Telegram Grubu Açılması Hakkında

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Değerli adminlerim ve sevgili dostlar,

Tavsiye Forum için bir Telegram kanalı kursak sohbet kapatılıp sadece yetkililer paylaşım yapsa nasıl olur? Yanlış bilmiyorsam link kısaltma siteleri var tıklandıkça para kazandıran. Moderatörler seçilse ve onlar tarafından kısaltılmış linklerle hızlı son dakika haberleri falan paylaşılsa. Yine moderatörler tarafından arada bir kısaltma linklerle Forum Konu Hatırlatma linkleri paylaşılsa. (Her zaman değil) Mesela bir dosya paylaşılacağı zaman Forumda konusu açılsa ve dosyayı indirmek için Telegram kanalına katılıp indirmek gerekse. Böylece hem kullanımda teşvik edilmiş olur hemde ne kadar çok üye olursa o linklere ne kadar çok tıklarsak bizim için uğraşan abilerimize belki katkımız olur. Belki bazı düşüncelerim forum kullanım felsefesine uygun değildir şimdiden bağışlayın beni ??

Birde eskiden forumlarda sadece link ile girilebilen bölümler yada konular açılabiliyordu. Şimdi öyle birşey varmı bilmiyorum. Mesela o konuların linkleri Telegramda paylaşılır ve sadece Telegram kullanıcılarına özel olabilir.

(Aklıma geldikçe aralara cümleler ekledim o yüzden biraz karışmış olabilir konu)?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bunun için telegram kullanan insanlar olması gerekiyor en başta. :hihi
Link kısaltma işinde de emek tarafı bize ait olmayan işlerde hem etik olmaz hem de yasal açıdan sorun olur diyerek yapmadık. (TV yazılımları mesela.)

Tarayıcınızda bildirimleri açmak veya bir konuyu ya da bölümü takip etmek aynı şeyi sağlayacaktır.

Ben bir dönem biraz haber girdim siteye açıkçası, belirli bir okuma oranının üstüne çıkmamıştı.
Onun da ötesinde haber yazma işini de tek başıma üstlenmem anlamsız diye devam ettirmedim. (Biraz da üşengeçliğimin payı var, itiraf etmeliyim.)
Tek başıma günde yazabileceğim haber sayısı, bunları okuyacak üye sayısı şu an için belirli çünkü. :bilmiyom

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Bunun için telegram kullanan insanlar olması gerekiyor en başta. :hihi
Link kısaltma işinde de emek tarafı bize ait olmayan işlerde hem etik olmaz hem de yasal açıdan sorun olur diyerek yapmadık. (TV yazılımları mesela.)

Tarayıcınızda bildirimleri açmak veya bir konuyu ya da bölümü takip etmek aynı şeyi sağlayacaktır.

Ben bir dönem biraz haber girdim siteye açıkçası, belirli bir okuma oranının üstüne çıkmamıştı.
Onun da ötesinde haber yazma işini de tek başıma üstlenmem anlamsız diye devam ettirmedim. (Biraz da üşengeçliğimin payı var, itiraf etmeliyim.)
Tek başıma günde yazabileceğim haber sayısı, bunları okuyacak üye sayısı şu an için belirli çünkü. :bilmiyom
Teşvik olursa kullanım artar diye düşünüyorum. Bildirimlerim açık zaten ama dediğim gibi sadece bir düşünce benimkisi. İyi yanları olduğu gibi kötü yanlarının da olacağına eminim. Diğer konuda da forumda bir haber niteliğinde konu açıldığı zaman orada özeti paylaşılıp devamını aşağıda ki linkte bulabilirsiniz gibisinden birşey düşünmüştüm. Ama bu düşündüklerim ne kadar doğru ne kadar yanlış yorumlardan anlayacağım ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Teşvik olursa kullanım artar diye düşünüyorum. Bildirimlerim açık zaten ama dediğim gibi sadece bir düşünce benimkisi. İyi yanları olduğu gibi kötü yanlarının da olacağına eminim. Diğer konuda da forumda bir haber niteliğinde konu açıldığı zaman orada özeti paylaşılıp devamını aşağıda ki linkte bulabilirsiniz gibisinden birşey düşünmüştüm. Ama bu düşündüklerim ne kadar doğru ne kadar yanlış yorumlardan anlayacağım ?

O tip link kısaltma işlerinde de ciddi tık almak gerekir, haberi az sayıda okuyan insan varken linke kaç kişi tıklar ki? :hihi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,459
Telegram, discort vb portallardan hesap alıp forumuza entegre edebilirim.

Forumun belirlenen yerde açılan ekrandan sohbet yapılabılinir. lakin sohbetler,yazışmalar,istekler vb herşey

chat ortamına kayacağı için

1) forumun gelişimine darbe vurur.

2) paylaşımları bulmak imkansız hale geleceği için tekrar tekrar aynı içeriği paylaşmak zorunda kalırız.

gizli linkten kastın bu mu. devrimeren devrimeren

devrimeren Çevrimdışı

devrimeren 

Aktif Üye
1 Mar 2019
279
Telegram, discort vb portallardan hesap alıp forumuza entegre edebilirim.

Forumun belirlenen yerde açılan ekrandan sohbet yapılabılinir. lakin sohbetler,yazışmalar,istekler vb herşey

chat ortamına kayacağı için

1) forumun gelişimine darbe vurur.

2) paylaşımları bulmak imkansız hale geleceği için tekrar tekrar aynı içeriği paylaşmak zorunda kalırız.

gizli linkten kastın bu mu. devrimeren devrimeren

Chat ortamına kayabileceğini tahmin ettiğim için sadece yetkililerin yazmasına izin verilir kısmını eklemiştim. Telegramda öyle bir seçenek var. Sadece yetkililer yazabiliyor ve bu sayedede sohbet ortamı olmuyor. Ayrıca evet gizli linkten kastım o şekilde birşeydi abi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt