TCL 55c715 QLED Android TV İncelemesi - Yorumlar

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Merhaba arkadaşlar, yeni almış olduğum Beko 55 inch 975 android modeli beklentilerimi karşılamadığı için iade sürecini başlattım , bu sabah sahurda yine TV bakarken tcl 55c715 modelinin mediamarkt da indirimde olduğunu gordum 5399 TL ye sipariş verdim , aynı gün öğlen TV geldi, aynı gün servis geldi kurulumu yaptı , benim için ışık hızında bir alışveriş oldu ,

IMG_20210508_224157.jpg

Tcl 55c715 in kasa kalitesini beğendim , çok ince metal çerçeveye sahip, metal ayaklar mevcut, kasa şık duruyor ,

Android işletim sisteminde henüz bir takılma ve donma yaşamadım gayet akıcı , 2 GB ram 16 GB rom mevcut,

Hız ve arayüz olarak Beko 975 den daha iyi,

Küçük bir kumandası var , çok kullanışlı , sesli komut mevcut , eksi yönü mute tuşu ve rakamlar yok,

TV ilk kuruldugunda çok canlı gerçek dışı renklerle geliyor , yaptığım ayarlarla istediğim ayarı yakaladım , renkler fazlasıyla tatmin edici, çok beğendim ,

Ses sistemi bir TV için çok iyi diyebilirim, çok beğendim,

Işık sızması , ölü piksel gibi bir sorun yok,

Kablosuz olarak 5 gh bandından bağlanıyor , takılmadan IPTV izleyebildim , 4k videoları rahat açıyor,

IMG_20210508_224107.jpg

Bu TV de benim için tek daha iyi olmasını beklediğim yönü , hareketli sahnelerde hafif takılmalar mevcut, daha iyi olmasını beklerdim, bir ayar ya da güncelleme ile daha iyi olurmu bilmiyorum, IPTV den maç izledim bir takılma ya da top da gölgelenme olmadı ,aynı zamanda samsung 55 ru 7100 de kullanıyorum , hareketli sahnelerde yağ gibi akıyor ,

Android sistemli bir TV almak istiyordum, bu fiyat bandın da şuan için 55c715 den çok memnunum, umarım uzun süre sıkıntısız kullanırım .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Açmadım , eve gidince bakarım .
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Heryerde qled TV olarak yazıyor , bu bilgiye nereden ulaştınız , yanlış bilgi olabilir.
QLED sistemin adı.
AHVA içindeki panelin piksel dizilimini ifade eder.

IPS'in ticari olarak farklı bir ismiydi diye biliyorum.
QLED ise LCD'nin benzeri olan ama aydınlatma vs ışık konusunda farklılıkları olan bir teknoloji.

Yani siz QLED sistemine sahip IPS panelli bir TV almışsınız.
Yaşadığınız takılma sorunları da muhtemelen düzelmez, onlar klasik IPS panel sorunlarıdır.
Firma güncelleme ile bir şeyler iyileştirebilir mi bilemeyiz.

Hareketli sahne performansı önemliyse VA panel bir TV bakmalısınız.

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
QLED sistemin adı.
AHVA içindeki panelin piksel dizilimini ifade eder.

IPS'in ticari olarak farklı bir ismiydi diye biliyorum.
QLED ise LCD'nin benzeri olan ama aydınlatma vs ışık konusunda farklılıkları olan bir teknoloji.

Yani siz QLED sistemine sahip IPS panelli bir TV almışsınız.
Yaşadığınız takılma sorunları da muhtemelen düzelmez, onlar klasik IPS panel sorunlarıdır.
Firma güncelleme ile bir şeyler iyileştirebilir mi bilemeyiz.

Hareketli sahne performansı önemliyse VA panel bir TV bakmalısınız.

Teşekkürler bunu da yeni öğrenmiş olduk, görüntüden çok memnun kaldım , sanki va panelden izliyor gibi hissettiriyor, qled samsungla özdelesmis gibi oldu, 60 herz de olunca Va panel sanmıştım , değişik bir ips panelmiş.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Teşekkürler bunu da yeni öğrenmiş olduk, görüntüden çok memnun kaldım , sanki va panelden izliyor gibi hissettiriyor, qled samsungla özdelesmis gibi oldu, 60 herz de olunca Va panel sanmıştım , değişik bir ips panelmiş.
panel enterpolason değeri 2400 ppi (picture performance index)

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Sn.azrael85 yeni televizyonunuz hayırlı olsun güle güle kullanın,güzel televizyona benziyor.Kullandıkça tecrübelerinizi buraya yazarsanız alacak olanlara fikir vermiş olursunuz.
Teşekkürler , TV yi bir haftadır kullanıyorum , işletim sistemi , renkler , ışık sızması olmaması , siyahlar, ses sistemi , kumandası , sesli komut, kasa ve işçilik kalitesi , olarak çok memnun kaldım , tek memnun olmadığım konu hareketli sahne performansı, Vestel Arçelik hareketli sahneler nasılsa bu TV de de aynı , bu belki de bir çok kişinin farkına bile varmadığı bir durum ama ben yıllardır TV forumlarına takip ettiğim ve TV kusurlarini öğrendiğimden benim gözüme batıyor , tcl 55c715 hareketli sahnelere takılmayan biri için güzel bir TV olabilir, zaten bu özelliklerle hareketli sahne de iyi olsun dersek fiyat 8-9 bin e çıkıyor.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Güle güle kullanın. TV'de motion flow vb, araya frame ekleyerek hareketli görüntüleri iyileştirme özelliği var mı?

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
Güle güle kullanın. TV'de motion flow vb, araya frame ekleyerek hareketli görüntüleri iyileştirme özelliği var mı?
Hareketli sahneler le ilgili bir iki ayar var ama bir şey değiştirmiyor, belki de bir uzman ayarı yapılması gerekiyor , bilgim olmadığı için yapamıyorum .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri