TCL 65c725 dikey çizgi sorunu

I Çevrimdışı

ilker61

Yeni Üye
9 Haz 2022
21
30
Herkese merhaba. Bugün Tcl 65c725 televizyonun kurulumunu servisten gelip yaptılar. Adem Helvacı sağolsun Tv panel testini yaptım ve bir sorun yoktu. (Servis geldiğinde gündüzdü ve odaya gelen ışık fazlaydı.) Aksam maç izlerken ve youtube arka planında dikey çizgiler farkettim. Tekrar test yaptım. Sadece yeşil ve pembe ekranda belli oluyor. Normal tv kanallarında bir sorun gozukmuyor. Bu durum normal mi? Servise basvurmam gerekir mi?

20220716_205410.jpg

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Daha belirgin görüntülerde fotolarını çekin. Servisi arayın yada fotoları gönderin değişim talep edin.
Bu arada tüketici hakem heyeti için hazırlıklara da başla. Dosyanı hazır tutun.
Tcl normal dediği an. Dosyanla başvuru yapın. Dosyanda fotolar olsun.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Tcl c8xx mini ledleri dışında. 65 inç ler modellerinde bu türlü ekran sorunları homojenlik genelde olur. Çinli hisense markasında öyle giriş ve orta segmentlerinde. bunlardan alırken bu modeller gerçekten şanslı olman gerekir. Ekran buyuktukce sorun daha artar montajda

I Çevrimdışı

ilker61

Yeni Üye
9 Haz 2022
21
30
Daha belirgin görüntülerde fotolarını çekin. Servisi arayın yada fotoları gönderin değişim talep edin.
Bu arada tüketici hakem heyeti için hazırlıklara da başla. Dosyanı hazır tutun.
Tcl normal dediği an. Dosyanla başvuru yapın. Dosyanda fotolar olsun.
Sadece youtube arka planda gözüküyor ledler. Attığım fotoğraf en belirgin hali. Normal kanallarda veya uygulamalarda sorun yok. Sadece bu fotografla iade talebinde bulunabilir miyim? Ilerleyen zamanlarda bu sorun daha belirgin hale gelir mi?

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Sadece youtube arka planda gözüküyor ledler. Attığım fotoğraf en belirgin hali. Normal kanallarda veya uygulamalarda sorun yok. Sadece bu fotografla iade talebinde bulunabilir miyim? Ilerleyen zamanlarda bu sorun daha belirgin hale gelir mi?
sizi rahatsız etmiyorsa kullanabilirsiniz. iki yıl garatisi var. şans iki sene bişey olmaz 3 sene izlenmeyecek halade gelebilir, yada başka bir sorun çıkabilir. çıkmayabilir de. siz bilirsiniz. tv de sorun olduğunu size söyledik gerisi size kalmış

I Çevrimdışı

ilker61

Yeni Üye
9 Haz 2022
21
30
sizi rahatsız etmiyorsa kullanabilirsiniz. iki yıl garatisi var. şans iki sene bişey olmaz 3 sene izlenmeyecek halade gelebilir, yada başka bir sorun çıkabilir. çıkmayabilir de. siz bilirsiniz. tv de sorun olduğunu size söyledik gerisi size kalmış
Beni rahatsız ettiği ve televizyondan anlamadığım için konuyu açtım. Servise karsi onlem almak icin size danisiyorum. Belki ayni durumda olan varsa bilgi alabilir.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Beni rahatsız ettiği ve televizyondan anlamadığım için konuyu açtım. Servise karsi onlem almak icin size danisiyorum. Belki ayni durumda olan varsa bilgi alabilir.
sanırım yanlış anladınız . daha tecrübeli arkadaşlar size bilgi verecektir
youtube değil bütün siyah sahnelerde yapıyor muhtemelen. tv den youtuba girip lcd screen test yada display test videosu yazıp izleyin. dediğim gibi bütün siyah sahnelerde var mı yada hangi renklerde var daha net çıkar meydana. şimdi den geçmiş olsun iyi akşamlar.

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Ekran bütünlüğü olarak düşün.normal yayında yada ortam aydınlatmanın yüksek olduğu zamanlarda kontrastı siyahı ekranın homojenligi vb. Anlamak çok zordur
Aynı rengi TV ekranın bütünlüğünde nekadar az sorunla sağlıyor. Eğer bu çok ise tek rengin hakim olduğu görüntülerde maçlar gibi. Yada hareketin çok olduğu sahnelerde dikey çizgi sorunu yaşatır. Buna göre kararınızı verirsiniz.
LCD lerde bu sorun herzaman vardır.kiminde az kiminde çok. Ama sizde çok gözüküyor bu TV izlerken bazı yukarda yazdığım sahnelerde yaşarsınız.

I Çevrimdışı

ilker61

Yeni Üye
9 Haz 2022
21
30
Dediğiniz gibi tek renklerde rahatsız ediyor. Ozellikle mac esnasinda sorun cikaracak gibi. Tv görüntüsü tatmin etmişti. Tcl hayal kirikligina ugratti.

I Çevrimdışı

ilker61

Yeni Üye
9 Haz 2022
21
30
sanırım yanlış anladınız . daha tecrübeli arkadaşlar size bilgi verecektir
youtube değil bütün siyah sahnelerde yapıyor muhtemelen. tv den youtuba girip lcd screen test yada display test videosu yazıp izleyin. dediğim gibi bütün siyah sahnelerde var mı yada hangi renklerde var daha net çıkar meydana. şimdi den geçmiş olsun iyi akşamlar.
Ilginc bir sekilde siyah renkte hicbir sorun yok. Testlerde sadece gri ve yesil renklerde dikkatli bakinca belli oluyor. Fakat youtube arka planda tamamen ledler belli oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt