M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
bu vestelleri nereden alıyosunuz kendi sitesinden mi ? ben bayilere soruyorum stok şişmesi varmış hep eski modelleri satmaya çalışıyorlar nereden aldığınızı yazarmısınız birde kullanan arkadaşardan 55ud8200 ve 55 ud9200 yada 55ud9360 hangisi daha iyi yorumlarınızı bekliyorum özellikle kullanıcılardan çünkü teşhirde göremiyorum

Y Çevrimdışı

yuxel 

Yeni Üye
16 Nis 2019
46
50
bu vestelleri nereden alıyosunuz kendi sitesinden mi ? ben bayilere soruyorum stok şişmesi varmış hep eski modelleri satmaya çalışıyorlar nereden aldığınızı yazarmısınız birde kullanan arkadaşardan 55ud8200 ve 55 ud9200 yada 55ud9360 hangisi daha iyi yorumlarınızı bekliyorum özellikle kullanıcılardan çünkü teşhirde göremiyorum
GittiGidiyor da %4 indirim vardı geçen 3 gün. Bayi de 3200tl, GittiGidiyor da 2500tl di %4 indirim 2400 e iniyordu birde bonus kart varsa 75tl de bonus veriyordu 2325tl ye geldi.

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
garantisi 2 yıl oluyo sanırım internetten alınca ? sizinkisi kaç yıl? birde ışık sızması testi ölü pixel testi yaptınız mı ? durum nedir yüksel bey ? izlerken tatmin ediyor mu ? 4000-5000 lik samsung lg nin verdiği görüntüyü veriyormu yani kısaca onları merak ediyorum hiç bir bayide yanyana kıyaslama yapamıyorum çünkü yok bazı yorumlarda görüntünün mat olduğunu . internet bağlantısının sağlıksız olduğunu okuyorum sizde durum nedir almayı düşündüğüm bir tv
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

pardon birde kapalı kutu geldi mi ? vestel servisimi getirip kurdu yoksa ürün geldi sizmi aradınız kurmaları için

Y Çevrimdışı

yuxel 

Yeni Üye
16 Nis 2019
46
50
garantisi 2 yıl oluyo sanırım internetten alınca ? sizinkisi kaç yıl? birde ışık sızması testi ölü pixel testi yaptınız mı ? durum nedir yüksel bey ? izlerken tatmin ediyor mu ? 4000-5000 lik samsung lg nin verdiği görüntüyü veriyormu yani kısaca onları merak ediyorum hiç bir bayide yanyana kıyaslama yapamıyorum çünkü yok bazı yorumlarda görüntünün mat olduğunu . internet bağlantısının sağlıksız olduğunu okuyorum sizde durum nedir almayı düşündüğüm bir tv

pardon birde kapalı kutu geldi mi ? vestel servisimi getirip kurdu yoksa ürün geldi sizmi aradınız kurmaları için
Tv 3 yıl Vestel garantili. Hala kargoda, kapalı kutu geliyordur sanırım diğer türlü kimse teslim almaz. Teslim aldıktan sonra kurulum esnasında servisten ölü piksel ve ışık sızması testlerini yapmasını isteyeceğiim. Sorularınıza bundan sonra cevap verebilirim. Ama teslim alan arkadaşlar vardı onlar da kurulum yaptılarsa sorularınıza cevap verebilir.

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
cevaplarınızı bekliyorum ama bence daha önce 3 tv iade etmiş biri olarak söylüyorum . testleri kendiniz yapın zor bişey değil . youtubeyi açtırın ölü pixel testi yazın beyaz ekranda durdurun videoyu siyah noktacıklar varmı yokmu onlar ölü pxel oluyor. sonra ışık sızması testini açtırın gerçi ortam biraz karanlık olmalı perdeleri falan çekin. kenarlarını kontrol edin ışık kaçması varmı diye. illaki ölü pixel vardır ama ayrı yerlerdeyse ve 3 ten fazla değilse çok önemsemeyin . çünkü ben daha ölü pixeli olmayan panel görmedim :) en son gelen tv de 5 tanesini bile kabul ettim ama üstüne birde ışık sızması olunca götürün dedim. umarım iyi bir tv gelir sorularıma cevap verirsenizde sevinirim çünkü artık pahalı tv almak istemiyorum futbol maçında top iz yapmasın usbden film izleyebileyim takılmadan 4k hdr tabiki. bide tv izleyeceğim oyun vs istemiyorum. Zaten o 100 hz panel olayından da geçtim çünkü tv 100 hz olsada yayın 24 fps o yüzden hiç gerek yok ferrari alıyosun 400 yapan ama yol yok 120 yi geçemiyosun böyle bi durum boşa para vermeye gerek yok. gönderdiğim 3 tv de 100 hz idi hiç bir fark yoktu maçlarda. meğer 50 hz de 100 hz de aynı gösteriyomuş yayın önemliymiş. uzun lafın kısası artık 3500 den fazla para verecek dilim vestel dende açıkçası korkuuyorum arkadaş 3 tanesini iade etti 3 yılda... buradaki arkadaşlarda hiç bir tavsiyede bulunmuyor şu tv senin için iyidir git şu tv yi al kafan ağrıtmaz. vstl bayine gidiyorum o kadar kötü panel kullanmışlar ki bazı tv lerde resmen karanlık gösteriyor. bazıları biraz aydınlık ama hangi modelde hangi panel var resmen şans işi.. hangi modelini alacağız . ASLINDA KELEPİR ARIYORUM . o pahalı ithal tv lerin gösterdiği görüntüyü söylediğim fiyattlarda gösteren bir tv arıyorum ki çok değil sonuçta ithal ürünlerin vergisi fazla. yerli mallarında vergi düşük ama ithaller kadar güzel göstereemiyolar NEDEN bu kadar acizmi bu tv üreten üreticilerimiz yani ben yanılıyorsam . arkadaşlar daha iyi bilir bir tv önersinler vestel ud ..... modeli snsung ru7450 ile aynı gösterir benim için görüntü önemli öneri varsa açığım ama lütfen marka model söyleyin.

A Çevrimdışı

Ahturman

Yeni Üye
22 Eyl 2019
2
36
Merhabalar Samsung tv almayı düşünüyorum Ru7400 yada ru8000 arasında kalıyorum.Yardım edermiainiz.

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
49 yada 55 ud 8200 kullanan arkadaş var mı görüşlerini bekliyorum maçlarda titreme vs oluyor mu renkler nasıl? internet bağlantısı detaylı bilgi verirse sevinirim birde ips panel mi va panel mi ?

Y Çevrimdışı

yuxel 

Yeni Üye
16 Nis 2019
46
50
yuxel daha gelmedi mi yorumlarını bekliyorum :)
Tv yi bugün akşama doğru gelip kurdular. Ölü piksel ve ışık sızması testi yapmalarını istedim ama fabrikada yapılıyor deyip geçiştirdiler. Üstelemedim. Kendim yaptım sanırım 1 tane ölü piksel var, ondan da tam emin değilim iyice dibine girince belli belirsiz bi nokta var gibi. Ama ışık sızması testinde arka parlaklığı tam açınca karanlık ortamda ekranın rengi siyah değil griye dönüyor, bu normalmidir veya ne kadarı normal sayılır? ustalar cevap verirse memnun olurum. Görüntü kalitesi hd yayınlarda fena değil. Sd yayınlar kötü geldi bana.
Önceki kullandığım Samsung la kıyaslarsam Menüsü, kullanımı, kanal düzenleme, sıralama vs. Samsung daha iyiydi, daha basitti.
Birkaç saatlik gözlemlerim bunlar.

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
va panel ise sağdan bakınca sol taraf grileşir sağdan bakınca sol taraf ışık sızması testini yaparken tam karşısından bakmaya çalışırsan daha sağlıklı olur. ölü pixel 1 ttane ise hiç bişey ki toz da olabilir toz kaçmışta olabilir . sd yayınlar her tv de kötü ben smsng kullandım premiumhd lerden onlarda bile hd görüntü düzgün değildi sd yi zaten geç. tavsiye edermisin görüntü kalitesi kaliteli paneller kadar var mı yani kelepir mi yoksa çöp mü futbol maçı izlerken top iz yapıyor mu benim için en önemli şey orası aslında top izi. biraz inceleyip bizi aydınlatırsan sevinirim iyi geceler

bide önceki televiziyonun ile bunun arasında görüntü kalitesi nasıl ? aslında en önemli şey o kaliteli tv izlenimi veriyormu görüntü olarak yan açılardan izlenimi nasıl?

Y Çevrimdışı

yuxel 

Yeni Üye
16 Nis 2019
46
50
Panel LG İPS panel. Tv nin görüntü kalitesinden şimdilik memnunum. Ben tv de fazla futbol izlemem ama sizin için baktım beni çok fazla rahatsız eden bir görüntü olmadı. Ama bence bu göreceli bir durum bana göre iyi olan size göre olmayabilir. Tavsiyem gidip bir mağazada kendi gözünüzle görüp deneyip öyle karar vermeniz. Bu fiyata bence iyi. Samsung, Lg alayım diyince fiyat 2 katına çıkıyor. Şu anda aklıma takılan tek şey ışık sızması. O da normalmidir değilmidir onu bilemiyorum.
Önceki Samsung 48j6370 fullhd gerçek 100hz smart tv di. İkisi arasındaki gördüğüm en büyük fark malzeme kalitesi ve yazılımı yani kullanımı. Samsung çok daha iyiydi. Vestelin kumandasını elime alınca oyuncak gibi geldi, çok hafif sanki hemen kırılacakmış gibi. Samsung un ağır, sağlam hissi veren bir yapısı vardı. Tv nin arkasında kullanılan plastik kalitesi ve dizaynıda Samsung'a göre bariz fark ediyor.
Kısacası bu paraya bu kadarı iyi. Para sıkıntım olmasa Samsung alırdım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt