TCL 65C835 Miniled TV 33616 TL - Amazon

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
Çok sert düşüş olmuş birkaç gün önce ortalama fiyatı 42000tl.

güzel fırsat, paylaşım için teşekkürler. :clap2

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
40
Bu arada 65c935 modeli de Mediamarkt mağazada 40000 liraydı. Birkaç gün önce yeğenim bu resmi İstanbul'dan gönderdi.

IMG-20230319-WA0001.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,449
Bu fiyatları gördükçe acaba mikro led televizyonların fiyatı ne kadar olur diye düşünmüyor değilim :kiskis

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Tablette miniled ekran kullanıyorum. (iPad Pro 12.9) bloom efekt oluşuyor. O nedenle Tvde de ya ucuz yollu led ya da oled taraftarıyım.

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
143
41
Tablette miniled ekran kullanıyorum. (iPad Pro 12.9) bloom efekt oluşuyor. O nedenle Tvde de ya ucuz yollu led ya da oled taraftarıyım.
Bahsettiğin Bloom efekt tam olarak ne oluyor hocam?

Hocam OLED ler yanar. Lcd eski teknoloji. Bir Miniled kalmıştı. Lcd lerde Bloom efekti olmuyor ama oda tam siyah mı veremiyor karşılaştırırsan Miniled ile.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Bahsettiğin Bloom efekt tam olarak ne oluyor hocam?

Hocam OLED ler yanar. Lcd eski teknoloji. Bir Miniled kalmıştı. Lcd lerde Bloom efekti olmuyor ama oda tam siyah mı veremiyor karşılaştırırsan Miniled ile.
Miniled de özünde aslında led. Sadece arkadaki aydınlatması daha küçük alanı kontrol edebiliyor.

Miniled de siyah ekranın ortasında bir ay görüntüsü düşün. Ayın kenarları da bir miktar parlak oluyor. Miniled o kısımları da parlatmak zorunda kalıyor.

Oled in yandığı senaryoda led de bozuluyor. Artık tvler 15 sene gitmiyor zaten.

Tam siyah diyorsan oled. Hangi marka olursa olsun.

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
143
41
Miniled de özünde aslında led. Sadece arkadaki aydınlatması daha küçük alanı kontrol edebiliyor.

Miniled de siyah ekranın ortasında bir ay görüntüsü düşün. Ayın kenarları da bir miktar parlak oluyor. Miniled o kısımları da parlatmak zorunda kalıyor.

Anladım hocam senin dediğin daha farklı. Aynı nokta zaten benimde Oled ısrar etmemdeki konu zaten. Ama oyun amaçlı kullanımda olunca O kadar logo yanığı gödükten sonra hocam İnsan korkuyor açıkcası.

er.webp

Hocam ordada aslında Bu miniledin sayısı çok olsa belki az hissettirir belki ama bu TLC ye bakıyorum 65 inç için 200 civarı mini led az. Samsung 55 için 576 led kullanıyor. Senin tablette kaç miniled var acaba?

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Anladım hocam senin dediğin daha farklı. Aynı nokta zaten benimde Oled ısrar etmemdeki konu zaten. Ama oyun amaçlı kullanımda olunca O kadar logo yanığı gödükten sonra hocam İnsan korkuyor açıkcası.

er.webp

Hocam ordada aslında Bu miniledin sayısı çok olsa belki az hissettirir belki ama bu TLC ye bakıyorum 65 inç için 200 civarı mini led az. Samsung 55 için 576 led kullanıyor. Senin tablette kaç miniled var acaba?
Tablette o detay yazmıyor. Ayrıca tvde karartma bölgesi arttıkça tvnin işlemcisi görüntü ile başetmekte zorlanıyor, o nedenle geç karartma yapıyor.

Sizin oyun motivasyonunuz var. Gecikme süresi düşük bir tv alın konuyu kapatın. Pahalı bir tv sizi üzebilir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
M maymunkral 'ın bahsettiği blooming, objelerin etrafında ışık saçılması. Halo Effect veya Blooming'in Türkçe karşılığı olan çiçeklenme de deniyor. Ama bu sadece Mini Led'e özel bir şey değil, normal led tv'lerde de oluyor. Mini Led'ler normal ledlere göre daha parlak oldukları ve daha güçlü ışık verdikleri için, bu ışığı kontrol etmek daha zor oluyor. Burada olay cihazın local dimming algoritması ve kalitesiyle alakalı. Mini Led'li ipad kullanmadığım için durumu bilmiyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt