına da çok güvenim yok. Neticede bazı sıradışı ve alınabilir modellerinden dolayı biz bu markayı ön plana çıkardık doğrudur lakin çekincelerimizi de peşi sıra yazdık.

Herkesin ama herkesin teknolojiye de, üretimlere de, kalite olgusuna da bakış açıları farklıdır. Benim de farklı ve değişken elbette.

Ürün kalitesi elbette önemli ancak satış sonrası hizmet kalitesi de benim açımdan çok çok ciddi bir kıstas.

Hatta bazı durumlarda ürün kalitesinin önüne geçen bir kıstas zira dünyanın en kaliteli malını da alsanız, bir gün bir şekilde bir teknik destek ihtiyacı duyuyorsunuz. Bana ihtiyacım olduğunda destek veremeyen markanın kalitesini ne yapayım demek zorunda kalıyoruz o durumlarda.

Diyeceğim o ki, bu işler sakin kafa ile ve piyasayı koklayarak yapılırsa çok tatlı olur, yoksa gereksiz üzülürsünüz :)
Adem bey uzun süredir sizi takip ediyorum. TV tavsiyesi ile ilgili yazılarınızı gerek burada gerekse diğer bazı farklı platformlarda okudum. TV konusunda Okuduklarımdan az çok bir fikir sahibi de oldum.
Şu 3 TV arasında kaldım.
Samsung 50 ru 7440
Samsun 50q60
Lg sm 8000 veya 8200

LG nin servis sıkıntısını belirtmiştiniz. Lg yi samsung taki dts ses desteği olmadığından yazdım.
Konuyla ilgili Umut Barış bey de çok yardımcı oldu. O da direk led ve PlayStation dan dolayı 100 herz olsa iyi olur dedi.
Önerebileceğiniz farklı TV lerde olabilir.

Aslında çoğunlukla normal TV yayını izleyeceğiz. Arada da 4k film izlemek istiyoruz. İlerde de oğlan belki play station oynayabilir. Şuan evimde 2 TV var. Biri 82 ekran tüplü vestel. Birde mutfakta 32inç grundig. Sanırım. Şu an alacağım her TV bana çok güzel gelecek, ama işte almışken yukarıda belirttiğim isteklerimi de karşılasın istiyorum.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler.

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
Adem bey uzun süredir sizi takip ediyorum. TV tavsiyesi ile ilgili yazılarınızı gerek burada gerekse diğer bazı farklı platformlarda okudum. TV konusunda Okuduklarımdan az çok bir fikir sahibi de oldum.
Şu 3 TV arasında kaldım.
Samsung 50 ru 7440
Samsun 50q60
Lg sm 8000 veya 8200

LG nin servis sıkıntısını belirtmiştiniz. Lg yi samsung taki dts ses desteği olmadığından yazdım.
Konuyla ilgili Umut Barış bey de çok yardımcı oldu. O da direk led ve PlayStation dan dolayı 100 herz olsa iyi olur dedi.
Önerebileceğiniz farklı TV lerde olabilir.

Aslında çoğunlukla normal TV yayını izleyeceğiz. Arada da 4k film izlemek istiyoruz. İlerde de oğlan belki play station oynayabilir. Şuan evimde 2 TV var. Biri 82 ekran tüplü vestel. Birde mutfakta 32inç grundig. Sanırım. Şu an alacağım her TV bana çok güzel gelecek, ama işte almışken yukarıda belirttiğim isteklerimi de karşılasın istiyorum.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Teşekkürler.
ben olsam bu 3 tv arasından q60r tercih ederdim..55 inç olanını tabiki 49 olanı 50 hz çünkü..hem oyunlar için en iyi seçim,hemde filmler için.. lg ler zaten ışık sızması yapıyor serviside berbat...saygılar

A Çevrimdışı

azramikail

Yeni Üye
24 Ara 2019
7
52
2saat önce migrostan geldim..git yarın bir dolaş bakalım sizin ordaki migrosu...seg marka tvler var senin istediğin gibi,adem hocada önermiş seg markayı..1799 lira fiyat gördüm burda..axende vardı 50 inç oda 1599 lira idi..hatta aklıma sen geldin bu tvleri görünce..ya bir fotoğraf çekeyim eve gidince atarım dedim sana, telefon yoktu yanımda.. 2 . el cihaz alma..bütçe arttır biraz bekle olmassa...sağlam bir panel alalım.. hem bak araştır bu arada ..acelemde yok diyorsun yat kulağının üstüne biraz bakalım.. belki sağlam cihazlar gelir bim yada a 101 e..

bide şöyle bir şey var yaklaşık 2000 tl para vereceksin,ful hd cihaz alma 4k al almışken üstüne biraz bütçe ekleyip..daha mantıklı görünüyor. bak orda 50 inç bir grundig var verdiğim linkte 2800 tl ye geliyor,o televizyonuda incelemeye al..git yarın media markete usb tak test yap... video dosyaları falan yükle usb ye dene o tvde..

hayırlı olsun kardeşim..*3 taraflı Ambilight *Android Smart TV *P5 Görüntü İşlemci *Google Asistant *Amazon Alexa *Dolby Vision, Dolby Atmos, HDR10+,HDR10 *Dört Çekirdek *Sesli Komutlu Kumanda...…. baya doluymuş içi.. 100 hz mi bu tv.. 55 inç üzeri 50 hz düşük kalabilir ama gelin bir gör bakalım.. deneyimlerini merakla bekliyoruz..
tşkler.....

M Çevrimdışı

mylove33

Yeni Üye
9 Mar 2019
17
40
Arkadaşlar mutfağa televizyon almayı düşünüyorum. Toshiba 32LL3A63DT. Ve Grundig 32VLE6730 BP arasında kaldım sizce hangisi. Yada bunların dışında 32.alabilecegim başka bir marka model önerebilir misiniz?

F Çevrimdışı

FİLMCİ

Yeni Üye
10 Kas 2019
32
47
İşyeri mutfak gibi kullanım alanları ve
Air kumanda,Türkçe mic, Ambilight,Dts gibi multimedia kriterleri olanlar hariç
Şahsen ben İPS paneli kimseye önermem...

Samsung 65RU7400 edgeledVApanel olsada giriş seviye bir modeldir.
Düşük bütçe kriteri ile illede 65 inç aranıyorsa
Vestel 65UD9000 (dledVApanel) biçilmiş kaftan
Görüntüsü baya hoşuma gidiyor
İstesen bir tekno mağazada incele..
Malum forum da samsung dışında her markaya tukaka ips lere çöp şahin ferrari muhabbeti yapıyorsun da burada ne dikkatlisin öyle ? Demek ki burada ki forum da orası gibi reklam izni ve kayırma yok haddini biliyorsun :) ne güzel orada da öyle olsana...

M Çevrimdışı

mehmet_te

Yeni Üye
27 Ağu 2018
46
49
Arkadalarmutfağa televizyon almayı düşünüyorum. Toshiba 32LL3A63DT. Ve Grundig 32VLE6730 BP arasında kaldım sizce hangisi. Yada bunların dışında 32.alabilecegim başka bir marka model önerebilir misiniz?
Arkadaşım toshibayı bilmiyorum ama grundig i 10 aydır kullanıyorum. TV full HD ips panel. Full HD olduğu ve küçük olduğu için görüntüde sıkıntı yok. Smart uygulamasını YouTube için kullanıyoruz genelde. Kendi browser ı ile film izlemek sıkıntılı. Kanal geçişleri 2-3 sn. HD kanallar da sd kanallarda bence güzel. Usb den izlediğimiz 1080p videolar çok daha güzel.
Sonuç olarak memnunuz.

huseyinguler0707 Çevrimdışı

huseyinguler0707

Yeni Üye
19 Eki 2018
48
32-40 inç aralığında 1200 tl'ye kadar televizyon önerebilirmisiniz. wifi olması ve netflix youtube yüklenebiliyor olması lazım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt