Telefon tavsiyesi

M Çevrimdışı

mahoni

Aktif Üye
16 Eyl 2019
58
44
merhaba arkadaşlar..yeni bir telefon almayı düşünüyorum. aradığım özellikler; 6 inc üzeri olması,yüksek kaliteli ses,gece ve gündüz çekimlerinde kullanabileceğim kaliteli kamerasının olması , uzun süreli kullanım için batarya gücünün yüksek , toza suya dayanıklı olması ve güneş ışığında dahi kullanabileceğim yüksek parlaklık tercih sebeplerim .oyun falan oynamayı düşünmüyorum.bu isteklerim doğrultusunda tavsiyelerinizi bekliyorum

M Çevrimdışı

mahoni

Aktif Üye
16 Eyl 2019
58
44
bütçe 6 bin tl ye kadar olabilir
daha önce sormuştum ama tavsiye gelmemişti
şuana kadar baktığım modeller :
mi11 lite 5g ,huwei p40 lite,poco f3, sf20 fe ,x3 gt
daha önce hep samsung kullandığımdan bu sefer değişiklik olmasını istiyorum
bunlar arasında en beğendiğim mi lite 5g.tasarımı hoşuma gitti.ince ve hafif.şuan fiyatı 7200 tl civarında.ama oyun oynamayı düşünmediğimden gereksiz olduğunu düşünüyorum
malum ıphone fiyatları da yüksek olduğundan değerlendirmeye almak istemiyorum

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
bunlar arasında en beğendiğim mi lite 5g.tasarımı hoşuma gitti.ince ve hafif.şuan fiyatı 7200 tl civarında.ama oyun oynamayı düşünmediğimden gereksiz olduğunu düşünüyorum
Samsung Galaxy A52S 5G donanım olarak daha iyi ama kamera performansında A72 (5G olmayan modeli) bir tık daha iyi.
İki modelde de OIS mevcut. Video çekerken sarsıntıları önlemeye yardımcı olacaktır.
A72'nin sesi biraz daha güçlü.

Huawei almanızı tavsiye etmem.
Market nedeniyle.

S20FE benim de hoşuma giden bir cihaz ama ısı sorunundan vs şikayet edenler var.
Hiç kullanmadım, nedir ne değildir bilmiyorum.

X3 GT, S20 FE gibi güçlü donanıma sahip bir cihaz ama ekranı IPS LCD.
Şarjı fazla gitmeyecektir. AMOLED ekranlı bir cihaz alın.
Karanlık temada kullanınca pil tüketimi konusunda oldukça işe yarıyor.

Poco X3 GT dikkatimi çekti.
IPS LCD ekran olması ve ses çıkışının biraz zayıf olması dezavantaj ama düşük ışık koşullarında gayet güzel fotoğraf çekmiş.
Video çekiminde aynı performansı verememiş gördüğüm kadarıyla.
İddialı bir kamera donanımı var ama videoda o kadar da iddialı iş yapamamış.

Suya toza dayanıklılık gibi konulara bakmadım açıkçası.
6000 liraya hepsini beklememek lazım.

Video ağırlıklı kullanacaksanız Samsung A52S 5G veya A72 tercih edin derim.
OIS avantajı mevcut.

Sadece fotoğraf çekecekseniz eğer X3 GT ye bir bakın derim.
Donanımı en yeni en güçlü MediaTek işlemci.
Performans konusunda üzmez diye düşünüyorum.

S20FE'nin Exynos olanını ısı ve performans sorunu nedeniyle önermiyordu kimse.
Snapdragon olanı da ısınıyor sanırım ama performansının daha iyi olduğu sıkça belirtiliyor.
Tabi S20FE bütçe dışında kaldığı için bakmadım detayına.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,097
40
Alacağınız yeni telefon özellikle belirttiğiniz gibi fotoğraf ve video için kullanılacak ise OIS ve EIS kesinlikle şart

Poco X3 Nfc kullanıyorum kamera donanımı çok iyi ama OIS eksikliğini çok fazla hissettiriyor özellikle whatsapp sosyal medya uygulamaları anlık fotoğraf paylaşımı ugyulama üzerinden baya bir sıkıntılı çoğu zaman kamera uygulaması ile fotoğraf çekip o şekilde paylaşmak zorunda bırakıyor hatta kamera uygulaması ile resim çekerken bile eksikliği sırıtıyor . Muhtemelen aynı problem X3 GT de de OIS olmaması sebebiyle sırıtacaktır

8 sene kullandığım Samsung Note 4 de OIS olduğu için hiç böyle sıkıntım olmamıştı

Listeden Poco X3 GT yi direk eleyin derim

M Çevrimdışı

mahoni

Aktif Üye
16 Eyl 2019
58
44
kullan
Samsung Galaxy A52S 5G donanım olarak daha iyi ama kamera performansında A72 (5G olmayan modeli) bir tık daha iyi.
İki modelde de OIS mevcut. Video çekerken sarsıntıları önlemeye yardımcı olacaktır.
A72'nin sesi biraz daha güçlü.

Huawei almanızı tavsiye etmem.
Market nedeniyle.

S20FE benim de hoşuma giden bir cihaz ama ısı sorunundan vs şikayet edenler var.
Hiç kullanmadım, nedir ne değildir bilmiyorum.

X3 GT, S20 FE gibi güçlü donanıma sahip bir cihaz ama ekranı IPS LCD.
Şarjı fazla gitmeyecektir. AMOLED ekranlı bir cihaz alın.
Karanlık temada kullanınca pil tüketimi konusunda oldukça işe yarıyor.

Poco X3 GT dikkatimi çekti.
IPS LCD ekran olması ve ses çıkışının biraz zayıf olması dezavantaj ama düşük ışık koşullarında gayet güzel fotoğraf çekmiş.
Video çekiminde aynı performansı verememiş gördüğüm kadarıyla.
İddialı bir kamera donanımı var ama videoda o kadar da iddialı iş yapamamış.

Suya toza dayanıklılık gibi konulara bakmadım açıkçası.
6000 liraya hepsini beklememek lazım.

Video ağırlıklı kullanacaksanız Samsung A52S 5G veya A72 tercih edin derim.
OIS avantajı mevcut.

Sadece fotoğraf çekecekseniz eğer X3 GT ye bir bakın derim.
Donanımı en yeni en güçlü MediaTek işlemci.
Performans konusunda üzmez diye düşünüyorum.

S20FE'nin Exynos olanını ısı ve performans sorunu nedeniyle önermiyordu kimse.
Snapdragon olanı da ısınıyor sanırım ama performansının daha iyi olduğu sıkça belirtiliyor.
Tabi S20FE bütçe dışında kaldığı için bakmadım detayına.
tamam toz ve suya dayanıklılığı beklentilerimin arasından çıkarıyorum
mi11 lite 5g NE hakkında düşünceleriniz nedir?

Alacağınız yeni telefon özellikle belirttiğiniz gibi fotoğraf ve video için kullanılacak ise OIS ve EIS kesinlikle şart

Poco X3 Nfc kullanıyorum kamera donanımı çok iyi ama OIS eksikliğini çok fazla hissettiriyor özellikle whatsapp sosyal medya uygulamaları anlık fotoğraf paylaşımı ugyulama üzerinden baya bir sıkıntılı çoğu zaman kamera uygulaması ile fotoğraf çekip o şekilde paylaşmak zorunda bırakıyor hatta kamera uygulaması ile resim çekerken bile eksikliği sırıtıyor . Muhtemelen aynı problem X3 GT de de OIS olmaması sebebiyle sırıtacaktır

8 sene kullandığım Samsung Note 4 de OIS olduğu için hiç böyle sıkıntım olmamıştı

Listeden Poco X3 GT yi direk eleyin derim
açıkçası telefon alırken kamera için bu özelliklere dikkat etmezdim daha doğrusu bilgim yoktu
profesyonel kullanıcı değilim günlük olarak kullanacağım

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Xiaomi'nin telefonlarına kanım bir türlü ısınmadı hem donanımsal hem yazılımsal bir çok hata barındırıyor.Yakın zaman da bende telefon aldım normalde çin markası düşünmüyordum ancak oppo dikkatimi çekti ve aldım şuan memnunum oppoyu da bir değerlendirin derim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Xiaomi'nin telefonlarına kanım bir türlü ısınmadı hem donanımsal hem yazılımsal bir çok hata barındırıyor.Yakın zaman da bende telefon aldım normalde çin markası düşünmüyordum ancak oppo dikkatimi çekti ve aldım şuan memnunum oppoyu da bir değerlendirin derim.
Bana kalırsa Android dünyası birbirinden çok da farklı değil gibi.
Ben de Oppo'nun alt markası Realme kullanıyorum, söz verdikleri güncelleme gelmedi hala.
Bir sonraki telefonum Apple olur muhtemelen.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Samsung A72

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
samsungda bütçeme uygun m52 yi düşünüyorum.a72 ile kıyasladığımda arka kamerası özellik olarak A72 daha iyi gözüküyor
İşlemci çok önemli değilse A72 günlük kullanıma daha çok etki edecek 3 ekstra özelliğe sahip, epey den bir kullanıcı yorumu altta

Osman KABRAN
A72 bence optik görüntü sabitleyici, çift stereo hoparlör ve su toz geçirmezlik ile 5G olmasına rağmen M52,den önde gelir. A72nin çok düşük sar değeri de çabası. Kesinlikle A72 alın

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Bana kalırsa Android dünyası birbirinden çok da farklı değil gibi.
Ben de Oppo'nun alt markası Realme kullanıyorum, söz verdikleri güncelleme gelmedi hala.
Bir sonraki telefonum Apple olur muhtemelen.
Xiaomi mesela sürekli güncelleme veriyor ancak bir yeri düzeltip başka bir yeri bozuyorlar xiaomi bana göre makyajlı gözüken ama altında bir çok sorun barındıran bir telefon.Güvenlik güncelleştirmeleri dışında verilen ara güncellemeler cihaz stabilitesini bozabiliyor ben bundan yana değilim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Xiaomi mesela sürekli güncelleme veriyor ancak bir yeri düzeltip başka bir yeri bozuyorlar xiaomi bana göre makyajlı gözüken ama altında bir çok sorun barındıran bir telefon.Güvenlik güncelleştirmeleri dışında verilen ara güncellemeler cihaz stabilitesini bozabiliyor ben bundan yana değilim.
Xiaomi de batırmış durumda.
Apple'ın da kendine has kusurları ve eksiklikleri mevcut.
Adam gibi akıllı telefon yok aslında.
İşin üzücü yanı bu bence.
Samsung bakın olmadı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri