Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Estağfurullah :ok
ben bu video bakmıştım. Galiba 50uk6470 ile 55uk6470 arasında panel farkı varmış.
Birde 55UK6470 de White Color Gammut mevcut
bu hafta televizyonu alacağım. Ado yorumun nedir?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Outlierwit cevap için teşekkürler.
LG televizyonun kanal geçişleri, görüntü kalitesi nasıldır?
Televizyonda çoğunlukla dizi, maç seyrediyorum. Lg 5uk6470 modeli iyi midir?

İkiside webOs kullanıyor. Kanal geçişleri içeriği aynı
bu hafta televizyonu alacağım. Ado yorumun nedir?

Outlierwit cevap için teşekkürler.
LG televizyonun kanal geçişleri, görüntü kalitesi nasıldır?
Televizyonda çoğunlukla dizi, maç seyrediyorum. Lg 5uk6470 modeli iyi midir?

Rica ederim :) Genelde bizim evde de maç ve dizi izleniyor. Açıkçası özel bi kalite aramadığım için yada yan yana ooo bu çok daha harika diyebileceğim bir karşılaştırma yapmadığım için beni oldukça tatmin ediyor. Oturma düzenimizde genelde TV karşısında olacak şekilde ayarlı olduğundan görüntü hep istediğimiz performansı veriyor. Kanal geçişleri biraz yavaş. İnceleme videomuzda da üzerinde durmuştuk. En sevmediğim özelliği kanal listesi ve kanal geçişleri :) Ama çok mu etkiliyor derseniz, hayır çok etkilemiyor :)

Panel haricindeki tüm specleri neredeyse aynı, o nedenle evinde kullanıyor olan İlteriş'in (@Outlierwit ) yorumları bence daha çok dikkate alınmalıdır :ok

Evet panel dışında genel hatlarıyla aynı. 55UK6470PLC IPS Panel, 55UK6300PLB ise birkaç ek özellik ile fark yaratmaya çalışmış. Temelde hemen hemen aynı olmakla birlikte birkaç küçük dokunuşla 2 farklı TV ortaya çıkarılmış tüm olan bu :) Seçim sizin yan açı performansı bekleyip beklemediğinize, oturma düzeninize ve bu küçük özellik farklılıklarının size hitap edip etmediğine kalmış :)

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
4k smart 50ud 8100
En önemli soruyu sormamışım, iptv proğramı çalışıyor mu tv 'de.
İyi geceler.

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Günaydın.
Sonuç olarak arkadaşlar bu tv "4k smart 50ud 8100" alınır mı yoksa biraz daha ver şunu al diyeceğiniz marka model varmı.
Alacak kişi futboldan başka bir yaşam bilmediği için illede diği kampanyalı olacak mış. ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın.
Sonuç olarak arkadaşlar bu tv "4k smart 50ud 8100" alınır mı yoksa biraz daha ver şunu al diyeceğiniz marka model varmı.
Alacak kişi futboldan başka bir yaşam bilmediği için illede diği kampanyalı olacak mış. ?
İleri derece Futbol meraklısı adamın VESTEL ile ne işi olur?

SONY XF9005 :ok

B Çevrimdışı

Buskerhaund 

Aktif Üye
7 Haz 2019
64
9200 ü yerinde görmeden almamanızı rica ederim, Güzel cihazdır lakin sizin gözünüzle görüp, yan açı performansını yerinde test etmenizi rica ediyorum :ok
Selamlar hocam
Eyvallah fırsatım olursa bugün öğleden sonra ikisini izleyeceğim, normal uydu kanallarını açtırma ve izleme imkanım olan bir mağaza var rica edeceğim sanırım kırmazlar, bu arada 9400 ok mudur hocam? Zira vestel bayii ricamız üzerine diğer bayilerde 8500 soracak bize en geç yarın dönecek,olumsuz olursa, 9400 ve 9200 izleyeceğim, gözüme hoş geleni (yan izleme vb.)alabilirim diye düşünüyorum, diğer özellikleri filan (panel kalitesi vb.) ok mudur ado hocam?
Saygılar

M Çevrimdışı

mieszkan

Yeni Üye
11 Haz 2019
25
32
Tüm forum sakinlerine selamlar, ben de 2 ay içerisinde evlenecek birisi olarak hiç bilmediğim bir alan olan televizyon alanında sizden tavsiye almak istiyorum.

Öncelikle evinde 10 yıldır televizyon olmayan her şeyini pc ve telefondan halleden birisi olduğumu söyleyeyim. Nişanlımın tv alışkanlığı olduğu için eve tv almayı düşünüyoruz.

İlk olarak fiziksel şartlardan bahsedeyim; televizyonu koyacağımız oda küçük dikdörtgenimsi bir oda olacak. Televizyon için ayrılan uzun duvardaki yere koyacağız. Koltuk veya kanepe de tam bu duvarın karşısına gelecek (genellikle oradan tv seyredilir). Koltuk tv mesafesi 2 metre arası olacak diye tahmin ediyorum. Bir koltuk da diğerine 90 derece dik olarak gelecek şekilde duracak.(2li koltuk) oradan bakan kişi televizyonu yandan görmüş olacak ama oraya oturup tv izleyecegimizi düşünmüyorum.

Yazılımsal özellikler olarak ben netflix 4k paketi kullanan ve gündemi genellikle youtube kanallarından takip eden birisiyim. Nişanlım da ben de genellikle tv başında belgesel izliyoruz. Bunun için de digitürk veya dsmart gibi yerlerden içerisinde belgesel kanalları olan bir paket almayı düşünüyoruz. Çok nadir de olsa ara sıra NBA maçlarına bakarım diye düşünüyorum. Onun dışında spor ile alakalı pek bir kullanımımız olmayacak. Play Station gibi şeyler de kullanmayı düşünmüyoruz hiç alakamız olmadı.

Donanımsal olarak 43-50" arası bir tv düşünüyorum. Nişanlımın evindeki televizyon 40" bir Samsung. O televizyon da bana güzel geliyor mağazada baktığım adını hiç bilmediğim televizyonlar da güzel geliyor. Açıkcası pek anlayamıyorum çünkü tv tecrübem yok :)

Fiyat olarak 3.000 tl'den fazla vermek istemiyorum. 10 yıldır televizyonu olmayan birisi için bu para bile çok geliyor inanın bana :)

Evdeki beyaz eşyaları Grundig aldığım için televizyonu da Arçelik-Beko-Grundig grubundan almayı düşünüyorum. Tabi ki bu sadece bir düşünce, forumdaki değerli arkadaşların tavsiyeleri ile bilinçli bir alışveriş yapmak istiyorum.

Genel olarak toparlarsak;

Bütçe: 3.000 tl
Boyut: 43-50"
Özellikler: Smart TV, Netflix 4K, Youtube, Wifi
Fiziksel Ortam: Küçük dikdörtgen oda mesafe 2 metre
Diğer: Digitürk veya Dsmart belgesel paketi

Not: Foruma Adem Bey'in youtube kanalından denk geldim ve yaptığı iş gerçekten saygı duyulacak ve zor bir iş. Ona da kişisel olarak olmasa da bu başlık üzerinden emekleri için teşekkür ediyorum.

E Çevrimdışı

Edizay

Yeni Üye
14 May 2019
7
35
49nu7100 model Samsung smart TV aldım . TV kapatılıp açılınca wifi 'ye bağlanmıyor ve sorun gider ibaresi çıkıyor . Modemin türk Telekom tilgin . Kablolu bağlantıda sorun yok . Telefonu modem yapınca bağlanıyor . Servis geldi baktı , TV arıza kaydı tutmamış , arıza kaydı bulamadım dedi .

Değerli gorusleriniz nedir ?

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
İleri derece Futbol meraklısı adamın VESTEL ile ne işi olur?

SONY XF9005 :ok
O televizyonu ben aldım üç kuruş emekli maaşı ile.
Kardeşimin kocası benden 2 kat fazla maaş alıyor bunu alırken ölüp ölüp diriliyor beleşe getiremedi diye. ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Selamlar hocam
Eyvallah fırsatım olursa bugün öğleden sonra ikisini izleyeceğim, normal uydu kanallarını açtırma ve izleme imkanım olan bir mağaza var rica edeceğim sanırım kırmazlar, bu arada 9400 ok mudur hocam? Zira vestel bayii ricamız üzerine diğer bayilerde 8500 soracak bize en geç yarın dönecek,olumsuz olursa, 9400 ve 9200 izleyeceğim, gözüme hoş geleni (yan izleme vb.)alabilirim diye düşünüyorum, diğer özellikleri filan (panel kalitesi vb.) ok mudur ado hocam?
Saygılar
Mümkün olduğunca 8500 yok ise 9200 e zorlamaya çalışın lütfen. ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tüm forum sakinlerine selamlar, ben de 2 ay içerisinde evlenecek birisi olarak hiç bilmediğim bir alan olan televizyon alanında sizden tavsiye almak istiyorum.

Öncelikle evinde 10 yıldır televizyon olmayan her şeyini pc ve telefondan halleden birisi olduğumu söyleyeyim. Nişanlımın tv alışkanlığı olduğu için eve tv almayı düşünüyoruz.

İlk olarak fiziksel şartlardan bahsedeyim; televizyonu koyacağımız oda küçük dikdörtgenimsi bir oda olacak. Televizyon için ayrılan uzun duvardaki yere koyacağız. Koltuk veya kanepe de tam bu duvarın karşısına gelecek (genellikle oradan tv seyredilir). Koltuk tv mesafesi 2 metre arası olacak diye tahmin ediyorum. Bir koltuk da diğerine 90 derece dik olarak gelecek şekilde duracak.(2li koltuk) oradan bakan kişi televizyonu yandan görmüş olacak ama oraya oturup tv izleyecegimizi düşünmüyorum.

Yazılımsal özellikler olarak ben netflix 4k paketi kullanan ve gündemi genellikle youtube kanallarından takip eden birisiyim. Nişanlım da ben de genellikle tv başında belgesel izliyoruz. Bunun için de digitürk veya dsmart gibi yerlerden içerisinde belgesel kanalları olan bir paket almayı düşünüyoruz. Çok nadir de olsa ara sıra NBA maçlarına bakarım diye düşünüyorum. Onun dışında spor ile alakalı pek bir kullanımımız olmayacak. Play Station gibi şeyler de kullanmayı düşünmüyoruz hiç alakamız olmadı.

Donanımsal olarak 43-50" arası bir tv düşünüyorum. Nişanlımın evindeki televizyon 40" bir Samsung. O televizyon da bana güzel geliyor mağazada baktığım adını hiç bilmediğim televizyonlar da güzel geliyor. Açıkcası pek anlayamıyorum çünkü tv tecrübem yok :)

Fiyat olarak 3.000 tl'den fazla vermek istemiyorum. 10 yıldır televizyonu olmayan birisi için bu para bile çok geliyor inanın bana :)

Evdeki beyaz eşyaları Grundig aldığım için televizyonu da Arçelik-Beko-Grundig grubundan almayı düşünüyorum. Tabi ki bu sadece bir düşünce, forumdaki değerli arkadaşların tavsiyeleri ile bilinçli bir alışveriş yapmak istiyorum.

Genel olarak toparlarsak;

Bütçe: 3.000 tl
Boyut: 43-50"
Özellikler: Smart TV, Netflix 4K, Youtube, Wifi
Fiziksel Ortam: Küçük dikdörtgen oda mesafe 2 metre
Diğer: Digitürk veya Dsmart belgesel paketi

Not: Foruma Adem Bey'in youtube kanalından denk geldim ve yaptığı iş gerçekten saygı duyulacak ve zor bir iş. Ona da kişisel olarak olmasa da bu başlık üzerinden emekleri için teşekkür ediyorum.

Selamlar;

Birazdan ilgileneceğim konu ile :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt