tcl 75c745 donma sorunu

S Çevrimdışı

serkann45

Yeni Üye
20 Ara 2023
3
44
merhabalar 2 gün önce uzun araştırmalarım neticesinde 75c745 tv aldım birinci gün gece saat 2 ye kadar tv kurcaladım yaklaşık 5 kadar apk yükledim bilirsiniz seyirtürk inat tv chrome vs gibi birinci gün hiç sorun yaşamadım ve gayet memnundum tv yi aldığıma hiç pişman olmadım ve mutlu oldum fakat dün akşam tv yi sehbasından söküp duvara monte ettim ve tv yarım saat sonra android kısmı kilitlenmeye başladı öylece donup kalıyor kumandasının sadece sesli asistan tuşu çalıştı komutları yerine getirdi fakat kumanda kesinlikle çalışmadı tv fişini çekmek zorunda kaldım ve bir müdet bekledim açtım kumanda çalıştı daha sonra kısa bir süre sonra yine dondu ve tekrar fişi çekmek zorunda kaldım moralim çok bozuldu onca para verdik ikinci günden sıkıntı 250 tl ye aldığım mistck bile bu kadar sürede donmadı sizce sorun yazılımsalmı iade değişim hakkım varmı

S Çevrimdışı

serkann45

Yeni Üye
20 Ara 2023
3
44
yok hayır bide öyle deneyeceğim fakat nette araştırdığım kadarıyla başka bu şeklide madurlarda varmış aynı şekilde tvsi donan bence kronik bi sorun

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
269
35
bazı apklarda kilitler kaldır dene önce baktın olmadı servis gelsin baksın yine olmassa değişim talep edersin servis raporuyla

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
73
39
yok hayır bide öyle deneyeceğim fakat nette araştırdığım kadarıyla başka bu şeklide madurlarda varmış aynı şekilde tvsi donan bence kronik bi sorun
Benzer sorunu ben de başka bir modelde yaşadım. Talkback'i yanlışlıkla açmış olabilirsiniz. Kapattığınızda sorun düzelecektir. Yani TV'ye eklenen bir özellik sonuçta. Yanlışlıkla açıldığında TV neden kitlenir anlamak mümkün değil.

S Çevrimdışı

serkann45

Yeni Üye
20 Ara 2023
3
44
Benzer sorunu ben de başka bir modelde yaşadım. Talkback'i yanlışlıkla açmış olabilirsiniz. Kapattığınızda sorun düzelecektir. Yani TV'ye eklenen bir özellik sonuçta. Yanlışlıkla açıldığında TV neden kitlenir anlamak mümkün değil.
o kısımlara hiç girmedim açık olduğunu sanmıyorum yazılım yüklemeyle düzelirse düzelir değilse 55 bin çöpe gitti

o kısımlara hiç girmedim açık olduğunu sanmıyorum yazılım yüklemeyle düzelirse düzelir değilse 55 bin çöpe gitti ben kendim telefonlarıma yazılım yükleyebiliyorum tv de bulabilsem yükliyeceğim ama önce servis bakması lazım iki günlük tv

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,355
39
%99 yüklediğiniz uygulamalardan kaynaklanıyor, televizyonda problem olduğunu düşünmüyorum.

Defalarca söyledik burada, şu televizyonlara masaüstü bilgisayar muamelesi yapmayın diye. Televizyonlardaki donanımlar sadece kendini çalıştırması ve medya oynatımı için dizayn edilmiştir. Hele bir de illegal uygulamalar yüklerseniz sorun yaşamanız gayet doğal. İnat TV'yi görmem yetti bana zaten, diğer yüklediğiniz uygulamaları sormama dahi gerek yok.

Bu durumun TCL ile alakası yok, isterseniz dünyanın en pahalı televizyonunu alın yine sonuç değişmez. Televizyonu fabrika ayarlarına sıfırlarsanız sorun çözülür.

NOT: Hiçbir şey kurmasanız bile televizyon bir süre sonra yavaşlayacaktır, haftada bir sistemi yeniden başlatmanızı öneririm. Maalesef Android doğuştan engelli bir işletim sistemi. Evimde Sony marka Android tv var, bu dahi arada donuyor.

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
73
39
talkback ne oluyor sesli kumandamı
Talkback görme engelliler için bir özellik. Google'dan aratırsanız açık mı kapalı mı olduğunu öğrenebilirsiniz. Ben de talkback ile ilgili işlem yapmamıştım. Ama nasıl oluysa devreye girdi ve TV kitlendi. Sonra fişini çekip taktım TV de bir yere girip bişe izlemek işkenceye döndü. Talkback'ı kapatınca sorun düzeldi.

Geri
Üst Alt