M Çevrimdışı

melodrama

Yeni Üye
5 Mar 2024
19
27
Arkadaşlar merhaba. Yarın tv kurulumu için servis gelecek ama hala 65" olanı mı 75" olanı mı kurdursam kararsız kaldım :) tavsiye verebilecek bende bu mesafeden kullanıyorum vs diyecek var mı izleme mesafem 3.7m falan. 75" i kurdur alışırsın deniyor ama alışamazsam çok büyük gelecek ve iade sıkıntı oluyor sanırım tvler için. (izleme mesafemi kısaltma şansım var ama uzatma şansım yok maalesef)

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Taner0048

Yeni Üye
19 Mar 2024
2
45
T taner

30/35 kağıt bence çok ciddi rakamlar yaw,hiç bir marka o rakamları filan hak etmiyor
ama işin bok tarafı doların aşırı pahalı olması sebebiyle tüm cihazlar haliyle abuk
rakamlara geliyor

biliyorsun ben 50/8808 kullanıyorum Aralık başın da aldım Vatan dan 22,5 kağıda
bence bu para bile çok bu eskimiş teknoloji LCD lere ama yapacak bir şey yok
bu model gerçekten piyasının en iyisi 50" lik ler arasında,sanırım çıkalı 6/7 ay oldu
ve 1 defa yazılım verdiler! bu bence iyi bir şey,ben zırt-pırt yazılım çıkaranlara
karşıyım!
ama git çıplak gözle izle Vatan da MM de fiyatlar bazı TV lerde senin internetden
gördüğün rakamlarda daha düşük oluyor,ben 22.4 kağıda aldığım da fiyat Vatan sitesinde
sanıırm 25.5 gibi yazıyordu
++

markadan bağımsız,neyi alsan bu meretlerin sıkıntı sorunu olur/olabilir hatta illaki oluyor!
sen sanırım eski Pio cu idin değilmi?? yaw onu unut Pio gibi kimse olamadı bugüne kadar:clap2

sadece yerli lerden bir tek Vestel bu konuda en iyisi!

TCL ise en kötüsü malı da yaramaz,hizmetleri v.s yaramaz direk ele bunu

++

Samsung yaramaz direk ele,ucuz diyemi bunu seçtin?
albanez albanez hocam,

Samsunga içim ısınmıyor ama piyasada ürün bulamadım. Philips müşteri hizmetleri oldukça sıkıntılı. Ürünün arkasında kesinlikle durmuyor. Ama yapacak bir şey yok yine philips alacak gibiyiz.
50" için 8508 ile 8808 arasında 4 bin civarı fark var. Bu fark 55" de çok daha artıyor.
8508 ile 8808 arasında çok fark var mı sence hocam aradaki farka değer mi? (teknik anlamda var görünüyor ama senin kadar profesyonel olmadığım gündelik kullanımda ne kadar fark yaratır çok karşılaştırma yapamıyorum. Kullanım amacım film/dizi platformları ve youtube normal kanal izlediğim yok)
Bugün akşam mediamarkta 50pus8808 e baktım açık renklerde sağ ve sol üst köşelerde hafif bir karaltı vardı. Satıcı arkadaş bu gayet normal oled ve miniled dışında hepsinde olur dedi ve samsungun 55S90C sini tavsiye etti. Sonra baktım anlaşamayacağız çıktım.
İkincisi 55pus8508 ile 50pus8808 neredeyse aynı fiyat :( :bilmiyom
Tam bir işkence :)
sen ne dersin hocam

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
içim ısınmıyor ne demek yaw:hmm
gerçi bana sorarsan hiç birisine benim de içim ısınmıyor!
yani buna göre tercih olmaz artık

50/8808 önce git izle,sonra fiyatına bak işine geliyorsa alabilirsin,fazla kurcalama
yaw netice de bunlar LCD,"OLED" filan almıyorsunki,yeterki fazla para bayılma
çünkü hiç birisine kesinlikle "değmez":hayir

8505 i de unut 8808 OK dir,mağazadaki satıcı tipleri de salla gitsin!
22/23 kağıda kaparsan 50/8808 paneli bu da OK dir

izlediğin içerikler konusun da pek bir şey diyemem,panelin ne dahili uydusunu kullanıyorum
nede YouTube veya Platfomlar v.s kısaca bunların hepsini ben BOX dan izlerim

++
Direct-LED(Full baclit LED) paneller de köşelerden hafif karanlık olması "normaldir"!!
hemen her markada böyledir Direct-LED baclit olursa,takılmayın buna ancak tam tersi olursa
ki aslında bu da normaldir ama o bölgeler bu sefer de aydınlık olur ve el feneri gibi tork
türü ışık kaçırması yapar ki asıl sinir bozucu olan budur!
sonuuç olarak yukarıda yazdığım gibidir bu sistemin çalışması

TPV nin TV lerinde bu konu bence diğer markalar dan biraz daha iyi hatta isim vermiyeyim
diğerlerinde çok çok daha iyidir!
++

Direct-LED paneller de TPV sanırım biraz daha özen gösteriyor üniteyi monte ederken
dolasyısıyla ileri de homojenite,clouding,gray failure v.s sıkıntıları pek yaşanmıyor
elbette "sıfır sorun" da değildir ama oran olarak ciddi düşüktür

kullanılan VA paneller genel de CMO üretimi olduğu için özellikle "pixel hatası"(dead/stuck)
bunlarda daha sık çıkar,eskiden beri CMO paneller böyledir

neticede bunlar "eski teknoloji" ama revizyonlu,yazılım destekli ama "donanım hileli" v.s
LCD paneller dir,örneğin bugün "FALD" diye satılan panelin çakma-FALD olduğnu bilenler biliyor
bilmeyenler hala FALD diye yola devam ediyor ama bunlar gerçek FALD filan değildir
ama çakallar FALD deyip en üst fiyatlandırmadan adeta geçiyor müşteriye özellikle TCL denen Çin li:haha1
bira anlayan birisi "harbi" FALD paneli,kasa derinliğine bakınca şak diye anlıyor çakma olduğunu

acaba yeni bir "baclit" sistemimi geliştirdi diyor insan bu FALD ları görünmce ama hiç alakası yok
gerçi öyle bir sistem var ama o da Hitachi de var sadece,ve artık üretilmiyor!

++

Satıcıyı filan boşver kardeşim,onlara göre ve dahi üreticilere göre her şey zaten "normal" dir!

mini-LED ayrı bir konu onda da insanlar yeniyor yani biliğin yiyorlar müşteriyi
o sistem de tutmadı,teknik olarak hepsi sıkıntılı yani "mini-LED" diye bugün için
üzerine atlanacak bir marka yoktur!

evet köşelerden torch sıkıntısı yoktur ama başka sıkıntısı vardır,takılmayın bu ayrıntılara şimdi

++

bir de bazı arkadaşlar benim "tavsiye" yaptığımı filan zannediyorlar "LCD" ler için ama tamamen yalnıştır
ben son 3/4 senedir sadece "OLED" taviyesi yaparım ona destek veririm hatta prto. v.s anlamda
LCD ler filan benim için gebermiş konudur yaw,TF/DH/FT v.s forumlardan eski dostlar aradığı zaman
bu konulara girerim++

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri