tamir atölyesinde mevcut bulunması gereken tamir malzemeler

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
değerli forum arkadaşlar eskiden tüplü tv lehim pastası ve lehim makarası yeterliydi bense yankeski haricinde:hihi yeni çıkan nesil tvlerde bga entegreler smd entegreler flaş entegreler rahat lhimleme sökme işlemleri için hangi malzemeler kulanması gerekir şu anda aklımda sadece lehim pompası ve ince tel lehim ve emici tel aklımdadır bu konuyla ilgili değerli yorumlarınızı almak istedim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
BGA Rework Station
ACF Bonding Station
İzolasyon trafosu
Topuktan statik
Bilekten statik
ESD panosu
Çift ışınlı skop (Çok elzem görülmese de halen ihtiyaç)
Gerisi zaten bildiğiniz DMM - Sıcak Hava İstasyonu - Stabil bir bilgisayar yazılımlar için vs vs

Bunların tamamına aynı anda sahip olan işletme on numara atölyedir.

Elbette bunların başına bir de TEKNOwest TEKNOwest gibi bir işi bilen lazım en önemlisi o ?

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
aynen adem ustam ondan şüphemizyok zaten:clap2
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

BGA Rework Station
ACF Bonding Station
İzolasyon trafosu
Topuktan statik
Bilekten statik
ESD panosu
Çift ışınlı skop (Çok elzem görülmese de halen ihtiyaç)
Gerisi zaten bildiğiniz DMM - Sıcak Hava İstasyonu - Stabil bir bilgisayar yazılımlar için vs vs

Bunların tamamına aynı anda sahip olan işletme on numara atölyedir.

Elbette bunların başına bir de TEKNOwest TEKNOwest gibi bir işi bilen lazım en önemlisi o ?
tabiki adem ustam on numara işletme atülyenizde şüphemiz yok:clap2

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
aynen adem ustam ondan şüphemizyok zaten:clap2
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

tabiki adem ustam on numara işletme atülyenizde şüphemiz yok:clap2
Yok abi bizimki de inanın 10 numara değildi, Eksiğimiz çoktu.
Tamamlamak çok ciddi bir sermaye istiyor yalan değil.

Kaldı ki ben yoruldum artık biliyorsunuz elimi eteğimi çektim bu işlerden :)

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Yok abi bizimki de inanın 10 numara değildi, Eksiğimiz çoktu.
Tamamlamak çok ciddi bir sermaye istiyor yalan değil.

Kaldı ki ben yoruldum artık biliyorsunuz elimi eteğimi çektim bu işlerden :)
adem ustam bu işime yararmı ne işe yarar gerçi resim indiremedim ancak satışı yapan bu site var linki vereyim bir bakıver

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
en iyisi izopropil alkol onunda fiyatı uçtu tiner e devam. endüstriyel kart tamiri yapan arkadaşım bildiğin kolonya kullanıyor

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
en iyisi izopropil alkol onunda fiyatı uçtu tiner e devam. endüstriyel kart tamiri yapan arkadaşım bildiğin kolonya kullanıyor
Ustam tamir yapan arkadaşim kulanıyor dedin kolonya olurmui kolonya uçucu bir madde olmadığı için bana biraz tuhaf geldi tiner izopropil olabilir bunlar yanıcı maddedir aynı zamanda yanilmiyorsam uçucudur borda kulandiği zaman hemen kuruyor ama kolanya hemen kurumuyor islak kalıyor buda elektronik kartlar kısa sörede çalışması hasara neden olur

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Ustam tamir yapan arkadaşim kulanıyor dedin kolonya olurmui kolonya uçucu bir madde olmadığı için bana biraz tuhaf geldi tiner izopropil olabilir bunlar yanıcı maddedir aynı zamanda yanilmiyorsam uçucudur borda kulandiği zaman hemen kuruyor ama kolanya hemen kurumuyor islak kalıyor buda elektronik kartlar kısa sörede çalışması hasara neden olur
Kolonyadaki alkol uçuyor ama kokulu olduğu için hem onun maddesi kalıyor hem de su içerdiği için pasa neden olabilir.
Kolonya mümkün mertebe son tercih olmalı bence.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri