A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar 25 m² salon için

50 - 55" TV gereklidir

Gün Işığı almayacak yerde
Diktörtgen salonun koşesinden ( Koltuklar yanda )

Kullanım Amacı : IP TV, DivX, MP4 ve MKV Video oynatması , Youtube dan cocuklara cizgi film açılcak , Maç yayınlarında donma takılma olmaması
ve en önemlisi Yandan Bakınca da aynı goruntuyu gorebilelim. 50VU73T vardı yanda oturunca aynı goruntuyu goremediğimiz için sattık.

Bütçe: 4.000 - 4.500 TL

Samsung yada LG marka bir model tavsiye ederseniz cok sevinirim.

Malum mağazalarda pahalı internetten online alalım diyoruz karta taksitle fln. yer tavsiyeniz varsa oda olur.

İşin içine IPS panel girince ister istemez gözler LG markasına çevrilse de, ısrarla LG önermemek konusunda tavrım devam etmektedir. Yine de SJ800 tarzı ürünleri kontrol edebilirsiniz lakin forumda SJ800 kullanıcısı bir üyemiz ve memnuniyetsizliği vardı araştırmanızı öneririm.

Buna paralel LG IPS panel ile üretilmiş olan VESTEL türevlerine de bakabilirsiniz. Bunlara örnek 43UD8360 48R6520 (VA panellileri de var dikkat ediniz)

Aynı zamanda SAMSUNG da MU7400 serilerini inceleyebilirsiniz :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ado hocam merhaba , 50nu7400 şu anda 3999 tl ye alınabiliyor. 7100 ü çok övmüşsünüz 7400 le alakalı bir şey göremedim. 7400 nasıl sizce bu fiyata alınır mı? 7100 bana biraz soluk renkte geldi. 7400 daha daha parlak galiba. bugun indirim için son günmüş inşallah mesajı görürsün :sirit
Kardeşim mesajını şimdi gördüm kusura bakma lütfen. TV gitti galiba :kiskis

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
İşin içine IPS panel girince ister istemez gözler LG markasına çevrilse de, ısrarla LG önermemek konusunda tavrım devam etmektedir. Yine de SJ800 tarzı ürünleri kontrol edebilirsiniz lakin forumda SJ800 kullanıcısı bir üyemiz ve memnuniyetsizliği vardı araştırmanızı öneririm.

Buna paralel LG IPS panel ile üretilmiş olan VESTEL türevlerine de bakabilirsiniz. Bunlara örnek 43UD8360 48R6520 (VA panellileri de var dikkat ediniz)

Aynı zamanda SAMSUNG da MU7400 serilerini inceleyebilirsiniz :ok
NU serisinde VA panel sanırım ? . IPS panel bakmamız lazım bizim değil mi adem hocam. Çok sağolun kıymetli yorumunuz için

Vestel de 48R6520 ve üstüne bakayım o zaman ?

LG SD800 tarzı

Samsung MU serisi bildiğim kadar 2017 de uretilmiş bir seri daha ustu cıkmadı sanırım ? NU7100 fln alt seviye ama NU7400 ler iş görür mü ? 50-55" de?

Yada

Samsung 50NU7400 50" 127 Ekran 4K Ultra HD Smart TV

ile 55mu7400 arası ne var fark ? IPS olup olmadıgını google dan goremedimde ondan soruyorum

yada seçimden once (eskiden martta ) yeni model cıkıyordu bu 55mu7400 fiyatı duser diyebilirmiyiz mart ayı baslarında bekleyeyim 1-2 hafta ?

B Çevrimdışı

bolobolo 

Yeni Üye
24 Şub 2019
10
43
MU7000 NU7100 inceleyip görüş bildirirseniz sevinirim, Bu görüşlerinizden alacağımız referansa göre model bakmak daha kolay olur.

Ayrıca yan açılardan izleme olacak mı o da çok önemli.

Bu iki televizyonu da inceledim. Aslında bunları incelerken yönüm NU7400 kaydı. Çünkü çok fiyat farkı yok. Dün Teknosa'da 50NU7400 3700 TL'ye kadar düşmüştü, kartım uygun olsaydı alacaktım neredeyse :)

Yan açılardan izleme olacak ama aktif izleme karşıdan. Ekte görsel koydum, kırmızı yerde tv duracak, mavi yerlerde ise koltuklar var.

koltuk.png

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ado abi
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Mrb yeni TV alma arafesindeyiz. Smart TV mı Android TV mi seçmekte çok kararsız kaldım Bütçemiz 5500 civarı. 55" civarı bakıyoruz. Futbol izlemeyi seven biriyim. Daha önceki TV ime tvbox bağlayarak maç izliyordum. Acaba Android tabanlı tvler tvbox ile aynı kalitede mı maç izleme keyfi sunuyor yoksa biraz daha mı hızlı. Bu soru kafamı karıştırıyor. TV kuracağımız oda bol günes alıyor. Oda olculerim 5.5x4 . Bu konuda özelikle Ado abi , diğer abi ve kardeşlerimin tavsiyelerine ihtiyacım var.

Android box kısa süreli de olsa kullanmış birisi olarak memnuniuyetimi ifade edebilirim. Benim tek sıkıntım Uydu alıcısının başka kutu (TİVİBU abonesiyim o yüzden) Androidbox ın başka kutu olması nedeniyle tv de portlr arası geçiş yapmak zorunda kalmamdı.
Bana göre androidbox içerisinde uydu özelliğini de barındırmalı aslında.

Ancak sunduğu imkanlar ve hızı gayet başarılıydı (MİBOX)

Smart konusunda aldığın tv biraz önemli.

Mesela VESTEL ve türevi bir tv alıp smart dan çok büyük beklentiler içerisinde olmamak lazım.

Ancak SAMSUNG bu konuda kendisini oldukça ön plana çıkartmış durumda TİZEN ile.

LG benim öneri kategorimde yer almıyor o nedenle çok fazla LG yorumlarına girmiyorum.

Her ne kadar bir Quantum Dot panel olmasa da, size mutlaka bir mağazaya gidip 55NU8000 model televizyonu izlemenizi, Donanıumsal 100hz panelin tadını almanızı tavsiye ederim.

:ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
NU serisinde VA panel sanırım ? . IPS panel bakmamız lazım bizim değil mi adem hocam. Çok sağolun kıymetli yorumunuz için

Vestel de 48R6520 ve üstüne bakayım o zaman ?

LG SD800 tarzı

Samsung MU serisi bildiğim kadar 2017 de uretilmiş bir seri daha ustu cıkmadı sanırım ? NU7100 fln alt seviye ama NU7400 ler iş görür mü ? 50-55" de?

Yada

Samsung 50NU7400 50" 127 Ekran 4K Ultra HD Smart TV

ile 55mu7400 arası ne var fark ? IPS olup olmadıgını google dan goremedimde ondan soruyorum

yada seçimden once (eskiden martta ) yeni model cıkıyordu bu 55mu7400 fiyatı duser diyebilirmiyiz mart ayı baslarında bekleyeyim 1-2 hafta ?

Evet NU lar VA

VESTEL türevlerinde en büyük handikap, çoklu üretimler yapıyorlar. Yani model aynı olmasına rağmen içerisindeki donanım farklı olabiliyor çoğunlukla, Bu demek oluyor ki 6520 de hem ıps hem de va panel olabiliyor. O nedenle beğendiğiniz modellerde çoklu üretim olup olmadığını mutlaka buraya yazarak sorgulayınız. :ok

Modeli birbirinden farklı olup da, aralarında fark olmayan ürün yoktur zira yasal olarak da bu zaten sakıncalıdır. Bu anlamda mutlaka fark var lakin ne derece fark var ve bu bahsedilen fark işlevsel mi yoksa etkileşimsel mi o önemli.

Aynen mu70 ve nu71 arasındaki gibi sırf adı fark olsun diye yapılmış değişikliklere biz zaten fark olarak dahi bakmıyoruz. Ama mu7 deki ayak yapısının mesela nu71 den daha estetik olduğu da gün gibi ortada. Fark mı? Fark ;)

M Çevrimdışı

membranoz

Aktif Üye
16 Ağu 2018
50
43
''BU GÜN'' dediğin 24 saat ve geç kalmamışım demek ki :kiskis

Nedenleri konusunda Meydan Larousse kadar olmasa da, ona yakın haklı gerekçelerim ile kesinlikle NU7100 diyorum. Demekle kalmıyorum, şu an Bizim buradaki satış noktasında kalan son MU7000 i de ben alsam mı diye düşünüyorum (Akıllı kumandası yok ona kafam takıldı) (MU7000 NU7100 aynı zaten biliyorsun)

:ok
Evet henüz geç değil 24 e kadar süremiz :mutlu
(MU7000 NU7100 aynı zaten biliyorsun) demişsin de bilmiyordum ne yalan söyleyim :sirit Fiyatları arasında da ciddi fark varmış onun sebebi nedir ki :hmm Hem sen niye kafamı karıştırdın şimdi üstadım ya MU7000 ile, ne güzel odaklanmıştık iki modele :sirit
Bu arada kullanım amacıma uygundur değil mi panel tipi vs .. Zira olayım sadece fiyat farkına değip degmeyeeği degil ..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu iki televizyonu da inceledim. Aslında bunları incelerken yönüm NU7400 kaydı. Çünkü çok fiyat farkı yok. Dün Teknosa'da 50NU7400 3700 TL'ye kadar düşmüştü, kartım uygun olsaydı alacaktım neredeyse :sirit

Yan açılardan izleme olacak ama aktif izleme karşıdan. Ekte görsel koydum, kırmızı yerde tv duracak, mavi yerlerde ise koltuklar var.

koltuk.png

Uzun köşedeki koltuk büyük sıkıntı yaşar bu tv yi izlerken :ok

Bakın burası benim evimin salonu. TV ise PHILIPS PUS6262

VA panel olunca aradaki farka bakın lütfen

11111111111.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evet henüz geç değil 24 e kadar süremiz :mutlu
(MU7000 NU7100 aynı zaten biliyorsun) demişsin de bilmiyordum ne yalan söyleyim :sirit Fiyatları arasında da ciddi fark varmış onun sebebi nedir ki :hmm Hem sen niye kafamı karıştırdın şimdi üstadım ya MU7000 ile, ne güzel odaklanmıştık iki modele :sirit
Bu arada kullanım amacıma uygundur değil mi panel tipi vs .. Zira olayım sadece fiyat farkına değip degmeyeeği degil ..

Bu tv lerde yaşayacağınız tek ama tek sorun yan açılardan renk sapması yapmalarıdır. Bunun dışında uç noktalarda talepleriniz yok ise hemen hemen tüm isteklerinizi karşılarlar :ok

AYnı resmi size de ekleyeyim her ne kadar tv PHIULIPS PUS6262 olsa da neticede VA panel.

Bakınız benim evin salonundaki tv bu, VA panelin size sunacağı yan açı renk performansı bu dur :ok

11111111111ee2f6ccb7424cc62.jpg

S Çevrimdışı

samedismayilov

Yeni Üye
2 Ara 2018
13
30
Sevgili A Ado abim. Bir kaç kere mesaj yazdım, görmedim. Lutfen bari bunu gör ? İnsallah 1aya televizyon alacağım, oyun konsolu işi askiya alındı, belki gelecekte. Sadece film, belgesel, internetten dizi ve s. izlemek için, 4k çözünürlükte, akıcı, görüntü kalitesi muhteşem bir tv onerebilir misin?4 metreden dik acidan izlenecek. Butcem 3000-3500.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sevgili A Ado abim. Bir kaç kere mesaj yazdım, görmedim. Lutfen bari bunu gör ? İnsallah 1aya televizyon alacağım, oyun konsolu işi askiya alındı, belki gelecekte. Sadece film, belgesel, internetten dizi ve s. izlemek için, 4k çözünürlükte, akıcı, görüntü kalitesi muhteşem bir tv onerebilir misin?4 metreden dik acidan izlenecek. Butcem 3000-3500.
Selamlar; Aslında elimden geldiğince geriye dönerek atladığım mesaj var mı diye bakıyorum ama, hep bu Sota Sota yüzünden herşey :kiskis

Sota Sota
Şaka bir yana, cevaplanmış ve cevaplanmamış mesajlara bir ikon, sembol, uyarı, değişik renk vs bir şeyler düşünebilirmiyiz acaba? :alala

Sevgili kardeşim Muhteşem akıcı dersen sana hemen NU8000 derim hem de dik açıdan izleyecekmişsin, bir adet 55NU8000 alıp 100hz donanımsal panel keyfini doya doya yaşamak vardı lakin bütçe ona yetersiz elbette. O nedenle biraz düşüneyim, sana uygun bir model bulacağım mutlaka :ok

M Çevrimdışı

membranoz

Aktif Üye
16 Ağu 2018
50
43
Bu tv lerde yaşayacağınız tek ama tek sorun yan açılardan renk sapması yapmalarıdır. Bunun dışında uç noktalarda talepleriniz yok ise hemen hemen tüm isteklerinizi karşılarlar :ok

AYnı resmi size de ekleyeyim her ne kadar tv PHIULIPS PUS6262 olsa da neticede VA panel.

Bakınız benim evin salonundaki tv bu, VA panelin size sunacağı yan açı renk performansı bu dur :ok

11111111111ee2f6ccb7424cc62.jpg
A Ado üstadım Vestel 55UD9360 siparişi verdim hayırlısıyla :mutlu Son saniye neden samsungtan caydın dersen ne bileyim birincisi 700-800 lira fazla vermeyi göz önüne alamadım ikinciside yerli olsun para memlekette kalsın dedim :mutlu Herşey için çok teşekkürler şimdiden , ürün gelince seri numarasını paylaşıp fikrini almak isterim .. Ya da gerek yok mu dersin seni yormayalım :hmm Son olarak o panel testlerini falan inceleyip servisemi yaptırayım yoksa kendim sonradan yapsam da olur mu ? Saygılar:ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt