A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam selamlar. Ben tekrar başınızı ağrıtmak için geldim:sirit Amcamın tv si bozuldu onatv bakıyorum ancak gene çıkmaza düştüm:sirit 3.000 tl bandında 100 200 oynamalar olabilir o civarda bir 49" 4k smart bir tv bakıyorum. Marka farketmiyor hocam mac oyun yok sadece uydu yayını ve film izleyecekler. Kendisi vestel 49ud9200 u bulmuş bana sordu bende size sorayim dedim hocam.
Şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.
Günaydın UD9200 de olur, UD8460 da olur :ok

B Çevrimdışı

BMN_Z

Yeni Üye
25 Şub 2019
5
42
Selamlar. 65UD9800 inceleyebilirminiz rca etsem. Buna paralel hemen ardından 55UD9360 da incelemenizi rica ederim :sirit

Sonra sohbete devam edelim :ok
Hocam söylediğiniz tv lerin netten özelliklerine baktım sonra bir de mağazada gidip göreyim dedim fakat 65” olanı hiç bir yerde göremedim. 55” olanınsa görüntüsü biraz karanlık geldi. Yani ben kararımı veremedim☹️

M Çevrimdışı

Müsteşar Bey 

Yeni Üye
9 Şub 2018
44
53
sevgili ado hocam size daha önce bir soru sormuştum ama cevabı gelmedi gözünüzden kaçtı galiba. Sorumu yinelemek istiyorum. Vestel üretimi olan ihraç ürünü HİTACHİ 65HL8000 model uhd televizyonun fiyatı çok cazip(4.399 TL) .Bu fiyatı nedeniyle bu televizyon alınır mı içeriği hakkında bilgim yok.Diğer sorum ise tek tercih hakkınız olsaydı Vestel 49UD9200 yada Vestel 49UD8460 modellerinden hangisini tercih ederdiniz.. Teşekkürler. NOT: Bütün tv ler genel kullanım amaçlı kullanılacaktır.

B Çevrimdışı

bugrabilsen

Yeni Üye
11 Şub 2019
19
50
İşte aslında bu noktadan sonrası işin içinden daha çıkılmaz bir durum zira dikkat ederseniz sürekli beyan ettiğim üzere ne kadar gelişmiş teknoloji ve hangi marka olursa olsun mutlaka ama mutlaka bir konuda fire veriyorlar.

Hele şu kumanda konusunu anlamak bile mümkün değil. Belirttiğiniz üzere 1000tl lik tv ile 16.000tl lik tv arasında insan ister istemez uzay mekiği gibi bir fark bekliyor, ben beklerim şahsen, ufak ama benim için çok önemli detaylardır bunlar.

Mesela SAMSUNG markasının ağzımıza bir parmak bal çalar gibi sese duyarlı akıllı kumandayı önce verip, sonraki serilerde kıytırık kumandaya dönmesi elbette kabul edilir bir durum değil.

Problem de tam burada, SONY de olsa bu falsoların hepsini buluyorsunuz.

Tam da bu nedenle size yanlış hatırlamıyorsam yine de NU serisi önermiştim (Umarım karıştırmamışımdır)

Q serilerini sevsem de, çok sayıda aldırmışlığım yoktur.

Biliyorum ki kurumsal bazı yaklaşımlar, bir noktadan sonrası teknoloji yerine PRESTİJ duruşuna geçiyor ve isim satmaya başlıyorlar.

Düşünün ki X isimli ünlü bir sanatçısınız, Belli oranda da şımarıklığınız var, benimle aynı tv yi kullanacak değilsiniz ya. Mutlaka daha pahalı ve kozmetik olarak daha albenisi olan bir ürünü 2 katı para ile alacaksınız ki namınız yürüsün.

İşte o üretimler bu üretimler oluyor :kiskis

Tabi bu sıradışı yaklaşımın dışında gerçekten önemli olanı, ürünün kişiye hitap etmesidir. Benim eşimin ambilıght PHILIPS tv den rahatsız olması gibi mesela. Demek ki o tv kral da olsa, eşime ve onun seyir keyfine uygun bir üretim olmamış :ok

Siz ısrarla topu bana atıyor olsanız da, Aslında nihai kararı verecek olan elbette sizlersiniz. Tavsiye anlamında bir söz hakkım var ise eğer, ben ilk tercihimi yinelemeyi düşünüyorum :ok

Forever NU Series :ok

sizin de tavsiyeleriniz dogrultusunda 75NU8000’e karar verdik Adem bey...
Pazartesi sabah gidip en uygun fiyati veren yerden alacagiz... su anda hala fiyatlari birbirleri ile carpistiriyorum...
75NU8000 12,750TL (ekstra 1 sene garanti) yani 2+1 sene ve bir de 1 sene 1489TL ekran kirilma su vs + calinma garantisi verdiler
65Q9FN icin de 15,750TL (yukardaki sekilde garantili yine)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
sizin de tavsiyeleriniz dogrultusunda 75NU8000’e karar verdik Adem bey...
Pazartesi sabah gidip en uygun fiyati veren yerden alacagiz... su anda hala fiyatlari birbirleri ile carpistiriyorum...
75NU8000 12,750TL (ekstra 1 sene garanti) yani 2+1 sene ve bir de 1 sene 1489TL ekran kirilma su vs + calinma garantisi verdiler
65Q9FN icin de 15,750TL (yukardaki sekilde garantili yine)

3000 Fazla verip Ekranı küçültüp üstüne bir de rahatsız eden parlaklık ile tv kullanma konusu sanırım doğru bir tercih olmayacaktır.
Gerçi sizi rahatsız etmemişti ancak eş faktörü devreye giriyor :ok
Merakla kararınızı ve sonucunu bekliyorum :ok

Y Çevrimdışı

yusufislam

Yeni Üye
8 Nis 2018
20
39
A Ado

Adem abi merhaba ;
televizyon alma aşamasında son düzlükteyiz şu televizyonlar arasında kaldım
1- vestel 49ud9360(2730TL ye vestel partner den alabiliyorum ama televizyonun parlaklığı biraz zayıf geldi) Not : 49ud9360 ı canlı canlı görmedim 9300 le aynı dediler :) onunla kıyaslıyorum.
2-50uk6470 (3600 civarı fiyatı var görüntüsü/parlaklığı 7100 e oranla daha iyi açıkcası çok hoşuma gitti)
3-49nu7100 (3600 tl civarı ama parlaklık gene vestel de oldugu gibi zayıf geldi)

şimdi asıl soru vestel 49ud9360 ile diger modeller arasında nerdeyse 1000 tl var . deger mi sizce ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado

Adem abi merhaba ;
televizyon alma aşamasında son düzlükteyiz şu televizyonlar arasında kaldım
1- vestel 49ud9360(2730TL ye vestel partner den alabiliyorum ama televizyonun parlaklığı biraz zayıf geldi) Not : 49ud9360 ı canlı canlı görmedim 9300 le aynı dediler :sirit onunla kıyaslıyorum.
2-50uk6470 (3600 civarı fiyatı var görüntüsü/parlaklığı 7100 e oranla daha iyi açıkcası çok hoşuma gitti)
3-49nu7100 (3600 tl civarı ama parlaklık gene vestel de oldugu gibi zayıf geldi)

şimdi asıl soru vestel 49ud9360 ile diger modeller arasında nerdeyse 1000 tl var . deger mi sizce ?

Konuya Hangi Göz İle Bakacağız?

İşte asıl karar mekanizması bu :kiskis

Mühendislik kalitesi mi? NU
Donanım kalitesi mi? NU
Stabil Smart mı? NU
uzun garanti mi? UD
Yaygın servis mi? UD - NU
Ucuz yedek parça mı? UD
Muhatap mı? UD - NU
Ekonomik ürün mü? UD
Yazılım desteği mi? UD - NU

Bu durumda belirleyici etken sanırım ekonomi.

Durum böyle olunca sonuç da belli. Paran yetiyorsa tabi ki NU7100 :ok

Y Çevrimdışı

yusufislam

Yeni Üye
8 Nis 2018
20
39
Konuya Hangi Göz İle Bakacağız?

İşte asıl karar mekanizması bu :kiskis

Mühendislik kalitesi mi? NU
Donanım kalitesi mi? NU
Stabil Smart mı? NU
uzun garanti mi? UD
Yaygın servis mi? UD - NU
Ucuz yedek parça mı? UD
Muhatap mı? UD - NU
Ekonomik ürün mü? UD
Yazılım desteği mi? UD - NU

Bu durumda belirleyici etken sanırım ekonomi.

Durum böyle olunca sonuç da belli. Paran yetiyorsa tabi ki NU7100 :ok
Tamam abi gidip yarin 7100 alıyorum, sana güven sonsuz. Bu arada teknosada biraz indirim yapmislar 3 yil garanti ve 6 ay Netflix aboneliği veriyorlar. Bide peşin fiyatina 10 taksit olayi var ing bank üzerinden. Televizyon almak isteyen varsa degerlendirebilir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tamam abi gidip yarin 7100 alıyorum, sana güven sonsuz. Bu arada teknosada biraz indirim yapmislar 3 yil garanti ve 6 ay Netflix aboneliği veriyorlar. Bide peşin fiyatina 10 taksit olayi var ing bank üzerinden. Televizyon almak isteyen varsa degerlendirebilir.

Güvenine teşekkür ediyorum kardeşim; Allah kararlarını hayırlara vesile kılsın inşallah :ok

Güzel günlerde kullanmanı dilerim şimdiden.

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
Adem Bey merhaba 6000 civarı 65 inç Va panel, siyahlarda ve kontrasta başarılı olan bir vestel tv arayışındayım. Panel çok önemli, netflix kullanıcısıyım. Fiber bağlantı hızı ile netflix 4K içerikleri stream ediyorum. Smart çok önemli değil android box kutu işimi çözecektir. Ama bana çok kaliteli paneli olan bir vestel tv lazım. Tavsiyeniz olur mu acaba? Samsung 65nu8000 ve sony 65xf9005 çok iyi modeller ancak samsung nu8000 için 9.500 tl den aşağı inen yok. Sony için en iyi fiyatı peşin 10.650 tl ye bulabildim. Ancak o kadar para vermek istemiyorum tv ye. O yüzden kaliteli bir panele sahip vestel tv ye yada o grupta olan bir tv ye ihtiyacım var. Yardım ederseniz sevinirim. F/p ürünü olması tercihim.

E Çevrimdışı

eskiya190588

Yeni Üye
2 Mar 2019
21
36
Selamlar arkadaşlar sunny 43leda88 tv almak istiyorum. Magazadan alcam. Bu tv yi önerirmisiniz. Ben mağazada gördüm begendim. Bide size sorayim dedim :) iyi forumlar...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt