Teknosa Garanti Süresi

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Merhaba arkadaşlar. Cep telefonumu teknosaya garantiye verdim. Şubat 13 de teslim ettim bildiğim kadarıyla 20 iş gününde gelmez ise değişim yada iade oluyor diye biliyorum daha önce bu şekilde hediye çeki almıştım. 8 mart tarihinde 20 iş günü doluyor. Telefonun arızaları konuşurken ses gelmiyor , donma oluyor ve ekran kırık ( ekran için 300 tl para yatırdım ) ürünün garantisi devam ediyor ekran hariç diğer sorunlar garantiden hallediliyor. Aklımdada ki soru işin içinde kullanıcı hatalı sorun olduğu için 20 iş günü geçerli olur mu iade , değişim , hediye çeki alabilir miyim gün dolduğu zaman.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
kendim yazdım cevabınıda kendim vereyim bare zor da olsa öğrendim :)  

Ürün servise verildikten sonra ki 20 iş günü içinde gelmezse iade hediye çeki hakkınız var (c.tesileri sayılıyor iş gününden)
Ürünü servise kullanıcı hatası olarak verdiyseniz çıkan ücreti ödediğiniz günden itibaren 20 iş günü içinde gelmezse aynı şartlar geçerlidir.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
20 iş günü 20 gün olarak dusunen arkadaslarımız oluyor

20 iş günü hafta içi 5 günü resmi tatil olmayan günleri belirtir

kısacası 20 işgünü demek 28 gün demektir...

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Cvp: Teknosa Garanti Süresi

Sota' Alıntı:
20 iş günü 20 gün olarak dusunen arkadaslarımız oluyor

20 iş günü hafta içi 5 günü resmi tatil olmayan günleri belirtir

kısacası 20 işgünü demek 28 gün demektir...

hayır c.tesi günleri de sayılıyor. sadece pazar günleri iş gününden sayılmıyormuş. haftanın 6 günü iş gününden sayılıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Ben Sayılmıyor Dıye Bılıyordum , Bılgıyı Tazelemıs Olalım

@Ado Hocam Son Durum Nedır Sızde Garantı İş Gününde.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Cvp: Teknosa Garanti Süresi

Sota' Alıntı:
Ben Sayılmıyor Dıye Bılıyordum , Bılgıyı Tazelemıs Olalım

@Ado Hocam Son Durum Nedır Sızde Garantı İş Gününde.

geçen sene telefonumu garantiye vermiştim 20. iş gününde iade çeki aldım c.tesiler sayıldı. bugün teknosa müşteri hizmetleri de c.tesilerin sayıldığını söyledi. ama mağazadaki çalışanlar kesinlikle sayılmaz diyor  :haha: . @ado hocam son noktayı koysun sağlamayı yapsın bence de.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar selam;

Açıkçası konuya bir HUKUK gzüyle bir de UYGULAMA gözüyle bakmak gerekiyor ve aalesef hukuk ile uygulama arasında ükemizde her zaman fark olduğu için de kafalar karışıyor.

İşin hukuk kısmı İş günü tanımlamasını Ulusal, resmî ve dini bayram günleri ile yılbaşı, 1 Mayıs ve pazar günleri dışındaki çalışma günlerini şeklinde yorumluyor

Ancak kanunlar da burada birbiri ile çelişir ve burada devreye iş kanunu devreye giriyor ve haftalık çalışma saatlerine (45 saat) mesaileri ekleseniz dahi istediğiniz derecede personel çalıştıramıyor olmanız, Cumartesi günleri üretim kanadı haricinde Fabrikalarda büyük bir kesimin çalışmaması gibi durumların etkisiyle Devlet bunu saysa da kurumlar aslında Cumartesi günlerini saymıyor. Biz burada otomatik olarak deri zki ''Kim dinler kurumu kardeşim biz devletin yasalarına göre hareket ederiz'' deriz. Evet deriz ancak bunun karşılığında hakkımızı almak için hep yine yasalara kendimiz gitmek uğraşmak zorunda kalırız.

Kurum anlamında konuya yaklaşım şu şekildedir.

Garanti süresi içerisinde 2 arıza meydana gelmesi , ürünün teslim alındığı tarihten itibaren ilk 6 Ay içinde ayıbın ortaya çıkması durumunda ve onarımın 20 iş gününü aşması durumunda ücretsiz onarım, ürünün yenisi ile değişimi ya da iade hakkı doğmaktadır. Burada tercih kullanıcıya aittir. 4 seçimlik haklarına atıfta bulunan bu tanımlamaya parael İş günü tanımlamsı da Hafta içi 5 gün şeklindedir. Tabi ki yılbaşı resmi tatil dini bayram vs gibi durumlar da iş günü olarak yine sayılmamaktadır. 

Özetlemek gerekirse eğer, Aynı markanın Müşteri hizmetlerinin evet dediği şeye Servisi Hayır diyebiliyor maalesef zira birisi Yasaları okur, Diğeri ise iç ve teknik bültenleri :jeo:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Bugün 21. iş günü teknosaya gittim ve kullanıcı hatası ürün olmasına rağmen hediye çeki vermeyi kabul ettiler. 300 tl ekran kırık olduğu için ücret ödemiştim servis onu geri vermiyor değişime sayıyor dediler telefonun değerinde hediye çeki veriyorlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri