TCL TS6100

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Satın aldınız mı , ben bu soundbar ı yatak odası için aldım , salonda ayrı subwooferlı samsung kullanıyorum, tabi doğal olarak onun kadar bass vurmuyor ama yok değil , ses tarafı gayet güzel , TV lerin kendi ses sistemi bana yeterli gelmiyor , iyileştirme ihtiyacı duyuyorum , yatak odası yan dairenin bitişiğinde olduğundan hakkını veremeyeceğim için ayrı kabinli birşey almak istemedim , geçen sene philips tab5305 almıştım çok cılız geldi iade ettim , tcl ts6100 tam aradığım gibi çıktı , bence fiyatının hakkını sonuna kadar veriyor , bu aralar Tcl beni şaşırtıyor gerçekten .

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Satın aldınız mı , ben bu soundbar ı yatak odası için aldım , salonda ayrı subwooferlı samsung kullanıyorum, tabi doğal olarak onun kadar bass vurmuyor ama yok değil , ses tarafı gayet güzel , TV lerin kendi ses sistemi bana yeterli gelmiyor , iyileştirme ihtiyacı duyuyorum , yatak odası yan dairenin bitişiğinde olduğundan hakkını veremeyeceğim için ayrı kabinli birşey almak istemedim , geçen sene philips tab5305 almıştım çok cılız geldi iade ettim , tcl ts6100 tam aradığım gibi çıktı , bence fiyatının hakkını sonuna kadar veriyor , bu aralar Tcl beni şaşırtıyor gerçekten .
Hayır, almadım

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Aslında bu konu beklentiyle ve ürünün ne olduğuyla ilgili.
Mesela büyük bir odada kullanılıyorsa TV, üzerindeki sistemin ciddi anlamda güçlü ve basınçlı ses üretebilmesi lazım ki odayı doldurabilsin.
TV kasasına tek merkeze hoparlörleri yerleştirince bir de, bunu yapmak zorlaşıyor.

Samsung NU8000'in üzerindeki ses sistemi güzeldi bence.
O da JBL imzalıydı sanırım.
Vestel Q9900'ün JBL ses sistemi de güzel.
Ama kullanım koşulları ve bekleti görüşleri değiştiriyor tabi.
Özellikle odayı doldurma söz konusu olunca yetersiz kalabiliyor.
Soundbarların hoparlörleri kullanıcıya direkt baktığı için, sesi daha detaylı ve güçlü duyabiliyorlar.

Aslında dövize çevirince bu tip soundbarlar pek para etmiyor ama ülkemizde onlar bile 1000-2000 TL seviyelerinde.
Eskiden daha iyi modeller bu fiyatlara alınabiliyordu.

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Aklıma takıldı, özellikle eski filmlerde diyaloglarda ses normalden az olabiliyor, bu fiyattaki bir soundbar diyaloğun daha anlaşılır olmasını sağlar mı?

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Aynı dertten ben de muzdaribim. Film ve dizilerde diyalogları tvnin hoparlörleründen dinlerken ayırt edemiyorum. Bu soundbar diyalogları net duyursa yeter. Zaten apartmanda bassları açamıyoruz. O nedenle basslardan ziyade ses netliği daha önemli. Eğer tcl ts6100 bunu yapabilirse bence çok iyi.

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Aynı dertten ben de muzdaribim. Film ve dizilerde diyalogları tvnin hoparlörleründen dinlerken ayırt edemiyorum. Bu soundbar diyalogları net duyursa yeter. Zaten apartmanda bassları açamıyoruz. O nedenle basslardan ziyade ses netliği daha önemli. Eğer tcl ts6100 bunu yapabilirse bence çok iyi.
Bunun çözümünü buldum: Bluetooth kulaklık ile izlemek. 🤓

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Aklıma takıldı, özellikle eski filmlerde diyaloglarda ses normalden az olabiliyor, bu fiyattaki bir soundbar diyaloğun daha anlaşılır olmasını sağlar mı?
Midrange iyiyse, veya yükseltebilecek bir altyapısı varsa olur.
Ya da kaynak cihazda orta frekansları güçlendirecek bir çözüm üretmelisiniz.
Ürünün ses modları belki işe yarar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri