I Çevrimdışı

iegonen

Yeni Üye
1 Mar 2019
3
39
Merhaba. Yeni tv alacağım. Usb den video, youtube, netflix kullanırım. Maç pek seyretmem. 49ud8460 nasıldır? ips heralde. 8400 le farkı nedir? İnternet sitelerinde 8400 daha pahalı.

B Çevrimdışı

bugrabilsen

Yeni Üye
11 Şub 2019
19
50
iyi aksamlar Adem bey,

az evvel Kozyatagi Vatan'a ziyaretimizi gerceklestirdik.
ilginc bir sekilde aklimiz bu sefer de LG 65C8OLED'e kaydi.
Q9 ile C8'i yanyana yaklasik 45 dakika civarinda izleyip test ettik.
bizim gozumuzden arti ve eksilerini asagida paylasiyorum.

Q9 her sekilde daha parlak, hele tam karsisindan bakiyorsaniz. ama 30 derece'de goruntu kaybi basliyor. ozellikle size yakin koselerde.
Evet siyah ve beyaz Q7 ve Q6 ile kiyaslandiginda cok daha iyi ama karanlik sahnelerde belli seyleri yok edebiliyor o siyahi verebilmek icin...
Yanindaki C8 olmasa belki goruntunun icindeki kayiplari fark etmezsiniz ama yaninda videolarda gosterildigi gibi starwars'daki yildizlarin kayboldugu gibi bircok sey goruntuden cikabiliyor...
Q9-C8.jpg

Q9'un kumandasi epey dandik. Video'lardaki gri kumanda artik kutudan cikmiyormus. onun yerine epey dandik denebilecek siyah garip bir kumanda veriyorlar ki ben hic begenmedim. 16 bin TL'lik TV'ye hic yakismayan bir kumanda...

Ses olarak Q9 iyi ama o kadar. Bircok farkli markanin sesi Q9'dan daha iyi.

Q9'un one connect olarak sundugu sistem gercekten cok temiz ve guzel. kablolari vs inanilmaz duzenli ve TV'den uzak istenen bir yerde tutmayi sagliyor. Ama diger taraftan bu alet en yuksek isinmanin oldugu yer. Digiturkun ustune veya birseyin altina koyulmamasi ozellikle tavsiye ediliyor ve garanti kapsaminda degil. Bozulmasi durumunda ortalama 7-9bin TL fatura gelecegi kesin...

Yukarida soyledigim gibi Q9'da parlaklik cok fazla oldugundan gozu yorma olabilecegi gercegini de atylamamak gerekiyor. Benim gozlerim yaklasik 45 dakikada yorulmadi ama esim son 15 dakika bu sebep ile izlemeyi birakti...

Diger taraftan C8'in goruntusu cok guzel. Parlaklik Q9 kadar degil, gozu kesinlikle yormuyor ama yinede mat degil.
Icinde A9 islemci oldugu soylendi, bildigim kadari ile A9 epey iyi bir islemci.

Ses gecerkten cok iyi. Dolby Atmos ve Dolby Vision destekli.

Kumandasini cok begenmedim ama Q9 kadar da kotu degil. Ama malesef menuleri ve gecisler gercekten inanilmaz kotu.

Q9'a gore cok daha ince ve hafif. Bu sebep ile tahmin ediyorum duvara asma konusunda sikinti yasanilmaz.

Fiyati Q9'a gore yuksek...

Elimdeki fiyatlar da su sekilde;
Q9 icin 15,600TL
C8 icin 19,500TL
75NU8000 12,500TL
aslinda benim aklimda giderken NU8000'de vardi ama girince karsimda Q9'u gorup konusmaya ordan baslayinca NU8000 sormak aklima gelmedi...

ama 75NU8000'de hala benim ihtimallerim arasinda cunku belki ozellik olarak bu ikilinin gerisinde kalacaktir ama 10 inch buyuk olmasi NU8000 hanesine epey arti yaziyor :sirit

Haydi Adem bey simdi top sizde :sirit

A Ado Adem bey bu aralar yok galiba :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam teşekkür ederim verdiğin bilgi için. az çok bilgi sahibi olduk konudan, benim de gönlüm hep 55NU8000 den yana =) ama gel gör ki böyle bir fırsat geçti elime 65UD8900 ü 2-2,5 arasına ayarlarım dedi bir tanıdık (mart ayında veriyorlarmış o cihazları) aslında istediğin her modeli ayarlarım dedi. yalnız önceden de bahsettiğim gibi kaba tabirle tamir edilmiş cihazlar bunlar ama yine de garantisi var dedi, çok da detayını anlamadım açıkçası.. Yani özet sorum piyasanın yarı fiyatına bu şekilde bir cihaz bulduğumda alayım mı ?
O cihazları iyi bilir ve aynı zamanda kullanırım. Revizyon ürünlerdir ve hatta bazıları özürlü kapsamda satılır yine de bir yıl garanti verilir.

Muhtemelen panelde clouding veya ışık sızması gibi sorunlarla karşılaşabileceğiniz ürünler denk gelecektir. ''Bu fiyata o kusurlar görmezden gelinebilir'' derseniz sorun yok kesinlikle :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba. Yeni tv alacağım. Usb den video, youtube, netflix kullanırım. Maç pek seyretmem. 49ud8460 nasıldır? ips heralde. 8400 le farkı nedir? İnternet sitelerinde 8400 daha pahalı.
Selamlar;

8460 Karma paneldir bilginiz olsun, IPS diye alırsınız VA çıkabilir ancak açı sorununuz yok ise tereddütsüz alabilirsiniz iyi tv dir sizin kullanım amacınız doğrultusunda :ok

B Çevrimdışı

Baran

Aktif Üye
14 May 2018
50
53
kanal varken panel testi olmaz ki zaten :alala
Adem Bey acemiyim bu konularda?
Nasıl bir yol izleyeyim?Kurulumu gündüz yapıldı.Sağolsun servis elemanları ricam üzerine yaptılar testi ama,panelde sıkıntı var mı yok mu sizlere danışayım diye video çekeyim demiştim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Bey acemiyim bu konularda?
Nasıl bir yol izleyeyim?Kurulumu gündüz yapıldı.Sağolsun servis elemanları ricam üzerine yaptılar testi ama,panelde sıkıntı var mı yok mu sizlere danışayım diye video çekeyim demiştim.
Tamam ellerinize sağlık o halde :ok

Panel testinde amaç, ekranda odaklanmak istediğimiz unsur dışında hiç bir obje olmamasıdır.

Bu anlamda renklere odaklandığınızda ekranda ölü ve canlı pixel bakmanız gerekir. 7 rengi bu şekilde geçince Beyaz ekranda Clouding yani arkada bulutlanmaya benzer gölgeler var mı ona bakınız, Siyah olan ekranda ise (Bu test gece yapılırsa daha iyi olur) ışık sızması var mı ona bakılmalı.

Belli oranda sızma ve belli oranda bulutlanma bir nebze kabul edilir. Ötesi sorun olarak kabul edilir :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İyi akşamlar.55UD9360 aldım.

20190228_221551.jpg
Adem Bey başta olmak üzere tüm foruma teşekkürler tavsiye ve yardımlarınız için.
Bu foruma üye olduktan sonra aldığım üçüncü telwvizyon.
Dün kurulum sırasında baktık tv nin kullanıldığı süre 9 dakika görünüyordu.

Güzel günlerde kullanmanızı dilerim :ok
Allah, çoluk çocuğun düğün alışverişlerinin de böyle mutlıu sonuçlarını görmeyi nasip etsin hepimize :ok

O nasıl bir duaydı beeee TEKNOwest teknovest usta :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem ustam tavsiyeniz üzerine TV'yi önce yerinde görüp aldım. TV dün elime ulaştı. Genel olarak görüntü iyi. Parasını fazlasıyal hak eden bir cihaz. Ayrıntılı görüşlerimi daha sonra yazacağım.
Haydi bakalım, güzel günlerde kullanmanız dileklerimle. Umarım pozitif geri dönüşler devam eder :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
iyi aksamlar Adem bey,

az evvel Kozyatagi Vatan'a ziyaretimizi gerceklestirdik.
ilginc bir sekilde aklimiz bu sefer de LG 65C8OLED'e kaydi.
Q9 ile C8'i yanyana yaklasik 45 dakika civarinda izleyip test ettik.
bizim gozumuzden arti ve eksilerini asagida paylasiyorum.

Q9 her sekilde daha parlak, hele tam karsisindan bakiyorsaniz. ama 30 derece'de goruntu kaybi basliyor. ozellikle size yakin koselerde.
Evet siyah ve beyaz Q7 ve Q6 ile kiyaslandiginda cok daha iyi ama karanlik sahnelerde belli seyleri yok edebiliyor o siyahi verebilmek icin...
Yanindaki C8 olmasa belki goruntunun icindeki kayiplari fark etmezsiniz ama yaninda videolarda gosterildigi gibi starwars'daki yildizlarin kayboldugu gibi bircok sey goruntuden cikabiliyor...
Q9-C8.jpg

Q9'un kumandasi epey dandik. Video'lardaki gri kumanda artik kutudan cikmiyormus. onun yerine epey dandik denebilecek siyah garip bir kumanda veriyorlar ki ben hic begenmedim. 16 bin TL'lik TV'ye hic yakismayan bir kumanda...

Ses olarak Q9 iyi ama o kadar. Bircok farkli markanin sesi Q9'dan daha iyi.

Q9'un one connect olarak sundugu sistem gercekten cok temiz ve guzel. kablolari vs inanilmaz duzenli ve TV'den uzak istenen bir yerde tutmayi sagliyor. Ama diger taraftan bu alet en yuksek isinmanin oldugu yer. Digiturkun ustune veya birseyin altina koyulmamasi ozellikle tavsiye ediliyor ve garanti kapsaminda degil. Bozulmasi durumunda ortalama 7-9bin TL fatura gelecegi kesin...

Yukarida soyledigim gibi Q9'da parlaklik cok fazla oldugundan gozu yorma olabilecegi gercegini de atylamamak gerekiyor. Benim gozlerim yaklasik 45 dakikada yorulmadi ama esim son 15 dakika bu sebep ile izlemeyi birakti...

Diger taraftan C8'in goruntusu cok guzel. Parlaklik Q9 kadar degil, gozu kesinlikle yormuyor ama yinede mat degil.
Icinde A9 islemci oldugu soylendi, bildigim kadari ile A9 epey iyi bir islemci.

Ses gecerkten cok iyi. Dolby Atmos ve Dolby Vision destekli.

Kumandasini cok begenmedim ama Q9 kadar da kotu degil. Ama malesef menuleri ve gecisler gercekten inanilmaz kotu.

Q9'a gore cok daha ince ve hafif. Bu sebep ile tahmin ediyorum duvara asma konusunda sikinti yasanilmaz.

Fiyati Q9'a gore yuksek...

Elimdeki fiyatlar da su sekilde;
Q9 icin 15,600TL
C8 icin 19,500TL
75NU8000 12,500TL
aslinda benim aklimda giderken NU8000'de vardi ama girince karsimda Q9'u gorup konusmaya ordan baslayinca NU8000 sormak aklima gelmedi...

ama 75NU8000'de hala benim ihtimallerim arasinda cunku belki ozellik olarak bu ikilinin gerisinde kalacaktir ama 10 inch buyuk olmasi NU8000 hanesine epey arti yaziyor :sirit

Haydi Adem bey simdi top sizde :sirit

İşte aslında bu noktadan sonrası işin içinden daha çıkılmaz bir durum zira dikkat ederseniz sürekli beyan ettiğim üzere ne kadar gelişmiş teknoloji ve hangi marka olursa olsun mutlaka ama mutlaka bir konuda fire veriyorlar.

Hele şu kumanda konusunu anlamak bile mümkün değil. Belirttiğiniz üzere 1000tl lik tv ile 16.000tl lik tv arasında insan ister istemez uzay mekiği gibi bir fark bekliyor, ben beklerim şahsen, ufak ama benim için çok önemli detaylardır bunlar.

Mesela SAMSUNG markasının ağzımıza bir parmak bal çalar gibi sese duyarlı akıllı kumandayı önce verip, sonraki serilerde kıytırık kumandaya dönmesi elbette kabul edilir bir durum değil.

Problem de tam burada, SONY de olsa bu falsoların hepsini buluyorsunuz.

Tam da bu nedenle size yanlış hatırlamıyorsam yine de NU serisi önermiştim (Umarım karıştırmamışımdır)

Q serilerini sevsem de, çok sayıda aldırmışlığım yoktur.

Biliyorum ki kurumsal bazı yaklaşımlar, bir noktadan sonrası teknoloji yerine PRESTİJ duruşuna geçiyor ve isim satmaya başlıyorlar.

Düşünün ki X isimli ünlü bir sanatçısınız, Belli oranda da şımarıklığınız var, benimle aynı tv yi kullanacak değilsiniz ya. Mutlaka daha pahalı ve kozmetik olarak daha albenisi olan bir ürünü 2 katı para ile alacaksınız ki namınız yürüsün.

İşte o üretimler bu üretimler oluyor :kiskis

Tabi bu sıradışı yaklaşımın dışında gerçekten önemli olanı, ürünün kişiye hitap etmesidir. Benim eşimin ambilıght PHILIPS tv den rahatsız olması gibi mesela. Demek ki o tv kral da olsa, eşime ve onun seyir keyfine uygun bir üretim olmamış :ok

Siz ısrarla topu bana atıyor olsanız da, Aslında nihai kararı verecek olan elbette sizlersiniz. Tavsiye anlamında bir söz hakkım var ise eğer, ben ilk tercihimi yinelemeyi düşünüyorum :ok

Forever NU Series :ok

axXxo Çevrimdışı

axXxo 

Yeni Üye
3 Kas 2018
32
35
A Ado hocam selamlar. Ben tekrar başınızı ağrıtmak için geldim:) Amcamın tv si bozuldu onatv bakıyorum ancak gene çıkmaza düştüm:) 3.000 tl bandında 100 200 oynamalar olabilir o civarda bir 49" 4k smart bir tv bakıyorum. Marka farketmiyor hocam mac oyun yok sadece uydu yayını ve film izleyecekler. Kendisi vestel 49ud9200 u bulmuş bana sordu bende size sorayim dedim hocam.
Şimdiden teşekkür ederim cevabınız için.

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
Adem Bey merhaba vestel 65ob9900 modeli sizce alınır mı? İnternette ürünü satan mağazalar mevcut. Vestel bayilerinin hiçbirinde ürün yok ama od kodlu ürün var. O ise 19000 tl.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

@Ado

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt