M Çevrimdışı

meto9

Yeni Üye
3 Mar 2019
3
54
Merhaba,

40inç, full HD ve smart özelliği olan TV arıyorum. Maks bütçe 2200 civarında. Vestel 40FD7300 ve Samsung 40J5270 modellerine baktım şimdiye kadar. Samsungun model yılının çok eski olması beni biraz düşündürdü. Bunlar haricinde bir tavsiyeniz veya bunlara yorumunuz var mıdır?

W Çevrimdışı

Wildwachsend

Yeni Üye
22 Şub 2019
30
31
Merhabalar
Kod:
Telefunken 55TU6020

Nette baktım ama bulamadım. Sanırım Vestel üretimi. Panel,anakart,hdr ve ekran türü (ips veya va panel ) bilgi verme imkanınız varmı ?

T Çevrimdışı

thislavigne

Yeni Üye
10 Şub 2019
15
32
Adem bey çok düşündükten sonra 43 veya 49 inç ips ekran tv almak istiyorum. Bütçem max 3500 civarı. Bu fiyata bu büyüklükte ve ips ekran olarak beni üzmeyecek televizyon hangisi acaba ? yada siz olsanız hangisini alırsınız ?

B Çevrimdışı

bugrabilsen

Yeni Üye
11 Şub 2019
19
50
İşte aslında bu noktadan sonrası işin içinden daha çıkılmaz bir durum zira dikkat ederseniz sürekli beyan ettiğim üzere ne kadar gelişmiş teknoloji ve hangi marka olursa olsun mutlaka ama mutlaka bir konuda fire veriyorlar.

Hele şu kumanda konusunu anlamak bile mümkün değil. Belirttiğiniz üzere 1000tl lik tv ile 16.000tl lik tv arasında insan ister istemez uzay mekiği gibi bir fark bekliyor, ben beklerim şahsen, ufak ama benim için çok önemli detaylardır bunlar.

Mesela SAMSUNG markasının ağzımıza bir parmak bal çalar gibi sese duyarlı akıllı kumandayı önce verip, sonraki serilerde kıytırık kumandaya dönmesi elbette kabul edilir bir durum değil.

Problem de tam burada, SONY de olsa bu falsoların hepsini buluyorsunuz.

Tam da bu nedenle size yanlış hatırlamıyorsam yine de NU serisi önermiştim (Umarım karıştırmamışımdır)

Q serilerini sevsem de, çok sayıda aldırmışlığım yoktur.

Biliyorum ki kurumsal bazı yaklaşımlar, bir noktadan sonrası teknoloji yerine PRESTİJ duruşuna geçiyor ve isim satmaya başlıyorlar.

Düşünün ki X isimli ünlü bir sanatçısınız, Belli oranda da şımarıklığınız var, benimle aynı tv yi kullanacak değilsiniz ya. Mutlaka daha pahalı ve kozmetik olarak daha albenisi olan bir ürünü 2 katı para ile alacaksınız ki namınız yürüsün.

İşte o üretimler bu üretimler oluyor :kiskis

Tabi bu sıradışı yaklaşımın dışında gerçekten önemli olanı, ürünün kişiye hitap etmesidir. Benim eşimin ambilıght PHILIPS tv den rahatsız olması gibi mesela. Demek ki o tv kral da olsa, eşime ve onun seyir keyfine uygun bir üretim olmamış :ok

Siz ısrarla topu bana atıyor olsanız da, Aslında nihai kararı verecek olan elbette sizlersiniz. Tavsiye anlamında bir söz hakkım var ise eğer, ben ilk tercihimi yinelemeyi düşünüyorum :ok

Forever NU Series :ok

ALDIM !!!

Teknosa Maltepe PArtk'dan az evvel gidip aldim. Sali gunu gelecek insallah! Kurulum, yorumlar hepsini burdan paylasacagim...

Bu arada bir sorum daha var.

Sorusu; Benim eski TV'yi ne yapmaliyim???

Zamaninda (25.04.2007) Akmerkez'den aldigim LG 42PC1R Marka duvar asma aparatli bir TV var. Beyazlar ve acik renklerde biraz parlama yapiyor diyor esim ama ben cok fark edemiyorum... Tamir vs hicbirsey gormedi. Satsam satilir mi para eder mi? Yoksa Teknik Servisler filan parcalarini kullanmak amaciyla alir mi?

N Çevrimdışı

nasit

Yeni Üye
3 Mar 2019
1
38
ES selamu aleyküm sizin değerli yorumunuza ve tecrübenize ihtiyacım var.2. el LG 55eg920 v aldım 3 gün sonra dikey çizgi hatası verdi yarı fiyatına satmak zorunda kaldım.şimdi 3 tv arasında kaldım lütfen yardımcı olun. ilk olarak 55c6v LG oled tv var aralık 2019 a kadar garantisi devam ediyor 7 bin istiyorlar.yada teşhir firma satan var 7 ye. ikinci olarak 65 inç 65uk6950 modeli var şu aralar fiyatı indirimde 7 ye bulunuyor. 3. olarak da 65sj800 ve 65sj850v modeli teşhir olarak bulunuyor 7800 istediler.şimdi kafam milyon oldu çünkü film izlemeyi seven ve tv yi aktif olarak kullanan biri olarak 100 hz ve hdr aradığım için fiyatlar yükseliyor.ne yapacağıma karar veremedim.sizce ne yapmalıyım.iyi günler

S Çevrimdışı

Sedat06

Yeni Üye
22 Şub 2019
4
49
Haydi bakalım, güzel günlerde kullanmanız dileklerimle. Umarım pozitif geri dönüşler devam eder :ok
Teşekkürler öncelikle.
TVyi (Awox 50 inch UHD 4K Led Tv U5000STR) biraz kullandıktan sonra deneyimlerimi paylaşmayı daha doğru buldum. Bu nedenle vakit bulmuşken kısaca paylaşımda bulunmak istedim. Aşağıdakiler benim görüşlerim ve tecrübelerimdir. Katılır veya katılmazsınız, tamamen kişisel görüşlerimdir. Herkes aynı görüşe sahip olmak ve aynı deneyimleri yaşamak durumunda değildir.
1. Servis Konusu
Daha önce bu firma ile temas etmediğim için servis kalitesi hakkında ancak internetten okuduğum kadarıyla haberdardım. Ancak genelde hep olumsuz yorumlar vardı. Arayıp ulaşamadıkları, servisin kurulum için bir kaç gün beklettiği vs bilgileri vardı.
Ancak Tv elime ulaştıktan sonra (öğlen geldi kargo UPS ile saat 12 civarı) hemen 0850li Awox servisi aradım. İlk aramada hemen 5-10 saniye sonra birisi cevaplayıp beni ilgili servisin telefonunu verdi. Ben de (Ankara'da yaşıyorum bu arada) servisi aradım. Görevli saat 15-16 arası gelebileceğini söyledi. Saat 16:00 da geldi tam olarak. 5 dakikada kurulumu yapıp temel ayarları gösterip gitti. Velhasıl servis ile herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Benim Servis tecrübem aynen bu şekilde oldu.
2. Görüntü kalitesi
Yine almadan önce internetten okuduklarıma göre epey olumsuz yorum vardı. Ben de önce satıcısına gidip yerinde gördüm. Görüntünün tatmin edici olduğunu görerek sonra da internet üzerinden aynı satıcıdan (internet fiyatı daha ucuza geldiği ve bonus kazandığım için) internet üzeriden aldım (Not: esnafı da anlamak zor, kargosu site komisyonu vs vermek herhalde ek masraf getirmiyor onlara ki daha ucuza satıyorlar???)
  • TRT 4K sorunsuz çalışıyor. Genel olarak HD ve SD kanallar güzel. Renkler çok başarılı, canlı ve doygun renk seviyesi mevcut.
  • Kanal geçiş hızı yavaş ama idare eder. Acelemiz yok.
  • USB üzerinden harddisk bağlantısı yapıp resimleri ve videoları oynattım. Eski 3gp videoları da oynatıyor. Sadece Mov ve uzatntısını unuttum video formatı hariç diğer videolarda ses desteği olmadığı için ses vermiyor.
  • Yüksek çözünürlükteki resim dosyaları (canon 7d ile çektiklerim bazıları 7-8 mb) biraz yavaş da olsa tatmin edici bir hızla açmakta.
Görüntüde Olumsuz yönler: Siyah arkaplanlarda resimde gürültü dediğimiz (noise) olay çok fazla. (Örnek resim atacağım) Siyah başarımı sınıfta kalır. Karanlık sahneleri çok olan görüntülerde rahatsız edici olabiliyor.
3. Ses kalitesi
Yine daha önce internetten okuduklarıma göre ses kalitesi epeyce yerilmişti. Ses ve servisten dolayı neredeyse almaktan vazgeçmek üzereydim.
Ama ses kalitesi cılız da çıksa surround kapalı iken çok da yetersiz denilemeyecek seviyede. Yani çok da kötü değil. Daha kötülerini de gördük.
4. Kimler için uygun değil?
  • TVye 50 cm ile 150 cm mesafeye kadar yakın oturup izleyenler için uygun değil. Bir olumsuz yorumda pikselleri sayabiliyorum yazmışlardı (o kadar da değil) ama yakın mesafe için uygun değil (yani oyun oynayanlar için belki yakın oturdukları için uygun olmayabilir). Ancak insanda sıkıntı yoksa veya özel bir durumu yoksa 50 inchlik bir TVyi de 1 metreden daha az bir mesafede izeleyeni ben görmedim (çocuklar ve hariç).
  • 1700 TLye 5 - 10 bin TLlik Tv performansı bekleyenler için uygun değil.
  • Dolby digital ses sistemi kalitesinde TVde sinema keyfi yapmak isteyenler için uygun değil.
  • Karanlık korku filmi vs filmler için uygun değil.
5. Kimler için uygun?
  • Ucuza uydu alıcılı 4K Tv isteyenler için
  • Sadece TV izlemek isteyenler için
  • Ucuza bu kalitede Tv almak isteyenler için
  • Çocuk ve gündüz kadın kuşağı, haberler vs yani kısaca genel amaçlı büyük ekran güzel renk ve ışık, kontrasta sahip TV almak isteyenler için uygundur.
Genel olarak
Bu fiyata bu TVyi aldığım için pişman değilim, aksine daha fazla para vermediğim ve bazı olumsuzluklarına rağmen güzel bir TVye sahip olduğum için mutluyum.

Becerebilirsem bir kaç resim ve video paylaşacağım. (Resim ekleyemedim, format (jpg) desteklenmiyor uyarısı veriyor.)

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nebittt

Yeni Üye
14 Şub 2019
6
41
Merhaba, siz değerli forum üyelerinin katkıları ile Samsung 50nu7400 almış bulunmaktayım.

vestel 49ud8350 ve samsung 49nu7100 arasında gidip gelirken (ki ibre hep samsungtan yanaydı) bir arkadaşımızın bilgilendirme paylaşımı sonucunda
Teknosa mağazasında indirimli olarak 3.699 liraya samsung 50nu7400 aldım bonuslarla vs 3.500 liraya geldi. Ayrıca 9 taksit yaptılar. 2 günde sorunsuz teslim ettiler. Kurulumu yapıldı ve 5-6 gündür izliyorum.

Tv gelince; son derece kaliteli görüntüsü var,renk ahengi ve dengesi son derece başarılı, yan açıdan izleyince beyaza dönen bir solma söz konusu ama rahatsız edici boyutta değil. Va panellin karakteristiğinden olsa gerek.

Kanal geçişleri ve smart özellikleri son derece hızlı. İnternet bağlantısı ve uygulamaların tepkisi çok güzel. Netflix, youtube indirme ve açma süreleri, yükleme süreleri çok çok iyi. Açılış süresi 5-6 saniye
Sd yayınlarda standartlarda olmakla beraber, 4k ve uhd yayınlarda son derece kaliteli bir ekran görüntüsü var.

Ses konusunda son derece başarılı, dengeli ve ses sistemine gereksinim duymayacak kadarda berrak.
Almak isteyenlere tavsiye edermiyim, kesinlikle..

Yardım ve tavsiye konusunda forumdaki duayenlere ve diğer arkadaşlara teşekkürler. İyiki böyle forumlar var. :ok

E Çevrimdışı

epicus

Yeni Üye
20 Eyl 2018
31
44
Ado Hocam merhaba.
geriye dönük forumda tv tavsiyesi ile ilgili baya bir okudum. bundan 5 yıl kadar önce Panasonic et5 37" tvyi(1000tl) donanım haberde albani hocanın (can bey sanırım) tavsiyesi ile almıştım (f/p) önerisi olarak. ve benden başka 2 kişiye de aldırdım. o gün bugündür diğer arkadaşlar dahil çok memnunuz. albani hoca o zamanlar onun değimiyle samylere :sirit çok dokundururdu. Bence gerçekten haklıydı. çünkü renkler doğal görünmüyordu, teknosada baktığım tüm samsunglarda o zamanlar durum öyleydi. bazen bi yerlerde yine lg samsung tvler görüyorum bendeki panasonic tvnin doğal görüntülerini göremiyorum.
uzun süredir takip etmediğim için şimdiki yeni panellerde durum nedir bilmiyorum.Sadede gelirsek 1-2 ay içinde ekran boyutunu büyütüp 4k ya terfi etmek istiyorum. 49" - 50"- 55 " arası bişey almayı düşünüyorum.

mibox tv kutusu var ve ip tv kullanıyorum,
maç yayınları çok önemli, film ve dizi de çok izlerim netflix stremio vs
genelde yalnız ve karanlık ortamda film izlemeyi seviyorum, burada va panel önerirsiniz sanırım :sirit
Lg sj4 soundbarım var
şimdilik odam küçük izleme mesafesi 2,5- 3m
bütçe işi duruma göre 2800- 3800tl arası olabilir (hem 2800 hem de 3800 civarı 2-3 model önerebilirsiniz)
Alacağım her cihazı f\p olarak olarak değerlendirip ona göre karar veririm. Siz de ona göre yazarsanız memnun olurum

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Aryildirim

Yeni Üye
6 Mar 2019
5
33
Merhabalar,
TVler hakkında bilgim olmayarakla beraber Toshiba 65U6763DG almaya karar vermiştim ki 4.200 TL'lik stok bitti alamadım. Sonra öğrendimki bunlar Vestel üretimi ihracat fazlasıymış (o derece bilgisizim) Ohalde Vestel bir TV araştırayım dedim ve Panelin VA olması, anakartın güncel olması gibi önemli noktalar olduğunu keşfettim kafam iyice karıştı.

Büyük bir salonda sadece TV, usbden film, youtube, Webteki sitelerde videoları izlemek için kullanılacak 65 inc bir TV için 4.500tl, zorlayarak 5.000tl bütçem var.
Vestelin ve modelleri yanı sıra şuan stokta olan ihracat fazlası - - ürünlerini bulabildim. Bunların panelleri nedir, iyimidir bilgiye ulaşamadım. Vestel müşteri hizmetleriyle kendi modelleri hakkında görüştüm, bilgi paylaşmıyorlar.

Değerli yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. A Ado

P Çevrimdışı

PrimusInterPares

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba. Öncelikle foruma yeni üye oldum. Herkesin güzel zaman geçirmesini dilerim. Ben tv almak istiyorum ve bu konuda pek bir bilgim yok ancak araştırmalarım ve istedigim gibi bir kaç tv bulabildim. Sizlerden veya kullanan ya da bilgili arkadaşlardan yardımci olmanızı rica ediyorum. Va ve ips panel konusu çok kurcalıyor kafamı. Modellere gelirsek:
-Samsung 55NU8000 (bu va panel. Yani acı degisimlerinde ekranda değişmeler oluyor)
-LG 55SK8100 (bu 100hz tamam ama edge led yani arkadan aydinlatma)
-LG 55SK8500 (bu da 100 hz ancak bu tam arkadan aydinlatmali led galiba LG bu na full array gibi bir şey diyordu) güzel bir model ancak çok pahali
-LG 49SK8100 (bu model ise hem 50hz hemde edge led yani yanlardan aydinlatma)
-LG 55SK8500 ve LG 49SK8500 modelleri de güzel gibi ama fazla bir bilgiye ulaşamadım.
-SONY 55XF9005 kaliteli ve pahali ancak bu tv hakkında da fazla bilgiye ulaşamadım.

Sonuç olarak bu tvler hakkında yorumlarinizi ve arasından hangisini tavsiye ettiginizi sebelerinide söyleyerek yazarsaniz çok sevinirim. Ayrıca başka bir tv tavsiye edersenizde onlari da dinlemek isterim. Tv yi salonuma alacağım.. şimdiden teşekkür ederim.. ( A [IMG alt="Ado"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] A Ado abi yorumlarini bekliyorum ?)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şamsungda va panel, edge led, 8bit+frc, dts yok ve jag giriside yok. bunlar beni çelişkiye düşürürken sony de ise dolby vision var 10 bit direct led bunlar pozirif kısımları ancak ses kisminda iyi olmadığını ve android sistemin zamanla tellefonlardaki gibi çok yavaslayabilecegini duydum burda da bu yüzden aklım karıştı.
Ancak LG hakkında hiç yorum yapmamissiniz.. mesela LG 55SK8500 modeli ıps panel, nanocell mevcut, ses sistemi güzel diye duydum, hemde söylediğiniz dolby vision ve hdr 10 pro HLG pro özelliklerinin hepsine sahip, ayrıca full array yani direct arkadan led.. bu konuda nasil düşünceleriniz var acaba

S Çevrimdışı

Solstice

Yeni Üye
6 Mar 2019
22
40
A Ado, selamlar. 3500₺ ye regal 55r8560u almayı planlıyorum. Bu tv ile ilgili detaylı incelemeye ulaşamadım. Tavsiyeniz nedir? Bu fiyat bandında alternatifler nelerdir?

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
Lg istediği kadar FALD (full array local dimming) yaptım desin IPS panellerde subpixellerin dizilişinden dolayı arka ışığı geçirme durumu kaçınılmaz. Bir VA panel gibi dizilişi vertikal değil horizontal bundan dolayı kontrastı 800-900:1 şeklinde gezer. İyi bir tv de olmazsa olmaz 3 parametre vardır bana göre. Kontrast, siyah düzeyi ve panelin siyah düzenidir. Bunların 3 ünü bir araya getiren tv alınır. Bu tv lerinde VA panel olduğunu görüyoruz. Va paneli tv çalışırken ekrana bastırdığımızda ışık yayılımından anlayabiliyoruz. Ips taş gibidir ışık vermez ekrana vurulduğunda. İyi bir film ve hdr dilm izleyicisi Va panel, direct led, local dimming kombinasyonuna dikkat etmelidir. Edge ledler daha ince tv yapmak için elverişlidir ama siyah uüzensizliği ve direct led deki kontrast avantajından mahrumdur. Bundan dolayı benim tv kriterimi en azından SDR yayınlar için, VA Panel, direct led (kasa daha kalındır) local dimming oluşturmaktadır. Local yoksa ilk ikisi mutlak olmalıdır. HDR için 1000 nit parlaklık gerekiyor. Onu veren 65 inç tv lerde 12000 TL den başlıyor. Hepinize tv seçiminde kolay gelsin tabii banada ??
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu tv ler arasında samsung 55nu8000 ve sony 55xf9005 alınır. Diğerleri klasman dışı. Sony fald VA panel çok iyi bir tv. Samsung VA ama edge led. O yüzden ben de local dimming var desede yalan. Edge led de panelin her yerinde led yok olmayan ledin neyini kısıpta karartacaksın??? Benim tercihim o boyutta sony olurdu, ama pahalı derseniz daha uygun fiyatlı olan nu8000 üzmemeli.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri