Tamir mi? yeni telefon mu?

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
37
Lenovo p2 telefonuma dezenfektan döküldüğü için ekrani pert oldu. Telefoncular yeni ekran 500 tl dedi. Sizce çok değil mi? Garanti de vermiyorlar.daha once Lg g2 ekrani degistirtmistim hassasiyet sorunu vardı 5 dokunmamdan 2 sini algilamiyordu. Yine böyle bir sorun yaşar mıyım acaba? Yoksa yeni bir telefon almak daha mı mantıklı. Gerçi giriş seviye telefonlar bile olmuş 2000 tl . Ne yapsam bilemedim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619
Orjinal, kaliteli parça takılırsa sorun olmaz.
Ama şunu diyeyim bunu tamircilerde bulmanız çok zor.
Yani şöyle bir Aliexpress'e girip bakıyorum mesela, hangi parçanın orjinal olduğunu anlamakta zorlanabiliyorum.
Ülkemiz piyasasası zaten Ali'den parça alıp satanlarla dolu, orjinalmiş değilmiş hiç umurlarında değil.

Yetkili servisten fiyat alın, aşırı yüksek fiyat çekerlerse yeni telefon alın.
Elinizdeki telefonu belirli bir fiyata sayacak telefoncu vardır, belki güzel bir teklif denk getirirsiniz.
Ama alacağınız yeni cihazın IMEI'sini mutlaka e-devlet üzerinden sorgulatın derim.

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
37

Ama şunu diyeyim bunu tamircilerde bulmanız çok zor.
Orijinal dedi ama ne kadar doğrudur ondan supheliyim . Çok popüler bir model olmadığı için bu halde alan olur mu emin değilim. Çoğu girdigim dukkan yok bunun tamirini yapmıyoruz dedi.Ama yine de bi sormak lazim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yaptıracaksanız yetkili servis haricinde yaptırmayın. İmkanınız varsa da yeni telefon alın bence ?
Yetkili servis hic aklima gelmedi aslinda ilçede yasiyorum acaba var mıdır lenovo servisi bi araştırayım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,619

Orijinal dedi ama ne kadar doğrudur ondan supheliyim . Çok popüler bir model olmadığı için bu halde alan olur mu emin değilim. Çoğu girdigim dukkan yok bunun tamirini yapmıyoruz dedi.Ama yine de bi sormak lazim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yetkili servis hic aklima gelmedi aslinda ilçede yasiyorum acaba var mıdır lenovo servisi bi araştırayım.
Yoksa da kargo ile gönderim yaparsınız.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri