techwood 55tec9001 kullanıcı incelemesidir (vestel)

K Çevrimdışı

Kantay

Yeni Üye
17 Ocak 2023
25
41
Yaklaşık 2 hafta önce vsoutlet mağazsından internet üzerinden bu tv yi aldım
Kendisi vestel tarafından üretilen pek bi özellik barındırmayan pek bilinmeyen tabiri caizse anam babam usulü bi tv

bende ışık sızması, ölü piksel, bulutlanma vs vs hiçbirşey çıkmadı

asıl ana incelemesi Adem Helvacı Adem Helvacı tarafından burada incelenmiş ve ince detayları verilmiştir.

ben tv hakkında pek bilgi sahibi olmayan 13 yıldır lg42pj350 plazma tv ile mutlu mesut bir şekilde yaşayan birisi idim ( ama şu bi gercek izlediğim hiçbir led tv plazmanın eline su dökemez kimse yanlış anlamasın 20 bin bandı ve üzerindekileri bilmiyorum onda Adem Helvacı Adem Helvacı daha iyi bilir ) taki eşim bi tv alalım bu bozulur vs birşey olursa fiyatlar sürekli artıyor ortada kalıpda çok para verip bi tv almak zorunda kalmayalım diye bi arayışa girdik..

Adem bey in o kadar çok videosunu izledim ki o kadar çok bilgi sahibi oldum ki (va , ips, mva, hva cof antiglare vs vs vs) artık tv bulamamaya başladım çünkü ne almaya gittiğimi çok daha iyi biliyorum:deli1 yani hangi bayiye gitsem adamlar neredeyse modelden bi haber

sonra techwood markasının vestel üretimi olduğunu manisada üretildiğini anakartının bi çok vestel modelinde kullanılan mb180e anakart ile aynı olduğunu kullanılan panellerinde yine aynı şekilde daha pahalı vestel tv leri ile aynı olduğunu öğrenince (tabi hepsi Adem Helvacı Adem Helvacı incelemelerinden) dedim neden bu model olmasın hem ucuz hemde bir çok vestel modeli ile aynı özelliklerde

bu tv de
1 -ekran yansıtma var ve gayet güzel çalışıyor o yüzden box almaktan vazgeçtim plazmada box var sadece bir uygulama için kullanıyorum (isim vermek yasal olmayabilir ne kadar dizi film maç vs varsa hepsi için yetiyor) o uygulamayı yansıtıp izliyorum sorun yok

2 - işletim sistemi yine anam babam usulu ama tüm ihtiyaçlara cevap veriyor hiç sıkıntı yapmasın alacak arkadaşlar

3 - bana sanırım csot panel denk gelmiş adem beyin söyldeğine göre 12 cof ile üretilmiş şanslı olsam gerek HVA panel

4 - izleme açısı tabi biraz değişiyor yanlara geçtikçe ama onu benim gibi veya bu forumdaki bazı çok irdeleyici insanlar farkına varır ama gayet azaltılmış göze batmıyor

5 - ses kalitesi plazmam gibi değil ama çok kötü diyemem atmos u kapatınca normale dönüyor ama tabi ki ekstra bi hoparlör ile tadından yenmez ama yine benim gibi birisi buna
dikkat eder yoksa normal kullanacı için sorun olan bi durum yok
6 - bluetooth yok ama çok sorun değil olsa tabiki çok iyi olurdu ama büyük bi eksiklik değil.

7 - pixellence pro , memc vs yok ne işe yaradıklanı bilmiyorum açıkcası ama olsa iyi olurdu belki (mesela micro dimming diye birşey acıyorum kapıyorum bi işe yaramıyor sanki fark göremiyorum) demem o ki böyle cilalı boyalı özelliklere çok takmayın ama mesela 100/120 hz olmasını çok ama çok isterdim çünkü acayip farklı bi olay

8 - hbbtv var ve güzel çalışıyor

özetle uygun fiyata gerçekten güzel bi tv almak istyene tavsiye ederim... bana csot panel geldi bilki diğer ips paneller daha güzeldir bilmyiorum Adem Helvacı Adem Helvacı beyden yorumlarını bekleriz

sizden ricam tüm bu artı ve eksileri f/p olarak değerlendirin sonuçta 140 ekran bi tv yi 7100 tl ye alıyorsunuz 2023 1. aynıda

IMG_20230124_171918568571d176382779.jpg

benim de bilen arkadaşları sormak istediğim bazı şeyler var özellikle de Adem Helvacı Adem Helvacı beye

yüklediğim video da hareket ederken bulanıklık gibi birşey var ve rahatsız ediyor bu diğer ledlerde de mi aynı yoksa bu tv ye has bi olay mı
gözüm görüntüyü düzgün görmeye çalışıyor ve rahatsız oluyorum video da belli oluyor sanırım bu konu hakkında adem bey bilge verirseniz sevinirim çünkü birazda ps4 oynamak için büyük bi tv aldım yalana gerek yok videoyu yakından çektim evet ama uzaktan da belli oluyor 42pj350 plazma da böyle bi durum yok

birde ps4 e girince ve tv nin kendi youtube uygulasına giriş yapınca yapmış olduğum görüntü ayarları sıfırlanıyor yani uydu ve tv box (mi tv stick) de yok bu durum
yani kontrast arka ışık dimming gamma vs fabrika ayarına dönüyor ama uydu ya geçincve sorun yok normal halde

almayı düşünen arkadaşlara ve foruma faydalı olması dileğiyle (yazım ve anlatım hataları nedeniyle şimdiden özür dilerim )

Geri
Üst Alt