M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
pazar günü bazı sony'lerde indirim vardı.
Bi ips panel arıyoduk daha önceden marketlerde sony ips'leri biraz incelemiştim..

Arkadışıma bir tane aldık, sonra bir daha indirim ne zaman gelir, bu fiyatları görür mü falan derken bende kaçırmak istemedim bir tane de kendime aldım.

hemen geleceğine ihtimal vermesemde yarın teslimi seçmiştik.
sabahına nerdeyse sıfır kusursuz kutu tv'ler geldi..

neyse dün kurulumları gerçekleşti önce arkadışınkini, sonra bendekinin cart,curt testlerini yaptım..
modeli sony 55xf7596

büyük falso çıkmadı şimdilik, karanlık oda da birinin üstte diğerinin altta dikkatli bakınca bi ışık süzmesi var şuanlık..

ben tabii görüntü ayarlarını falan baya kurcalarım tv'lerde..
Bu modelin ips panelinde uzman modlarında ve sinema pro modunda belli ayarlardan sonra karanlıkta siyahlar gri falan görünmüyor onu diyeyim..diğer modlarda ise siyahlar sıkıntılı..
en çok bu siyahları mrk ediyordum..

hareketli görüntülerde belli olacak kadar bi faso, bulanıklık yok. çerçeve ekleme şeysi iyi çalışıyor herhalde..
resim kalitesi ips'lere göre güzel beğendim.
androidi, net bağlantıları çok iyi,
kontrastı, hdr'si zayıf.
kendi uydusundaki kanal sıralamasını bulamadım. trt4k hariç şuan benim için bi esprisi yok.
şimdilik iyi beni uzmam modunda tatmin etti.
bir neo plazma tv'niz varsa öpüp baş üstüne koyun.
oled'ler hariç kaç yıldır öyle görüntü veren tv'ye rastlamadım..
sony servisi zayıf.
son olarak tv'ye 2-3 ay zaman veriyorum bakalım
o günde bugünkü kadar memnun olacam mı :)

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
albanez hocam beni pek takmıyosun 2 kez yazdım cevap vermedin :(
albenez ???????49vlx9750 aldım içinde ölü pixeller ve ışık sızması çıktı fabrikada depodan grundig satış ölü pixelsiz ışık sızmasız panel yapılamıyor mu illaki bunlara razı mı olacağız bir değil iki değil 5 tane ölü pixel vardı o sol alt tarafta kumanda ışığının olduğu yerden de güneş gibi ışık sızıyordu. Bunlar bana mı denk geliyor yoksa herkeste var farkında mı değiller .
Mesajınız Birleştirildi: Bugün 19:55

birde 3k- 4.5k ki daha fazla vermem tv izleyebileceğim ki özellikle futbol usbden veya internetten film izleyebileceğim (4k film ) oyun oynamayacağım. bir tv tavsiye edermisin. marka takıntım var . vestele ön yargılıyım. önerirsen düşünebilirim. daha önce 3 tv aldım ve hepsini iade ettim ölü pixellerden ve ışık sızması sorunlarından. bu tarz sorunların olmadığı yukarıda saydığım özelliklerde bir tv önerirsen sevinirim. birde sorum olacak 100 hz lik tv ler normal yayını 100 hz mi gösteriyor yani hareketli sahneler farklı oluyor mu? benim bildiğim tv yayınları 24 fps. bu yayın 100 hz lik tv de farklı mı görünecek. kısaca ferrrari alacağım (100 hz) kullanacak yol yok ( 50 hz yayın ) açıklarsan sevinirim. 100 hz lik tv ye para vermeye gerek varmı ?
Mesajınız Birleştirildi: Dün 23:16 da
bu arada arkadaşlar 55 inç mi tv5 pro çıktı çinde satış fiyatı 2960 tl türk lirası burayada gelse 4000 tl falan olursa alınabilecek bir tv çinde şu an satışta mi ye mail falan atın türkiyeye getirsin televizyonda samsn qled panel kullanılıyor. 4k 64 gb hafıza 4 gb ram var. android işletim sistemli kasa dizaynı mükemmel. ama türkiyeye geleceği söyleniyor. bekliyoruz umarım gelir . bu arada inceleme videosu bulanlar varsa türkçe versiyonu buradan paylaşırlarsa seviniriz saygılar . yani özelliklerine bakılınca

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Hocam benim bahsettiğim GCU9800 2019 model olan,bunları bilmiyorum ve görmedim bile yaw:ara
7xx,8xx,9xx diye gidiyor sanırım bunları serileri! 9xx lar en üstü

1 Çevrimdışı

10vil

Aktif Üye
7 Kas 2019
138
43
50 hz 100 hz muhabbetini soruyor can abi orda takıldı arkadaş ona cevap istiyor

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
IMG-20191114-WA0008.jpg

Teknosa benim TV yi getirmiş bugün yarın yada cumartesi kurulum yaptıracağım resim video çekip paylaşım yaparım

S Çevrimdışı

scobu

Yeni Üye
12 Kas 2019
9
34
Bunu aldım ama salatalık gelmez inşallah. Fiyatı yanlış yazmış sanırım. Ürün gelir mi gelmez mi. (Kapıda ödemeyle istedim.)

Screenshot_2019-11-14-22-13-55-454_com.android.chrome.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
S Çevrimdışı

scobu

Yeni Üye
12 Kas 2019
9
34
200 tl ye 1400 tl lik fhd smart led rüyayı bırak hayallerde bile zor bulunur. :)))
Ayrıca kapıda ödemeyle istedim para ödemedim henüz. Büyük ihtimalle iptal edilecek

M Çevrimdışı

mateseko

Aktif Üye
4 Nis 2018
67
42
yarın servis gelip TV kurulumunu yapicaklar 55gcu9800 sormak istediğim şu ben çocuklardan dolayı sehpaya koyduğum TV su teması yüzünde arızalandı için yenisini aldım duvara montaj istiyorum salı günü tesir ürün geldiginde servisteki arkadaş TV çok ağır duvara montaj olmaz dedi tuğla olduğu için çıkar taşımaz dedi şimdi sormak istediğim sadece benim ev mi tuğladan örülü diğer evlerin ki petoname den mi yapılma servis ugrasmak istemediği için mi böyle soylediler yoksa gerçekten duvar taşımaz mi olmadı çelik dübel alıp kendim yapsam olur mu

Son düzenleme:
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
yarın servis gelip TV kurulumunu yapicaklar 55gcu9800 sormak istediğim şu ben çocuklardan dolayı sehpaya koyduğum TV su teması yüzünde arızalandı için yenisini aldım duvara montaj istiyorum salı günü tesir ürün geldiginde servisteki arkadaş TV çok ağır duvara montaj olmaz dedi kiremit olduğu için çıkar taşımaz dedi şimdi sormak istediğim sadece benim ev mi tuğladan örülü diğer evlerin ki petoname den mi yapılma servis ugrasmak istemediği için mi böyle soylediler yoksa gerçekten duvar taşımaz mi olmadı çelik dübel alıp kendim yapsam olur mu
hocam yanlıslık olmasın duvarda kıremıt kullanılmaz. briket,tugla,bims,ytong,ates tuglası kullanılır.

bu saydıgım duvar malzemelerım hepsıde cok guzel tasır. 4 tane 10luk dubelle tuttur. adamı bıle ceker.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt