A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

ilk secenege sizin baska bir arkadasa tavsiye ettiginiz NU8000'i koydum, diger iki secenek ise QLED.
Anladigim kadari ile Q serisi 6'dan baslayip 9'a kadar gidiyor. Ama bir iyilestirme varmi bilmiyorum. Q9 almak Q6 almaktan iyimidir ne kadar avantajlidir?

Q9 almak icin 75'ten 65"'e inmek sizce dogrumudur?

Bu yazdigim TV'lerin panel Hz ve diger degerleri iyimidir? ve son olarak sizce bunlardan biri mi yoksa benzer fiyat araliginda bana tavsiye edebileceginiz baska bir TV varmidir?
Selamlar;

Benim mantalitem her zaman kullanıcı profiline uygun ürün olduğu için, anlamsız yere Q9 almanın da bir mantıklı açıklaması yoktur benim gözümde.

Haaa ''evimde bulunsun bende para bol'' diyen bir yiğit çıkarsa bir gün, neden olmasın :sirit)

Şimdi doğal olarak kodlama mantığına göre gidersek elbette ki en yüksek özellikler 65Q9 da mevcut.

NUU8000 in bu klasmanda geri kalması gayet normal. Herşeyden evvel FRC ile güçlendirilmiş bir paneli var lakin diğer modeller direkt 10Bit panele sahip.
Buna keza Q serilerindeki QUANTUM DOT teknolojisi çok çok çok ciddi anlamda panel teknolojisinde gerçekten eşi benzeri zor bulunan özelliktir ve SAMSUNG markasına özeldir. LG nin kendine has OLED i neyse bunu da öyle düşünebiliriz. NU8000 de bunu bulamayız tabii ki.

Bu ürünlerin tamamında (NU8 dahil) donanımsal 100hz panel zaten standart. Buna keza, Buna rağmen yine de FRR değerleri oldukça yüksek ki belli bir hz den sonrası artık dinamik kontrast oranında olduğu gibi sanki bir anlam taşımamaya başlayacak gibi zira her zaman yazdığım gibi teknoloji ne kadar ileri olursa olsun, geri kalan bir insanoğlu var. Aynen arabaların fren sistemi ne kadar gelişmiş olursa olsun, Gözün görüp algılama, algı sonrası harekete geçme komutu, komut sonrası kas hareketleri vs derken görme / idrak etme / karar verme / uygulama arasında geçen sürede araba zaten ölüme doğru iddialı bir şekilde hareket etmeye devam etmektedir. İşte bizim de bu FRR değeri ne kadar yükselirse yükselsin, ne kadarını algılayabiliyor olduğumuz önemli ki bunu test/tespit eden bir teknoloji tüketiciler olarak bizim elimizde yok. O anlamda bu modellerin hiç birisini FRR değerine göre kıyaslamayacağım zira hepsi zaten belli bir çıtayı aşmış durumda.

Önemli olan şu ki Q6 ile Q9 arasında özellik farkı olsa da, panel farkı yoktur. Bu nedenle birisinin 75, diğerinin 65 olması nedeniyle onları da ben kıyaslamak istemiyorum zira kullanıcı olarak sizin karar vermeniz gereken bir durum bu.

75NU8000 ile 75Q6 arasında seçim yapmak gerekirse, Özellik olarak birbirinden çok farkları yok (belli oranda FRR değeri dışında)
Yalnız Quantum Dot panel için 4.000TL ve üstü bir fark vermeye ben yine de gerek yok gibi görüyorum. :alala

Sizin düşünceleriniz nedir aslında onu öğrensek?

B Çevrimdışı

Baran

Aktif Üye
14 May 2018
50
53
Uygun dan kastım şu, 9650 nin benim istediğim anakartlısı sahaya bir türlü çıkmadı. Anlaşılan o ki çıkmayacak da sanırım.
9360 ise yeni bir model. Bu model üzerinde değişik varyasyonlar yapılabilir ve zaten alınan karar dorğultusunda 2018 Temmusdan sonra üretilen tv olması nedeniyle menü de farklı, yani 9650 yerine bu nedenle 9360 daha uygun zira teknil özellikler açısından da altta kalır yanı yok 9360 ın.

Buna keza bu tv ye bu paraları veriyorum madem. diye başlayıp cümlenin devamını getirecekseniz NU7100 veya bulabilirseniz akıllı ses destekli kumandalı MU7000 bakmalısınız lakin fiyat farkına dikkati çekerim :sirit)

UD9650 ye 3700(3650) ödeyeceğime NU7100 e 4300 (4350 )ödermiyim? Ben öderim.
Değer mi? Kesinlikle değer.

:ok
Merhaba Adem Bey. Bütçe üst sınırı 3.500,00 TL civarı olduğundan,daha üst rakamlara çıkamıyorum.55UD9360 model için
Firmadan verilen kod şu şekilde
101208901812800718

Tamamdır Bizim Oğlan siparişi ver derseniz,hemen işlemi başlatacağım.

Çok teşekkür ederim ilginize.
Saygılarımla.

D Çevrimdışı

Destina9591

Yeni Üye
18 Ara 2018
3
52
Acilllll
engelliyim dolaşıp tv araştırma şansım yok pek fazla alamıyorum da zaten benim istediğim mart 31 bitmeden internetten film izleyebileceğim bilgisayarı bağlayabileceğim bir tv arıyorum ekran 49inç bütçem sınırlı 3000 civarı....

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhaba Adem Bey. Bütçe üst sınırı 3.500,00 TL civarı olduğundan,daha üst rakamlara çıkamıyorum.55UD9360 model için
Firmadan verilen kod şu şekilde
101208901812800718

Tamamdır Bizim Oğlan siparişi ver derseniz,hemen işlemi başlatacağım.

Çok teşekkür ederim ilginize.
Saygılarımla.

V10120890 uygundur :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Acilllll
engelliyim dolaşıp tv araştırma şansım yok pek fazla alamıyorum da zaten benim istediğim mart 31 bitmeden internetten film izleyebileceğim bilgisayarı bağlayabileceğim bir tv arıyorum ekran 49inç bütçem sınırlı 3000 civarı....
Biraz kişisel bilgi paylaşabilirseniz (İzleme alışkanlıklarınız hakkında yani) daha iyi yardımcı olabilirim.

Futbol merakı var mı?
Oyun konsolu bağlanacak mı?
Konsol bağlanacak ise hangisi
Yan açılardan izleme olacak mı
vs vs

L Çevrimdışı

Lithium

Yeni Üye
21 Şub 2019
41
30
2000-2500 arası 49-55 inç arası 4k smart(netflix, youtube, ip TV ve tarayıcı yeterli), dahili uydu alıcılı(kanal geçişi hızlı sayılabilecek), dahili WiFi, telefondan görüntü yansıtma özelliği ve mümkünse Dts ve Hdr desteği olan; aile tarafından tv ve film izlemek için kullanılacak, uzun süre dayanacak, sorunsuz komplike bir cihaz arıyorum. Tarayıcıdan filmleri açabilsin genelde öyle kullanıyorlar. Benzer özellikler ve fiyatlara 40 inç'te kendime arıyorum.
Hocam arada kaynadı sanırım model önerisi bekliyorum sizden. Smartı olsunda Android tv' de olabilir sorun değil. Youtube, netflix ve tarayıcısı olduğu sürece problem yok. Tarayıcıdan film açma olayına çok takılmayın tarayıcısı olsunda deneme yanılmayla film açıp açmadığına bakabilirim. Asıl istediğim 49-55 inç boyutlarında 2000 TL civarı 4k smart tv. Eğer 49-55 inç istediğim türde tv yoksa aynı özelliklerle 40 inç de önerebilirsiniz kendi odam için. Ya salona 49 inç alacağım ve eski tv yi kendim kullanacağım yada kendi odama 40 inç alacağım. 40 inç i oyun için kullanacağım. #Ado

W Çevrimdışı

Wildwachsend

Yeni Üye
22 Şub 2019
30
31
A Ado hocam merhabalar.Yardımcı olursanız eğer sevinirim. 49UD8460 ve 49UD9200 serisine bakıyorum. Arasında 200 TL fark var. 8460 2018 yılı üretimi 9200 2019 yılı üretimi gözüküyor. Aradaki fark önemli değil lakin hangisini önerirsiniz beni uzun bir süre üzmeyecek şekilde.

Smart olarak kullanacağım sadece Youtube ve Netlix var.
İlerde Oyun konsolu ve pc bağlayabilirim.
Yanlardan çok izleme olacağını düşünmüyorum oda çok büyük değil zaten.

D Çevrimdışı

Destina9591

Yeni Üye
18 Ara 2018
3
52
Biraz kişisel bilgi paylaşabilirseniz (İzleme alışkanlıklarınız hakkında yani) daha iyi yardımcı olabilirim.

Futbol merakı var mı?
Oyun konsolu bağlanacak mı?
Konsol bağlanacak ise hangisi
Yan açılardan izleme olacak mı
vs vs
futbol yok oyun yok konsol yok yan açı nedir bilmiyorum dediğim gibi internetten film , dizi izlemek bilgisayarı bağlamak tv izlemek başka bir şey aklıma gelmiyor en az 120 ekran ideal

Q Çevrimdışı

quatros

Yeni Üye
20 Şub 2019
24
48
A Ado hocam merhabalar.Yardımcı olursanız eğer sevinirim. 49UD8460 ve 49UD9200 serisine bakıyorum. Arasında 200 TL fark var. 8460 2018 yılı üretimi 9200 2019 yılı üretimi gözüküyor. Aradaki fark önemli değil lakin hangisini önerirsiniz beni uzun bir süre üzmeyecek şekilde.

Smart olarak kullanacağım sadece Youtube ve Netlix var.
İlerde Oyun konsolu ve pc bağlayabilirim.
Yanlardan çok izleme olacağını düşünmüyorum oda çok büyük değil zaten.
Evet 49ud9200 1 Şubat 2019 da üretime başlanmış sanırım yeni bir model bu tv yi ben de merak ediyorum. zira ekranını kırdığım 50pf8575 yerine Vestel bana belli bir fark ödemek koşuluyla önerdiği tv lerden birisi de bu.Cihazın fiyatı 2800 civarı ama bana 1800 tl ye geliyor 55tu6020 telefunken için de 2200 dediler ve eleman diğer pek çok panelimiz 50hz ama bu 9200 100 hz diye biliyorum dedi ne derece doğrudur bilemiyorum ama Ben de bu 49ud9200 tercih edeceğim sanırım.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Sedat06

Yeni Üye
22 Şub 2019
4
49
Adem hocam, öncelikle merhabalar. Epeydir youtube videolarınızı ve forumdaki yazılarınızı takip ediyorum. Bilgilendirmeleriniz için teşekkürler.
Evdeki 10 yıllık toshiba dün akşam ruhunu teslim etti. Yei bir tv almak istiyorum. Aradığım özellikler: 43-48 inch arası hd, dahili uydulu (kablo karmaşası istemediğimden), görüntü kalitesi güzel, smart, 3d vs gibi gereksiz özelliği olmayan 1500- azami 2bin TL yerli bir marka ( tüm yerli marka ve alt markalar)
Bu kıstaslarda bir veya birkaç öneriniz olursa çok sevinirim. İlgi ve alakanız için şimdiden çok teşekkürler!
Sedat

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Tarayıcıdan film açma konusu aslında linux tabanlı tv lerde oldukça sorun çıkartıyor. (Diğerleri hakkında yüksek bilgim yok, teraspy usta ne dersin?)
Smart özellikleri olduktan sonra Android olmasının bir zararı olmaz bana. Şuan Samsung ue40h6270 kullanıyorum. Onda tarayıcıdan filmleri izleyebiliyorum.
Vestel tvlerde tarayıcıdan film izlerken ,kodek sorunu mutlaka yaşarsın,dışarıdan kodek de yüklenmiyor maalesef,yani pek kodek desteği yok ,peki izlermisin ,evet izlersin ama birgün mutlaka ya ses yada görüntüde kodek sorunu yaşarsın.Diğer marka tvlerde bu sorun varmıdır yokmudur hiç bir fikrim yok ?

T Çevrimdışı

thislavigne

Yeni Üye
10 Şub 2019
15
32
43 inç veya 49 inç TV tavsiyesi istiyorum abi senden. Ailem kullanacak yaz tatillerinde vb zamanlarda tüm aile toplandığında film seyredilip PS4 falan oynanacak. o da dikdörtgen şeklinde 3,5 x 5,5m ve TV kısa olan kenara koyulacak. magaza da 43nu7100 ü izledim fakat görüntüsü pek hoşuma gitmedi. Başka önerdiğin model var mı acaba ?

W Çevrimdışı

Wildwachsend

Yeni Üye
22 Şub 2019
30
31
Evet 49ud9200 1 Şubat 2019 da üretime başlanmış sanırım yeni bir model bu tv yi ben de merak ediyorum. zira ekranını kırdığım 50pf8575 yerine Vestel bana belli bir fark ödemek koşuluyla önerdiği tv lerden birisi de bu.Cihazın fiyatı 2800 civarı ama bana 1800 tl ye geliyor 55tu6020 telefunken için de 2200 dediler ve eleman diğer pek çok panelimiz 50hz ama bu 9200 100 hz diye biliyorum dedi ne derece doğrudur bilemiyorum ama Ben de bu 49ud9200 tercih edeceğim sanırım.
Kendi sitesinde de bilgi yok hocam. Yarın Vestel bayiine gidip bakacağım. İnşallah teşhirde felan vardır. Çevremde Vestel alıp memnun olanda var, alıp sövende.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt