TCL c715 + TS 6100 Soundbar

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34
C715 ile TS6100 soundbarı beraber kullanıyorum.
4, 5 ayda bir soundbar ile sorun yaşıyorum.
Soundbarın ses seviyesi kendi kendisine kısılıyor. Dün 22, 25'te inletirken bugün aynı ses seviyesine 60'lar da anca erişebiliyorum.
Böyle bir sorun yaşayan, çözebilen var mı?
Fabrika ayarlarına dönmek çözüyor ama uğraşmak istemiyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Elektronik altyapıda bir sıkıntı yoksa yazılım sorunu olabilir veya protokol sorunu.
Enerji tasarrufu ile ilgili bir seçenek mevcut mu acaba, veya otomatik bekleme vs gibi?

B Çevrimdışı

Beyaz_Peynir

Aktif Üye
16 Nis 2021
150
34
Elektronik altyapıda bir sıkıntı yoksa yazılım sorunu olabilir veya protokol sorunu.
Enerji tasarrufu ile ilgili bir seçenek mevcut mu acaba, veya otomatik bekleme vs gibi?
Elektronik olarak bir sorun değil, yazılımsal.
Dün fabrika ayarlarına sıfırladım, şuan sorun yok. Herhangi bir ayarda değiştirmediğim için, protokol sorunu olmayabilir diye düşünüyorum. 5, 6 ayda bir bu oluyor. En sonunda ya TV vereceğim yada soundbarı :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Elektronik olarak bir sorun değil, yazılımsal.
Dün fabrika ayarlarına sıfırladım, şuan sorun yok. Herhangi bir ayarda değiştirmediğim için, protokol sorunu olmayabilir diye düşünüyorum. 5, 6 ayda bir bu oluyor. En sonunda ya TV vereceğim yada soundbarı :)
HDMI kusursuz bir protokol mü bilmiyorum ama üreticiler ucuz etin yahnisine kaçınca HDMI kaynaklı sorunlar yaşanabiliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt