Teknosadan aldigjm lg sm8000 de ışık sızması var.

S Çevrimdışı

Sedacan

Yeni Üye
20 Eyl 2020
1
29
Merhaba. Teknosadan gecen ay aldığım lg sm8000 de ışık sızması oldugu icin tv yi iade ettik. Ancak ucretini iade etmediler, onun yerine teknosa hediye çeki verdi bize. Sony, samsung gibi bircok markanin da urunleri cok guzel bize gore. Ancak teknosanin surekli lg yi onerme durumu hala devam ediyor bizim icin. 7000 civari bize onerebileceginiz bir tv var mi? Smart tv, 4k olan ve ışık sızması problemi olmayan bir tv olursa cok sevinirim. ( Ayrica lg 4k, 4k yayin yapan tvlerde cok iyiydi ancak diger kanallarda dusuk segment tvlerden hicbir farki yoktu, genel olarak tum kanallari guzel gosterecek bir tv olursa cok iyi olur) Tesekkur ederim simdiden.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tüm kanalları güzel gösterecek tv.

En büyük sorun burada zira böyle bir tv olmamakla birlikte, tüm yayın kuruluşları da aynı rate değerinde yayın yapmıyor.

Her yönetmen 2160 film çekmiyor, her yapımcı 1080 için yatırım yapmayabiliyor.

Yani televizyon sahibi birisinin kesintisiz aynı kalitede her kaynaktan yay8ın izleyebilmesinin hiç bir şekilde imkanı yok önce bunu kabullenmek lazım.

Buna paralel hediye çekine zorlama hakları da yok, belki de Teknosada 3000 olan tv Vatan da 2800tl dir, kimse sizi 200tl daha yükek fiyat ile ürün almaya zorlayamaz ancak için o kısmını boşverin derseniz eğer, bu sefer ışık sızması olan olmayan kısmı büyük oranda tartışmaya açılır.

Yıllardır sürekli söylediğim ve yazdığım üzere LG nin mühendisilik ve teknolojisini çok sevsem de, o mühendislik zekası dahi ışık sızması ve clouding sorunlarının önüne geçemiyor lc teknolojisinde.

Eğer sıfır ışık sızması istiyorsanız, tüm falsolarını kabul edip bir adet C9 LG OLED almanız gerekir.

Bu çok pahalı diyerek vazgeçiyorsak bu durumda satın almadan evvel MUTLAKA YERİNDE GÖRMEK ŞARTI İLE en azından bir Q60, ancak mümkünse full array destekli bir Q70 almak bana göre yapılacak en mantıklı harekettir.

selfmachine Çevrimdışı

selfmachine

Aktif Üye
9 Eki 2018
59
41
MasterChef ya da 3 saat süren ucuz yerli dizileri izlemek için 7.000 TL'lik televizyon almak... kral hareket!

A Çevrimdışı

asiBenlik

Yeni Üye
25 Tem 2020
1
47
Sn S Sedacan iade 30 günü geçen bir ürün için mi?
Bende aldım sm8000 32 gün oldu.
Gördüm ki bende de Işık sızması felaket derecede neredeyse ekranın tamamında...
Açıkçası merak ediyorum nasıl iade ettiniz.
Servis mi çağırdınız?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri