H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
1500-2000 lira arası IPS panelli uydu alıcılı full hd tv tavsiyesi olan var mı? Smart özelliği harici alacağım için istemiyorum.

Y Çevrimdışı

yusufsd

Yeni Üye
3 Eyl 2019
1
41
Arkadaşlar merhaba,

Tavsiyelerinizi bekliyorum;

TV kanalları ile pek işim olmuyor, evde TV kullanmıyoruz, 27 inch 2k iyi bir monitörüm var, film, dizi için onu kullanıyordum şimdiye kadar.

Daha büyük, duvara asılı bir monitörde 2k, 4k içerikleri izlemek için 50-55 inch bir tv almak istiyorum.
Display veya hdmi ile bilgisayarı tv ye bağlayacağım.
Her zaman karşıdan izleme imkanı olmayacak o yüzden va panel olmasa daha iyi.
Görüntü netliği çok önemli benim için, ASUS PB278qr monitörden büyük ve net bir ekrana geçtiğimi farkettirmesi lazım.
Buna ayırmak istediğim bütçe de çok değil, ne kadar az verebilirsem o kadar iyi, bu sebeple kasa sağlam olsun ama smart tv vs gibi özellikleri olmasa da olur.
Bir ara awox vs düşündüm ama, kalite kontrol, mühendislik konularında zayıf oldukları için arıza çıkartma ihtimali vazgeçirdi beni.

Aklımda 50-55 inch LG-Samsung un ucuz 4k modelleri var. Bütün tavsiyelerinize açığım.

Teşekkürler.

M Çevrimdışı

MajoriS

Yeni Üye
3 Eyl 2019
25
30
Arkadaşlar merhaba yeni TV alacağım 2000-2500 TL civarı bir bütçem var JVC 50VU73T ve Regal 50R7520U modelleri arasında kararsız kaldım.
Kullanım amacı, Netflix YouTube tarzı uygulamalarda film izlemek ve futbol izlemek ağırlıkta olacak. Bu iki cihaz arasında hangisi daha verimli olur. Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun kalırım.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Arkadaşlar merhaba yeni TV alacağım 2000-2500 TL civarı bir bütçem var JVC 50VU73T ve Regal 50R7520U modelleri arasında kararsız kaldım.
Kullanım amacı, Netflix YouTube tarzı uygulamalarda film izlemek ve futbol izlemek ağırlıkta olacak. Bu iki cihaz arasında hangisi daha verimli olur. Tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok memnun kalırım.

Jvc garanti 2 Yıl
Regal Garanti 3 Yıl

Büyük bir olasılıkla ana kartlar da aynı yazılımlar farklı smart portalde vewd uygulaması ile biraz zahmetli bir şekilde ( Güncel m3u bulup eşleştirme yaparak veya kalıcı üyelik ) ip tv özelliğini de kullanabilirsiniz. You tube Netflix uygulaması menulerde zaten mevcut izlersiniz. Fiyat farkı olabilir. Karar sizin.

M Çevrimdışı

Maiar

Yeni Üye
3 Eyl 2019
11
32
Merhabalar, 1400 - 1900 TL Arası, 40", 42" veya 43" bir TV arıyorum. Odaya bol güneş ışığı vuruyor, yan açılardan izlenecek maxsimum 30-40 derece. Smart TV önemli değil, Kendinden uydu alıcılı ve mutlaka 1080P olmalı. Görüntü ve Ses kalitesi de güzel olursa çok minnettar kalırız.

Var mı tavsiyesi olan?

H Çevrimdışı

Hwk_57

Aktif Üye
29 Ağu 2019
56
36
Merhabalar, 1400 - 1900 TL Arası, 40", 42" veya 43" bir TV arıyorum. Odaya bol güneş ışığı vuruyor, yan açılardan izlenecek maxsimum 30-40 derece. Smart TV önemli değil, Kendinden uydu alıcılı ve mutlaka 1080P olmalı. Görüntü ve Ses kalitesi de güzel olursa çok minnettar kalırız.

Var mı tavsiyesi olan?

Ben bi ara bunu alacaktım ancak paneli IPS değil diye biliyorum... Aslında en sağlıklısı yakınlarda televizyon satan mağaza varsa oraya gidip kendi gözlerinle karar vermek.

A Çevrimdışı

allking

Yeni Üye
18 Ağu 2019
24
36
A Adem Helvacı
Bir televizon almaya karar verdim şu an evimde 2007 yılında aldığımız 82 ekran arçelik lcd var yani hangi modeli alırsam alayım bana güzel geleceği kesin. 65UD9000 gözüme kestirdim arkadaşım almış onda biraz baktım da videolarda hafif takılarak ilerleme var gibiydi. Şu an kullandığım monitör de 60hz o da öyle. Neden o şekilde oluyor? Oyun modu gibi bir şey açarak bunun önüne geçmek mümkün mü? televizyonu beğendim bu kafamı karıştırdı. Kanal izlerken dert etmem de PS4 oynarken yaparsa uyuz olurum.

M Çevrimdışı

Maiar

Yeni Üye
3 Eyl 2019
11
32

Ben bi ara bunu alacaktım ancak paneli IPS değil diye biliyorum... Aslında en sağlıklısı yakınlarda televizyon satan mağaza varsa oraya gidip kendi gözlerinle karar vermek.

Televizyonun kendisi UHD ama içindeki uydu alıcısını HD Vestel'in sitesine göre...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Grundig 43GCH5900B 43'' Arkadaşlar ve üstadlar, bana bu TV hakkında bilgi verebilir misiniz? Özellikle Panel, Ses ve Görüntü Kalitesi hakkında A Adem Helvacı hocam biliyorum meşgulsünüz, maruz görün.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

ezgii95

Yeni Üye
31 Tem 2019
6
29
vestel yerine bu fiyatlara yakın olan profilo daha iyidir diye düşünüyorum. vestel den ne alsam dandik çıkıyo hemen bozuluyor. bu televizyonu da bir kaç ay önce evi taşırken almıştım şimdilik bir sıkıntısı yok.

systemcar Çevrimdışı

systemcar

Aktif Üye
28 Ağu 2019
84
43
rkadaşlar kafayı yemek üzereyim, yardımınıza ihtiyacım var. Kullandığım 40 inç tv yi değiştireceğim. Eve yeni taşındım, izleme mesafem, en yakın 2.5 metre, sürekli izlediğim mesafe ise 4.5 metre. Tv yi asacağım duvar 190 cm. Şimdi ben 55 inç mi tv alayım, yoksa 65 mi. 65 çok büyük mü gelir, rahatsız eder mi acaba bizi. 55 inç alıp da sonradan pişman olmak da istemiyorum. 58 ve 60 inç tv baktım ama onda da seçenek çok çok az. Sizce kaç inç almalıyım ben tv.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt