A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese merhabalar.
Uzun zamandır araştırıyorum forumdaki entrylerin çoğunu okudum fakat okudukça kafam karıştı.
Yeni mezun oldum tek yaşayacağım evime tv bakıyorum. İzleme mesafesi 3-3.5 metre yandan izleme olmayacak salon ışık alıyor ama stor perde var bi nebze güneş ışığını kesiyor.
Bütçem 1.000 ile 1.800tl arasında.
40-43 inç bir tv arıyorum.
Smart olmasına gerek yok. 4k olmasına gerek yok. Fullhd görüntü benim için yeterli.
Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler şimdiden.
Awox 43109 işini görür bir tv dir lakin ultra mega beklentileriniz olmasın. Karşıdan izleyecek olmanız ve smart isteğinizin olmaması nedeniyle bütçe anlamında da biçilmiş kaftandır.

Marka takıntınız var ise bütçeyi aşıyor olsa da Toshiba 43L2863 araştırmanızı öneririm. :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
sayın adem helvacı 3500-4000 bandında izlenebilecek 55inç bir önerinizi almak isterim. vestel, lg, philips, ne dersiniz vestel ud8200 yada ud9200 yada ud9360 yada ud 9500 tv ler alınır mı yoksa vestel çöp diyenlere mi inanacağım. açıkça fazla para vermekte istemiyorum artık yada philips 7303 ki geçen yılın ürünü teşhir yada artık kutudan ne çıkacağı belli olmaz aklım karışık siz ne dersiniz önerilerinizede açığım. vestel de internet bağlantısı iyi değil yorumlarını okuyorum ve eski kalitede panel takmadıklarını okuyorum. lg de de yine internet kopmaları olduğunu okuyorum fazla okumakta akıl tutulmasına yol açıyor. açıkçası teşhir ürünlerine bakıyıorum teşhirdekilerde bile ölü pixeller görüyorum. ve sonuç tv alamıyorum . ???

''Diyorlar'' aslında bizim ülkemiz için çok ciddi tehlike arz eden bir sözcük olmaya başladı diye düşünüyorum.

Vestel çöp diyorlar ama hangi kıstasa göre belli değil.
Eski kalitede panelleri takmıyorlar diyorlar ama eski kalitede panelleri artık kim bulabiliyor bunu kimse söylemiyor.

Mesela panel konusunda ahkam kesen o arkadaş veya arkadaşlar buyursun buraya gelsin ve işi PANEL olan bana bir anlatsınlar bakayım eski kalite neymiş, yeni kalite neymiş, teknoloji nereden nereye gelmiş, acf hatlarını taşıyan cam kalınlıkları ne hal almış, LG nin kullandığı cam kalınlığı neymiş, Vestelin kullandığı cam kalınlığı neymiş bunları bana bir söylesinler, biraz teknik, biraz matematik, biraz ispat üzerinden kendileri ile karşılıklı bir sohbet edeyim şöyle..

LG de internet kopmaları, Vestel de smart kötü, Samsung panelleri en çabuk kırılanı, Phılıps anakartları 3 ayda çöküyor, Arçelik zaten Allahlık, Sony desen araba parası.

Eee ne alsın vatandaş o halde?

Tamam kabul her markanın her modelin kendine özgü sorunları var ve zaten burada elimizden geldğince yüksek ölçüde DOĞRU ve Gerçek kullanıcılardan gelen geri dönüşlere göre hepsini paylaşıyoruz lakin unutmamak lazım gerçekten mükemmel tv diye bir şey yoktur.

Ne markayı ve hangi modelini alırsanız alın bir kusuru var.

O nedenle tv tavsiyeleri kişiye özel olmalı diyoruz her zaman :ok

D Çevrimdışı

daldiy

Yeni Üye
18 Eyl 2019
8
45
Kolaylıklar dilerim , regal 7540u tv nin vestelde muadili nedir. Fiat Performans olarak bakıldığında alınabilir taraftamıdır.

D Çevrimdışı

daldiy

Yeni Üye
18 Eyl 2019
8
45
Hızlı cevap için teşekkürler, 2900 gibi bir fiyatı var bu tvnin , günlük olarak kullanılacak , çok bir beklentim yok , genel olarak tv konularına vakıfım , genel kullanıcının bir tık üstü diyelim. 3500 tl kadar çıkabilirim fakat vestel 9360 modelinde sanki bazı kronik sorunlar var ,aradaki 600 tl nin bana pek bir getirisi olmaz diye düşünüyorum. regal VA panneli 130s anakartı var mutemelen tüm serinin , önerilerinize açığım.

Q Çevrimdışı

quatros

Yeni Üye
20 Şub 2019
24
48
Arkadaşlar üstadlar aydınlık ve cam balkonlu terasta kullanmak için 55"bir TV bakıyorum mağaza ortamında samsunglar çok parlak ve net görüntü veriyor ama ev ortamında uzun süreli kullanimlarda gözü yorar diye düşünüyorum ,kardeşim Samsung nu7400 kullanıyor ayna gibi gündüz ...ben de teknosada cihazları inceledim Philips 55 pus 7304 çok hoşuma gitti renkler vs demo görüntüsü çok iyiydi ama evde nasıl olur acaba ? İPS panelmis sanırım ,
Üstelik cam balkonlu terasta gece ambilight ışıkları hue ampul ile birlikte tam bir renk cümbüşü yaşatır diye düşünüyorum ne der acaba üstadlar?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar üstadlar aydınlık ve cam balkonlu terasta kullanmak için 55"bir TV bakıyorum mağaza ortamında samsunglar çok parlak ve net görüntü veriyor ama ev ortamında uzun süreli kullanimlarda gözü yorar diye düşünüyorum ,kardeşim Samsung nu7400 kullanıyor ayna gibi gündüz ...ben de teknosada cihazları inceledim Philips 55 pus 7304 çok hoşuma gitti renkler vs demo görüntüsü çok iyiydi ama evde nasıl olur acaba ? İPS panelmis sanırım ,
Üstelik cam balkonlu terasta gece ambilight ışıkları hue ampul ile birlikte tam bir renk cümbüşü yaşatır diye düşünüyorum ne der acaba üstadlar?

Backlıght seviyesi kullanıcı kontrolünde olması gibi bir avantaj nedeniyle ürünlerin mağaza ortamında yüksek ışık vermesi sizi rahatsız etmesin lütfen.
Normal ışık kontrast ayarı dışında Arka aydınlatma da artık kullanıcı kontrolünde o nedenle gündüz ayrı, gece ayrı ayarlar ile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İzleme açınız yanlara kayacaksa tereddütsüz PUS7304, Direkt karşıdan izleyecekseniz tereddütsüz NU7400 :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hızlı cevap için teşekkürler, 2900 gibi bir fiyatı var bu tvnin , günlük olarak kullanılacak , çok bir beklentim yok , genel olarak tv konularına vakıfım , genel kullanıcının bir tık üstü diyelim. 3500 tl kadar çıkabilirim fakat vestel 9360 modelinde sanki bazı kronik sorunlar var ,aradaki 600 tl nin bana pek bir getirisi olmaz diye düşünüyorum. regal VA panneli 130s anakartı var mutemelen tüm serinin , önerilerinize açığım.
Samsung VA panel, HDR+Dolby Vision, FRR değeri 1000hz 7540 için geçerli bilgiler.
UD9460 (49'') için Samsung Va panel, MB130 anakart, HDR+Dolby Vision+WCG ile frr değeri 1800hz bu model için geçerli bilgiler.

Kronik sorunları neymiş merak ettim?

D Çevrimdışı

daldiy

Yeni Üye
18 Eyl 2019
8
45
55ud 9360 icin hemen hemen heryerde yada incelemede dikey cizgilerden , isik sizmasi ve bulutlanmadan sikayet edilmis , 55 ud 8400 ile fiyati hemen hemen ayni , zaten vestel ve alt markalari icin hangi model yeni hangi alt versiyon hangisi uts anlasilmiyor , 8 serisi tv nin 9 ile ayni fiatla satilmasi ilginc , 9500 ler zaten 5000 li fiatlarda , o kadar cikacak olsam RU serisine donerim sanirim , zahmet veriyoruz ilginize tskler..

Q Çevrimdışı

quatros

Yeni Üye
20 Şub 2019
24
48

Backlıght seviyesi kullanıcı kontrolünde olması gibi bir avantaj nedeniyle ürünlerin mağaza ortamında yüksek ışık vermesi sizi rahatsız etmesin lütfen.
Normal ışık kontrast ayarı dışında Arka aydınlatma da artık kullanıcı kontrolünde o nedenle gündüz ayrı, gece ayrı ayarlar ile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. İzleme açınız yanlara kayacaksa tereddütsüz PUS7304, Direkt karşıdan izleyecekseniz tereddütsüz NU7400 :)
Adem ustam Philips mağaza ortamında mat görünüyordu ama satıcı ev ortamında ips panelden dolayı yansıtma yapmayacağını aydınlık ise ortam kesinlikle IPS pabel yani pus55 7304 u tavsiye etti ,normal odada ise va panele sahip bir TV tavsiye etti .Bilmiyorum bu mat görüntü evde nasıl olur ki çatıda ? Zaten mat ekran bir de gündüz her taraf pencere ekran karanlık kalır mı acaba ?

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
Sayın Adem bey tv tercihi kişiye özelse bana 3500-4000 arası ne tavsiye edersiniz. 55 inç Ekran parlaklığı iyi, maç izleyebileceğim (top giderken arkasında iz bırakmayan) usb den takılmadan 4k hdr film izleyebileceğim , interneti akıcı kullanabileceğim, marka takıntım yok ama kaliteli olsun yani malzeme kalitesi iyi olsun . Biliyorum istediğim tv ler 10 bin tl civarı ama yine de siz bir kaç marka model önerirseniz tşk ler şimdiden? Sonuçta uzmansınız konuya hakimsiniz iç yapısını bileşenlerini biliyosunuz saygılar

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri