Tcl Tv - Vatan Bilgisayar - Trendyol sorunsalı

E Çevrimdışı

emr34

Yeni Üye
20 Kas 2023
5
37
Arkadaşlar merhaba, Trendyol üzerinden Vatan bilgisayardan tcl 55c645 tv aldım. Ürün kurulurken ekranda 5'ten fazla ölü pixel çıktı. Servis ürünün iade değişim onayını verdi. Vatan bilgisayar ürünü iade almak istiyor çeşitli sebeplerle değişim kabul etmiyor. Ürünü aldığımda 21.349 liraydı şuan ise 25.999 lira ve taksitle aldığım için para taksitle geri yatacağı için ürünü 4 ay içinde tekrar alma durumum olmayacak. Ben THH'ye şikayette bulunsam Trendyol'u mu Vatan bilgisayarı mı şikayet edeceğim?

Capture_2023-11-20-14-59-08.png

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Siz vatan bilgisayar üzerinden şikayetinizi oluşturun. T.H.H. ek başvuru ihtiyacı olursa dosyada isteyecektir. Trendyol aracı olduğunu öne sürerek aradan çıkacak, Bilkom ise raporu zaten oluşturduğu yönünde savunma yapacaktır.

E Çevrimdışı

emr34

Yeni Üye
20 Kas 2023
5
37
Siz vatan bilgisayar üzerinden şikayetinizi oluşturun. T.H.H. ek başvuru ihtiyacı olursa dosyada isteyecektir. Trendyol aracı olduğunu öne sürerek aradan çıkacak, Bilkom ise raporu zaten oluşturduğu yönünde savunma yapacaktır.
Cevabınız için teşekkürler, sonuç benden yana mı sonuçlanır acaba, malum 14 gün cayma süreside geçecek bu sürede farklı bir sıkıntı yaşarmıyım?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Cevabınız için teşekkürler, sonuç benden yana mı sonuçlanır acaba, malum 14 gün cayma süreside geçecek bu sürede farklı bir sıkıntı yaşarmıyım?
Açıkçası yapacağınız başvuru hukuki bir süreç. Tüketici kanunu seçimlik haklarla ilgili net maddelere sahip. Ancak bizim burada kesin olur-olmaz tanımlamamız hem yanlış olma hem de yanlış yönlendirme potansiyeline sahip. Cayma hakkınızı kullanmanızda iade ile aynı koşulları oluşturacağından ve ürünle ilgili servis raporunun çıkmış olması sebepsiz cayma koşullarını da etkileyebileceğinden süreci takip etmeniz en sağlıklısı olur diye düşünüyorum.

E Çevrimdışı

emr34

Yeni Üye
20 Kas 2023
5
37
Açıkçası yapacağınız başvuru hukuki bir süreç. Tüketici kanunu seçimlik haklarla ilgili net maddelere sahip. Ancak bizim burada kesin olur-olmaz tanımlamamız hem yanlış olma hem de yanlış yönlendirme potansiyeline sahip. Cayma hakkınızı kullanmanızda iade ile aynı koşulları oluşturacağından ve ürünle ilgili servis raporunun çıkmış olması sebepsiz cayma koşullarını da etkileyebileceğinden süreci takip etmeniz en sağlıklısı olur diye düşünüyorum.
Teşekkür ederim desteğiniz için, hayırlı günler.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,779
E emr34,
Paranızı tam iade etsinler. Konuş onlarla, nereden aldınız Trendyol üzeri ise para vatan a hemen yatmaz. İnternet uzeri satışlarda bir ay sonra hesaba geçer.

E Çevrimdışı

emr34

Yeni Üye
20 Kas 2023
5
37
E emr34,
Paranızı tam iade etsinler. Konuş onlarla, nereden aldınız Trendyol üzeri ise para vatan a hemen yatmaz. İnternet uzeri satışlarda bir ay sonra hesaba geçer.
Parayı bankacılık mevzuatları gereği taksitle aldığım için aynı taksit miktarında geri ödeme yapacaklarmış. Hocam ben tv'yi aldığımla arasındaki fiyat farkı fazla ve taksit olayından dolayı kredi kartımın limitinden dolayı 4 ay sonra ancak alabiliyorum. Bu yüzden THH'den medet ummak zorundayım.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,779
Parayı bankacılık mevzuatları gereği taksitle aldığım için aynı taksit miktarında geri ödeme yapacaklarmış. Hocam ben tv'yi aldığımla arasındaki fiyat farkı fazla ve taksit olayından dolayı kredi kartımın limitinden dolayı 4 ay sonra ancak alabiliyorum. Bu yüzden THH'den medet ummak zorundayım.
Neyse, aslında iptal olur demekki yokuşa sürüyorlar.
Eğer paranı alırsan 55C645 ve pus8508 aynı 21 bine satılıyor işlemci bunda daha Yeni. Yani C645 çok önemli bir model değil.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,779
Tcl ucuzsa alınır yani. Fiyatı fazla ise Samsung, ve Philips vb modellere bakın

E Çevrimdışı

emr34

Yeni Üye
20 Kas 2023
5
37
Neyse, aslında iptal olur demekki yokuşa sürüyorlar.
Eğer paranı alırsan 55C645 ve pus8508 aynı 21 bine satılıyor işlemci bunda daha Yeni. Yani C645 çok önemli bir model değil.
Çok teşekkürler hocam inşallah çabucak halolurda çok can sıkmaz. Bütçe bu niteliklerde ancak tcl ye yetiyor malesef.

Geri
Üst Alt