Televizyon Fabrika Ayarı Menü ile Servis Menü Farkı?

C Çevrimdışı

calborays1928

Yeni Üye
17 Eki 2019
28
26
Selamlar arkadaşlar. Vestel bir akıllı tv yi fabrika ayarlarına döndürmek istediğimizde menüden ilk kurulum seçeneği seçince sıfırlıyor. Birde 4725 den servis menüde fabrika ayarları var. Bu ikisi arasında bir fark var mı yoksa aynı mı? Son olarak da ben televizyonu sıfırlıyorum ama örnek olarak tarayıcıdan girdiğim siteler televizyonu fabrika ayarına döndürdüğüm sıfırladığım halde tekrar tarayıcıya baktığımda geçmiş duruyor silinmemiş oluyor ama diğer tüm uygulamalar sıfırlanıyor.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,650
Vestel android tv fabrika ayarını yükleme
1. Uzaktan kumandadan menü tuşuna basılır.
2. Live tv ayarları menüsü açılacaktır, ayarlar menüsüne giriş yapılır.
3. Menüde en alt sekmede varsayılan ayarları yükle menüsü mevcuttur. Kumandadan ok tuşuna
basılır.
4.Tüm ayarları sıfırlamaya emin misiniz sorusu ekrana gelecektir. Onaylandığı takdirde tv
fabrika ayarlarına sıfırlanır.Bu işlem birkaç dakika sürebilir.Sıfırlama işlemi tamamlanana
kadar tv fişinden çekilmemelidir.

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bu aralar portal calismalari sebebi ile cok fazla 4725 yaparak fabrika ayarlari ile televizyonu yeniden kuruyorum,az öncede ilk kurulum yöntemiyle tv yi sifirladim, her iki sekilde de tv nin yeniden kurulum asamasi ayni; internet baglantilarini yeniden giriyorsunuz, uydu ayarlariniz , kablo tv ayarlariniz vs vs yeniden yapiyorsunuz.Bir farklilik göremedim.
Her iki yöntemde de Portal linklerim, girdigim sayfalar hepsi silindi ,sizde nasil kaliyor anlamadim.

20200317_19554516d32f82522a6882e.jpg
20200319_1339191.jpg

C Çevrimdışı

calborays1928

Yeni Üye
17 Eki 2019
28
26
Bu aralar portal calismalari sebebi ile cok fazla 4725 yaparak fabrika ayarlari ile televizyonu yeniden kuruyorum,az öncede ilk kurulum yöntemiyle tv yi sifirladim, her iki sekilde de tv nin yeniden kurulum asamasi ayni; internet baglantilarini yeniden giriyorsunuz, uydu ayarlariniz , kablo tv ayarlariniz vs vs yeniden yapiyorsunuz.Bir farklilik göremedim.
Her iki yöntemde de Portal linklerim, girdigim sayfalar hepsi silindi ,sizde nasil kaliyor anlamadim.

20200317_19554516d32f82522a6882e.jpg
20200319_1339191.jpg
Bende anlamış değilim. Vestel 40fd7300 model televizyon. Tıpkı fotoğraftaki tarayıcı geçmişi kısmı bende silinmiyor nedense.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
tarayıcı geçmişi kısmı bende silinmiyor nedense.
Aslinda ben kendi adima silinmemesini tercih ederdim,her seferinde linkleri yeniden giriyorum,sizin acinizdan manuel cerezleri silme seceneginiz var zaten ama yinede ilginc bir durum.benim kartim mb110, sizinki mb110s kartdan kaynakli bir olay olabilecegini sanmiyorum.

C Çevrimdışı

calborays1928

Yeni Üye
17 Eki 2019
28
26
,linkde verdiginiz modele ait anakart ürünü mb110s görünüyor . Ama kart veya modele bagli sorun degil,yazilimla ilgili bir hata olabilir.
Bencede yazılımsal bir hatadır. Çünkü tüm her şey sıfırlanıyor siliniyor. Önemli değil zaten benim öğrenmek istediğim servis menü ile normal menüdeki sıfırlama farkı var mı yok mu diyeydi onda da fark yok sanırım.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,650
Bencede yazılımsal bir hatadır. Çünkü tüm her şey sıfırlanıyor siliniyor. Önemli değil zaten benim öğrenmek istediğim servis menü ile normal menüdeki sıfırlama farkı var mı yok mu diyeydi onda da fark yok sanırım.

İlk yazınızda akıllı tv yazmıştınız akıllı deyince android tv akıla gelir. ?

Geri
Üst Alt