TCL 50P8M Işık Sızması

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
Merhabalar

Tcl markasi için ışık sızması mumasebeti sosyal aglardan okuduğum ve izledigim kadar firmadan geri bildirim talebim oldu.

Asagida ki fotoda mail i paylaştım konu hakkında yorumlarinizi rica ederim.

Tesekkurler.

Screenshot_20201228_111100_com.microsoft.office.outlook.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İşin gerçeği aslında ürün tasarımı ve maliyeti nedeniyle bu iş falsolu.
Yoksa o ışık sızması normal falan değil.
Üretici ucuza kaçtığı için tüm bu mesele.
Tüketiciyi koruyacak kanunlarda buna dair bir adım atılmadığı müddetçe her üretici bu şekilde yanıt verir.
TCL özelinde konuşmuyorum.

Işık sızması çok canınızı sıkıyorsa ve bütçeniz el veriyorsa OLED bakabilirsiniz.
Ama OLED panele de gözünüz gibi bakmanız lazım. :kiskis

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
İşin gerçeği aslında ürün tasarımı ve maliyeti nedeniyle bu iş falsolu.
Yoksa o ışık sızması normal falan değil.
Üretici ucuza kaçtığı için tüm bu mesele.
Tüketiciyi koruyacak kanunlarda buna dair bir adım atılmadığı müddetçe her üretici bu şekilde yanıt verir.
TCL özelinde konuşmuyorum.

Işık sızması çok canınızı sıkıyorsa ve bütçeniz el veriyorsa OLED bakabilirsiniz.
Ama OLED panele de gözünüz gibi bakmanız lazım. :kiskis
ne kadar para o kadar kofte mantıgı diyelim yani :)

K Çevrimdışı

klcrsln 

Yeni Üye
15 Haz 2020
30
Bu biraz göze çok batmayla alakalı sanırım ya. Ben normalde TCL için çok riske girmem bu fiyatlarla demiştim fakat öyle bir fiyata denk geldi ki 55inç olanı aldım koydum eve. Bende mesela o kadar sıkıntı yok. ya da var benim gözüme o kadar batmıyor.
Bilemiyorum

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bu biraz göze çok batmayla alakalı sanırım ya. Ben normalde TCL için çok riske girmem bu fiyatlarla demiştim fakat öyle bir fiyata denk geldi ki 55inç olanı aldım koydum eve. Bende mesela o kadar sıkıntı yok. ya da var benim gözüme o kadar batmıyor.
Bilemiyorum
Aslında dikkat etmezsen sorun olmuyor ☺️

H Çevrimdışı

herkistanbul

Yeni Üye
17 Ara 2020
9
47
Ben de almış olduğum 50P8M televizyonu Amazon'dan almış olmanın avantajıyla ışık sızması probleminin beni çok rahatsız etmesi sebebiyle iade ettim. TCL Müşteri Hizmetleri ile yapmış olduğum görüşme ve yazışmalarda maalesef bana da benzer bir cevap verdiler: "Tüm direkt led tvlerde aynı problem vardır."
İade ettiğim televizyonun yerine aldığım Philips 50PUS8505 televizyon haklılığımı ortaya çıkardı, direkt led televizyonların hepsinde değil, bazılarında ışık sızması problemi var.
Merak edenler için 50P8M inceleme video linki: 29:26'ıncı saniyeden itibaren bendeki televizyondaki ışık sızmasını gösteriyor ve konudan bahsediyorum.
50PUS8505 inceleme video linki:

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
tekrar merhaba tv geldigi gun kurulumu yapıldı aynı gun içinde asagıda ki gibi sol ve sag alt kasa barında bulunan kapakcıkların sol kısmında acıklık vardı elimle biraz zorladım oturtmak için ama olmadı, uretimden kapalı kutuya girene kadar kac kişinin elinden geciyordur nasıl kacmıs sastım kaldım ertesi gun iade ettim.

android tv yapısı tcl bir dunya markası oldugu için daha foknsiyonel ama bir vestel 43ua9800 tv de ki işlemciden zayıf kalıyordu.

umarım uretim bantındaki kalite kontrolculeri biraz daha dikkatlı olurlar.

tcl-aciklik.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt