muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
muratala5361 muratala53 hocam trendyol da gördüm 49NU7100 3,399 tl salon için tv karşısında aradaki mesafe 2,50 mt karşısında 3 lü bir koltuk olacak tv nin sol tarafında yine 3 lü bir koltuk olacak yani kısmende olsa yandan izleme olacak oyun konsolunu bağlayacağım maç belgesel film ağırlıklı hani olmuş iken wifi bluetooth telefonu ekrana yansıtma gibi özelliklerde olsun istiyorum.3,500'e kadar bütçe ayırdım bunca tercih arasından umarım yanlış bir seçim yapmam teşekkürler.
Bluetooth 7100 de yok nu7400 e bakmanız lazım. Zaten nu7400 de fazla olarak dts bluetooth ve akıllı kumanda çıkıyor. Çok yanlardan oturmadığınız için renk kaymasıda olmaz ama konsol konusu hakkında A Ado ya danışmak lazım nu7100 yada nu7400 konsolu taşır mı diye

fatihtk Çevrimdışı

fatihtk

Yeni Üye
11 Haz 2019
30
34
Bluetooth 7100 de yok nu7400 e bakmanız lazım. Zaten nu7400 de fazla olarak dts bluetooth ve akıllı kumanda çıkıyor. Çok yanlardan oturmadığınız için renk kaymasıda olmaz ama konsol konusu hakkında A Ado ya danışmak lazım nu7100 yada nu7400 konsolu taşır mı diye
aslında smart tv almaya değermi onuda açıkcası bilemiyorum sıklıkla kullanmayacağım bir özellik içinde 500 tl 1000 tl fazladan ödemek istemiyorum benim biraz daha düşünmem gerekiyor sanırım smart tv konusunda karar vermiş değilim

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
aslında smart tv almaya değermi onuda açıkcası bilemiyorum sıklıkla kullanmayacağım bir özellik içinde 500 tl 1000 tl fazladan ödemek istemiyorum benim biraz daha düşünmem gerekiyor sanırım smart tv konusunda karar vermiş değilim
Smartsız almak daha ucuza gelir. İleride eksikliğini hissederseniz android box koyarsınız yanına bitti

E Çevrimdışı

Edizay

Yeni Üye
14 May 2019
7
35
49nu7100 aldım GG'den . kurulumu yapıldıktan sonra wifiye bağlandı. İki gün sonra güncelleme gelmiş . TV kapatılınca wifiye baglanmamaya basladi . Şimdi ise hiç bağlanmıyor . Telefon modem yaptım bağlanıyor . Evdeki diğer telefon tablet notebook hepsi modeme bağlanıyor . Modem tilgin , internet fiber . Servis 3 kere geldi çözemedi . Atölyeye götürüp 3 gün incelwmeye almayı teklif ettiler kabul etmedim . Lütfen yardımcı olur musunuz ?

IMG_20190612_232702.jpg

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
49nu7100 aldım GG'den . kurulumu yapıldıktan sonra wifiye bağlandı. İki gün sonra güncelleme gelmiş . TV kapatılınca wifiye baglanmamaya basladi . Şimdi ise hiç bağlanmıyor . Telefon modem yaptım bağlanıyor . Evdeki diğer telefon tablet notebook hepsi modeme bağlanıyor . Modem tilgin , internet fiber . Servis 3 kere geldi çözemedi . Atölyeye götürüp 3 gün incelwmeye almayı teklif ettiler kabul etmedim . Lütfen yardımcı olur musunuz ?

IMG_20190612_232702.jpg
A Ado

M Çevrimdışı

mrcoskun

Yeni Üye
12 Haz 2019
7
34
Arkadaşlar merhaba, 2019 üretimi Vestel smart tv aldım ancak gördüm ki smart tv olayını Vestel oturtamış, olmamış. Herkese tavsiyem görüntü kalitesi iyi bir tv alıp yanınada android tv kutusu (misal Xiaomi Mi Box) almak. Zira ben aldığım tv'yi iade edip bu şekilde yoluma devam etmeye karar verdim.

Şimdi,

Görüntü ve ses kalitesi konusunda tatmim edecek 50inç boyutunda Full HD veya 4K uygun fiyatlı TV önerebilir misiniz?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Arkadaşlar merhaba, 2019 üretimi Vestel smart tv aldım ancak gördüm ki smart tv olayını Vestel oturtamış, olmamış. Herkese tavsiyem görüntü kalitesi iyi bir tv alıp yanınada android tv kutusu (misal Xiaomi Mi Box) almak. Zira ben aldığım tv'yi iade edip bu şekilde yoluma devam etmeye karar verdim.

Şimdi,

Görüntü ve ses kalitesi konusunda tatmim edecek 50inç boyutunda Full HD veya 4K uygun fiyatlı TV önerebilir misiniz?
A Ado arkadaşımıza 4k awox gider mi?

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Avox markası nasıl hocam. Uzun ömürlü olur mu? Garanti servisi nasıl? Avoxların fiyatı çok ucuz insan tırsıyor :)
Bayii den satışı yok bildiğim kadarıyla. İnternetten satış yapılıyor. @Ado awoxun bölge servisliğini yapıyor. Tv hakkında bilgim güncelleme nadir geliyor ama fiyat performans kralı diyebiliriz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok teşekkür ederim bilgi, tecrübe ve emeğinize sağlık. Awox televizyonun servis ve kurulum durumu nedir ? Ayrıca yazılımsal bir şeyler yapılacaksa yaparım (küçüklüğümden beri pc ile içli dışlıyım yapmadığım yazılımsal çözüm kalmadı). Bir de ses problemli demişsiniz, ses ortalama bir ses mi yoksa standart hoparlörden falan daha mı kötü ? :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam kusra bakmayın cok da zamanınızı almak istemiyorum ama hepsiburada.com'da şöyle bir yorum yapılmış:

"Eksileri : - Google Play uygulamasını güncellemeniz gerek. Hata veriyor. Bu hata HDMI ile uydu ya da Apple Tv ile bir şey izlerken de ekranda görünüyor. - Üzerindeki Netflix uygulaması full HD değil, çok eski. Bunun güncellenmesi ise daha sorunlu. Önce bir yerden kurulu yazılım uninstall edebilen bir apk indirmeniz gerek. Sonra silebilirseniz güncel versiyon Netflix HD indirip kurabilirsiniz. - Renkler. Renkler doğal değil, sanki bir filtre var gibi. Ayarlar ile oynanarak bir miktar değiştirilebiliyor. Ancak bu konuda hassassanız sıkıntı."

Şimdi Netflix olsun 4K izleyeyim Full HD izleyeyim diye aldığım TV'de izleyememek garip olur. Ancak sanıyorum ki siz bu yazılımsal işleri baya iyi biliyorsunuz. Forumda bunları çözebilirim sanırım. Onun dışında gerçekten hiç aklımda olmayan fiyat ve performansta bir ürün alacağım sayenizde :)

Tünaydın;

Ben yanlış mı gördüm acaba, 2 gün önce NETFLİX açıp 4K izledim, nasıl FHD izleyememişler anlayamadım :alala

Yazılımda google play store durduruldu uyarısı verdiği doğrudur ve bununla ilgili 3 dakikada yükleyebileceğiniz bir yazılım ile kanal listesi, Google Play, Geçersiz Servis vs sorunlarını da çözebiliyorsunuz.

LG panelin sunabileceği imkanları gayet rahat gördüm ben bu tv de. Aynı zamanda uyarımı da yaptım bu tv nin eksikleri ile ilgili.

Bu panelde çok daha üst seviyede bir anakart ile çok daha üst seviyede bir görüntü kalitesi alınabilir elbette lakin 2300TL ye alınmış 140 ekran bir televizyonda bu kalite düzeyini de çok yadırgamıyorum ben.

Tabi sürekli dile getirdiğim üzere bu forumda bizim amacımız ürün pazarlamak değil, o nedenle bir malda var olanı yok, olmayanı da var diyecek yapıda da değiliz.

4K konusunu yine forumda bir arkadaşımızın ricası üzerine sevgili @Sota nın hesabından giriş yaparak denemiştim. İnternet hızının yetersiz kalması nedeniyle çözümlemede sorunları elbette gördüm ve bazı yerlerde bulanık bulanık görüntülerle karşılaştım lakin GEZEGENİMİZ belgeselini bu tv de izlediğimi biliyorum :kiskis

M Çevrimdışı

mrcoskun

Yeni Üye
12 Haz 2019
7
34
Selamlar M mrcoskun Gidebilir gitmesine lakin önce tam olarak bu tv yi kullanacak kardeşimizin bir tv den beklentilerini anlayabilmemiz gerekir ki ona göre tv bakalım :ok
Merhaba, görüntü ve ses kalitesi tatmin edecek, garanti servisi sağlam olacak uygun fiyatlı 50inç boyutunda Full HD veya 4K bir tv arıyorum. Smart özellikleri önemli değil. Zira TV yanına birde Xiaomi Mi Box alacağım. İlginiz için teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri