TELEFON BELLEĞİNİ PC'YE AKTARMA

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
cümleten merhaba forum ahalisi. iki konuda yardımınıza ihtiyacım var.

1) sabah hanımın telefon (galaxy J7) elim bir kaza sonucu ağır yaralandı :hihi telefon çalışıyor yani aradığın vakit çalıyor ama düşmenin etkisiyle ekranda kırıklar oluşmuş görüntü yok, rastgele kaydırmaya çalışıncada işlemiyor haliyle, muhtemelen komple ekran değişimi gerekiyor. telefon rehberi mesajlar galerideki resim video vs... bunları kolayca PC'ye aktarabileceğim bir uygulama varmıdır (PC için). yani telefonu usb ile bağladığımda herhangi bir izin falan istemeyen direk dosya aktarımı yapabileceğim bir yöntem var mıdır, mümkünse factory resette atmak isterim ama şart değil.

2) bu telefonun ekran değişimini kendim yapabilir miyim ? birkaç video izledim, telefonun arkasında ekran soketinin takılıp çıkarıldığı ufak bir kapak var, pratikte çok kolay görünüyor ama bunun ilacı ısıtması yapıştırması nasıl olur bilmiyorum, ekran fiyatları 100 lira değişime 300-500 arası fiyat istiyorlar, kendimiz yapabilir miyiz bunu ?

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
Merhaba kardeşim. Ben galaxy s4 kullanırken telefonumun ekranı gitmişti dokunmatik çalışıyordu ama...

Samsung galaxy s4 uyumlu mhl kablo alıp goruntuyu tv ye aktarıp işimi görmüştüm.

Telefonuna uyumluluğu araştırılarak uyumlu bir kablo ile işini halledebilirsin..

Benimki buna benzer bir kabloydu..

Mobilden yazıyorum da tam olarak eklemeler ya da çözüm üretmeye gayret gösteririm.

Devamında da telefonuna teamviewer quicksupport kurup pc den telefonuna bağlanabilirsin. Böylelikle mhl yi taktığını varsayarsak çıkarıp data kablosunu takıp pc ne aktarım yapabilirsin. telefonunun fonksiyonlarında bi kusur yoksa tabi...

2 Madden için şöyle bir yönlendirme yapabilirim. Youtube da etkin olan gsm iletişim var. Onlardan fiyat ve bilgi alıver. Kargo ile de çalılıyorlar..

Kolay gelsin...

Selamlar. Saygılar..

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Telefonu pc ye bağlayıp kopyalayabilirsiniz usb kablosuyla. Factory reset kombinasyonunu unuttum internetten bakabilirsiniz. Ekran değişimine gelince servisten şaşmayın derim fakat fiyat uyguna gelmez ise youtube de GSM İLETİŞİM (SPONSOR DEĞİLİM TAVSİYE) bu adamlara gönderebilirsiniz. Kolay Gelsin

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
Telefonu pc ye bağlayıp kopyalayabilirsiniz usb kablosuyla. Factory reset kombinasyonunu unuttum internetten bakabilirsiniz. Ekran değişimine gelince servisten şaşmayın derim fakat fiyat uyguna gelmez ise youtube de GSM İLETİŞİM (SPONSOR DEĞİLİM TAVSİYE) bu adamlara gönderebilirsiniz. Kolay Gelsin
Aynı şeyi düşünmüşüz youtube dan iyi bir intiba bırsktıkları için yazdım ben de.. Benim de herhangi bağım yok. Sadece yardım amaçlı yazdım firmayı..

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036

hocam onların videosuna da baktım, totalde 5 dakikada işlemi yapıyorlar ama fiyat 500 TL çekmişler, telefonu 2. el almaya kalksam yada sağlam halde satıyorum desem ederi maksimum odur zaten, ben minimum fiyata çözebilirsem yaptıracağım yoksa duracak bir kenarda.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba kardeşim. Ben galaxy s4 kullanırken telefonumun ekranı gitmişti dokunmatik çalışıyordu ama...

Samsung galaxy s4 uyumlu mhl kablo alıp goruntuyu tv ye aktarıp işimi görmüştüm.

Telefonuna uyumluluğu araştırılarak uyumlu bir kablo ile işini halledebilirsin..

Benimki buna benzer bir kabloydu..

Mobilden yazıyorum da tam olarak eklemeler ya da çözüm üretmeye gayret gösteririm.

Devamında da telefonuna teamviewer quicksupport kurup pc den telefonuna bağlanabilirsin. Böylelikle mhl yi taktığını varsayarsak çıkarıp data kablosunu takıp pc ne aktarım yapabilirsin. telefonunun fonksiyonlarında bi kusur yoksa tabi...

2 Madden için şöyle bir yönlendirme yapabilirim. Youtube da etkin olan gsm iletişim var. Onlardan fiyat ve bilgi alıver. Kargo ile de çalılıyorlar..

Kolay gelsin...

Selamlar. Saygılar..

araştıracağım hocam eyvallah

emreuguz Çevrimdışı

emreuguz

Aktif Üye
9 Nis 2019
149
36
hocam onların videosuna da baktım, totalde 5 dakikada işlemi yapıyorlar ama fiyat 500 TL çekmişler, telefonu 2. el almaya kalksam yada sağlam halde satıyorum desem ederi maksimum odur zaten, ben minimum fiyata çözebilirsem yaptıracağım yoksa duracak bir kenarda.

araştıracağım hocam eyvallah
Tekrar merhaba... gsm iletişim 500 lira fiyat çektiyse üzücü gerçekten de. Parça maliyetlerini bilmiyorum ama.. Yine servis tavsiye edecek bir forumdaş vardır aramızda..

Mhl kablo olayını da j7 için araştırdım demin. sanırım j7 için destek malesef yok.. Şöyle yorumlara denk geldim. Miracaat vb ekran paylaşımını kullanın yönönde yorumlar var ama size uymaz...

"
Nope, unfortunately the J7 line doesn't have MHL capabilities in the USB port. Your only options for mirroring the screen are to use a Miracast-compatible TV/device, a Samsung TV with screen mirroring capabilities, or to mirror it wirelessly to a supported device like a Chromecast or Roku.

"
Bol şans..

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Tekrar merhaba... gsm iletişim 500 lira fiyat çektiyse üzücü gerçekten de. Parça maliyetlerini bilmiyorum ama.. Yine servis tavsiye edecek bir forumdaş vardır aramızda..

Mhl kablo olayını da j7 için araştırdım demin. sanırım j7 için destek malesef yok.. Şöyle yorumlara denk geldim. Miracaat vb ekran paylaşımını kullanın yönönde yorumlar var ama size uymaz...

"
Nope, unfortunately the J7 line doesn't have MHL capabilities in the USB port. Your only options for mirroring the screen are to use a Miracast-compatible TV/device, a Samsung TV with screen mirroring capabilities, or to mirror it wirelessly to a supported device like a Chromecast or Roku.

"
Bol şans..

akşam dosya aktarımı yöntemlerini etraflıca araştıracağım, kolay yoldan çözümünü bulursam paylaşırım buradan.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Sevgili gençler hemen imdada koşmuşlar sevgili newrophat :)
Acaba "Telefon <->Pc" yapabilmek için "geliştirici seçenekleri" nin açık olması gerekiyormuydu,yani sdcard dizine normal şartlarda ulaşılıyormu,merak ettim,bir de yine acaba diyerek,yengehanım en azından tel rehberini yedekliyormuydu ( *.vcf olarak) ,tabii pc bağlantısı için telefondan "seçim" yapmak gerekiyormu yoksa direk dosya aktarımına mı geçiyor,yani umarım başarırsın,çünkü bu seçimi tel ekranından seçiyorsun ki dosya aktarımına geçsin,güzel haberler bekliyoruz :ok

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Acaba "Telefon <->Pc" yapabilmek için "geliştirici seçenekleri" nin açık olması gerekiyormuydu,yani sdcard dizine normal şartlarda ulaşılıyormu,merak ettim,bir de yine acaba diyerek,yengehanım en azından tel rehberini yedekliyormuydu ( *.vcf olarak) ,tabii pc bağlantısı için telefondan "seçim" yapmak gerekiyormu yoksa direk dosya aktarımına mı geçiyor,yani umarım başarırsın,çünkü bu seçimi tel ekranından seçiyorsun ki dosya aktarımına geçsin,güzel haberler bekliyoruz :ok
Geliştirici seçenekleri açık değil benim cihazın sorun yaşamadan dosya aktarımı yapabiliyorum. Tabi benim android 8.1.0 o yüzden olabilir. Temennim rehberin sim karta kayıtlı olması yoksa rehber uçar ??

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Geliştirici seçenekleri açık değil benim cihazın sorun yaşamadan dosya aktarımı yapabiliyorum. Tabi benim android 8.1.0 o yüzden olabilir. Temennim rehberin sim karta kayıtlı olması yoksa rehber uçar ??
Ondan öyle yazdım zaten sevgili muratala53 ,aslında rehberi nereye kaydediyor acaba android telefonlar,ben çok aradım ama bulamadım,belkide hatalı uzantı soyadı ile aratıyordum (vcf ,mcf v.s gibi) :)

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Yetkili servis dışındakiler ekran değişimlerinde genelde tel i sıfırlamaz ama yine de önlem almakta fayda var..
Kolay gelsin

kedi-depresyonu-nedir-patiliyo-1.jpg

:hihi

operasyon başarısız oldu Abi , hem usb ile hemde apowersoft ile denedim söylediğin gibi ekrana erişim olmadığı ve usb izinleri verilemediği için erişim sağlayamıyorum . şimdi ekran değiştirme üzerine yoğunlaşacağım sanırım

rehberi google amcaya yedeklemiştik , telefondan ümidimi kesmedim ama kurcalama hastalığına tutulursam mefta olacak çokta şeyetmemek istiyorum :hoba1

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
kedi-depresyonu-nedir-patiliyo-1.jpg

:hihi

operasyon başarısız oldu Abi , hem usb ile hemde apowersoft ile denedim söylediğin gibi ekrana erişim olmadığı ve usb izinleri verilemediği için erişim sağlayamıyorum . şimdi ekran değiştirme üzerine yoğunlaşacağım sanırım
Tüh,üzüldüm...peki telefon pcye takılıyken yeniden başlatma yapmayı denedinmi (bazen telefon dosya sistemi olarak bağlanıyor bu şekilde)
Ben eski samsungun ekranını almış değiştirmiştim modelini unuttum,ilk çıkanlardandı hatırlarsam yazarım ama ekrandan ekrana değişiklik gösterebiliyor,kimi kolay oluyor kiminde epey uğraşıyorsun,aslında çok uzun sürmüyor takılması,ekranı alıp,işçiği karşılığında taktırabilirsin belki,o zaman daha uyguna gelebilir fiyat olarak :)

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
:kas
Tüh,üzüldüm...peki telefon pcye takılıyken yeniden başlatma yapmayı denedinmi (bazen telefon dosya sistemi olarak bağlanıyor bu şekilde)
Ben eski samsungun ekranını almış değiştirmiştim modelini unuttum,ilk çıkanlardandı hatırlarsam yazarım ama ekrandan ekrana değişiklik gösterebiliyor,kimi kolay oluyor kiminde epey uğraşıyorsun,aslında çok uzun sürmüyor takılması,ekranı alıp,işçiği karşılığında taktırabilirsin belki,o zaman daha uyguna gelebilir fiyat olarak :)

ekran değişimi görüntüde çok kolay görünüyor , işin püf noktasını öğrenene kadar araştıracağım sadece , hatta Ankara'ya gidince fırsat bulursam bit pazarından aynı model bozuk telefonlardan alıp deneme yapma niyetim var . :kas

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri