B Çevrimdışı

bugrabilsen

Yeni Üye
11 Şub 2019
19
50
Selamlar;

Benim mantalitem her zaman kullanıcı profiline uygun ürün olduğu için, anlamsız yere Q9 almanın da bir mantıklı açıklaması yoktur benim gözümde.

Haaa ''evimde bulunsun bende para bol'' diyen bir yiğit çıkarsa bir gün, neden olmasın :sirit)

Şimdi doğal olarak kodlama mantığına göre gidersek elbette ki en yüksek özellikler 65Q9 da mevcut.

NUU8000 in bu klasmanda geri kalması gayet normal. Herşeyden evvel FRC ile güçlendirilmiş bir paneli var lakin diğer modeller direkt 10Bit panele sahip.
Buna keza Q serilerindeki QUANTUM DOT teknolojisi çok çok çok ciddi anlamda panel teknolojisinde gerçekten eşi benzeri zor bulunan özelliktir ve SAMSUNG markasına özeldir. LG nin kendine has OLED i neyse bunu da öyle düşünebiliriz. NU8000 de bunu bulamayız tabii ki.

Bu ürünlerin tamamında (NU8 dahil) donanımsal 100hz panel zaten standart. Buna keza, Buna rağmen yine de FRR değerleri oldukça yüksek ki belli bir hz den sonrası artık dinamik kontrast oranında olduğu gibi sanki bir anlam taşımamaya başlayacak gibi zira her zaman yazdığım gibi teknoloji ne kadar ileri olursa olsun, geri kalan bir insanoğlu var. Aynen arabaların fren sistemi ne kadar gelişmiş olursa olsun, Gözün görüp algılama, algı sonrası harekete geçme komutu, komut sonrası kas hareketleri vs derken görme / idrak etme / karar verme / uygulama arasında geçen sürede araba zaten ölüme doğru iddialı bir şekilde hareket etmeye devam etmektedir. İşte bizim de bu FRR değeri ne kadar yükselirse yükselsin, ne kadarını algılayabiliyor olduğumuz önemli ki bunu test/tespit eden bir teknoloji tüketiciler olarak bizim elimizde yok. O anlamda bu modellerin hiç birisini FRR değerine göre kıyaslamayacağım zira hepsi zaten belli bir çıtayı aşmış durumda.

Önemli olan şu ki Q6 ile Q9 arasında özellik farkı olsa da, panel farkı yoktur. Bu nedenle birisinin 75, diğerinin 65 olması nedeniyle onları da ben kıyaslamak istemiyorum zira kullanıcı olarak sizin karar vermeniz gereken bir durum bu.

75NU8000 ile 75Q6 arasında seçim yapmak gerekirse, Özellik olarak birbirinden çok farkları yok (belli oranda FRR değeri dışında)
Yalnız Quantum Dot panel için 4.000TL ve üstü bir fark vermeye ben yine de gerek yok gibi görüyorum. :alala

Sizin düşünceleriniz nedir aslında onu öğrensek?

Cevaplamak biraz sure aldi cunku yurtdisindaydim, dun gece geldim.
Bu sabah erkenden bildigim en buyuk teknoloji marketi o oldugu icin, hanimi alip Maltepe Carrefour’un icindeki Teknosaya ugradik. Canli olarak yanyana ayni goruntuyu actirip gozumle test ettigim tv’ler 65Q9 65Q7 65Q6 65NU8000 ve 82MU8000
simdi soyle birseyi de oncelikle belirtmek lazim. Benim gozlerim cok hassas degil, kolay kolay gozlerim acimaz yasarmaz ve yukarida yazdiginiz kategoridekiler gibi ben de belli bir duzeyin uzerinde parlakliklar arasi farki da cok hissedemem... 65q9’u digeri yaninda gorunce insan evdeki ilkel aleti unutup, yanindaki diger son model tv’leri bile kucumsemeye basliyor...
ama esim 15-20 dakikadan sonra Q9’un parlakligi hakikaten gozu rahatsiz etmeye basliyor dedi...
Bence evet daha parlak ve ayrintilari daha hissedilir veriyor (ornek vermek gerekirse; hepsinde ayni kanaldaki diziyi actik, MU8000 kesinlikle bence boyutsal dezavantaji sebebiyle en kotu goruntuye sahip (lutfen yanlis anlasilmasin bu 4 TV icinde karsilastiriyorum) ama diger taraftan belki de MU8000 82” olmasi sebebiyle gelen goruntuyu scale ederken oranti sastigi icin bulaniklasiyor olabilir) diger taraftan bence Q6 ikinci kotu NU8000 ile Q7 arasindaki farki anlamak cok zor ve tabi en net detay veren ve parlak olan, siyah ve beyazi en guzel gosteren Q9...
Tabi fiyata gectigimizde, 75” olarak NU8000 15 bandindayken 75Q9 32kusur kesinlikle degmez...

Ama 65q9 icin verdikleri fiyatta bir o kadar guzel... 16,400TL ozel fiyat verdiler.
75NU8000 icin ise 15,800TL fiyat verdiler...
ellerinde 1 sene teshir urunu olarak kullandiklari 82MU8000 vardi ve fiyati 19,600TL idi ama onu da 18 civarina verebiliriz dediler.
Ama ben 82MU8000’in heybetine karsin verdigi goruntuyu digerleri ile kiyaslayinca begenmedim.

Ayni yerde oglen yemegi yiyebilecegimiz bir yer ararken Samsung magazasi gordum ve 75NU8000 fiyati sordum... Samsung’da 15.000 Net fiyat verdi...

Fiyatsal olarak bir problem yok. Cubku ben zaten 16-18 araligi icinde kalacak bir TV bakiyorum diye yola cikmistim.

Ama Q9’un detaylari ve keskinliginin yaninda 8k haric en yeni teknoloji olmasinin verdigi avantaj ile 75NU8000 ile 65Q9FN arasinda kaldim...

Adem bey ne olur birazcikda siz yardimci olun :))

M Çevrimdışı

mehmet1907

Yeni Üye
7 Şub 2019
45
Merhaalar, REGAL 49R6020U, panel olarak va mı gelir yoksa ıps mi?
TV smart özelliği nasıldır, youtube direk bağlanıyor mu? internetten dizi izleyebilirmiyim.
bu arada regalde garanti süresi 2 yıl mı yoksa 3 yıl mı?
REGAL 49R6020U gittigidiyorda 2.300 bin tl, bu fiyata alınır mı yoksa başka bir marka/modele yönelmek daha mı mantık lı?

V Çevrimdışı

volkan123456

Yeni Üye
26 Şub 2019
3
31
Bilgim var hatta forumda bir kardşimz de bunu duyduğunu beyan etmiş ancak ben bilerek kontrol ettim bir sorun göremedim.

Yine de bu iddiayı ortaya atan değerli kullanıcı kardeşlerimizden daha somut bilgiler alabilirsek o yönde de kontrol sağlamaya çalış
Bilgim var hatta forumda bir kardşimz de bunu duyduğunu beyan etmiş ancak ben bilerek kontrol ettim bir sorun göremedim.

Yine de bu iddiayı ortaya atan değerli kullanıcı kardeşlerimizden daha somut bilgiler alabilirsek o yönde de kontrol sağlamaya çalışırım :ok
selam hocam

EEBD7CB8-E4FD-4227-BF4C-9BD197439C04.jpg
Netflix yükleyebilirmiyim MB 96 sürüm V.3.7.6k

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cevaplamak biraz sure aldi cunku yurtdisindaydim, dun gece geldim.
Bu sabah erkenden bildigim en buyuk teknoloji marketi o oldugu icin, hanimi alip Maltepe Carrefour’un icindeki Teknosaya ugradik. Canli olarak yanyana ayni goruntuyu actirip gozumle test ettigim tv’ler 65Q9 65Q7 65Q6 65NU8000 ve 82MU8000
simdi soyle birseyi de oncelikle belirtmek lazim. Benim gozlerim cok hassas degil, kolay kolay gozlerim acimaz yasarmaz ve yukarida yazdiginiz kategoridekiler gibi ben de belli bir duzeyin uzerinde parlakliklar arasi farki da cok hissedemem... 65q9’u digeri yaninda gorunce insan evdeki ilkel aleti unutup, yanindaki diger son model tv’leri bile kucumsemeye basliyor...
ama esim 15-20 dakikadan sonra Q9’un parlakligi hakikaten gozu rahatsiz etmeye basliyor dedi...
Bence evet daha parlak ve ayrintilari daha hissedilir veriyor (ornek vermek gerekirse; hepsinde ayni kanaldaki diziyi actik, MU8000 kesinlikle bence boyutsal dezavantaji sebebiyle en kotu goruntuye sahip (lutfen yanlis anlasilmasin bu 4 TV icinde karsilastiriyorum) ama diger taraftan belki de MU8000 82” olmasi sebebiyle gelen goruntuyu scale ederken oranti sastigi icin bulaniklasiyor olabilir) diger taraftan bence Q6 ikinci kotu NU8000 ile Q7 arasindaki farki anlamak cok zor ve tabi en net detay veren ve parlak olan, siyah ve beyazi en guzel gosteren Q9...
Tabi fiyata gectigimizde, 75” olarak NU8000 15 bandindayken 75Q9 32kusur kesinlikle degmez...

Ama 65q9 icin verdikleri fiyatta bir o kadar guzel... 16,400TL ozel fiyat verdiler.
75NU8000 icin ise 15,800TL fiyat verdiler...
ellerinde 1 sene teshir urunu olarak kullandiklari 82MU8000 vardi ve fiyati 19,600TL idi ama onu da 18 civarina verebiliriz dediler.
Ama ben 82MU8000’in heybetine karsin verdigi goruntuyu digerleri ile kiyaslayinca begenmedim.

Ayni yerde oglen yemegi yiyebilecegimiz bir yer ararken Samsung magazasi gordum ve 75NU8000 fiyati sordum... Samsung’da 15.000 Net fiyat verdi...

Fiyatsal olarak bir problem yok. Cubku ben zaten 16-18 araligi icinde kalacak bir TV bakiyorum diye yola cikmistim.

Ama Q9’un detaylari ve keskinliginin yaninda 8k haric en yeni teknoloji olmasinin verdigi avantaj ile 75NU8000 ile 65Q9FN arasinda kaldim...

Adem bey ne olur birazcikda siz yardimci olun :sirit)

Bence kutuyu açalım :kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaalar, REGAL 49R6020U, panel olarak va mı gelir yoksa ıps mi?
TV smart özelliği nasıldır, youtube direk bağlanıyor mu? internetten dizi izleyebilirmiyim.
bu arada regalde garanti süresi 2 yıl mı yoksa 3 yıl mı?
REGAL 49R6020U gittigidiyorda 2.300 bin tl, bu fiyata alınır mı yoksa başka bir marka/modele yönelmek daha mı mantık lı?

karma panel
smart zayıftır
direk bağlanırsın
izleyemezsin
3 yıl
başka model bakmak mantıklı

A Çevrimdışı

awsedrzxc

Aktif Üye
22 Eyl 2018
104
36
A Ado hocam merhba, 55u9360 modelinde quantum ibaresi var hocam başında Vestel ne demek istiyor bir özellik midir =) bi de bu TV hakkında inceleme var mı göremedim, garanti 2 yıl diyor ve kurulum ücretli sanırım yorumlarda o şekilde belirten olmuş, vestelin bu konudaki politikasını tam anlamadım açıkçası ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Ado hocam merhba, 55u9360 modelinde quantum ibaresi var hocam başında Vestel ne demek istiyor bir özellik midir =) bi de bu TV hakkında inceleme var mı göremedim, garanti 2 yıl diyor ve kurulum ücretli sanırım yorumlarda o şekilde belirten olmuş, vestelin bu konudaki politikasını tam anlamadım açıkçası ?
A Ado hocam diğer sorum da bir arkadaşımın söylediğine göre Vestel televizyonları tekrar revize edip satıyormuş (kendisi değil de gittigidiyor vs.) fakat bu gittigidiyor vs. üzerindeki revize etiketini söküyorlar gibi bir şey söyledi, Böyle bir bilgin var mı ? Eğer doğru ise revize edilmiş cihaz alınır mı ? (valla sorunun yeri burası mı bilemedim kusura bakma)

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

VESTEL i kim anlıyor ki biz anlayalım azizim.

Yıllarca buralarda yazdık, Görevli olduğum dönemlerde resmi raporlar ile yüz kere kendilerine de yazdım. ''Bayi Koruma Programı'' dedikleri bu AHB saçmalığının hiç bir anlamı olmadığını, Korumaya çalıştıkları bayilerin, bu VESTEL markalı ürünleri spot piyasaya zaten kendilerinin sattığını bin kere ispat ettik.

Halen, vay efendim VESTEL markalı ürün olursa şuradan alırsan bilmemne, buradan alırsan bilmemne, Burada alırsan bilmem kaç yıl, buradan alırsan vs vs vs. REGAL olursa cart, SEG olursa curt.

Bak ARÇELİK markasına, git istersen bakkaldan al, adamlar her türlü mallarının arkasında duruyor ve kapı gibi 3 yıl garanti ve ücretsiz montaj hizmetini veriyor.
Bunlar halen tırı vrı işlerle uğraşıyor.

Almayın sevgili kardeşim böyle adamlardan mal falan, QUANTUM teknolojisinin gerçek üreticisi ve sahibi olan SAMSUNG markasından ürün alın. Tamam ben de biliyorum biraz fiyat farkı var lakin inanın o mühendislik kalitesi için kesinlikle değer.

S Çevrimdışı

sankom

Yeni Üye
27 Şub 2019
1
26
Herkese Merhaba,
A Ado hocam bir sorun olacaktı. Yeni bir televizyon alacağım ve forumu incelediğimde bazı yerlerde NU7100 tercih et derken. Bazı Yerlerde UD9360 övüp öne çıkarıyorsunuz. Şahsen kararsız kaldım. 55UD9360'mı almalıyım. Yoksa NU7100'mü. Aktif kullanacağım alan PS4 Fat kasa ve Netflix olacak. Bu doğrultuda yardımcı olabilir misiniz?

Bilgisi olan diğer arkadaşlarda fikir beyan ederlerse çok sevinirim. Bütçe olarak da bu iki modelin seviyesinde..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese Merhaba,
A Ado hocam bir sorun olacaktı. Yeni bir televizyon alacağım ve forumu incelediğimde bazı yerlerde NU7100 tercih et derken. Bazı Yerlerde UD9360 övüp öne çıkarıyorsunuz. Şahsen kararsız kaldım. 55UD9360'mı almalıyım. Yoksa NU7100'mü. Aktif kullanacağım alan PS4 Fat kasa ve Netflix olacak. Bu doğrultuda yardımcı olabilir misiniz?

Bilgisi olan diğer arkadaşlarda fikir beyan ederlerse çok sevinirim. Bütçe olarak da bu iki modelin seviyesinde..

Hoşgeldin sevgili kardeşim;

Sen yenisin galiba :kas

Diyerek mesajlı bir giriş yapayım konuya zira beni tanıyanlar aslında marka model konularında yalın düşünmediğimi, marka ve modelin bireylerin özelliklerine göre anlam kazandığını düşündüğümü bilirler.

Bunları şu sebeple yazdım. HER TELEVİZYON İYİDİR.

Gerçekten bak samimiyetle yazıyorum bu cümleyi, Kötü televizyon yoktur, sadece amaca ve kişiye uygun olmayan televizyon vardır.

A kişisinin temel özelliklerine UDXXX serisi uygundur onu ona överim
B kişisinin temel özelliklerine NUXXX serisi uygundur onu ona överim
C kişisinin temel özelliklerine AWOX serisi uygundur onu ona överim

Kabul etmek lazım ki her tv üreticisinin de kendine ait bir hitap kitlesi vardır. Bu gün AWOX yetkilileri elbette ki biliyorlar kendi ürettikleri tv nin bir SONY kullanıcısına asla hitap etmeyeceğini. Ancak o SONY kullanıcısı aynı zamanda ''Yahu mutfakta tımbırdasın yeter'' mantığı ile de bir tv aradığında, aslında kendisi bir SONY kullanıcı ve o profile sahip kişi olsa da, kullanım amacı doğrultusunda SONY karakterini bir kenara bırakabiliyor zira baştan kendisi dahi ''Tımbırdasın yeter'' mantığı ile tv arıyor.

İşte bu nedenle ben, marka bazında değil, kişiye özel ve kullanacağı amaca uygun ürün bulmayı tercih ediyorum.

Sizin özelinizde de durum bundan farklı değil. Belki de size bu iki modelin ikisi de uymayacak nereden biliyoruz ? ;)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
gercekten yazarken benim aklima da memedali bey gelmisti :sirit

ne dersiniz bu secenekler arasinda Adem bey? Bu gunde Kozyatagi Vatan'a gidecegim. Bir de oradaki modelleri inceleyeyim yine yazacagim yorumlarimi.

O zaman önce sizin yorumları bir alalım. Ben konuya şöyle 5 dakika mola verip, sizinle tüm yazışmalarımızın bütününe bakıp sonra görüş bildirmeyi tercih edeceğim :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt